s&jjüaj MEDEDELING Schicdants Nieuwsblad vlottenrace in de Meer dan Aan eettentjes was zaterdag en zondag geen gebrek Het GAK/GMD - kantoor te Vlaardingen (industrieweg 9) is op woensdagmiddag 27 september en vrij dagmiddag 29 september 1989 vanaf 12.00 uur voor alle bezoekers gesloten. Het GAK - rayonkantoor te Spijkenisse is alleen op woensdagmiddag 27 september 1989 vanaf 12.00 uur voor alle bezoekers geslo ten. Op woensdagmiddag zullen beide kantoren telefo nisch ook niet bereikbaar zijn. De kantoren worden gesloten wegens afscheids bijeenkomsten voor de huidige direkteur, die ge bruik zal maken van de VUT-regeling. GAK/GMD - direktie GMD DE HAVENLOODS DINSDAG 26 SEPTEMBER 1989 39-494 REDACTIE: Marianne Ames en Su san de Ligt. CORRESPONDENTEN: Schiedam: Robert Bas, Wijnand Meijboom en Bram Wesdorp (sport). Manager redacties Zuid Holland: Rita Vlot-Heiden. SCHIEDAMS NIEUWSBLAD verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener huis-aan- huisbladen b.v. (zie HOOFDKAN TOOR). De Schiedamse café's waren afgeladen tijdens de jazz-night Wegener huLs-aarvhulstiLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Het was een drukte van belang in de stad SCHIEDAM— Met een groots en imposant vuur werk is er zondagavond een einde gekomen aan de zesde editie van de Bran dersfeesten. De organisa tie, de stichting Branders feesten, kan terugzien op een zeer geslaagde week. Mede dankzij het mooie nazomerweer trokken de diverse evenmenten een ongekend aantal bezoekers naar de Schiedamse bin nenstad. De absolute klap per was ook dit jaar de zondagsmarkt. Naar schat ting meer dan 250.000 mensen bezochten afgelo pen zondag dit evenement. Ondanks dat de opening van de Branderfeesten vorige week letterlijk en figuurlijk in het water viel heeft de stich ting Branderfeesten niet te klagen over het weer. De stortbui die het selecte gezel schap op de Lange Haven door en door nat maakte, was een laatste plagerij van de weergoden, zo lijkt het. De rest van de weekeinden is het zo goed als droog gebleven. Scouts Zaterdag profiteerden de scouts van het droge weer. In de Lange en Korte Haven na men zo'n honderd scouts uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis deel aan de vlotten race. In de ochtenduren wer den door de scouts zelf vlotten in elkaar getimmerd en ge knoopt. De scouts, die norma liter op het land zijn te vin den, genoten duidelijk van de wedstrijden en menigeen sprong vrijwillig in het don kere water van de Havens. De snelheidsrace werd ge wonnen door de Burgemeester van Haarengroep uit Schie dam. De eerste prijs voor de behendigheidswedstrijd ging naar eveneens uit Schiedam afkomstige Franciscus Lode- wijkgroep. Muzieknacht De Heineken-jazznigth trok zaterdagavond een record aantal bezoekers. Hoewel jazznigth niet een passende benaming is voor dit onder deel van de Brandersfeesten, gezien de vele stijlen muziek die live werd vertolkt, is ook de muzieknacht niet meer weg te denken uit het programma. Tot diep in de nacht was de binnenstad bevolkt met een enorme menigte feestvierende en vooral drinkende stappers. Gezien de toestand waarin menigeen zich 's nachts be vond, is een aantal Schiedam mers zondag met een stevige hoofdpijn wakker geworden. Gelukkig voor hen kon de klok een uurtje terug worden gezet, zodat men een uur lan ger op bed kon doorbrengen. Ondanks de weinige uurtje slaap was menige stapper zondag weer present in de binnenstad. De straten waren gevuld met een lange stoet mensen. Op sommige plekken, zoals de Hoogstraat was er geen doorkomen aan. Lang zaam schuifelden met tassen, planten en op de kermis ge wonnen speelgoeddieren be pakte bezoekers van de zon dagsmarkt langs elkaar. Prettige sfeer Mede dankzij het zonnige weer was er een prettige sfeer. Op diverse locaties speelden bands. Een van de onbetwiste hoogtepunten was wel de big band van Wil salden. Spelend op een groot drijvend biervil tje liet dit orkest bekende big band-tunes horen. Maar ook het optreden van de big band Waterweg Noord onder lei ding van Cees Matla mocht er zijn. Het was alleen jammer dat dit orkest op een afgelegen deel van het parcours moest optreden. Voor liefhebbers van popmuziek had de stich ting Brandersfeesten de groep VOF de Kunst naar Schiedam gehaald. Teerstoof Naar schatting zo'n 350 men sen maakten zondag gebruik van de gelegenheid om het ge bouw de Teerstoof eens van binnen te bekijken. Vooral de films over Schiedam, die het Filmhuis vertoonde, trokken belangstelling. Maar ook het theater mocht niet klagen. Menig bezoeker zag het thea- Imca Marina gaf de presentatie van Spaanse Vereniging zaterdag een extra accent De Brandersfeesten werden met een daverend vuurwerk afgesloten van de Brandersfeesten is het Een jaarlijks terugkerend element trucktrekken De vlotten waren door de scouts zelf in elkaar getimmerd Tienduizenden mensen wandelden over de zondagsmarkt ter voor het eerst van binnen. Wie weet keren sommige var ken nog wel terug gedurende het seizoen. De stapel jaarpro gramma's was in ieder geval behoorlijk geslonken. Met een kort maar schitterend vuurwerk kwam er zondaga vond een einde aan de Bran dersfeesten. Enkele duizenden mensen hadden zich in het centrum in de omgeving van de Hema verzameld om het vuurwerk, dat vanaf het stadskantoor werd aangesto ken, te aanschouwen. Verve lend was alleen dat de Broers- vest niet voor het verkeer was afgesloten zodat er soms ge vaarlijke situaties ontstonden. Voor de rest kan de stichting Brandersfeesten echter terug kijken op een geslaagde week en van de welverdiende rust gaan genieten. Duidelijk is ge worden dat de Brandersfees ten niet meer uit Schiedam zijn weg te denken. De formu le die de stichting hanteert is een succesvolle, zo blijkt wel uit het bezoekersaantal. De kermis trok ook dit jaar veel mensen De saxofoonsectie van de Big Band Waterweg Noord VOF de Kunst trok op de Broersvest veel bekijks Amnesty International voerde zaterdag actie, ondermeer door het oplaten van ballonnen, tegen de doodstraf

De Havenloods | 1989 | | pagina 3