mm r PPSC verzet bakens en opent competitie met nipte zege Stanten wint Stadioncross Voortbestaan succesvolle naehtmarathon onzeker Sponsoring Schiedams Nieuwsblad Feestelijke open dag op wielerbaan Schiedam Sportnieuws naar redactie Marion Valkenburg blijft verrassen Stafleu wil attractief voetbal op Thurlede September handbalmaand Schutters in de prijzen Kolpa-bad in trek bij dagjesmensen DE HAVENLOODS DINSDAG 5 SEPTEMBER 1989 36-493 SCHIEDAM Op de wieler baan Schiedam organiseert de Stichting Sportcomplex Rijn mond op 10 september een feestelijke Open Dag. In deze stichting hebben drie Schie- damse verenigingen en orga nen zich verenigd. De drie initiatiefnemers zijn: Toerclub Rijnmond (dat hier mee het 10-jarig bestaan viert), Baancommissie Wieler baan Schiedam en Kringgroep Schiedam van de Nederlandse Boxer Club (dat met deze dag het 5-jarig jubileum kracht bij zet). De Open Dag duurt van 8.00 tot 17.00 uur en de toe gang is gratis. Globaal zien de diverse activi teiten er als volgt uit: Fietstochten - over drie af standen, te weten 30, 75 en 150 kilometer. De start van de 30 en 75 kilometer vindt plaats tussen 8.00 en 12.00 uur. Starten voor de 150 kilo meter kan tussen 8.00 en 9.00 uur. De kosten voor de 30 en 75 kilometer bedragen f 1.75 per persoon, voor de 150 kilo meter betaalt men f 2.75 per persoon. Alle deelnemers ont vangen een herinnering. Baanwedstrijden - vanaf 13.00 tot 17.00 uur, met als finale een wedstrijd achter dernies (motoren) tussen 16.00 en 17.00 uur om de 'Grote Prijs van Rijnmond'. In de pauzes worden demonstraties in gedrag en gehoorzaamheid van boxers (honden) gegeven. Ballon wedstrijd - hiervoor kan de jeugd vanaf 11.00 uur inschrijven. De ballonnen worden om 12.00 uur opgela ten. Iedere deelnemer ont vangt een herinnering, terwijl de eigenaar van de ballon die de langste afstand aflegt eige naar wordt van een walkman. Deelname is gratis! Braderie - vanaf 11.00 tot 17.00 uur. Diverse attracties (o.a. een rad van avohtuur). De wielerbaan Schiedam ligt in sportpark Harga (Olympia- weg), inlichtingen tel. 4.35.72.66. Rijnmond vrouwen VLAARDINGEN Het vrou wen-team van de Schiedams- /Vlaardingse volleybalvereni ging Rijnmond heeft verster king gekregen van Monique Buis van RVC/Libanon en Ilja van Beekum van Van Santen- /Haag. De ploeg van trainer/coach Gerard Westerveld doet 23 september mee aan een toer nooi met deelname van Ri- va/VSC, Tonegido en Marim bahal. Voor de start van de competitie wordt op 30 sep tember nog een drie-kamp ge speeld met Van Santen/Haag en Gemini/Kangoeroes. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze sportpa gina kimt u sturen naar de sportredactie van het Schie dams Nieuwsblad, postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk om telefo nisch berichten door te geven. Telefoonnummer 4352911. INTERLANDOp het ter rein van SVV wordt op dinsdg 10 oktober de wedstrijd Jong Oranje-Jong IJsland gespeeld. Wegener hUs^anhUsbLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax 010 - 4.699.362. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon: 010 - 4.353.883. Kantooruren: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: W. Anderiesen (tel.privé 079 - 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- 4.353.883) ACCOUNTMANAGER: P.J. Kooiman (tel. privé 01860-19587). REDACTIE: Marianne Ames en Su san de Ligt. CORRESPONDENTEN: Schiedam: Robert Bas, Wijnand Meijboom en Bram Wesdorp (sport) Manager redacties Zuid Holland: Rita Vlot-Heiden. SCHIEDAMS NIEUWSBLAD verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener huis-aan- huisbladen b.v. (zie HOOFDKAN TOOR). DIRECTIE: V. Doorn, P. Bakker en J. Parser. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 ROTTERDAMDe Amerikaanse motorcrosser Jeff Stanton won zondag de stadioncross in de Kuip. Hij liet dè Australiër Jeff Leisk en de Belg Werner Dewit ver achter zich. Beste Nederlanders werden John van den Berk en Gert-Jan van Doorn. Stanton is tevens winnaar van de USA-supercross. De crosskampioenschappen werden zondag voor het eerst gehouden in de Kuip. Het evenement trok 14.000 bezoekers. VLAARDINGEN Fortuna- atlete Marion Valkenburg blijft de Nederlandse atletiek- wereld verbazen. Pas dit sei zoen begonnen aan atletiek, raast de Vlaardingse over de Nederlandse atletiekbanen. Vorige week behaalde Marion Valkenburg twee Rotterdamse titels, op de 100 en 200 meter in tijden die goed zijn voor een plaats op de nationale rang lijst. Afgelopen zondag, liet zij ook haar kracht zien op de 400 meter van de finale van de landelijke competitie. Met een tijd van 55,3 seconden snelde de Fortuna-atlete naar een hoge plaats op de Neder landse ranglijst op dit onder deel. Met deze tijd liet zij ook het clubrecord van Yvonne Smits uit 1974 verbleken. Behalve deze fraaie prestatie op de 400 meter, liep Marion Valkenburg, die met haar vriend een sportschool heeft in Vlaardingen waar zij les geeft in bodybuilding, ook een nieuw clubrecord op de 100 meter in de snelle tijd van 11,8 ploeg niet om door te dringen naar de tweede klasse. Ook de mannen-ploeg van Fortuna moet het volgend jaar nog een keer in de derde klasse probe ren. In Helmond kwam de ploeg punten tekort om promoveren. Door een blessure van Cees den Hoedt moest de ploeg op het laatste moment nog omge zet worden. Individueel wer den er nog redelijke prestaties geleverd. Michel de Maat liep op de 5000 meter naar een nieuw clubrecord in de tijd van 14 min. 25,0 sec. Voor de nodige punten zorgde ook Hans Scheffers bij het hoogsprin gen met een sprong van 1,80 meter. De belangrijkste pres taties waren verder; Lex Vlas blom 1500 meter 3 min. 59,7 sec., Peter van der Hoek 400 meter 51,8 sec., Ronald Paal vast 400 meter 52,1 sec., Jan van der Ven 1500 meter 4 min. 08., 3 sec., Marcello Stewart 100 meter 11,4 sec. Richard de Wilt verspringen 6,63 meter, Teo Maat discuswerpen 38,0 meter en Leo van der Kraan kogelstoten 11,62 meter. SCHIEDAM André Stafleu kwam, zag en wijzigde. Toen de nieuwe trainer van PPSC vorig seizoen kennismaakte met de Schiedammers schrok hij danig. „Er werd angstig, defensief en opportunistisch gevoetbald. Daarnaast ston den nogal wat spelers op een totaal verkeerde positie. Beide zaken heb ik rigoureus aange pakt. Ik streef naar attractief, aanvallend voetbal. Snelle combinaties en goed positie - spel,dat wil ik zien". Tijdens het eerste duel van deze com petitie, afgelopen zaterdag thuis tegen SVPTT, was die verandering in strijdwijze duidelijk zichtbaar. Hoewel PPSC op lang niet alle fronten overtuigde, maakten de Schiedammers bovenal een frisse indruk. De 1-0 overwin ning die in de slotfase werd binnengehaald kon dan ook als een aardige opsteker voor het vernieuwde PPSC worden beschouwd. PPSC startte tegen het Haagse SVPTT opmerkelijk. In het doel stond de attent keepende Ben den Braber. In het cen trum van de verdediging had Stafleu twee nieuwelingen ge posteerd. Vrije verdediger was Pieter Vermaas (afkomstig uit het tweede team) en Wijnand Meijboom fungeerde als man dekker. Vooral die laatste keuze was opvallend. Stafleu verschafte duidelijkheid: „Meijboom speelde vorig sei zoen in de spits, maar dat vond ik een regelrechte ramp. Dat die jongen kan voetballen staat buiten kijf, maar als aanvaller is hij gewoon onge schikt. Hij scoorde vorig jaar sporadisch, dat is een teken aan de wand". Als vleugelver dedigers stonden de gerouti- SCHIEDAM De damesaf deling van hockeyvereniging Spirit heeft een nieuwe sponsor. Voor een periode van twee jaar verbond aan nemingsbedrijf Van den Tempel zich aan de Schie- damse hockeyclub. De over eenkomst werd afgelopen dinsdagavond symbolisch kracht bijgezet door het overhandigen van nieuwe traingspakken en shirts aan de Spirit-damesselectie. Dolf Jaeger namens Spirit: "Nadat onze vorige dames sponsor het afgelopen sei zoen kenbaar maakte te wil len stoppen, zijn wij op zoek gegaan naar een nieuwe ge gadigde. Doordat Caroline Breugem bij Spirit in het eerste damesteam speelt, kwamen wij in aanraking met haar vader, die direc teur is bij aannemingsbe drijf Van den Tempel. Die contacten liepen goed en al snel lag er een overeenkomst op tafel. Die behelst een looptijd van twee jaar. Veel bedrijven vinden dat een mooie periode. Ze willen enerzijds wat naamsbekend heid krijgen binnen de vere niging, maar anderzijds voorkomen dat ze zo'n naam opbouwen dat ze op een ge geven moment door iedereen als potentiële kandidaat voor sponsoring worden ge zien. Het geld dat nu in de vereniging wordt gepompt staat geheel ter beschikking van Spirit. Van den Tempel heeft daar geen zeggenschap meer over. Het is de bedoe ling dat het in hoofdzaak wordt aangewend voor de damesselectie, maar concre te besluiten daarover zijn nog niet genomen. We heb ben afgesproken geen brdra- gen naar buiten te brengen, het aannemingsbedrijf wilde dat liever niet. Directeur Breugem van Van den Tempel beaamt dat: "Nee, bedragen wil ik niet in de krant hebben. Wij willen met deze sponsoring vooral ons 85-jarig jubileum kracht bij zetten. Wat naamsbe kendheid bij zo'n gebeurte nis is nooit weg. Daarnaast wil ik best toegeven dat het feit dat mijn dochter bij Spi rit hockeyt een rol gespeeld heeft. Ik vind twee jaar een prima periode, daarna zien we wel verder". Na de overhandiging van de trainingspakken en shirts wonnen de dames van Spirit dinsdagavond hun oefenduel tegen Ring Pass en werd on der het genot van een borrel de sponsorovereenkomst luister bijgezet. SCHIEDAM De maand september staat in het teken van de handbalsport. De afde ling Rotterdam van het Ne derlands Handbal Verbond houdt nu een grootscheepse promotie-campagne. Naast het verschaffen van algemene informatie aan basisscholen en in het voortgezet onderwijs wordt door een dertigtal handbalverenigingen in de re gio een groot aantal activitei ten ontplooid. De verspreiding van een spe ciale handbalkrant is één van de vele middelen waarmee men het grote publiek hoopt te bereiken. Voorzitter Blok- VLAARDINGEN Bij de on langs in Loosduinen gehouden nationale kampioenschappen klein kaliber geweer, hebben leden van de schietvereniging Wilhelmina zich in de prijzen geschoten. Het veteranenteam, bestaande uit de heren Bouwman, Cop pers en Maat behaalde het na tionaal kampioenschap met 1572 punten. Het Wilhelmina vrouwenteam eindigde op een tweede plaats met 1425 punten. Dit team be stond uit de dames Geneug- lijK, Haak en Maar-Grijsen. neerde Lodewijk Westerveld en Bram Sonneveld opgesteld. Aanvoerder land van het NHV-Rotterdam: "Wij willen met deze actie brede lagen van de bevolking met de handbalsport bekend maken. De jeugd krijgt in onze campagne veel aandacht, maar ook aan het recreatieve handbal komt aan bod". Op vrijwel alle locaties van handbalverenigingen in de re gio Rotterdam worden in het weekeinde van 9 en 10 sep- Op het NHV-programma staan tember activiteiten georgeni- seerd, uiteenlopend van wed strijddemonstraties tot spelle tjes. Zaterdag 16 september vindt er in sporthal de Fakkel te Ridderkerk een groot sport- feest plaats voor de jeugd. meer wedstrijddemonstraties. evenementen is het interna tionale Kwantum-Hollands i Toernooi, dat in oktober plaatsvindt in de Schiedamse j Sporthal Margriet. Het Ne- derlands team komt dan uiij tegen toppers als de DDR en Tsjechoslowakije. VLAARDINGEN— De be drijfsleiding van het Vlaar dingse Kolpa-bad kan terug zien op een geslaagd zomer seizoen. „We hebben rond de 200-duizend bezoekers gehad in de afgelopen vier maanden en dat is in jaren niet voorge komen", aldus een tevreden Ruud Bulthuis van het Kolpa- bad. Het buitenbad van het Kolpa- bad is vorige week gesloten. „Al onze aandacht is nu weer gericht op het binnengebeu- ren", aldus Bulthuis. „We hebben dit jaar vooral de aan dacht gericht op het school zwemmen. Met een leerplan proberen we de jeugd van de basisscholen zoveel mogelijk het zwemmen bij te brengen. "Het is voor het eerst dat we in deze vorm zwemonderwijs geven", aldus Ruud Bulthuis. Centrale man op het midden veld was Ton Feelders, geko men van Zwaluwen, die met een de aanvoerdersband kreeg. Met Eric van Harmeien en Eric Kolmeijer als aan zijn zijde en Arjan van der Lee net achter de voorhoede kreeg de middenlinie een wel zeer of fensief karakter. In de voor hoede twee nieuwelingen, Jean van der Wal op rechts en de teruggekeerde Jan 't Hoen op links. Al na vier minuten moest PPSC incasseren. Na een on gelukkige, maar daarom niet minder harde, overtreding moest Van der Lee met een zware enkelblessure huilend het veld verlaten. Martin Ver meulen verving hem. Hoewel de gasten de eerste kansen creëerden, namen de Schie dammers al snel over. Met re delijk verzorgd, maar bij vlagen te omzichtig voetbal, trachtte de thuisploeg gaten te vinden in de defensie van SVPTT. De beste mogelijkhe den waren voor Jean van der Wal. Tot driemaal toe werd hij in kansrijke positie gebracht, maar door een matige balbe handeling faalde hij onbehol pen. Waar een ruststand van minimaal 2-0 normaal was ge weest, moest PPSC nu genoe gen nemen met de brilstand. Dilemma Na de rust stond Stafleu voor een dilemma. Moest hij voor nog meer druk zorgen om een voorsprong te forceren met het risico verrast te worden door een Haagse counter of PPSC won verdiend met 1-0. vertrouwen op de huidige aanpak? „Ik koos voor het tweede al ternatief, omdat je bij de sei zoenopening iets voorzichti ger bent. Ik wilde niet verlie zen", bracht hij opheldering. Toch bleef PPSC de betere ploeg. Met de actieve Kolmeij er en bij corners inschuivende Meijboom als sterkere spelers hing een Schiedamse treffer in de lucht. Vermeulen lob te na een misverstand in de SVPTT- verdediging net naast, Kol meijer miste koppend het doel en een schot van Feelders ging verrassend (na een overstapje van Vermeulen) voorlangs. Het spel werd iets harder, wat Kolmeijer na een onbesuisde actie op een boeking kwam te staan. De beloning dwong PPSC pas drie minuten voor tijd af, op een wijze die Staf leu moet hebben verheugd. De opkomende Vermaas passte binnendoor naar Kolmeijer, die strak voorzette naar Van der Wal. Met een simpele be weging deponeerde de tengere vleugelspits de bal hoog in de touwen. Hoewel PPSC een mi nuut later een uitstekende kans kreeg het duel definitief te beslissen (Van der Wal mis te na de doelman te hebben uitspeeld) was de vreugde er bij de Schiedammers niet minder om. Tevreden De doelstelling is voor Stafleu duidelijk. „We moeten dit sei zoen meedraaien in de subtop en een periodetitel pakken. Het is voor mij beslist niet noodzakelijk volgend seizoen terug te keren naar de tweede klasse. Ik heb zoveel omzet tingen binnen het elftal door gevoerd dat er nog wat ge wenning nodig is. Daarom ook ben ik blij met deze overwin ning, dat maakt de ploeg rus tiger. Over het algemeen ben ik heel tevreden, al is een goe de aanvaller natuurlijk altijd welkom. De kansen die Van der Wal miste vandaag, dat mag niet gebeuren. Al zeg ik er meteen bij, dat als hij iedere week scoort er niemand aan zijn plaats zal tornen". SCHIEDAM De elfde door de Schiedamse Reddings Bri gade (SRB) georganiseerde nachtzwemmarathon is vrij dagnacht, ondanks dat enkele ploegen het op het laatste mo ment lieten afweten, een groot succes geworden. Aan het eve nement dat plaatsvond in het openluchtbad Groenoord de den 47 ploegen uit de wijde omgeving van Schiedam mee. Ondanks het succesvolle ver loop hangen er toch donkere wolken boven het evenement. Gezien de door de politiek uit gesproken wens het bad te sluiten, is de kans groot dat het de laatste keer is dat de nachtmarathon heeft plaats gevonden. Dit wordt tegengesproken door verantwoordelijk wet houder Hafkamp (WD). „Het hoeft niet de laatste keer te zijn", verklaarde Hafkamp 's nachts tijdens zijn bezoek aan de nachtmarathon. „Een dergelijk evenement hoeft niet persé in de open lucht. Als het bad dichtgaat, komt er een ander bad voor in de plaats, al is het geen openluchtbad". SRB-lid Leo Goudappel be strijdt dat het evenement ook in een binnenbad kan plaats vinden. „Zoiets kan nooit bin nen. Je kan er dan niet zo'n sfeertje als nu kweken", stelt Goudappel. Een onoverkome lijk probleem is volgens hem dat het binnenbad de helft kleiner zal zijn dan het huidi ge bad. „En zeker voor de snelheidszwemmers is dat niet leuk". Ook kunnen er volgens de SRB in een binnenbad min der ploegen deelnemen. „Dit in Schiedam is de grootste marathon van Nederland. Als er een overdekt bad komt is j het de laatste keer dat het op deze schaal heeft plaatsge vonden. In een 25-meter bad kunnen we maar tien ploegen kwijt", aldus Goudappel. De deelnemers lieten zich vrijdagnacht echter niet door deze problemen uit het veld slaan. In een prettige sfeer werd er gezwommen. De uit slagen van de nachtmarathon zijn: A-klassement, 1. Scram DPK - 53.5 km, 2. SRB - 50.2 km, 3. Hema - 45.5 km. In het B-klassement eindigde de SRB als eerste gevolgd door DRB en VZC. De poedelprijs is gewonnen door de Sala manders. Op de tigweiden werd gecampeerd door de deelnemers. Ook de wellicht laatste naehtmarathon is weer een succes geworden.

De Havenloods | 1989 | | pagina 3