yj DE HAVENLOODS Opknapbeurt flats Alphons Ariënsstraat en omgeving Schiedams Nieuwsblad En waar bent u zaterdag als u een baan zoekt? SnjS^kt Sportief weekeinde Brandersfeesten De Erker biedt veel jongerenactiviteiten BHISTOL Al vanaf f 15.05 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. Ufo's Eerste steen BVSC begonnen met opknappen m j «- Concert in openlucht Kadertraining voor vrouwen SPOTGOEDKOOP l EDITIE P, DONDERDAG 14 SEPTEMBER 1989, 38e JAARGANG Nr. 37 Wegener huLs-asn-huLsbLaden KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM— De inmid dels vermaarde Branders feesten gaan aanstaande zaterdag weer van start. Het eerste weekeinde heeft een sterk sportief karakter. De officiële opening wordt verricht door burgemeester Scheeres, die jenever zal keuren die honderd jaar geleden door een ongelukje in de Lange Haven terecht is gekomen en nu door dui kers naar boven wordt ge haald, althans zo doet het verhaal de ronde! Zaterdag en zondag zijn de activiteiten geconcentreerd rond de Lange Haven. Daar vinden diverse waterspelen plaats, zoals het boegsprietlo pen het kayakjumpen. Een hoogtepunt van het water- sportweekeinde is ongetwij feld de verlichte gondelvaart die zaterdagavond vanaf 21.00 uur door de binnenha vens zal trekken. De zondag begint met een halve Bran- ders-triathlon, die later op de dag gevolgd wordt door de monstraties van allerlei sport verenigingen. Het winkelend publiek kan zaterdag terecht op de brade rie op de Hoogstraat en de Lange Kerkstraat. De winke liers hebben bovendien een rodeostier aan laten rukken. Tussen 11.00 en 17.00 uur kunnen mensen proberen zo lang mogelijk deze stier te blijven zitten, die op het Mu seumplein is opgesteld. Bewonderaars en krachtpat sers kunnen zich vermaken met de wedstrijden om de titel 'sterkste man van de Bran- dersstad". Sterke man Ab Wolders komt voor deze gele genheid speciaal naar de Brandersstad. De wedstrijd wordt gehouden op de Grote Markt vanaf 12.30 uur. Tijdens het eerste feestweek- einde is er ook volop muziek. Bekende artiesten als Joke Bruys en Wim Koopmans zul len hun zangkwaliteiten tonen. SCHIEDAM De heer Hans van Kampen zal volgende week donderdag (21 septem ber) bij de spirituele vereni ging Harmonia een lezing houden over ufo's en buiten aards leven. De lezing begint om 20.00 uur en vindt plaats in wijkcen trum Nieuwland aan het Wi- bautplein 165. De toegang be draagt f 7,50 voor niet-leden. SCHIEDAMBurgemeester Scheeres metselde gisteren de eerste steen van het project Kantorenhuis Schiedam aan de Overschieseweg. Aan dit project is ook meegewerkt door de leerlingen van de openbare basisschool De Pa perclip. Zij hebben een teke ning ingekleurd die nu op de omheining van het kantoren huis prijkt. De tekening is ontworpen door Liesbeth Kleuver. Liften te duur SCHIEDAM De wonin gen aan de Alphons Ariënsstraat en omgeving zullen een grote onder houdsbeurt ondergaan. De officiële start daartoe zal volgende week woensdag plaatsvinden en gepaard gaan met een aantal feeste lijkheden. Toch zijn de be woners niet helemaal te vreden met het pakket van verbeteringen. Uit een SCHIEDAM Leden van de bewonersvereniging Schiedam Centrum zijn begonnen met het opknappen van het nieuwe onderkomen aan het Broersveld. Hoewel in mei al het contract werd ondertekend moest de bewonersvereniging nog wachten op de subsidie. In totaal krijgt de BVSC 10.000 gulden voor het opknappên van het voormalige kunstdepot. Ook betaalt de gemeente de aanleg van de toiletvoorzieningen. BVSC- medewerker Wagtendonk denkt dat de kantoorruimte nog voor 1 oktober klaar is. Het opknappen van de achterzaal zal volgens hem wat langer duren. „Ik denk dat we niet voor 1 januari officieel open zullen gaan", zegt Wagtendonk. De bewonersvereniging zal in de achterzaal activiteiten voor ouderen gaan organiseren. DE HAVENLOODS HET ZUIDEN PRESENTATIE GERARD COX m.m.v. BERTNICODEM, piano 10 december the dutch swing college band de Doelen Aanvang 11.00 ORANJ1 BOOM door het Buro Bewoners ondersteuning gehouden enquête bleek namelijk dat negentig procent van de bewoners graag liften in de flats zou willen. Financiële overwegingen hebben dat tot nu echter verhinderd. De onderhoudsbeurt is enigs zins versneld door klachten van de bewoners. Ongeveer anderhalf jaar geleden deden verschillende bewoners hun beklag over de verpaupering van de wijk. De 182 flatwo ningen aan de Alphons Ariënsstraat, Burgemeester van Harenlaan en de Jan van Zutphenstraat vertoonden steeds meer mankementen en waren bovendien beklad met graffiti. Er werd een bewo nerswerkgroep samengesteld, die samen met de verhuurder (Woningbouwvereniging Schiedam), het Buro bewo nersondersteuning (IOBS) en een aantal aannemers om de tafel ging zitten. Start De renovatie-werkzaamheden zullen begin oktober starten. De officiële start vindt woens dag 20 september plaats. De werkgroep Alphons Ariëns straat en omgeving houdt dan een graffiti-wedstrijd en een ballonnenwedstrijd voor de jeugd. Er is echter nog geen besluit genomen over de ma nier waarop het symbolische startsein gegeven zal worden. Dat gebeurt tijdens de verga dering van aanstaande maan dag. „Het idee om een ruit in te slaan bleek toch iets te ge- de Alphons Ariënsstraat worden opgeknapt vaarlijk. Misschien dat we nu een grote tros ballonnen de lucht in laten gaan, maar dat wordt maandag beslist", al dus de heer Van Leeuwen van de werkgroep. De grote onderhoudsbeurt be staat uit het vernieuwen van de verflaag het aanbrengen van een nieuw keukenblok en het plaatsen van dubbelglas, voor zover dat nog niet aan wezig is. De lavetten in de douche zullen desgewenst ook verwijderd worden. Dit laat ste zal wèl leiden tot een huurverhoging van ongeveer twintig gulden. Een belang rijk onderdeel van de renova tie is de afsluiting van de por tieken. Op deze manier wordt getracht graffiti-fanaten bui ten de deur te houden. Veel bewoners van de hierbo ven genoemde woningen zou den graag liften willen hebben in hun flats. Onderzoek leerde dat de kosten daarvan vrij hoog lagen. De bewoners zou den ongeveer vijftig a zestig gulden meer huur gaan beta len. Dan zou echter wel subsi die verkregen moeten worden via de Stichting Experimen ten Volkshuisvesting (SEV). De subsidieaanvraag is echter spaak gelopen en daarom zul len de liften niet worden aan gebracht. WIN 'N GRATIS REIS VOOR 2 PERS. NAAR «SË» Kom vandaag nog 'n kijkje nemen in filiaal Hoofdweg en doe mee! meubelen en tapijten met zoveel meer voordelen! Hoofdweg 18 Capelle ar tl Tel. 010-4518844 SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker biedt de jeugd weer tal van activiteiten. Zondag 17 september kunnen jonge ren deelnemen aan een gooc- helworkshop. Voor zes gulden kunnen zij tussen 12.00 en 16.00 allerlei trucs leren. Bin nenkort wordt gestart met een kinderwerkplaats. Kinderen mogen zelf een jeugdjournaal samenstellen en zullen daar voor ook filmopnamen maken. De kosten voor deelname be dragen vijf gulden per maand. Tieners kunnen zich inschrij ven voor de survivaltocht die gepland is van 20 oktober tot en met 22 oktober. Dit jaar gaat de reis naar de Be:gische Ardennen, alwaar verschil lende sportieve activiteiten op het programma staan. Deze week wordt voor het eer ste een dartcafé georgani seerd. Iedere vrijdag zullen wedstrijden gehouden wor den. De kosten bedragen vijf gulden per maand. Het wijk centrum heeft ook het plan opgevat om een meidenvoet balteam te beginnen. Voor na dere informatie over deze ac tiviteiten kan contact worden opgenomen met De Erker (tel. 426 31 61 of 426 77 67). Huurverhoging wordt terugbetaald SCHIEDAMDe bewoners seert mensen die tussen 1982 van de St. Jozef-woningen in en 1988 in de desbetreffende Schiedam-West krijgen geld woningen gewoond hebben, terug van Woningbouwver eniging Schiedam. Het betreft hier ten onrechte betaalde huurverhoging. Aangezien de woningbouwvereniging nog niet kan bepalen hoeveel een ieder krijgt, zullen de bewo ners een voorschot ontvangen tussen de honderd en vijfhon derd gulden. In 1982 had de woningbouw vereniging de huren verhoogd naar aanleiding van de uitge voerde renovatie. De bewo ners waren niet tevreden met het resultaat en weigerden de verhoging. De zaak werd voorgelegd aan het ministerie van VROM en de bewoners werden in het gelijk gesteld. Dit is inmiddels al weer een jaar geleden en de woning bouwvereniging ondernam geen stappen om de huurver hoging terug te betalen. Op aandringen van bewonersver eniging Schiedam-West is nu besloten om de bewoners al vast een voorschot te ver strekken. De bewonersvereniging advi- contact op te nemen met de woningbouwvereniging Schiedam. Mocht dat proble men geven, dan kan men te recht op het spreekuur van de bewonersvereniging. Dit vindt plaats op maandag avond van 20.00 tot 22.00 uur in De Erker aan de Jan van Avennestraat 32. SCHIEDAM Het feest- weekeinde van muziekvereni ging St. Radboud is goed ver lopen. Daarbij is maar liefst f 16.500.- opgehaald. Dit be drag zal o.a. worden gebruikt om instrumenten aan te schaf fen. Het jubilerende St. Radboud geeft aanstaande zondag een concert in het Beatrixpark na bij het Pannekoekenhuis. Bij mooi weer spelen de leden vanaf 14 uur populaire wer ken. De, uitvoering zal onge veer een uur duren. Delfts Blauw en poppen maken SCHIEDAM De stichting Vrienden van Delfts Aarde werk start binnenkort met een cursus Delfts Blauw schilde ren. Tijdens deze cursus ko men alle basistechnieken aan bod. Ook staat er een cursus porceleinen poppen maken op het programma. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de stichting via telefoon nummer 010-426 71 86. SCHIEDAM— De Stichting Vrouwenvormingswerk start op 9 oktober een cursus ka dertraining. De cursus leert vrouwen speelden derwijs ver gaderen en besturen. De les sen worden gegeven op maan dagavond van 20.00 tot 22.00 uur aan de Lange Haven 73. De cursus bestaat in totaal uit zes lessen. De kosten bedra gen vijftien gulden. Voor nadere informatie kan contact worden opgenomen met Lieda Bot-Don (tel.: 473 94 15) of met Nicolette Röder (tel.. 415 50 72). Bloemschikken SCHIEDAM— In Kluphuis Zuid start vandaag een cursus bloemschikken. De lessen vin den plaats van 19.30 tot 20.30 uur in het gebouw aan de Dwarsstraat 42. In totaal zul len de cursisten vijf keer bij een komen. De kosten bedra gen f 12,50. Voor meer infor matie kan contact worden op genomen met Ada Elshof van Kluphuis Zuid telefoon 426 72 97. Voor Holy-honk- bal is degradatie niet rampzalig. A Toerclub Rijn mond schorst drie prominente leden. Honderd jaar Ka tholiek onderwijs in Schiedam. A Seniorenorkest swingt de pan uit. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week I Bruin en zwart LEDER pump met moderne Ook in zwartlak (synthetisch). 1 Maten 36 - 42. Adviesprijs MSir alléén deze nu 43 filialen in het hele land o 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN In 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 et ZUIDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804K Vlaardingen Hoogstraat 219 tel. 010-4353730 koopavond op vrijdag tot Muziek en film in Podium ressant programma voor mu ziekliefhebbers. Donderdag 14 september wordt vanaf 22.00 uur een jamsessie ge houden (toegang gratis). De Ierse formatie Albatross treedt vrijdag 15 september op. Dit optreden begint om 22.30 uur en de toegang be draagt yijf gulden. Een dag later kan voor hetzelfde be drag en op hetzelfde tijdstip geluisterd worden naar de muziek van de rockwave- band Glass Corner. Zondag 16 september zal de film next Movie gedraaid worden. De hoofdrollen wor den vertolt door Cheeck en Chong. De toegang is gratis. Gitarist Barry Mc Cabe van Albatross Mensen die werk zoeken en bedrijven die mensen zoeken kunnen elkaar aanstaande zaterdag ontmoeten op de Nationale Banenmarkt. De banenmarkt wordt gehouden op de vestigingen van Tempo-Team Uitzendbureau en duurt van 11.00 tot 15.00 uur. Net als op een 'echte' markt kunt u zich op de Nationale Banenmarkt op een onge dwongen manier en in een plezierige sfeer oriënteren. Over honderden vaste en tijdelijke banen in de regio en in allerlei sectoren zoals: Industrie, Techniek, Scheepvaart, Horeca, Kantoor, Gezondheidszorg en Schoonmaak: Ook is er informatie over (bijscho- lings)cursussen die Tempo-Team Uitzendbureau organiseert. Tot zaterdag Schiedam 16 september. En wie weet kunt u maandag al aan de slag! tempo-team uitzendbureau Rotterdam "Lijnbaan 102a, 010-413 9470 Rotterdamsedijk 264d, 010-4260844

De Havenloods | 1989 | | pagina 1