Barcelona bij vlagen op dreef tegen timide SVV Gabrie Heijster loopt in Hengelo Schiedams Nieuwsblad Volgepakt Harga aanschouwt Spaanse vedetten Fortuna-jeiigd hoog op nationale ranglijst Uitgebridged Cricketers Hermes DVS kansloos in derby Ab Schotel ni ;t herkiesbaar Oefenprogramma Oranje Nassau Periodetitels amateurvoetbal Open dag «j Natsec Huib Nelisse van start in Bloemenmarathon Top-golfin Broekpolder ij DE HAVENLOODS DINSDAG 8 AUGUSTUS 1989 32-492 goed samenspeeldé, drong de thuisploeg regelmatig ver door in de Spaanse defensie. Niettemin bleef Barcelona on betwist de betere ploeg. Op basis van een flinke dosis in dividuele klasse, opkomende en inschuivende verdedigers en prima combinatiespel werd SW meermalen geheel over troefd. Het werd, na bijna een half uur, 0-2 toen Ronald Koeman een directe vrije schop langs de Schiedamse muur schoot en doelverdedi- ger Carlo L'Ami allerminst overtuigd naar de hoek ging. Door Laudrup werd de marge zelfs nog voor de pauze naar drie treffers getild, na in een inleidende manoeuvre van Be- guiristain kon hij simpel af ronden. Ab Plugboer tekende voor de sterkste actie van SW, met een hard draaiend schot dwong hij Zubizarreta tot een uiterste inspanning. Met een knappe reflex tikte de Spaanse keeper de bal over de lat. Na rust maakten de Schie dammers goed gebruik van het feit dat Barcelona even te rugschakelde naar een lagere versnelling. Achterin een-te gen-een spelend koos SW (zoals Advocaat vooraf had aangekondigd) voor een bru taal offensieve strijdwijze. Een paar aardige mogelijkhe den waren het gevolg, maar een doeltreffend vervolg ont brak. Daar had Barcelona geen gebrek aan. Urbano de poneerde de bal tweemaal achter doelman Tanis en bracht de eindstand op 0-5. Na afloop van het alleszins bezienswaardige oefenduel sprak SW-coach Dick Advo caat van een nuttige ervaring voor zijn ploeg. „Barcelona heeft een aantal tekortkoming en aan onze kant prima bloot gelegd, daar leer je altijd van. Toch hebben we een paar aar dige kansen gecreëerd. Dat we die niet afgemaakt hebben is natuurlijk jammer, 2-5 oogt een stuk beter dan 0-5. Vooral in defensief opzicht hebben we te slap geopereerd, met name Rooza maakte zich daaran schuldig. Die backs van Barcelona gingen heel wat gretiger het duel in en zo hoort het ook. Kijk eens, ik wist van tevoren dat ik met een aanvallende tactiek risi co's nam. Toch heb ik daar bewust voor gekozen/ik wilde er persé een echte wedstrijd van maken". Glunderen betrad SW-voor- zitter en animator Van Dijk na afloop- de persruimte. De komst van veel voetbalcory feeën (Willem van Hanegem, Sjaak Swart, Piet Schrijvers enz.) heeft zijn aanpak op nieuw extra cachet gegeven. Hij maakte bekend dat het stadion bewust niet geheel is uitverkocht: „We hadden van avond zo'n 7000 betalende be zoekers op de tribunes. Om gedrang te voorkomen vonden we dat een aanvaardbaar aan tal". Technisch-directeur Johan Cruyff meende dat zijn selec tie de eerste test-case goed doorstaan heeft. „Bij vlagen draaide het team bijzonder goed. Dat was mogelijk omdat SW risico's nam en ons toe liet te voetballen. Dan pas krijgt het publiek ware voet bal te zien met snelle combi naties en individuele acties. Geen enkele speler kan dan aan zijn verantwoordelijkheid ontsnappen". Attractief Op de vraag of Barcelona niet zeer zwaar leunt op zijn bui tenlandse steunpilaren ant- woorde Cruyff (onderwijl minzaam aan zijn sigaret trekkend) alert: „Maar waar heb je ze anders voor?" Het probleem rondom Ronald Koeman bagatelliseerde hij aanvankelijk enigszins ep poogde hij te ontwijken door te wijzen op zijn functie: „Ik ben verantwoordelijk voor de technische zaken bij Barcelo na, andere mensen houden zich bezig met financiële kwesties". SCHIEDAM Trainer Dick Advocaat vatte SW- Barcelona zinnig samen toen hij vaststelde: „Die Spanjaarden hebben ons laten zien hoe simpel voet bal kan zijn". Door middel van een aantal hoogst ef fectieve acties toonde de Europa Cup 2-winnaar af gelopen donderdagavond op Harga zijn klasse en troefde impliciet SW vrij eenvoudig af. Voordat de Schiedammers zich reali seerden dat het oefenduel werkelijk begonnen was had Michael Laudrup reeds 0-1 gescoord. Dat het tenslotte 0-5 werd was van minder belang dan het feit dat Barcelona bij vlagen uitstekend modern voetbal liet zien. Voor Barcelona was de wed strijd in Schiedam de eerste min of meer serieuze partij in de voorbereiding op de ko mende Spaanse competitie die begin september aanvangt. Cruyff had dan ook gekozen voor een sterke opstelling. Be halve de aanwinsten Ronald Koeman en de Deen Laudrup ontbraken grote namen als doelman Zubizarreta, de Bra ziliaan Aloise, Julio Alberto, en Salinas en Beguiristain evenmin. Koeman toonde al snel zijn grote waarde vodr zijn nieuwe werkgever. Met een prachtige lange pass, overigens slecht beoordeeld door Frank Rooza, bediende hij Beguiristain die meteen Laudrup in staat stel de te scoren. Geschrokken keek menigeen op de volge pakte tribunes naar het elec- tronisch scorebord en kon constateren dat pas 31 secon den waren weggetikt. Maakte SW verdedigend een nogal ingehouden indruk, aanvallend lieten de Schie dammers soms aardige staal tjes voetbal zien. Vooral vanaf de linkerkant, waar het kop pel Plugboer-Cooke opnieuw Ronald Koeman toonde al snel in de wedstrijd zijn waarde voor Barcelona. 9 De twee trainers Cruijff en Advocaat betreden samen het veld van SW. Als Cruyff heeft beaamd dat SW een goed, attractief spe lend elftal heeft waarin de ba siskwaliteiten zeker aanwezig zijn, neemt Advocaat weer het gesprek over. „Vanavond is ons getoond hoe simpel voet bal kan zijn. Barcelona is na tuurlijk niet te vergelijken met een Sparta, dat we on langs knap klopten. Iedereen moet zich dat goed realiseren. Wat mij betreft is alles gericht op zaterdagavond 12 augustus aanstaande als SW de com petitie start met een thuis wedstrijd tegen Eindhoven. Dan moet het gebeuren! Rinus Michels en Johan Cruijff: slechts twee van de vele prominenten die donderdag in Schiedam waren. Jifke Heyster, op de foto in actie op het verspringen, staat op d nationale ranglijst op het onderdeel 1000 meter op een tweede plaats VLAARDINGEN De jeugd van de Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna gaat steeds meer een op vallende rol spelen in het nationale atletiekgebeu- ren. Een goede graadmeter daarvoor is de nationale ranglijst voor de jeugd. Het is in de geschiedenis van de Vlaardingse vereniging nog niet vaak voorgeko men dat een Fortuna-atleet op de eerste plaats staat. Op het onderdeel kogelsto ten staat Jurgen van Hees van Fortuna met een stoot van 7.05 meter nu wel bo venaan de nationale rang lijst. Ook Gabry Heyster bezet een eerste plaats op de 1000 meter met een tijd van 2 min, 56,7 sec. Op de 600 meter neemt de talent volle Vlaardingse midde nafstand-loopster een tweede plaats in met een tijd van 1 min. 37,6 sec. Bij deze successen blijft het niet. Verdere klasserin gen zijn: Sjaak Hozemans een gedeelde achtste plaats op de 60 meter met een tijd van 8,6 sec. Jifke Heyster een tweede plaats op de 1000 meter met een tijd van 3min. 41,5 sec. en Jur gen van Hees vijfde plaats op het verspringen met een spring van 3,96 meter. VLAARDINGEN Jeugdatlete Gabrie Heij ster is uitverkoren om, sa men met achttien andere talentvolle hardloopsters, vrijdag 11 augustus een clinic te volgen onder lei ding van Elly van Hulst. Deze door Mazda gesponsor de buitentraining vindt plaats in het Fanny Blan- kers-Koen Stadion te Hen gelo, aan de vooravond van de Adriaan Paulen Memorial Games. Gabrie (14), van atletiekver eniging Fortuna uit Vlaar- dingen, is momenteel in de C-klasse het snelst op de 1000 meter: 2.56.7 minuten, en heeft op de 600 meter de tweede seizoentijd: 1.37.6 minuten. Belangrijke wedstrijd op de kalender zijn, in het laatste weekend van augustus, de SCHIEDAM De Zomer Bridge-instuif, een initiatief van de Sportraad, was ook dit jaar ondanks de soms tropi sche temperaturen een succes. De organisatie, in handen van de bridgevereniging Schie dam '59 en Schiedam West, had over belangstelling niet te klagen. Gemiddeld 48 paren deden gedurende 10 weken mee aan de competitie. Op de sluitingsavond, woens dag 26 juli, werden de heer en mevrouw Wever alsmede de heer Staay bedankt voor him inzet gedurende het evene ment door de heer Tj assens namens de Sportraad. De kampioen 1989, de heer De Neef, ontving uit handen van de heer Tjassens een blijvende herinnering en mocht als eer ste een prijs uitzoeken van de goedgevulde prijzentafel. De kop van het eindklasse ment: 1. De" Neef (368.04 pnt); 2. Smit-Wever (360.32 pnt); 3. Van Velzen (357.26 pnt); 4. Van de Dool-Van Zomeren (356.34 pnt); 5 Kooyman-Van Baarle (354.94 pnt). SCHIEDAM De cricketers van Excelsior deden dit weekeinde goede zaken. Stadgenoot Hermes DVS had zondag geen schijn van kans tegen de ontketende Thurlede-ploeg en ging ten overstaan van de meer dan duizend bezoekers kansloos onderuit. Excelsior zette een totaal neer van 312 voor 6. Hermes bleef steken op 125 runs. Voor beide Schiedamse hoofdklassers had de derby verstrekkende gevolgen: Excelsior is dankzij deze zege opgeklommen naar de tweede plaats achter lijstaanvoerder Kampong. De achterstand is twee punten: Hermes daarentegen raakte door deze nederlaag nog wat dieper in de problemen. De Hargaploeg blijft hekkesluiter met 4 punten uit 15 wedstrijden. VLAARDINGEN— Voetbal vereniging DSS houdt vrijdag 25 augustus de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. Op de agenda staan twee belangrijke punten: contributieverhoging en de verkiezing van een nieuw bestuur. Voorzitter Ab Schotel zal zich niet meer her kiesbaar stellen voor een nieuwe zittingsperiode. Door het bestuur wordt John de Lange voorgedragen als nieu we voorzitter. De Lange is geen onbekende voor DSS. Hij maakt al vele jaren deel uit van het bestuur én is de grote animator van het NVC-Horecatoernooi, dat jaarlijks op de velden van DSS wordt gespeeld. Veel wijzigingen zal het be stuur op deze ledenvertgade- ring overigens niet ondergaan. Volgens rooster treden af maar stellen zich opnieuw herkiesbaar de heren J.A. van Toor, C.H. van de Weegen, A. van Aarden, P.S. Vermey en W. van Wieringen. Een ander belangrijk punt op de agenda is een voorstel tot een contributie-verhoging bij de senioren van tien gulden. Tevens zal op deze vergade ring een overzicht worden ge geven van de stand vn zaken betreffende de nieuwbouw in de Broekpolder. VLAARDINGEN Ook korfbalvereniging Oranje Nassau heeft het oefenpro gramma als voorbereiding voor het ni^iwe seizoen rond. Het intensieve programma be gint zaterdag 12 augustus met een wedstrijd thuis tegen De Kapellen. Verder ziet het oefenprogram ma er als volgt uit: 19 augus tus Oranje nassau - Dijkvo- gels, 21 augustus Oranje Nas sau - IJsselvogels, 23 augustus De Bermen - Oranje Nassau en 26 augustus is er een vier kamp bij OWO met de ploe gen van Vriendenschaar, SDO, OWO en Oranje Nas sau. 28 augustus staat Oranje Nas sau, - IJsselvogels op het pro gramma en de reeks wordt op 30 augustus besloten met een wedstrijd tegen ZKV. VLAARDINGEN Tijdens het nieuwe voetbalseizoen zal er behalve om het kampioen schap ook gestreden worden om de periodetitels in het amateursvoetbal. De KNVB wil met in invoer van deze periodekampioen schappen de competitie vanaf de eerste wedstrijd tot de laat ste speeldag spannend houden en hoopt te voorkomen dat wedstrijden niet meer van be lang worden geacht voor de ranglijst. Ook is de verwach ting, dat met deze periode kampioenschappen de publie ke belangstelling voor het voetbal groter zal worden.1 VLAARDINGEN De kano vereniging Natsec houdt aan staande zaterdag in de Vlaar dingse Vatort een open dag. Behalve informatie over het kanovaren bij deze Vlaarding se vereniging krijgt men ook demonstratie van slalomvaren en kanopolo te zien. Ook kan de jeugd zelf in een kano plaatsnemen. De open dag wordt gehouden nabij de houten voetgangers brug over de Vaart. 9 Gabrie Heijster krijgt vrijdag training van Elly van Hulst (foto: Bill Bongiorno). jaarlijkse C-spelen, tijdens welke Gabrie vermoedelijk alléén de 1000 meter zal lo pen. VLAARDINGEN Afgelo pen zaterdag is voor rolstoel rijders in Nederland weer de Bloemenmarathon in Rijns burg van start gegaan. Onder de deelnemers ook Vlaardin- ger Huib Nelisse, die vorig jaar deze monsterrit op zijn naam schreef en de Schiedam mer Feike Waque. De deelnemers zijn bijna een week onderweg om dagelijks via klassementsritten uitein delijk aanstaande zaterdag in Noordwijk aan te komen. Aan deze Bloemenmarathon doen dit jaar 51 deelnemers mee, het merendeel uit Neder land, maar er zijn ook in schrijvingen binnen gekomen uit Duitsland, Engeland en België. Huib Nelisse liet voor zijn vertrek weten weer in een goede vorm te zijn. „Alhoewel de concurrentie jaarlijks gro ter wordt. Maar mijn voorbe reiding is goed geweest met veel trainingsarbeid", aldus de Vlaardinger die hoopt dat hij zaterdag in Noordwijk zijn titel van vorig jaar kan pro longeren. 9 Huib Nelisse is inmiddels ge start aan de Bloemenmarathon en hoopt zaterdag in Noordwijk weer gehuldigd te kunnen worden als winnaar. De 12-jarige Feike Waque, die onlangs zijn internationale zwemdebuut maakte, is de jongste wheeler en moest spe ciaal dispensatie aanvragen bij de organisatie. 9 De Europese golftop komt vanaf donderdag in de Broek- polder in actie. VLAARDINGEN— Van donderdag 10 tot en met ij zondag 13 augustus wordt f bij de golfclub Broekpolder j het European Champion- ship for teaching professio- nals gehouden. Donderdag i begint het toernooi met een ronde van achttien holes, i waarna op vrijdag 36 holes i strokeplay op het program- ma-staat. De ervaring heeft geleerd dat op die dag de echte kanshebbers naar voren komen. Dan komen de gol- j fers in actie die in staat zijn i de vermoeidheid de baas te blijven en de concentratie op te brengen die noodza- kelijk is om topgolf te spe- len. Die laatste vaardig- :j heid zal ook noodzakelijk :j zijn om op de laatste dag, :j zondag 13 augustus, de i laatste achttien van de in totaal 72 holes te spelen, i Op zaterdag wordt het Pro-Am-toernooi gehou- den, een toernooi van teams samengesteld uit profs en amateurs. j

De Havenloods | 1989 | | pagina 7