t S W twee punten en ervaring rijker na seizoensopening Sporten bij smog: pas je aan de omstandigheden aan iün SPECIAAL VOOR ONZE LEZERS - Schiedams Nieuwsblad Tweemaal Triathlon Doek valt voor Hermes DVS Schaakvereniging Groenoord klaar voor komend seizoen Verkiezing voetballer van het jaar Sportnieuws naar redactie Advies Trimmende Artsen OPEL-©- Start fietsvierdaagse in Holy VAK AN" J Wegener huLs-aan-huLsbLaden Op woensdag 30, donderdag 31 augustus en vrijdag 1 j j september organiseren wü weer in samenwerking met j I de VW Breda y j DAGTOCHTEN NAAR DE i NATIONALE TAPTOE BREDA Prijs incl. vervoer per luxe bus, overdekte plaats op\ j hoofdtribune, speciaal middagprogramma, diner in het j j bekende restaurant Napoleon te Rijsbergen f 75.- p.p. j U kunt uitvoerige informatie aanvragen bij Wegenei j j Promotie, postbus 1980 - 3000 BZ Rotterdam - telefoon 010-4.699.911. DE HAVENLOODS DINSDAG 15 AUGUSTUS 1989 33-491 SCHIEDAM Stichting Triathlon Schiedam orga niseert op 19 augustus a.s. een kwart-triathlon. Het maximaal aantal inschrij vingen van 250 is reeds be reikt. De kwart-triathlon begint met een kilometer zwemmen in zwembad Groenoord (de eerste serie start om 9.00 uur, de meeste kanshebbers wor den in de groep om 10.30 uur weggeschoten). Het fietspar- cours bestaat uit twee ronden van 22.5 kilometer door Maas land. Het looponderdeel be helst twee ronden van 5 kilo meter door sportpark Harga. De finish is bij het viaduct aan de achteringang van zwembad Groenoord. Dit is tevens de wisselplaats voor de verschil lende onderdelen. Voor de eerste drie finishers in iedere categorie (heren senioren, ve teranen, junioren en dames) zijn er bekers beschikbaar ge steld. Triathlon Vereniging Schie dam houdt op deze dag ook het clubkampioenschap. De grootste kanshebbers zijn de broers Kees en Gerard Lange- weg en de titelhouder Robert Groeneweg. Bij de dames is Sonja Jansen favoriet. Brandersfeest Voor de halve triathlon die tij dens de Schiedamse Bran dersfeesten, op 17 september a.s., wordt georganiseerd is inschrijving nog mogelijk. Het maximaal aantal deelnemers is vastgesteld op 300. Informatie: tel. 4370768 of 4261385. Wegener huls-aantiuLsbLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax 010 - 4.699.362. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon: 010 - 4.353.883. Kantooruren: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: W. Anderiesen (tel.privé 079 - 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- ACCOUNTMANAGER: P.J. Kooiman (tel. privé 01860 -19587). REDACTIE: Marianne Ames en Su san de Ligt. CORRESPONDENTEN: Schiedam: Robert Bas, Wijnand Meijboom en Bram Wesdorp (sport). Manager redacties Zuid Holland: Rita Vlot-Heiden. SCHIEDAMS NIEUWSBLAD verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener huis-aan- huisbladen b.v. (zie HOOFDKAN TOOR). DIRECTIE: V. Doom, P. Bakker en J. Parser. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 SCHIEDAM Het verblijf van de cricketploeg van Hermes DVS in de nationale hoofdklasse is beperkt gebleven tot slechts één seizoen. De Schiedammers leden afgelopen zondag een afgetekende nederlaag tegen Quick (102 251 voor 8) waardoor degradatie naar de eerste klasse ei feit werd. Met nog twee wedstrijden voor de boeg zijn de titelkansen vo Excelsior'20 aanzienlijk geslonken. Het team van captain Erik Dulfer ging onderuit tegen concurrent HBS (165 voor 4 -163) en heeft nu twee punten achterstand op een drietal ploegen (Kampong, HBS en Quick). Aanstaande Zondag wordt op Thurlede de topper Excelsior'20 - Kampong afgewerkt. SCHIEDAM— Met meer dan normale belangstelling kijkt men bij schaakvere niging Groenoord uit naar het nieuwe seizoen, waarin het standaardteam zal uit komen in de landelijke klasse van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond. Na een spannende compe titieverloop slaagde het eerste team van Groenoord er vorig jaar in beslag te leggen op de koppositie van de Promotieklasse van de Rotterdamse Schaak bond. Hiermee werd de ti tel veroverd en promotie afgedwongen naar het lan delijk niveau van de KNSB. Het eerste team van Groenoord komt komend seizoen uit in de derde klasse E en zal bekende te genstanders uit de regio Rotterdam ontmoeten als SO'81 en SV Spijkenisse. Het seizoen wordt op za terdag 16 september a.s. geopend met een uitwed strijd tegen DSC in Delft. Het tweede team van Goe- noord werd eveneens kam pioen en promoveerde naar de tweede klasse RSB, ter wijl de overige drie teams aan de gestelde verwach tingen voldeden. Opening Na het gebruikelijke zo- opent schaakver- Groenoord het sei zoen op traditionele wijze met een simultaanwed- strijd op dinsdag 22 augus tus a.s.. Op die avond zul len clubkampioen Arie Verschoor en snelschaakti telhouder '89 John van Baarle het opnemen tegen een groot aantal Groenoor- ders. Plaats van handeling is andermaal het clublo kaal van de vereniging aan de Van Sweelincksingel 7 te Schiedam. Aanvang is 19.45 uur. Niet-leden, mits tijdig aanwezig, kunnen ook aanschuiven! De huishoudelijk competi tie vangt aan op dinsdag 29 augustus a.s. Het wed strijdschema is zodanig dat iedereen op een voor hem passende wijze kan worden ingepast. Ook aan jeugdige schakers is gedacht. De jeugd begint op dinsdag 29 augustus a.s. met een simultaan wedstrijd die door enige sterke Groe- noorders wordt gegeven. De aanvang is 18.45 uur. Zonder enige verplichting kunnen belangstellende jongeren hieraan deelne men. Op iedere dinsdaga vond, vanaf 19.00 urn-, zijn er schaaklessen voor de jeugd en wordt er een com petitie afgewerkt. Individuele klasse Schiedammers blijkt doorslaggevend SCHIEDAM Uit het slot -applaus kon zaterdag avond worden opgemaakt dat SW van het Schie damse publiek het voor deel van de twijfel kreeg. Na een redelijke, zeker niet hoogstaande, wedstrijd te gen Eindhoven leek dat een juiste beoordeling. Het duel werd beslist door een enkele bevlieging van de Schiedamse spitsen die fouten in de defensie van de modale Brabantse eer ste divisieploeg optimaal uitbuitten. De zwaar be vochten 3-1 zege was voor Dick Advocaat geen ver rassing: „Ik heb al eerder gezegd dat er geen echt zwakke teams in de eerste divisie zitten. SW zal voor elk punt moeten knokken, waarbij de individuele klasse van sommige Schie dammers de doorslag zal moeten geven." Tot veler verbazing op de goedgevulde tribunes was het niet SW maar Eindhoven dat brutaal het initiatief nam. Vanuit een gesloten verdedi ging, met het koppel Kraay- Teuben als as, werd het offen sief gezocht. Een forse over treding van laatste man Ed Ridderhof bleek nodig om die Brabantse aanvalsgolven te breken. Na circa een kwartier kreeg SW meer vat op het spel, maar doelrijpe kansen wist het niet te creëren. De vleu gelspitsen Cooke en Luhukay trokken veelvuldig naar bin nen en haalden nauwelijks de achterlijn waardoor Peter van Velzen in het centrum niet in stelling werd gebracht. Vuisten Het was tekenend dat het eer ste Schiedamse wapenfeit een fraai afstandschot van Marcel van der Net was. Na goed te rugleggen door Dean Gorré, die er niet in slaagde het spel naar zijn hand te zetten, haal de de dynamische middenvel der hard uit. De vuisten van doelman Van der Steen voor kwamen echter Schiedams succes. In de laatste minuten voor de pauze leek Eindhoven zelfs zijn kans te ruiken, nadat de SW-verdediging een aantal maal onzeker had ingegrepen. Bij corners trok ook Hans Kraay mee naar voren om ver warring te stichten in het Schiedamse strafschopgebied, maar SW kwam met de schrik vrij. De tweede helft was nauwe lijks begonnen toen SW toe sloeg. Gorré onderschepte de bal aan de rechterkant van het veld, speelde prima door naar Van der Net die Peter van Vel zen voor het doel vrij zag staan. In eerste instantie werd op de lijn goed gered, maar in de rebound knalde de hoekige spits de bal hoog in de tou wen. Het spel werd daarna opener, de kansen talrijker en SW beter. Na een kwartier kregen de Schiedammers twee goede mogelijkheden. Jerry Cooke maakte zich knap vrij aan de linkerkant en bracht opnieuw Van Velzen in stelling, die stuitte echtèr op doelverdedi- ger Van der Steen. De afgesla gen bal viel voor de voeten van Rooza die meteen terug- schoof naar Cooke. Met een bekeken lob leek de beweeg lijke linkerspits de volledige Eindhoven-defensie te ver schalken, maar de lat stond een tweede Schiedamse tref fer in de weg. Nadat Joop Bockling namens Eindhoven in kansrijke posi tie had overgeschoten en Van Velzen was vervangen door de beweeglijke Robin van der Laan (bokste in zijn eerste kopduel Kraay tegen de vlak te) werd het toch 2-0. Tien minuten voor tijd verdedigde ex-Feijenoordèr Carlo de Leeuw slecht uit waardoor Cooke de bal kon oppikken en doorschuiven naar Jos Luhu- kay. Oog in oog met de Einho- vense doelman faalde de klei ne dribbelaar niet. De Schiedamse weelde van twee doelpunten voorsprong duurde nog geen minuut. In valler Borrenbergs reageerde sneller en vooral meer alert dan de volledige SW'-defen- sie op een voorzet van de rech terkant en zorgde voor 2-1. Kort daarop schoot Maas net naast het doel van L'Ami en leek Eindhoven aan te zetten voor een slotoffensief. Daar aan werd door opnieuw Luhu kay een eind gemaakt. In bles suretijd intervenieerde hij op het Eindhovens middenveld, zette een knappe een-twee op met Jerry Cooke en mocht zelf afronden, 3-1. Morgenavond speelt SW een uitwedstrijd tegen Helmond Sport en komend weekeinde reizen de Schiedammers af naar Emmen. ROTTERDAM— De ver kiezing Radio Rijnmond voetballer van het jaar gaat alweer de derde jaar gang in. Na het eerste com petitieweekend valt er na tuurlijk nog weinig te zeg gen over de stand; liefst 11 spelers scoorden een zeven, terwijl de jury 45 man met een zes beoordeelde. Een goed rapportcijfer kregen vier spelers van SW, twee man van Sparta, Feyenoord en DS'79 en slechts één vertegenwoor diger van Excelsior. Joop Hiele, in 1987/88 voetbal ler van het jaar, werd tegen FC Utrecht drie keer ge passeerd, maar heeft zich toch meteen in de top gene steld. Collega-keeper Ed de Goeij, vorig seizoen geko zen tot allerbeste uit de re gio Rijnmond, had niet zo'n beste start; zijn ploeg verloor met 1-2 van NEC en hij kreeg in de 'indivi duele competitie' een zes. Speler van de week is (na loting) geworden Marcel van der Net van SW. Hij had aandeel in de 3-1 zege van de Schiedamse eerste- divisieclub tegen Eindho ven. Topscorers zijn Mar tin Beuk (DS'79) en Jos Luhukay (SW) met ieder twee goals. VL AARDIN GEN/SCHIE DAM Clubbladen en be richten voor deze sportpagina kunnen»voor het Schiedams Nieuwsblad gezonden worden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen of telefonisch doorgegeven worden via tel. 4352911. Topscorer Jos Luhukay verschalkt met een boogbal de Eindhoven-defensie. VLAARDINGEN - Milieu problemen en hardlopen, is ook in Vlaardingen een ac tueel onderwerp gezien het aantal smogmeldingen vande laatste maanden. Ook bij de sportmensen, die regelmatig buiten trai nen en wedstrijden lopen roept de luchtverontreini ging steeds meer vragen op. Uiteraard wordt de situatie van het milieu door heel wat meer bepaald dan alleen smog, maar ook artsen raden sportmensen aan de zoge naamde smogpieken op een dag te vermijden. Dit kan door de trainingstijden aan te passen. Een mogelijkheid kan al zijn 's morgens vroeg of 's avonds laat te trainen. Op deze manier profiteert men van de schonere .uren als de combinatie van uitlaatgassen en de door zonlicht geprodu ceerde ozon het laatst is. Door Peter Spek Adviezen over training en luchtvervuiling zijn er eigen lijk niet. Toch heeft de Neder landse Vereniging van Trim mende Artsen enkele belang rijke adviezen voor de sport mensen. „Vermijd in elk geval op da gen dat er 'smogalarm' is ge geven routes waarop men veel verkeerslichten tegenkomt en zeker wegen die tunnels ken nen. De concentratie van ver ontreinigde lucht is daar het grootst. Dit geldt trouwens ook voor straten die omzoomd worden door hoge huizen". „Probeer waar mogelijk de trainingskilometers niet op de fietspaden naast drukke ver- kerswegen te maken maar zoek meer 'Landelijke wegen' uit". „Is de invloed van smog tij dens de training groot, dan zou men kunnen behoren tot een risicogroep. Gebleken is dat niet iedereen even gevoe lig is voor smog, of beter, voor ozon dat ontstaat als het zon licht inwerkt op de uitstoot van auso's en indurstrie. Als aangenomen wordt, dat 10% van de bevolking extra gevoe lig is voor smog". Aanpassen „Volg de berichtgeving over smogvorming nauwkeurig. Het is gebleken dat de hoe veelheid lucht die men tijdens het hardlopen inademt het twintigvoudige kan zijn van wat tijdens rustige periode wordt ingeademd". Tenslotte adviseert de Neder landse Vereniging van Trim mende Artsen: neem gas terug tijdens een training en pas je aan de omstandigheden aan. 0 Steeds meer sportmensen worden tijdens trainingen en wedstrijden geconfronteerd met luchtvervuiling. ii samenwerking met Het Zuiden en De Havenloods m Martin Beuk Pedro Pruymboom D.S.79 7 D.S.79 Wilco van Haren Leen van der Weel D.S.79 7 D.S.79 Patrick Dumee Frank van der Woude Excelsior 7 D.S.79 Joop Hiele John van der Zwan Feyenoord 7 D.S.79 Sjaak Troost Ton van Bremen Feyenoord 7 Excelsior Glenn Helder Edwin van Buren Sparta 7 Excelsior Michel Valke Leo van Buren Sparta 7 Excelsior Carlo l'Ami Steef Buijs S.V.V. 7 Excelsior Marcel van der Net Aad Leenheer S.V.V. 7 Excelsior Ab Plugboer Henri Maas S.V.V. 7 Excelsior Ed Ridderhof Edwin van Ooyen S.V.V. 7 Excelsior Johan Bijsterveld Paul Osenga D.S.79 7 Excelsior Jimmy Charite Ton Pronk D.S.79 6 Excelsior Frans van der Heide Hennie de Romijn D.S.79 6 Excelsior Alfred Knippenberg Rob van der Veer D.S.79 6 Excelsior TOPSCORERS: Martin Beuk (D.S.'79) met 2 doelpunten Jos Luhukay (S.V.V.) met 2 doelpunten VLAARDINGEN Van maandag 21 tot en met don derdag 24 augustus wordt weer de Vlaardingse fietsvier daagse gehouden. Dit evene ment wordt georganiseerd door het bureau sportieve re creatie van de gemeente Vlaardingen met medewer king van de Bondsspaarbank Vlaardingen (sponsor), rij- wielhande: Jan de Graaf (ma teriaalwagen), fietstoerclub Rijnmond (bemanning contro leposten en uitzetten van de fietsroutes) en de afdeling Vlaardingen van de EHBO. De startplaats is weer bij de accommodatie van handbal vereniging De Hollandiaan aan de Amsterdamlaan hoek Lepelaarsingel in de Holy. Er kan gestart worden tussen 18.00 en 19.15 uur en de deel nemers moeten uiterlijk om 21.30 uur binnen zijn. Inmiddels zijn de startbewij zen al te koop bij de voorver koopadressen en dat zijn dit jaar de filialen van de Bonds spaarbank in Vlaardingen en bij alle Vlaardingse rijwiel handelaren herkenbaar aan het affiche fietsvierdaagse. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden en vijftig cent. Op de startavond kost een deelne merskaart vier gulden. Vpor meer informatie kan men terecht bij het bureau sportieve recreatie van de ge meente Vlaardingen, tel. 4455593.

De Havenloods | 1989 | | pagina 3