mm SFC na aantrekkelijk duel in slotfase onderuit Barbara Riksen clubkampioen Spaland Ruiters Fevenoord-spelers zijn in opmars Knap herstel Damclub Schiedam Schiedams Nieuwsblad arm IRiMi Een kampioene SVV bovenaan Schaap: 'Op het middenveld zullen koppen rollen' Clubrecords AV Fortuna Sportnieuws naar redactie Bekervoetbal Brons voor Henneken OPEL0 TOP 20 TOP 20 Dubbele winst Juventus DE HAVENLOODS DINSDAG 26 SEPTEMBER 1989 39-496 SCHIEDAM Schiedam heeft er weer een kampioene bij. Vorig weekeinde werd Emmély van Hagen namelijk eerste in de categorie meis- jes-D (12 en 13-jarigen) op de meerkamp-titelstrijd van de afdeling Rotterdam. De Schiedamse jeugdatlete fi nishte op 3180 punten, met ruim 600 punten voorsprong op nummer twee. Deze afgetekende zege bete kende een prolongatie, want ook vorig jaar veroverde de nu dertienjarige Emmely van Hagen het kampioen schap in deze klasse. Op de meerkamp boekte zij dit maal de volgende resultaten: 60 meter horden - 10.2 se conden, hoogspringen - 1.45 meter, kogelstoten - 9.54 meter, speerwerpen - 24.60 meter, verspro verspringen - 4.55 meter, 600 meter hard lopen. - 1 minuut 44.4 secon den. Emmely van Hagen doet nu ongeveer twee jaar aan atle tiek. „Vanaf mijn vijfde jaar heb ik aanvankelijk aan gymnastiek gedaan, maar twee jaar geleden heb ik me aangemeld bij het Rotter damse AVR. Ik denk dat ik een zekere aanleg heb voor atletiek. Met name de loop nummers gaan mij vrij ge makkelijk af. Misschien dat ik me daar later op wil spe cialiseren. Voorlopig houd ik het echter bij de meerkamp, dat is lekker afwisselend", zegt de VWO-scholiere. „Momenteel train ik gemid deld tweemaal per week, terwijl ik in het weekeinde meestal een wedstrijd af werk. De meeste meerkamp wedstrijden worden ge spreid óver twee dagen, dus drie nummers per dag. Daardoor neem ik selectief aan die wedstrijden deel, het kost anders natuurlijk veel tijd. Doorgaans beperk ik me tot gewone atletiekeve- nementen en kies ik een aan tal losstaande nummers uit die ik leuk vind. Het is overi gens wel jammer dat die meerkamp van de afdeling Rotterdam, die ik onlangs won, niet meetelt voor de se lectieranglijst van de Neder landse titelstrijd. Nu kwam ik net wat punten tekort en mocht ik niet meedoen aan de Nederlandse Kampioen schappen". „Uitgesproken ambities heb ik nog niet. Ik wil eerst zien hoever mijn mogelijkheden reiken. Voorlopig wil ik naast mijn schoolopleiding die nogal wat tijd opslokt, lekker blijven sporten. Dat staat bij mij voorop", besluit de kersverse kampioene. DE GROTE ïUM I CLUB ACTIE start op donderdag 5 OKTOBER KOOP DE LOTEN EN STEUN HET VERENIGINGSLEVEN. SCHIEDAM SW heeft zich stevig op kop van de eer ste divisie genesteld. Afgelo pen zaterdagavond wonnen de Schiedammers thuis van RBC. Voor 4.200 toeschouwers scoorde Robin van der Laan in de 65e minuut de winnende treffer. SW speelde tegen de Braban ders zeker niet zijn beste wed strijd van dit seizoen. Beide vleugelspitsen, Luhukay en Cooke, hadden een totale off day, waardoor de équipe van Dick Advocaat moeite had kansen te creëren. Pas in de 20e minuut van de tweede helft forceerden de Schiedam mers de beslissing toen Robin van der Laan doelpuntte. SW heeft na 8 wedstrijden 14 punten binnengehaald en gaat nu alleen op kop (Heerenveen verloor van Heracles). Ko mend weekeinde treden de Schiedammers aan tegen Tel star in Velsen. SCHIEDAM— SFC lijkt zijn titelaspiraties voorlo pig in de ijskast te kunnen zetten. Na dit seizoen veel belovend te zijn gestart met twee overwinningen op rij werd de ploeg van Martin Schaap vorig week einde onverwacht afge droogd door Oud-Beijer- land (4-2) en kreeg afgelo pen zondag op Thurlede klop van Fortuna Vlaar- dingen. Na een bijzonder aantrekkelijke eerste helft en een lichte terugval in het tweede bedrijf viel de beslissing pas in de vierde minuut van de blessuretijd. Toen bracht Ron Hoffman 2-3 op het scorebord, waarmee het hij de laatste SFC-illusies aan diggelen schoot. Trainer Schaap oordeelde na afloop hard over zijn middenlinie: „Wij hebben de slag om het mid denveld verloren. Slechts één middenveldspeler, Robbie Oosterwaal, haalde een voldoende, de overige middenvelders hebben in mijn ogen gefaald. Omzet tingen zullen dan ook niet uitblijven. Het door blessures geplaagde SFC (Salari, Van Kapel, De Groot, Van Hattum en Hees zaten nog altijd aan de kant) liet zich in de beginfase ver rassen door een fris en vrij-uit spelend Fortuna. Met prima combinaties sneden de Vlaar- dingers regelmatig door de Schiedamse defensie en keek SFC dan ook relatief snel te gen een achterstand aan. Na een hoge voorzet kwam doel man Marrevee allesbehalve overtuigend uit zijn doel en kon hij slechts met een over treding de situatie redden. Met de toegekende vrije trap had Arjan van der Slot weinig moeite, sierlijk boogde hij de bal om de muur in de verste hoek. Na deze tegentreffer kroop SFC uit z'n schulp en kwam de driemans-voorhoede (Meerhof, Van der Lely en Oosterdijk) meer in beeld. Van Alphen knalde op de vuisten van doelman Den Herder en een inzet van Van der Lely werd geblokt. De gelijkmaker van de Schiedammers kwam enigszins gelukkig tot stand. Na een dieptepass van Wage- makers maakte Marcel Oos terdijk goed gebruik van zijn lichaam en verschalkte Den Herder, die de situatie ver keerd beoordeelde, met een boogbal. Opportunistisch Hoewel Fortuna het beste van het spel hield, stichtte SFC het meeste gevaar. Het miden- veld werd in veel gevallen overgeslagen door de thuis ploeg, die met opportunistisch voetbal een aantal aardige kansen creëerde. Een strakke vrije trap van Van Alphen ging net naast en Oosterdijk schoot na een sterke indivi duele actie voorlangs. Toch sloegen de Vlaardingers op nieuw toe. Na matig uitverde digen zette Fortuna een intel ligente aanval op, wisselde van flank en kon Ron Hoff man na een lange voorzet on gehinderd inkoppen, 1-2 der halve. Wederom kwam SFC goedkoop aan de gelijkmaker. Vleugelverdediger Peter van Geene rukte over rechts op naar de achterlijn en produ ceerde een afzwaaier die het midden hield tussen een schot en een voorzet. Tot ieders ver bazing dwarrelde de bal ech ter achter Den Herder, die an dermaal geen sterke indruk maakte. Met die 2-2 stand zochten beide teams de kleed kamer op. Na de krachtenverslindende en hoogstaande eerste helft volgde een mindere tweede. Echte kansen werden nauwe lijks gecreëerd, hoewel beide ploegen een optie op de over winning hielden. Bij SFC lag het probleem echter op het middenveld. Wagemakers bleek leeggespeeld, Kiebert verloor zijn greep op het duel en Oosterwaal was gedwon gen teveel hooi op zijn vork te nemen. Toch stuurde Schaap bij hoekschoppen steevast verdediger Poort mee naar vo- SCHIEDAM Onder idea le omstandigheden heeft paardensportvereniging de Spaland Ruiters afgelopen zondag de derde en laatste ronde van het clubkam pioenschap afgewerkt. Als winnaars in de diverse categorieën kwamen de vol- SCHIEDAM Onder ideale omstandigheden namen on langs vier leden van atletiek vereniging Fortuna deel aan wedstrijden in Leiden. Na een seizoen hard trainen onder leiding van Brian Collier was alles erop gericht diverse re cords te laten sneuvelen. Daar slaagde het kwartet glansrijk in. Op de Engelse mijl bracht Lex Vlasblom het clubrecord op 4.14.0. Peter Geurtsen verbe terde zijn persoonlijk record tot 4.41.3. De Schiedamse ve teraan Huib Broeren deed daarvoor geenszins onder en liet met 4.50.0 een nieuw vete ranen-clubrecord registreren. De jeugdige Gabri Heijster won tenslotte met overmacht de 600 meter bij de meisjes en bracht het clubrecord in die klasse op 1.37.0. gendé combinaties uit de bus: Dressuur: pony's B, Barbara Riksen met Sheeba (121 pnt.); pony's L, Bert Avezaat met Sirius (120 pnt.); paar den B, Liesbeth Crone met Lisa en Linda Craper met Odessa (beiden 114 pnt.); paarden L2, Miranda van Nelfen met Aquilo (116 pnt.); paarden M2, Nanette Beerman met Trigger (119 pnt.). Springen: pony's, Charlotte Riksen met Amigo« paarden, Annemarie Meeder met Re becca. Algeheel clubkampioen '89/'90 werd Barbara Riksen met Sheeba die in totaal 21 pnt. vergaarde. Op 7 oktober a.s. organiseert de Spaland Ruiters een groot Oktoberfeest om het binnen halen van het hooi luister bij te zetten. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kvrnt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, telefoon 435.29.11. ren in de hoop een beslissing te forceren. Fortuna wachtte af. Tijd Na enige boekingen en wissels aan beide kanten moest SFC vanaf de 38e minuut zelfs ver der met tien man. Oosterdijk viel geblesseerd uit en Schaap had zijn twee reserves reeds ingebracht. De uitstekend lei dende arbiter Niesthoven liet de extra tijd volledig uitspe len, vooral tot ergernis van de zichtbaar nerveuze Fortuna- trainer Koos de Gooijer ('scheids, het is echt tijd, fluit nou toch eens af'). In de 49e minuut sloegen de Vlaardin gers alsnog keihard toe. Op nieuw Ron Hoffman kreeg op zo'n 20 meter van het Schie damse doel alle tijd en vrij heid om aan te nemen, waarna hij verpletterd uithaalde met zijn linkerbeen. De bal ver dween onhoudbaar voor John Marrevee in de bovenhoek en een uitzinnige vreugde maak te zich meester van alles wat Fortuna was. Kritiek Oefenmeester Martin Schaap hekelde na afloop vooral het De semi-derby was bij vlagen hard, maar fair. gebrek aan agressie bij SFC. „Op het middenveld hebben we het moeten afleggen door dat we veel duels niet vol aan gingen. Die derde goal van Fortuna was tekenend. Zo'n speler krijgt alle tijd om de bal te verwerken en aan te leggen, dat is funest. Er zal daarover dan ook een hartig woordje gesproken worden deze week". ROTTERDAM - Feyenoord is zowel op de ranglijst als in de voetballer-van-het- jaar competitie in opmars. Individueel scoorden Toni Roth en Joop Hiele: twee zevens voor beide wedstrij den in de afgelopen week. Hoogste cijfer was dit week end voor Carlo l'Ami van SW, die met een acht z'n ge middelde flink opschroefde. Ploeggenoot Van der Laan scoorde het winnende doel punt in de wedstrijd tegen RBC, doch kreeg van de jury 'slechts' een zeven. Het mag de pret in Schiedam niet drukken, want SW staat afgetekend op de eerste plaats in de eerste divisie, waar DS'79 met 5 uit 7 de één-na- laatste plaats bezet. Sparta weet met eenzelfde resultaat in de eredivisie nog vier ploe gen onder zich (waaronder Feyenoord). VLAARDINGEN— Voor de derde ronde van de bekercom petitie hebben zich geplaatst de voetbalclubs Zwaluwen, VFC en DSS. Deze ronde wordt gespeeld op zaterdag 7 oktober. Onlangs vond de lo ting plaats en Zwaluwen moet het opnemen in Rotterdam te gen Zwart-Wit'28. VFC ont vangt aan de Sportlaan WOR en DSS moet op bezoek bij Animo Hoogvliet. SCHIEDAM Op de Provin ciale Jeugdkampioenschap pen, onlangs in Leiden geor ganiseerd, heeft Thamar Hen neken van zwemvereniging De Viking'60 twee bronzen medailles veroverd. Bij de meisjes tot 10 jaar legde zij de 100 meter rugslag af in 1.31.3, op de 100 meter vrije slag liet zij 1.18.4 aantekenen, wat te vens een nieuw clubrecord is. eindstand 8-12 werd. Na twee duels heeft Damclub Schie dam twee punten en neemt een middenmootpositie Excelsior en De Lier g£ zonder puntverlies (4 uit 2) i kop. Tweede Het tweede team tiental van Damclub Schiedam trad aan tegen Rijsoord. Drie overwin ningen (van Thijs Huijs, Ed win de Jager en Hans Lans bergen) en zeven remises be paalden de eindstand op 7-13 in Schiedams voordeel. Vooral de puntendeling die Ronald van Dijk wist af te dwingen leverde veel hilariteit op. De Schiedammer stond totaal verloren en zag geen andere uitweg dan een overduidelijk 'geinzetje' te produceren. Tot ieders verbazing trapte zijn tegenstander daar op wel haast klassieke wijze in, waardoor Van Dijk alsnog een punt wist te veroveren. De Schiedammers delen met 3 punten uit twee duels de eer ste plaats met Het Probleem en Cote d'Or. Op 7 oktober a.s. komt het ste team van Damclub Schiedam uit tegen PSV Dam men uit Eindhoven en speelt ook het tweede tiental thuis, tegen mede-lijstaanvoerder Cote d'Or. in samenwerking m et Het 1. Dean Gorré S.V.V. 7.40 2. Alfred Knippenberg D.S.79 7.25 3. Ed de Goeij Sparta 7.14 4. Toni Roth Feyenoord 7.00 Michel Valke Sparta 7.00 6. Carlo l'Ami S.V.V. 6.88 7 Marcel van der Net S.V.V. 6.75 8. Michel Langerak D.S. '79 6.67 9. Joop Hiele Feyenoord 6.62 10. Gerald Sandel Sparta 6.57 11. Piet de Kant D.S. '79 6.50 Theo Speelmeyer D.S. '79 6.50 Dennis Valentijn Excelsior 6.50 Ed Ridderhof S.V.V. 6.50 Peter van Velzen S.V.V. 6.50 16. Martin Beuk D.S. '79 6.43 Ab Plugboer Zuiden en De Havenloods Glen Helder Sparta Raymond Libregts SCHIEDAM Damclub Schiedam heeft zich prima hersteld van de nederlaaag die werd opgelopen op de openingsdag van deze competitie. Afgelopen za terdag won de Schiedamse eersteklasser tegen 's Gra venpolder na een bijzonder sterke beginfase, en een tussenstand van 0-6, afge tekend met 8-12. Het twee-* de team, debuterend in de tweede klasse van de KNDB, boekte andermaal een uitstekend resultaat. Tegen Rijsoord werd met 7-13 gewonnen, waardoor de Schiedammers de ge deelde eerste plaats bezet ten De hoofdmacht van Damclub Schiedam had bovenal profijt van de rentree van Rob van Eijk, die in het openingsduel verstek moest laten gaan. Dit maal compleet, en mentaal ge sterkt, reisden de Schiedam mers af naar 's Gravenpolder nabij Goes. Al na vijf kwartier konden de eerste winstpunten worden bijgeschreven toen Jelle Groeneveld via een slim 'zetje' zijn tegenstander op het verkeerde been zette. Een half SCHIEDAM Zowel de mannenploeg als de vrouwen selectie van basketbalvereni ging Juventus is deze compe titie sterk gestart. De mannen wonnen nipt van het ambi tieuze Verkerk/Devel Devils (89-90), terwijl de vrouwen weinig moeite hadden met Dunk Inn (43-56). Het in het rayon debuterende mannenteam kwam traag op gang. Vooral verdedigend werden veel rebounds gemist en het was aan Peter van der Waal te danken dat Juventus in de race bleef. Na een rust stand van 47-46 kwamen de Schiedammers echter sterk terug. Er werd agressiever ge speeld en men liep weg tot 62- 74. Gedwongen door nogal wat persoonlijke fouten moest coach Frans Wentholt enige bankspelers inzetten wat Ver kerk (gesteund door een volle zaal en hoempapa-orkest) de kans gaf aansluiting te vin den. Toch liet Juventus zich niet verrassen en finishte met één punt voorsprong, 89-i Vrouwen De vrouwenploeg van Peter Snel kende weinig problemen tegen Dunk Inn. Na in de eer ste helft de basis te hebben gelegd voor de zege (ruststand 19-29) verslapte Juventus enigszins in het tweede be drijf. Na een time-out, waarin de touwtjes nogmaals werden aangetrokken, kwam de voor sprong niet in gevaar en kon de eerste zege (43-56) worden bijgeschreven. Saskia van der Broek (14 punten) en Karin van de Woestijne (13 punten) waren topscoorsters. uur later werd de tussenstand 0-4, nadat Rob van Eijk door middel van een sterke damzet een overwicht opbouwde en snel kon afronden. Rommelaar Peter Poot, de 'rommelaar' van Damclub Schiedam, troefde na een aantal probeer sels zijn tegenspeler af met een simpel slagzetje. Het werd 1-7 doordat Paul Boerigter genoegen moest nemen met remise, hoewel hij lange tijd op winst leek te staan. De eer ste nederlaag kwam op conto van Wil Vrijland die opereer de tegen de sterkste dammer van 's Gravenpolder, John de Leeuw. Vrijland kwam er te gen zijn jonge tegenstander niet aan te pas en ging kans loos ten onder. Ronald van Egmond herstelde zich na een matige opening uitstekend en veroverde alsnog de volle winst doordat zijn tegenspeler in verloren stand door de vlag ging, 3-9 derhalve. Ron Heusdens bouwde een zeer ingewikkelde partij op. In de eindfase leek het er even op dat hij zich bij verlies zou moeten neerleggen, maar doordat zijn opponent in tijd nood kwam slaagde de Schie dammer er in een puntende ling te bewerkstelligen. Op hetzelfde moment kwam ook Piet Bastiaanse, na een heel degelijke opzet, tot remise. Hiermee was voor damclub Schiedam het elfde en win nende punt, binnengehaald. Tiny Mous leek eveneens af te stevenen op remise, maar kwam in de slotfase van zijn partij plotseling verloren te staan. Gert van Willigen daar entegen wist uit verloren stand terug te komen en vero verde het laatste punt voor de Schiedammers, waardoor de

De Havenloods | 1989 | | pagina 5