DHS en Schiedam hebben vrede met puntendeling Een vriendendienst Branderstriathlon duursportevenement van formaat Beide ploegen op zoek naar zelfvertrouwen Sportnieuws naar redactie Viking'60 pakt medailles SchiedamsNieuwsblad ÏVTJ OPEL-0- TOP 20 TOP 20 Glenn Helder Sterke ouverture van Juventus in beker 0 Ook komend seizoeh willen de Schiedammers in de top meedraaien. SCHIEDAM Zowel DHS als Schiedam kende een weinig florissante sei zoenstart. Begonnen met redelijk hooggespannen verwachtingen werden beide verenigingen al snel geteisterd door een aantal blessures en moesten ze twee nederlagen op rij in casseren. Het derde duel, gegoten in de vorm van een Schiedamse vierdeklasse- derby, moest de ommekeer inleiden. Waar DHS een groot deel van de wedstrijd domineerde maar met name in de beginfase ver zuimde de partij te beslis sen, kwam Schiedam na een achterstand tweemaal sterk terug maar miste in de slotminuten het lef om de thuisploeg de nekslag toe te brengen. Met de 2-2 eindstand konden beide trainers, Van Dijk en Ruy- tenberg, dan ook om ver schillende redenen vrede hebben. In de openingsfase trad Rick Bekker namens DHS voor het voetlicht. Met snoeiharde schoten (respectievelijk op voet en vuisten van doelman Richard de Bruin en net naast) stelde hij de Schiedam-defen- sie tot driemaal op de proef. De grootste klap kreeg' de équipe van Ruytenberg echter op de andere speelhelft te ver werken. Na een ongelukkige botsing moest routinier Leen Koorengevel met een ver draaide knie uitvallen („Toen ik net in de kantine zat draai de het gewricht weer terug, SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kimt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM— Op de on langs georganiseerde ZRO-C wedstrijd heeft zwemvereni ging De Viking naar behoren gepresteerd. In zwembad 't Keerpunt te Barendrecht veroverden Thamar Henne- ken (1.30.5 op 100 meter rug slag, meisjes tot 10 jaar) en Nanda Onkenhout (1.13.4 op 100 meter vrije slag, meisjes tot 12 jaar) een gouden me daille. Zilver was er voor Michel Kensler (1.09.1 op 100 meter vlinderslag, jongens tot 18 jaar) en Martin Lobry (0.58.4 op 100 meter vrije slag, he ren). De dames-estafette ploeg (bestaande uit Gaby Eenschoten, Elisandrella Ottens, Nanda Onkenhout en Brigitte Bpjn) legde be slag op een bronzen plak op de 4 maal 50 meter wissel slag met een tijd van 2.30.8. De mannen-équipe, (Martin Lobry, Pieter Mels, Léon Boer en René Boer) pakte op dat nummer niet 2.00.6 de eerste plaats. de GROTE I CLUB 4* ACTIE <rxW^ start op donderdag 5 OKTOBER KOOP DE LOTEN EN STEUN HET VERENIGINGSLEVEN. SCHIEDAMTennisvere niging Schiedam Noord heeft een nieuw prominent lid binnen de gelederen. Vanaf dit weekeinde staat Lee Towers namelijk op de TSN-ledenlijst. De Rotter damse zanger ('wereldbe roemd in Nederland') kreeg het lidmaatschap afgelopen zondagmiddag aangeboden na een spetterend optreden, waarbij nummers als 'I can see clearly now', 'My way', en 'You'll never walk alone' door de tennishal van het Kethelhage-complex galm den. Circa 600 enthousiaste leden en introducees, alien op sloffen om de zaalvloer te sparen, woonden het concert bij. Door de grote publieke respons rekte Lee Towers zijn optreden tot ruim een uur, hoewel hij volgens af spraak slechts een half uur op het podium zou staan. Teun van Zijl, pr-man van de tennisclub, blijkt nog al tijd opgetogen over het con cert. „Het was een ware hap pening. Natuurlijk heeft bij het afsluiten van een con tract de relatie tussen Lee Towers en Ton Groeneveld, onze voorzitter, een belang rijke rol gespeeld. Dat zijn al jaren persoonlijke vrienden, daardoor was Lee Towers meteen bereid om in ons ju bileumjaar een optreden te verzorgen. Beschouw het als een soort vriendendienst. We hadden ook onze burën, om wonenden van het tennis- centrum, voor het optreden uitgenodigd. Die mensen hebben toch wel eens last van de TSN-ac-tiviteiten in him buurt, vandaar dat ge baar onzerzijds". De festiviteiten in het kader van 15-jarig bestaan van de tennisvereniging zitten er nu bijna op. Volgens Van Zijl was het een groot succes. „Zowel de feesten als de sportieve activiteiten wer den bijzonder goed bezocht. Met name de Ladies Day, in juni, bleek een voltreffer. Op die dag werden onze vrou welijke leden in de watten gelegd door de mannen. Die hadden zich in het kader van de toenmalige acties van verpleegkundigen allemaal verkleed als dokters en ver plegers. Er liepen bij ons toen artsen rond met illuste re namen als dokter Zjivago en dergelijke. Ook de aan wezigheid van de Heer van Kethelhage, een kritische Middeleeuwer, deed het goed. Die heer van stand was op bijna al onze activiteiten van de partij en heeft voort durend de vinger aan de pols gehouden. Sportief waren wij dit seizoen erg blij met het puntentoernooi voor de jeugd dat ons door de tennis- bond werd toegewezen". „Het afgelopen weekeinde zijn wij trouwens ook spor tief nog actief geweest. Toen. stond een recreatief club- toernooi op het programma, waarbij tenniswedstrijden werden afgewisseld met par tijtjes golf en jeu de boules. Ondanks het matige weer konden we toch spreken van een succes. Zaterdagavond hebben we in de Blauwe Brug tot in de kleine uurtjes een muzikaal feest georgani seerd". Het ledental van TSN is in het jubileumjaar sterk toe genomen. Van Zijl tot slot: „We hebben nu ongeveer 875 leden. Dit jaar hebben we Zó'n 175 nieuwelingen kun nen inschrijven. Dat is met al die jubileumactiviteiten natuurlijk mooi meegeno men". DE HAVENLOODS DINSDAG 19 SEPTEMBER 1989 38-496 In samenwerking met Het Zuiden en De Havenloods 1 Dean Gorré S.V.V. 2. Alfred Knippenberg D.S.'79 3. Ed de Goeij Sparta Michel Valke Sparta 5. Michel Langerak D.S.'79 Dennis Valentijn Excelsior 7 Marcel van der Net S.V.V. 8. Carlo l'Ami S.V.V. 9. Ab Plugboer S.V.V. Glenn Helder Sparta Raymond Libregts Sparta 12. Theo Speelmeyer D.S. '79 13. Ed Ridderhof S.V.V. Peter van Velzen S.V.V. 15. Martin Beuk D.S. '79 Piet de Kant D.S. '79 6.50 Aad Leenheer Excelsior 6.50 Joop Hiele Feyenoord 6.50 Prince Polly Sampene Sparta 6.50 Gerard Sandel Sparta 6.50 Piet Wijnberg Sparta 6.50 misschien wisselde ik wel te snel", zei Koorengevel na af loop). Overzicht In de 18e minuut drukte DHS het overwicht uit in een voor sprong. Na goed doorzetten behield voorstopper Gerry Overman het overzicht en lan ceerde Jacky Bakkes op rechts. Met een harde schuiver tekende hij 1-0 aan. Kort daarop speelde de technisch vaardige Robert van Gestel zijn directe tegenstander uit, trok strak voor en had Ruben Koster 2-0 op zijn hoofd. Zijn kopstoot flitste evenwel net over de lat. De eerste uitge speelde kans voor Schiedam kwam pas na een klein half uur voetbal. Na een scherpe trekbal van de linkerkant leek Cock de Zwart zijn hoek te kunnen uitzoeken. Zijn kop bal ging echter meer dan een meter naast. Toch kwamen de gasten nog voor de pauze op gelijke hoog te via een indirecte vrije trap op circa 20 meter van het doel. De bal werd door Dennis van Heyningen breed gelegd op William de Hey, die uithaalde. Het schot (van richting veran derd?) werd door André Heine niet goed beoordeeld en een 1- 1 ruststand was een feit. Vlag In het eerste kwartier van de tweede helft vestigde de grensrechter van Schiedam de aandacht op zich. Na twee maal een gevaarlijk-ogende DHS-aanval onterecht te heb ben afgevlagd (fluitsignaal volgde beide keren) verzuim de hij in de 8e minuut zijn vlag de lucht in te steken na dat Van Gestel, Michel Bol de diepte instuurde. De gezette ROTTERDAM Glenn Hel der kan terugzien op een ge slaagd weekeinde. De donkere linkerspits van Sparta werd gekozen tot de speler van de week in de Radio Rijnmond Voetballer van het Jaar-com petitie. Vorige week stond Helder ook al op het hoogste schavotje tijdens de prijsuit reiking van de beste voetbal ler van vorig seizoen in de re gio Leiden. „In de ere-divisie presteren is uiteraard heel iets anders dan bij de amateurs", fcegt Glenn. Bij Roodenburg kon je je beperken tot leuke acties maken, maar nu moet je veel meer meevoetballen. Ik ben nu full-prof en dat bevalt me uitstekend". Glenn Helder werd door, aan het begin van het seizoen, scouts van Sparta getipt als een talent. Tijdens de 'Belof te-competitie' bewees hij dat door de sterren van de hemel te spelen. Voor Sparta een re den om hem snel een contract aan te bieden, temeer daar ook KV Mechelen in hem bleek geïnteresseerd. middenvelder verschalkte met een lob doelverdediger De Bruin, 2-1 voor de thuisploeg. Na enige wissels aan beide zij den nam Schiedam het initia tief definitief over. Met Erik Jansen als meest actieve spe ler en invaller Leo Boersma sterk achter de voorhoede werd DHS de duimschroeven aangedraaid. Het resultaat mocht er zijn. Na een afgesla gen aanval haalde Boersma op zo'n 22 meter van het doel vol uit. De bal sloeg als een gra naat in het net, 2-2. In het laatste kwartier van de derby miste Schiedam de scherpte, maar bovenal het lef om de strijd definitief te be slissen. De vlam bij DHS was overduidelijk uitgegaan en twee mogelijkheden na elkaar toonden aan dat de gasten aan het langste eind konden trek ken. Eerst knalde opnieuw de vrijgelaten Boersma vanaf de rand van het strafschopgebied op het doel. Een sublieme re actie met één hand van Heine bracht uitkomst voor de thuisclub. Drie minuten later omzeilde De Hey met een be keken dieptepass de buiten- spelval en bracht de opgeko men laatste verdediger Elroy van Ungeren in stelling. We derom moest Heine, die ver uit zijn doel kwam, redding bren gen. Schiedam drong niet ver der aan en het opgespeelde DHS was met een puntende ling al lang tevreden. Kracht Schiedam-trainer Hans Ruy tenberg vond na afloop dat zijn team vooral realistisch had gehandeld: „Kijk, tot tweemaal moesten wij terug komen na een achterstand. Dat kost vreselijk veel kracht. Na twee nederlagen wilden wij nu persé niet verliezen. De vierdeklassederby stond op een redelijk peil DHS mocht ons in die slotmi nuten niet verrassen, daarom bleven wij vrij voorzichting spelen. Voor zijn collega van DHS, Ron van Dijk, stond het voor komen van verlies eveneens voorop. „Het is ook een kwes tie van zelfvertrouwen. De af gelopen weken heb ik in de kleedkamer teveel kopjes naar beneden zien hangen. Dat we het in de beginfase niet afge maakt hebben hangt daarmee samen. Normaal gaan die bal len er wel in, nu ontbreekt er iets. Met dit punt hoop ik on danks alle blessures (Rigters, Schippers, Tuncer) de weg te rug in te slaan". SCHIEDAM— Hoewel het aantal werkelijk gestarte deelnemers, 132 in getal, iets tegenviel is de eerste editie van de Branderstriathlon een groot succes gebleken. Met een spectaculaire zwemope- ning in de Noordvestsingel, een mooi fietsonderdeel (naar Delft en via luchthaven Rot terdam terug) en een uitge kiende looproute (grotendeels in sportpark Harga) leverde de halve triathlon van Schie dam snelle tijden op. De on betwiste winnaar, Jan-Jaap van Joolingen, verbeterde af gelopen zondag zijn persoon lijk record met meer dan vijf minuten en finishte in 4 uur, 12 minuten en 27 seconden. Om 10.00 uur precies gingen de triathleten onder behoor lijke publieke belangstelling te water. Het water in de Noordvestsingel, volgens zeg gen door de organisatie acht keer op kwaliteit getest, bleek vooral koud. Na 1.900 meter werden de duursporters door vrijliggers op de kant getrok ken en was een snelle onder deelwissel mogelijk. De grote favoriet, en latere winnaar, Jan-Jaap van Jool ingen kwam als vijfde uit het water, maar door een snelle wissel stapte hij als tweede op der Waal (als vanouds) met 32 punten en jongeling Vlada Jankovic met 19 punten. Na een ruststand van 62-42 liep Juventus uit tot 118-83. Breedte Toch was coach Wentholt niet helemaal tevreden. „Als col lectief is er verdedigend noch offensief sterk geopereerd. Vooral solo-acties hebben deze wedstrijd beslist. Tegen Jumping Crabs, een aardige ploeg maar geen hoogvlieger, is dat mogelijk. Toch moeten we verder kijken. De komende competitie verwacht ik dat wij in de top kunnen mee draaien, zelfs een nieuw kam pioenschap sluit ik niet uit, maar dan moet je als team beter spelen". „Wij zijn vooral in de breedte sterker geworden. Alleen Jan Stolk (naar Elementum) is verdwenen, maar daar staat de komst van verschillende goede basketballers tegen over. Marius van Hoegaarden en Attilla Gultuna zijn van Baros gekomen en Harry van Heusden, een routinier, van Das. Voorts is het doorbreken van Jankovic, net twintig, een aardige opsteker. We hebben er wat lange mensen bijgekre- gen, dat is met basketbal al tijd aangenaam. Komend weekeinde weten we waar schijnlijk waar we staan. Dan komen wij uit tegen BC Ver kerk, eveneens een ploeg met ambities". de fiets. Tijdens het fietson derdeel sloeg hij onverbidde lijk toe. Met zo'n veertig kilo meter per uur en een vaste versnelling („alleen op de te rugweg, met wind tegen, heb ik een tandje lager gescha keld") legde hij het parkoers (Spaanse Polder, Delft, Delf- gauw en via luchthaven Rot terdam terug naar Schiedam) bijzonder snel af. Van de or ganisatie had hij toen al door gekregen dat een verbetering van zijn persoonlijk record tot de mogelijkheden behoorde. Gesjeesd Met ruim 10 minuten voor sprong begon de gesjeesde student-economie uit Rotter dam aan de halve marathon. Hoewel zijn voorsprong slonk („ik moest toch een paar keer wandelen, want ik voelde mijn krachten wegvloeien"), kwam zijn koppositie nimmer in gevaar en finishte hij ten slotte in 4.12.27, ruim 4 minu ten voor Hans Lems die twee de werd. Als derde kwam Theo Sprayt (in 4.35.37) over de streep bij scholengemeen schap Ter Schie. Bij de vrouwen zag de top van het klassement er als volgt uit: 1. Petra Streng (5.06.05), 2. Trijnie Roozendaal (5.18.27) en 3. Jolanda Linschoten (5.37.10). In de veteranenklasse werd Bastiaan Schutter (4.44.36) eerste, Gerard van Wissen (4.47.20) tweede en Bas Kol- thoff (4.52.58) derde. Bij de junioren tenslotte kwam Chris Brands (4.29.32) als eerste over de finish, werd Carlo van de Berg (4.38.06) tweede en veroverde Marlon Roels (4.46.36) de derde plaats. Organisatie Jan-Jaap van Joolingen sprak na afloop van een prima tri athlon. „De organisatie stak uitstekend in elkaar, er was behoorlijk wat publieke be langstelling en het parkoers was lekker snel. Het is ook belangrijk dat je vlot van on derdeel kunt wisselen, zoals in Schiedam het geval was. Ove rigens heb ik lang getwijfeld of ik wel aan de start zou ver schijnen. Ik ben de afgelopen twee weken namelijk nogal grieperig geweest en heb niet voluit kunnen trainen. Ik vind deze overwinning een mooie seizoenafsluiting; of ik ko mend weekeinde start in Kat wijk betwijfel ik dan ook". Na deze geslaagde eerste edi- SCHIEDAMDe mannen- ploeg van basketbalvereni ging Juventus, na het kampi oenschap van vorig seizoen dit jaar debuterend in de tweede klasse van het rayon West, heeft in de eerste bekerronde prima gepresteerd. Tegen eer steklasser Jumping Crabs uit Bergen op Zoom won de selec tie van coach Franz Wentholt met 118-83. Het laatste onderdeel was het lopen van een halve marathon. De Schiedammers startten met het bekerduel met tien punten voorsprong, omdat Jumping Crabs uitkomt in de eerste klasse van het rayon Zuid. Omdat de aanval niet best liep moesten vooral indi viduele acties voor Schiedam se scores zorgen. Hierbij on derscheidden zich Peter van tie wil tfe organisatie van de Branderstriathlon volgend jaar een sterker deelnemers veld aan de start krijgen. Wim ten Hoven: „Er moet dan wel meer geld op tafel komen. Nu hadden we een totaal-budget van 4.500 gulden, de hoofd prijs bedroeg 100 gulden. Met die bedragen kom je er na tuurlijk niet in het triathlon- circuit. We gaan serieus pro beren meer sponsorgeld bin nen te halen. Ook de organisa tie van de Brandersfeesten, die nu alleen de wisselbeker ter beschikking stelde, zal over de brug moeten komen. Deze triathlon heeft natuur lijk zijn uitstraling niet ge mist, dat mag niet onbeloond blijven, vind ik!"

De Havenloods | 1989 | | pagina 5