m DE HAVENLOODS 'WD is overgegaan tot het spelen van paniekvoetbal' NEW YORK Schiedams Nieuwsblad Stadsrëfjim Exffa t (kZttickrSter Buurthuis Nieuwland jubileert Nieuwe zenders Schiedamse kabel Bij Brilmi] tijdelijk: twee kinderbrillen halen en maar één betalen! IHALVEPRI BRISTOL Onderzoek wijst niet op verontreiniging volkstuincomplexen Nieuwe verordening moet einde maken aan hondenoverlast '"Mm Expositie /bruynzeel/ Gratis Concerten? Tweede Kamerverkiezingen EDITIE P, DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1989, 38e JAARGANG Nr. 35 uuegener huLS-aan-huLsbladen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. een bijlage over het Nieuwe Rotterdam SCHIEDAM— Onder het motto 'Versier uw wijk' viert Stichting Buurthuis Nieuw land dit jaar zijn 25-jarig ju bileum. Ter gelegenheid hiervan heeft de feestcom missie een feestweek georga niseerd, die volgende week zaterdag officieel van start zal gaan. Om de bewoners alvast in de juiste stemming te brengen zijn in de loop van dit jaar reeds verschil lende flats versierd. Met deze versieracties wilde de feestcommissie beklemto nen dat de wijk Nieuwland weer meer kleur moet krij gen. „De wijk is de afgelo pen vijfentwintig jaar be hoorlijk verpauperd en moet weer leefbaarder worden. Gelukkig wordt daar nu het een en ander aan gedaan door middel van renovatie", legt bestuurslid Riet Putters uit. Ondanks deze uiterlijke verbetering blijft Nieuwland een wijk met veel proble men. Met name de enorme vergrijzing en het hoge aan tal migranten vergen extra aandacht. Om daar het hoofd aan te bieden werkt het Buurthuis nauw samen met dienstencentrum De Vier Molens en het Turkse koffiehuis aan de Parkweg. Het bestuur van Buurthuis Nieuwland heeft een grote wens die nog steeds niet in vervulling is gegaan. „Hét huidige gebouw is te klein en daarom zouden wij graag een nieuw pand betrekken", zegt coördinatrice Marcelle Jansen. „Er staan hier ge noeg scholen die gesloopt zouden kunnen worden, waardoor er ruimte komt voor een nieuw pand", on derstreept zij haar wens. Bij de gemeente wordt daarvoor tot dusverre echter geen geld vrijgemaakt en Buurthuis De leden Nieuwland zal het dus voor lopig moeten doen met de zaaltjes die van de Magnalia Deï kerk worden gehuurd. Het feestprogramma start vrijdag 8 september met een receptie voor genodigden. Op zaterdag 9 september barst het feest los in de wijk. Vanaf 11.00 uur zal een op tocht van versierde fietsen door de wijk trekken, onder muzikale begeleiding van O.B.K. en The Amazing Buurthuis Nieuwland rond de Stroopwafels. Het feestpro gramma bestaat verder uit o.a. dansavonden, een speur tocht, een sjoeltournooi, een picknick en een indianen- feest. Op vrijdag 15 septem ber worden de festiviteiten afgesloten met een feest voor medewerkers en oud-mede- werkers in De Vier Molens. Dat zijn er zoveel dat er geen plek meer is voor de bewo ners, aldus Marcelle Jansen. SCHIEDAM De stormach tige ontwikkelingen in media land hebben ook voor de Schiedamse kabel consequen- Om tegen te gaan dat steeds meer mensen eigen schotelan tennes op het dak gaan plaat sen om zenders als TV 10 en Radio Tele Veronique te ont vangen, wil de ONS het kabe laanbod uit gaan breiden. De ONS stelt het college voor op korte termijn zenders als TV 10, RTV, Filmnet, de Duitstalige ZDF en de 'special interest' programma's Cable News Network en het weten schappelijke Discovery Chan nel aan het kabelaanbod toe te voegen. Om dit mogelijk te maken moet het kabelnet worden uit gebreid met vijf kanalen. Door gebruik te maken van nieuwe installatietechnieken denkt de ONS deze uitbrei ding tegen lagere kosten dan gebruikelijk te kunnen reali seren. Met de opbrengsten die worden verkregen door zen ders als RTV, TV 10 en Film- net op de Schiedmse kabel toe te laten wórden de investe ringskosten sterk geredu ceerd, zo verwacht de ONS. Het kabeltarief zal dan ook niet verhoogd worden. Zowel het college als de ge meenteraad zal zich nog over de voorstellen van de ONS moeten uitspreken. Brinkman opent Frankeland SCHIEDAM Niemand min der dan minister L.C. Brink man (WVC) komt woensdag 20 september naar Schiedam. De bewindsman komt samen met zijn vrouw naar de offi ciële opening van het ver nieuwde woon- en verzor gingscentrum Frankeland. De eigenlijke openingshandeling wordt nu1, eens niet door de minister verricht maar door zijn vrouw die hem vaak bij dit soort gelegenheden verge zeld. Wel zal de minister een korte toespraak houden. NU OOK IN SCHIEDAM vandaag geopend!!! keukens/kasten/ KEUKENADVIESCENTRUM STAM ZOON B.V. Parkweg 361 Schiedam di./za. 10.-17.00 uur do. tot 21.00 uur Bert de Vries in winkelcentrum SCHIEDAM— Winkelen en politiek gaan heel goed sa men, denkt men in winkel centrum Hof van Spaland. Zaterdag 2 september is er in het winkelcentrum een open podium waarop de vijf grote politieke partijen hun ver kiezingsprogramma's kun nen verdedigen. De bezoe kers van het Hof van Spa- land kunnen aan de politici vragen stellen en discussies aangaan. Het CDA heeft voor deze gelegenheid het kopstuk Bert de Vries van stal gehaald. Een jazzband zal gedurende de dag voor wat verstrooing zorgen. SCHIEDAM „De strate gie van de WD kan ik wer kelijk niet volgen", zegt de heer Simons van de PvdA licht geamuseerd. „Eerst laten de liberalen bewust het kabinet vallen, breken dus met het CDA. Het ont brak aan élan en dynamiek stelt fractieleider Voorhoe ve achteraf vast. De WD raakt echter in verwarring en zelfs mijn collega uit de Eerste Kamer, de liberale fractievoorzitter Luteyn, wordt naar voren gescho ven om de eenheid te her stellen. Een schertsverto ning natuurlijk. Na het min of meer gedwongen vertrek van enige WD-be- windslieden en bedenke lijk verlies in de opiniepei lingen wordt het CDA op nieuw als volwaardig coa litiepartner opgevoerd en komt Voorhoeve plotsklaps met ongegronde aantijgin gen aan het adres van de PvdA. Waar paniek in een politieke partij al niet toe kan leiden". De loopbaan van het 64-jarige Schiedamse Eerste Kamerlid Simons is rijk geschakeerd. Als afgestudeerd bedrijfseco noom wordt hij in '46 lid van de PvdA. „De doorbraak-ge- dachte leefde toen sterk en ik vond dat ik me actief met de veranderingen in de Neder landse samenleving moest gaan bezighouden", licht hij toe. Zijn maatschappelijke toe- Aanbieding betreft kom- x .-:-A plete brillen ;(düs mèt glazen) en is geldig t/m 9 sep- terhber~a£?en alleen bipnlevëfing van deze bon. e (betaalde) bril gaat dragen. in de eerste (betaalde) bril. Het montuur van de bril die u wel Wilt u meer (anti-kras, ontspiegeld, betaalt, mag niet goedkoper zijn enz.) dan geldt een toeslag. dan f 100,-. Geen andere kortingen te zelfder in 5 kleuren en verschillende maten. Ravotgarantie van 1 jaar. Vlaardingen, R'dam-Centr. /flEsJSHEIHK) Schiedam, Zuidplein Spijkenisse. In de Gouden Gids vindt u de adressen. komst zoekt hij evenwel in de financiële wereld. Hij bezet topposities bij onder meer Unitas en Pakhoed. In de ja ren zestig is hij gedurende een achttal jaren lid van de Schie damse gemeenteraad, wat in '81 een kortstondig vervolg krijgt. In 1977 treedt hij toe tot de Eerste Kamer en daar naast houdt hij zich momen teel bezig met het opstellen van rapporten en heeft hij eni ge adviesschappen en com missariaten. „Eigenlijk ben ik een kleine zelfstandige gewor den", zegt hij zelf. Koppeling „Het is bij de komende verkie zingen van het grootste belang dat CDA en WD samen geen meerderheid halen en dat de PvdA op z'n minst een-derde van de zetels verovert. Als so cialisten moeten we een se rieuze gesprekspartner blij ven. Het is in mijn ogen niet noodzakelijk dat de PvdA de grootste partij wordt, dat is slechts bijkomstigheid. Ik ver wacht dat indien de PvdA in de regering komt er aan be paalde beleidsterreinen meer aandacht zal worden besteed. Ik denk dan aan de scheve inkomensverdeling, waarbij de koppeling uiteraard veel Op 6 september kunnen ook Schiedammers naar de stem bus voor de Tweede Kamer verkiezingen. Het Schiedams Nieuwsblad/De Havenloods laat in de weken voor de ver kiezingen een aantal leden van de plaatselijke afdeling van politieke partijen aan het woord over lokale en nationa le vraagstukken. Vandaag is het woord aan PvdA-Eerste Kamerlid Simons. 9 'Politici maken hun eigen waarheid'. aandacht verdient, het milieu, de misdaadbestrijding, de werkgelegenheid en de wet gelijke-behandeling. Dat zijn punten waarover wij ons zor gen maken". Ook het financieringstekort zal volgens Simons een grote rol spelen. Socialisten hebben de naam potvrteerders te zijn en vaak wordt dan verwezen naar de periode van het kabi net Den Uyl. Onzin. Ieder die de koele cijfers bestudeert zal tot een geheel andere conclu sie komen. Ondanks twee olie crises in de jaren zeventig en een ernstige internationaal- economische teruggang slaag de die ploeg erin het financie ringstekort te beteugelen. Duisenberg was echt een zeer capabel bewindsman. Het ka binet Van Agt-Wiegel dat daarna aantrad met het be faamde Bestek '81, dat heeft de boel laten verslonzen. Wat wil je ook met die joker van Van der Stee als minister van financiën". Gefaald „Probleem in dit soort zaken is dat politici de neiging heb ben hun eigen waarheid te maken. Zoals nu Ruding. Hij heeft de naam opgebouwd een hard bewindsman te zijn. Re cente studies wijzen echter uit dat het saneringsbeleid van het kabinet Lubbers gefaald heeft. Weinig echte bezuini gingen, doorlopend verschui vingen. Lubbers c.s. is econo misch gered door de interna tionale opleving en loonmati ging van de Nederlandse werknemer". Het verkiezingsprogramma van Groen Links acht het Schiedamse Eerste Kamerlid niet realistisch. „Kijk eens naar de zogenaamde Groen- tax, die beloopt circa 10 mil jard gulden per jaar. Dat zal resulteren in vluchtgedrag van veel burgers. Sommige mensen vrgeten dat Neder land niet één of ander Balkan staatje is, dat geheel naar eigen inzicht zijn zaken rege len kan. Ons land is bijvoor beeld totaal geïntergreerd in de EG. De marges zijn niet zo groot, zoals Joop den Uyl ooit opmerkte". Met het oog op 6 september en de komende kabinetsformatie merkt Simons op dat de kans op samenwerking tussen PvdA en VVd marginaal is. „Toch groeit in beide partijen het besef dat het er ooit van moet komen. De PvdA heeft de polarisatie-strategie, waarover ik persoonlijk nooit opgetogen ben geweest, over boord gezet, en ook bij de li beralen gaan stemmen op om het CDA eens in de oppositie te manoeuvreren". Vooralsnog acht ik de komst van een kabinet PvdA-WD nihil. De WD-top heeft in alle paniek, door die zorgwek kende opiniepeilingen, op nieuw gekozen voor de 'Wie- geliaanse' aanpak. Die vrese lijke socialisten hebben het weer gedaan, hoor ik Voor hoeve telkens verkondigen", sluit Simons met een meewa rige glimlach om de mond af. A Schie 98 nieuw project stichting Beschermd Stadsge zicht Schiedam Turbo-cursus ver- groot kans voor langdurig werklozen Drie ooievaars klepperden Jan Remmerswaal (RKWIK) uit John Corver (Ex celsior '20) eist vertrek Ed van der Roer 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Excursie over giftige planten SCHIEDAM De genees kracht en giftigheid van plan ten staat centraal tijdens de excursie die zondag 3 septem ber in de heemtuin in het Bea- trixpark wordt gehouden. Dé excursieleiders Hans Buisl- man, Elizabeth Norduin en John van Uffelen zullen ook vertellen over tuinkruiden die behalve hun smakelijke kan ten ook giftige kanten hebben". De grens tussen geneeskrach tig en giftig is bij planten niet duidelijk te trekken. Vinger hoedskruid, een plant die ook in de heemtuin is te vinden, bevat bijvoorbeeld het gif di- gotoxine. In kleine hoeveelhe den kan deze stof echter ook geneeskrachtig werken bij de bestrijding van bepaalde chronische kartziekten. Over deze en nog vele andere we tenswaardigheden wordt zon dag verteld. De start van de excursie is om 14.00 uur bij de ingang van de heemtuin. De heemtuin is met het openbaar vervoer te bereiken via bus 53 en het Duivenpad in Kethel- Oost. Deelname aan de excur sie is gratis. Maten 36 - 41 Adviespr. nu 43 filialen in het hele land o 2 x in ROTTERDAM 1 en 1 x in VLAARDINGEN I n 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 I Rotterdam op het ZÜÏÖER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804162 I 1at 219 tel. 010-4353730 koopavond op vrijdag tot 21.00 uur f SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN Uit onderzoek van de provincie Zuid-Holland is ge bleken dat de volkstuincom plexen Thurlede in Schiedam en de complexen Broekpolder, Holy-Noord en Indische Buurt in Vlaardingen niet ver ontreinigd zijn. Het onder zoek is uitgevoerd naar aan leiding van een Bijzonder In ventariserend Onderzoek (BIO) waaruit gebleken was dat twintig van de 59 volks tuincomplexen in het Rijn mondgebied mogelijk veront reinigd waren. Op grond daarvan werden de bovenge noemde locaties onderzocht, waarbij monsters zijn geno men van de grond, het grond water en het gewas. De nog niet onderzochte volkstuincomplexen zullen ook nog aan een onderzoek onderworpen worden. Hiertoe behoren o.a. de complexen Zuidbuurt en Moerman Tui-; nen in Vlaardingen. De volkstuinen in Schiedam en Vlaardingen blijken niet verontreinigd te zijn. SCHIEDAM De gemeente raad zal maandag waarschijn lijk besluiten om de Algemene Politieverordening (APV) aan te passen. Burgemeester en wethouders hebben dit voor stel gedaan om de hondenpro- blematiek in Schiedam beter aan te kunnen pakken. Volgens een aan de raadsleden verzondennotitie wordt er door veel Schiedammers ge protesteerd tegen de aantas ting van hun woon- en leefmi lieu door honden. Het colelge verdeelt de klachten in vier groepen: vervuiling door uit werpselen, hondepoep als mo gelijke besmettingsbron, ge vaar en hinder door agressivi teit en overige hinder zoals burengerucht en schade aan het openbaar groen. Om hier een einde aan te ma ken wil het college een aan- lijngebod voor alle hopden op gebied verklaren van speel de weg, een muilkorf- en kort plaatsen en speelweiden voor aanlijngebod voor gevaarlijke honden. Hier tegenover stelt honden en het tot verboden het college de introductie van speciale de aanleg van meer honden toiletten. Om het hondepoep- probleem uit de wereld te hel pen wordt de eigenaar van een hond verplicht er voor te zor gen dat zijn huisdier niet op het gedeelte van de weg dat voor voetgangers is bestemd of in het openbaar groen gaat poepen. De hondeneigenaren worden in de nieuwe APV te vens verplicht om op de open bare weg iets bij zich te heb ben om uitwerpselen van de hond op te ruimen. Omdat het college van oordeel is dat het terugdringen van de vervuiling door hondepoep ook een kwestie van mentali teit is, maakt ook voorlichting deel van het voorstel uit. Ove rigens is de aanpassing van de APV een eerste stap van het college in de strijd tegen deze WIN 'N GRATIS REIS VOOR 2 PERS. NAAR Kom vandaag nog 'n kijkje nemen in filiaal Hoofdweg en doe mee! in den IJssel. Tel. 01 >10-4518844 I. Tel. 010-4852273 I SCHIEDAMIn café 't dam, waarvan sommige, zijn Paard is een expositie inge- opgenomen in het vorig jaar richt met foto's van Tim Hiel- gepubliceerde boek 'Schie- kema. Het betreft foto's over dam-Holland'. De expositie in alloHaaocp oitnatioe in 't Paard is viif weken te zien.

De Havenloods | 1989 | | pagina 1