r Succesvol begin Brandersfeesten MEDEDELING Taptoe met toporkesten ScMedams Nieuwsblad iMïïïïMul Modern assortiment bij Hilton Meubelen Hoofdkantoor Rabobank officieel geopend 0 Ook de jubilerende Rijnmondbat, taptoe op parkeerplaats achter de SCHIEDAM De Rijn mondband heeft in samen werking met de stichting Brandersfeesten op woensdag 20 september een taptoe geor ganiseerd op het plein achter de Hema. Behalve de junioren en de senioren van de Schie- damse muziekvereniging doen ook de toporkesten Juliana uit Amersfoort en Door Vriend schap Sterk uit Katwijk mee. De taptoe staat in het teken van het 60-jarig jubileum van Open huis in T eerstoofgebou w SCHIEDAM De gebrui kers van het gebouw de Teer- stoof gedenken zondag 24 sep tember met een open dag het feit dat de Teerstoof twintig jaar geleden de huidige func tie kreeg. In het pand zijn het Filmhuis Schiedam, theater de Teerstoof, Computer Club, Vrienden van Delfts aarde werk, toneelgroep Apollo, poppentheater Mary en potte ry Kati Lorand gevestigd. Van 12.00 tot 17.00 uur laten ze zien wat ze in huis hebben. Het Filmhuis toont ondermeer nieuwe en oude films over Schiedam. Theater de Teer stoof geeft aanstormend ta lent van 13.00 tot 16.00 uur de kans om ook het podium eens te betreden. de Rijmondband. De Schie- damse drumfanfare zal zelf twee shows brengen. Ook de nieuwe maritime show staat op het programma. Door Vriendschap Sterk brengt een Euroshow. Gekleed in de ver schillende klederdrachten van de Europese landen spelen de Katwijkse muzikanten beken de melodiën. De bijdrage van Juliana bestaat uit twee shows. Het voorprogramma van de taptoe zal worden verzorgd door de Jeugd Rijmondband om 19.30 uur. Het hoofdpro gramma begint om 20.00 uur. In de finale zullen de korpsen gezamenlijk enkele nummers ten gehore brengen. De toe gang tot de taptoe is gratis. Steekpartij SCHIEDAMEen 14-jari- ge Schiedammer is zaterdag middag op de kermis met een mes in de rug gestoken. Een groep jongelui probeer de hem geld. afhandig te ma ken. Er ontstond een vecht partij, waarbij één van de jongeren een zogenaamd Rambo-mes tevoorschijn haalde. Hiermee stak hij het slachtoffer in de rug. De wond werd in het ziekenhuis gehecht en de belagers zijn nog niet gepakt. Gemeenschappelijk Administratiekantoor GMD GGAK Gemeenschappelijke Medische Dienst Het GAK/GMD - kantoor te Vlaardingen (Industrieweg 9) is op woensdagmiddag 27 september en vrij dagmiddag 29 september 1989 vanaf 12.00 uur voor alle bezoekers gesloten. Het GAK - rayonkantoor te Spijkenisse is alleen op woensdagmiddag 27 september 1989 vanaf 12.00 uur voor alle bezoekers geslo ten. Op woensdagmiddag zullen beide kantoren telefo nisch ook niet bereikbaar zijn. De kantoren worden gesloten wegens afscheids bijeenkomsten voor de huidige direkteur, die ge bruik zal maken van de VUT-regeling. GAK/GMD - direktie DE HAVENLOODS J J J wJI Xli J DINSDAG 19 SEPTEMBER 1989 38-495 Spreekuur CNV SCHIEDAM De Schiedam- se afdeling van het Christelijk Nationaal Vakverbond houdt woensdagmiddag 20 septem ber spreekuur in het pand Lange Haven 73. Op het spreekuur kan men terecht met problemen op het gebied van uitkeringen, studiefinan ciering, ontslag en subsidies. Ook niet CNV-leden kunnen gebruik maken van de moge lijkheid tot gratis hulp. Het spreekuur vindt plaats van 14.00 tot 15.00 uur. Tij dens het spreekuur is de CNV ook telefonisch bereikbaar via nummer 426 74 86. EHBO-cursus SCHIEDAM De EHBO- vereniging Liduina start bin nenkort met een geheel ver nieuwde cursus voor begin ners. De lessen worden op woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur in het Kruisgebouw, Bachplein 588. De cursus wordt door een arts en enkele docenten gegeven en afgesloten met een landelijk erkend examen. De kosten be dragen 125 gulden. Inschrij ven kan woensdagavond 4 ok tober in het Kruisgebouw. Meer informatie is verkrijg baar bij D. van de Wal, tele foon 471.10.80. uiegener huts^anhuLsbLaden HOOFDKANTOOR Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax 010 - 4.699.362. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen, Postadres: postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon: 010 - 4.353.883. Kantooruren: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: W. Anderiesen (tel.privé 079 - 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- 4.353.883) ACCOUNTMANAGER: P.J. Kooiman (tel. privé 01860-19587). REDACTIE: Marianne Ames en Su san de Ligt. CORRESPONDENTEN: Schiedam: Robert Bas, Wijnand Meijboom en Bram Wesdorp (sport) Manager redacties Zuid Holland: Rita Vlot-Heiden. SCHIEDAMS NIEUWSBLAD verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener huis-aan- huisbladen b.v. (zie HOOFDKAN TOOR). DIRECTIE: V. Doorn, P. Bakker en J. Parser. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 SCHIEDAM Water is een onontbeerlijk product voor een watersportweekeinde maar zaterdagmorgen bij de opening van de Brandersfees ten op de Lange Haven was er wel heel erg veel van. Met bakken viel de regen op het selecte gezelschap dat was uitgenodigd om vanaf een schip de startceremonie bij te wonen. De plechtighheid was echter nog niet voorbij of de weergoden besloten dat het zo wel genoeg was. De rest van mee. Als eerste mocht hij de 'honderdjarige' jenever.proe ven en die smaakte volgens de burgervader voortreffelijk. Zou het inderdaad zo zijn dat de opgedoken kruiken al een eeuw op de havenbodem lagen dan moeten de historici het Hij zoekt jonge avonturiers SCHIEDAM Avontuurlijk aangelegde jongens in de leef tijd van 12 tot 16 jaar kunnen zich bij het filiaal van Hij He renmode opgeven voor de Young World Tour. Dit evene ment is geïnspireerd op de be kende jaarlijkse Camel Trop hy. Twaalf teams uit de ver schillende provincies zullen tijdens de Youngh World Tour tegen elkaar strijden. Deelna me aan de rally is gratis. In schrijfformulieren zijn af te halen bij het Hij-filiaal aan de hoogstraat. Vijftien inwoners van Zuid-Holland worden vervolgens geselecteerd om voor hun provincie uit te ko men. De Young World Tour vindt plaats op woensdag 18 oktober in Gelderland. trok naar schatting tienduizend toeschouwers. waren gedrukt op andere ge dachten gekomen. Volgens de overlevering was precies een eeuw geleden een handkar met kruiken jenever de haven ingereden en wat zou nu leuker zijn om duikers enkele van deze kruiken op te laten duiken, had de organisa tie gedacht. Terwijl de geno digden aan dek van de Zeester in de stromende regen af wachtten, wroetten duikers van de Haagse duikclub Spondyle in de modder van de Lange Haven. En warempel slaagde een duiker er in een kruik uit de donkere diepte van de haven op te vissen. Triomfantelijk hield hij de kruik omhoog. Een toeschou wer vertrouwde het verhaal niet. „Die dingen hebben ze er natuurlijk gisteren pas inge gooid". Niettemin speelde burgemees ter Scheeres het spelletje goed 0 Ook een 'onderzeeër' ontbrak niet in de Lange Haven. Expositie over monumenten SCHIEDAM De Hoofdbi bliotheek aan de Lange Haven besteedt de gehele maand sep tember aandacht aan culture le monumenten door een klei ne tentoonstelling hierover. De expositie van Unesco laat een minder bekende kant van deze organisatie zien: het be waren van het culturele erf goed. Unesco heeft meer dan twintig internationale acties gelanceerd om waardevolle monumenten te behouden voor het nageslacht. Zo heeft de Unesco er toe bij gedragen dat grote monumen ten aan de Nijl in Egypte zijn gered en dat de Akropolis in Athene en de Borobudur in Indonesië zijn opgeknapt. De panelen-expositie wordt door de bibliotheek aangevuld met boeken over culturele projec ten in de verschillende landen. Deze boeken kunnen geleend worden. Presentatie St. Radboud SCHIEDAM De Kethel- se harmonie St. Radboud presenteert zich tot en met 23 september in bibïïo- theeklUiaal Noord in wijk centrum de Blauwe Brug door middel van een infor matiestand. De honderdja rige muziekvereniging wil op deze wijze laten zien weike activiteiten ze ont plooit. De harmonie bestaat uit onge veer 86 leden in de leeftijd van 12 tot 80 jaar. St Radboud zal in het kader van het eeuwfeest ook op an dere gebieden nog van zich laten boren. Zo beeft de har monie de Koninklijke Militai re Kapel voor een concert naar Schiedam weten te ba len. De KMK geeft op 6 okto ber een uitvoering in het Pas- sagethcater. De toegang tot dit concert is gratis. In het weekeinde van 25 en 26 november zal Radboud zelf een galaeoncert geven. Ook staat er voor dat weekeinde een reünie op het programma. Diefstal uit boot SCHIEDAM Een boot die lag afgemeerd aan de kade van de Overschieseweg is in de nacht van donderdag op vrijdag door dieven bezocht. Uit de boot 2ijn ontvreemd: een dieptemeter, een fototoes tel, een zendbak, hengels en een boormachine. De volgboot bleek eveneens meegenomen te zijn. 0 Een duiker van Spondyle houdt de kruik jenever het weekeinde bleef het, op een klein buitje na, droog. Tienduizenden Schiedammers brachten dan ook een bezoek aan het centrum. De Brandersfeesten begonnen met verwarring. Was de ope ning nu op de Koemarkt, zoals in de folder stond, of op de Lange Haven, zoals de kran ten vermeldden. Belangstel lenden die zich op de Koe markt hadden verzameld had den verkeerd gegokt. De or ganisatie was nadat de folders verleden herzien. Immers dat zou betekenen dat de Schie- damse branders al in 1889 plastic doppen konden maken en hun tijd dus ver vooruit waren. Want dat was men ver geten: de kruiken waren afge sloten met plastic afsluiters en die had men in 1889 nog niet. Het eerste weekeinde van de Brandersfeesten lag het ac cent vooral op de watersport activiteiten in de Lange Ha ven. De monumentale gracht lag vol versierde pleziervaar tuigen. „Een geslaagd evene ment", zegt mede-organisator Mari Dingënouts. En niet zon- der reden. Mede dankzij het mooie weer bezochten duizen den mensen het afgelopen weekeinde de Lange Haven. Het was dit jaar de derde keer dat er een watersportweek einde werd gehouden en in die korte tijd is het uitgegroeid tot een belangrijk onderdeel van de Brandersfeesten. Hoogtepunt was ongetwijfeld de verlichte gondelvaart za terdagavond. Naar schatting tienduizend belangstellenden bekeken vanaf de havenkant de stoet met lampen verlichte 0 Op de Lange Haven waren zaterdag diverse waterspelen. vaartuigen. Hierna werd in de Korenbeurs het Schipperbal gehouden. Zondag stond het centrum in het teken van de sport. Diver se sportverenigingen waren aanwezig. Ondanks het feit dat er voor de rest weinig te doen was, lokte het mooie weer toch veel Schiedammers naar de binnenstad. De organisatie van de Bran dersfeesten kan terug zien op een goede start van de Bran dersfeesten. En nu maar ho pen dat de weergoden het niet laten afweten. VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Het nieuwe hoofd kantoor van de Rabobank is officieel in gebruik genomen. Veel genodigden, als bijvoor beeld de Schiedamse wethou der Aad Wiegman, de Vlaar- dingse burgemeester Van Lier en de directie van het pensi oenfonds van de Nedlloyd, waren present bij de herope ning van het pand aan het Vlaardingse Veerplein. Burgemeester Van Lier ver richtte de officiële openings handeling door het aan het pand bevestigde carillon in werking te zetten. In zijn toe spraak greep de burgervader terug naar het verleden. „Waar een voorganger van mij ooit mee begonnen is, past het mij er mee door te gaan". Van Lier verwees naar de jonge burgemeester Raiffeisen die 125 jaar geleden het startsein gaf voor de Raiffeisenbank. N.A. Nieuwstraten, voorzitter van het bestuur van de bank voerde eveneens het woord. „Met de realisatie van dit nieuwe hoofkantoor staat de Rabobank Vlaardingen- Schiedam klaar om in de ne gentiger jaren op een verant woorde wijze te kunnen in spelen op de wensen en be hoeften van onze cliënten, on der het motto: wil je de beste zijn voor ondernemers dan zul je ook de beste voor de parti culieren moeten zijn. De Ra bobank Schiedam-Vlaardin gen gaat deze uitdaging gaar ne aan. Met dit nieuwe, goed geoutilleerde hoofdkantoor menen wij op eigentijdse wij ze de service te kunnen geven die onze cliënten van de bank verwachten". Bijna vijftien jaar nadat bur gemeester Heusdens het toen nieuwe hoofdkantoor aan het Veerplein opende, heeft het gebouw nu dus een totaal an der aanzien gekregen. De staf afdelingen zijn ondergebracht in hetzelfde pand, er is meer kantoorruimte dan in de oude situatie en in Vlaardingen zijn ook de eerste geldautomaten in gebruik genomen. Het is de bedoeling dat er volgend jaar geldautomaten worden geïn stalleerd in Schiedam. 0 „Een bank waar muziek in zif', noemde één van de genodigden het nieuwe hoofdkantoor van de Rabobank. Aan het pand is een klokkenspel bevestigd SCHIEDAM - Moderner, be ter en lagere prijzen. Dat zijn de kernwoorden van de nieu we eigenaars van Hilton Meu belen. Sinds een half jaar zijn de broers Van Wijk eigenaar van de meubelzaak aan de Grote Markt in Schiedam. "We varen een nieuwe koers, gericht op 5 sterren woonge not. Mensen kunnen hier te recht om hun hele huis in te richten met meubels die op elkaar zijn afgestemd. Ons aanbod is completer dan er gens anders." In vergelijking met vroeger worden er nu steeds meer mo derne meubels verkocht bij Theaterseizoen begint weer Hilton Meubelen. "Het assor timent is verbeterd. Vroeger stond hier vooral donker ei ken. Wij hebben er veel blank eiken bijgebracht, waardoor het aanzien van de zaak rusti ger is geworden. Hetzelfde geldt voor de inrichting van de slaapkamerafdeling. Die is nu voor 95 procent modern, de rest is eiken. We hebben het aangepast aan de vraag die er is." Uitgangspunt van de eige naars van Hilton Meubelen is de klanten tevreden terug te zien. "We zijn aangesloten bij het interieur waarborg, dus op wat we hier verkopen zit drie jaar garantie. Met scherpe prijzen, goede prijzen en de zorg die aan de aflevering wordt besteed proberen we de klanten tevreden te houden." Hilton Meubelen is gevestigd aan de Grote Markt 19-21 in Schiedam en er is een filiaal öi Rotterdam-Zuid aan de Bey- erlandselaan 69. SCHIEDAM Het nieuwe theaterseizoen komt er aan. Niemand minder dan Bram Vermeulen zal het seizoen openen. Vrijdag 22 en zater dag 23 september treedt hij op in theater de Teerstoof met een eigen show. Het is voor het eerst dat Vermeulen, die eens samen met Freek de Jon ge Neerlands Hoop vormde, alleen op het toneel staat. Vermeulen heeft een muzikaal programma samengesteld waarin hij zichzelf begeleidt op piano, gitaar en accordeon. Liedjes en conferences over persoonlijke ervaringen wis selen elkaar af. De voorstel ling begint om 20.30 uur en de toegang bedraagt f 12.50. Hilton Meubelen aan de Grote Markt in Schiedam. De kaartverkoop voor hét nieuwe seizoen is weer begon nen. Haast is geboden want voor enkele populaire voor stellingen zijn nog maar wei nig kaarten over. Telefonisch reserveren is mogelijk van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur en een uur voor de voorstellingen via de telefoonnummers 010- 426.95.63 (Passagetheater) eji 010-426.94.55 (deTeerstoof). De kassa in de Passage is elke dinsdag tot en met zaterdag geopend van 12.00 tot 14.00 uur.

De Havenloods | 1989 | | pagina 3