SPART/ - I R.K.C. Het wonder van Waalwijk heeft meerdere vaders Edwin Vurens na Oranje-debuut non met beide benen op Sparta-softbal kampioen Een elftal Dixons staat voor u klaar. Ook met fotovoordeel. I AST W HANS ÜXTIEL Phoenix vakanties verkoopt en realiseert illusies Ronald Lengkeek Ron vd Berg Michel Valke is van alle markten thuis FOTOVOORDEEL Foto van dia Vergroting Het elftal Dixons vindt u in: je komt ogen en oren tekort. Midweeks bezoek Helmond Sport DE HAVENLOODS - DINSDAG 26 SEPTEMBER 1989 Zondagmiddag 1 oktober 1989 Aanvang 14.30 uur. TOEGANGSPRIJZEN: f 7.50, f 10.00, f 12.50, f 15.00 (DEZE PAGINA ELKE THUISWEDSTRIJD) M JE VAN Als de bedenker van het gezegde 'Wat goed is komt snel' als bron voor zijn in spiratie een bedrijf voor ogen had, dan zal dat onge twijfeld Phoenix vakanties zijn geweest. Sedert 1982 groeide dit bedrijf immers van nieuwkomer naar marktleider in Nederland van Joegoslavië-vakanties. Onder de bezielende lei ding van direkteur Stjepan Brkljacic en manager René van der Klink gebeurde dat op zo'n overtuigende wijze, dat Phoenix zowel in 1987 als in 1988 werd bekroond met de zilveren veer, een onderscheiding voor de maar realisatie ervan is een geheel ander probleem, maar ook op dat terrein staat Phoenix op eenzame hoogte. „Naast het feit dat wij veel geld uitgeven aan reclame, staat ook de oplei ding van ons personeel hoog in het vaandel", neemt Stjepan Brkljacic het woord over. „Onze mensen maken regelmatig studiereizen, zodat ze we ten welk product zij aan de man brengen. Daarnaast bestaat het merendeel van onze hostessen uit Neder landse dames, die tenmin ste drie talen spreken. Maar wat minstens zo be- beste touroperator naar Joegoslavië. „En we hebben voor het certificaat van 1989 al een plekje op de wand vrijgela ten", steekt René van der Klink zijn ambities voor de korte termijn niet onder stoelen of banken. Niet on begrijpelijk overigens, want wie op zo'n korte ter mijn in staat is 45.000 pas sagiers naar een door jou uitgekozen locatie te ver voeren, moet de nodige kwaliteit leveren. „Maar kwaliteit alleen", weet Van der Klink, „is niet voldoen de. Bedrijven als het onze verkopen illusies en ik denk dat het een van onze sterke kanten is, dat wij die illusies ook waarmaken. Dat laatste is vooral moge lijk door ons personeel. Het is een groep jonge, super- gemotiveerde mensen die zich met de grootst moge lijke toewijding van hun taak kwijten. Daarnaast zitten wij als management ook niet stil. We zoeken telkens naar nieuwe wegen om onze klanten op him wenken te bedienen. Daar om vindt de consument in ons programma naast de traditionele auto-, vlieg en busvakanties tal van an dere attractieve mogelijk heden om zijn vakantie door te brengen. Zo be staan er kano-arrangemen ten, zijn er vlotreizen en bestaan er mogelijkheden om een deel van de jaar lijkse ontspanning in een kajak door te brengen". „Daarnaast", vervolgt René van der Klink, „ken nen wij de 12 Phoenix se lectiehotels, dat zijn ac commodaties waarbij de klant gratis tal van extra's krijgt. Je moet daarbij den ken aan gratis drankjes, een galadiner, een team van entertainers dat optre dens verzorgt en vele sportfaciliteiten Plannen maken is één, langrijk is, is ons controle apparaat. Door onze inter nationale organisatie. Phoenix maakt deel uit van de Bemex Tours group* - kunnen we adequaat rea geren op allerlei ontwikke lingen! „Zo beschikken Wij over een uitgebrêid netwerk van supervisors, die toezicht houden op onze reisleiding ter plaat se", vult René van der Klink aan. „Terwijl wij ook veel baat hebben bij de door de klant ingevulde en quête-formulieren. Door die in de computer in te voeren, zijn wij op ieder moment in staat te zien hoe het met de kwaliteit van onze accommodatie is ge steld". Om ook op andere wijze aan een klantenkring te bouwen en de bestaande cliëntèle op een aangename wijze te verpozen, stortte Phoenix Vakanties, dat haar hoofdkantoor aan de Nieuwe Haven 133 te Schiedam heeft gevestigd, zich op de sportsponsoring. „Sparta", vindt René van der Klink, „is dan een logi sche keuze. De club heeft een vriendelijk imago en biedt de sponsors een pri ma locatie om de wedstrij den te bezoeken. Voor mij persoonlijk geldt, dat als je aan sponsoring doet, dan moet je daar ook echt ach terstaan. Zodoende werf ik zelf ook actief sponsors voor Sparta, terwijl ik op recht hoop dat Sparta op korte termijn weer eens Europees voetbal reali seert. Als ik dan toch een beetje aan het dagdromen ben, zou ik het bijzonder op prijs stellen als uit de Zwitserse champagnekoe- Ier een Joegoslavische club als tegenstander komt, want dan zijn de Sparta- supporters verzekerd van een perfect georganiseerde reis. Daarvoor staat Phoe nix garant. Edwin Vurens kon eer lijk gezegd zijn oren niet geloven toen 'meneer Baan' hem kwam vertel len dat hij was geselec teerd voor het Neder lands Elftal. Nog geen 24 uur na die verras sende mededeling was de Spartaanse Stompwijker vol op in training met vaste keu zes als Ronald Koeman en Jan Wouters onder nauwlettend toezicht van bondscoach Thijs Libregts. En weer pakweg een etmaal later maakte hij zo waar zijn debuut in Oranje tegen het Kleurrijk Elftal in de Kuyp. Op deze uitverkie zing valt weliswaar veel af te dingen en dat doet Edwin Vu rens zelf ook automatisch. Maar het prachtige officiële shirt van het A-team hangt inmiddels boven zijn bed en niemand die hem de 'hard- stikke leuke ervaring' ooit nog zal kunnen afnemen. „Veel meer waarde wil ik toch niet aan deze selectie hechten", bekent het 21-jarige talent., „Allereerst was dit natuurlijk geen echte interland. Verder waren er allerlei afzeggingen. Ik denk met name aan Van der Gijp en Ellerman. Waren die er wel bij gebleven dan was ik niet meer in aanmerking ge komen. Aan de andere kant is het toch ook weer zo dat uit deze uitverkiezing wel blijkt dat men in Zeist weet dat je er bent". De eervolle uitnodiging was voor Edwin Vurens, meerdere malen uitverkoren voor Jong Oranje, een extra grote surprise, omdat (ook) hij zelf van mening is dat hij dit seizoen nog altijd zijn draai niet heeft gevonden. „Ik doe mijn stinkende best, maar het wil nog niet zoals de trainer en ik dat graag zouden zien. Komt, denk ik, vooral omdat ik tot nog toe meestal in de type voor. Ik ben nu eenmaal geen man die ze er bij de eer ste paal in kopt of de bal er meteen inknalt. Ik moet het meer hebben van een fantasie volle solo-actie of van een een-tweetje rond de zestien meterlijn". Sinds het afleggen van de wa penrok traint Edwin Vurens als fullprof op het Kasteel en wordt er vooral in de ochtend uren aan de voornoemde zwakke punten gewerkt. Waar al deze noeste arbeid tot zal leiden? „Ik heb daar zelf nog niet zo'n uitgesproken idee over. De afgelopen twee jaar heb ik een behoorlijke ontwikkeling doorgemaakt, maar daar kan natuurlijk wel eens een eind aan komen. Hoeveel spelers, die aanvan kelijk omhoog zijn geschre ven, hebben zoiets niet meege maakt?" In nog geen vijf jaar tijd van een bescheiden de butant in het betaalde voetbal tot een meer dan incidentele koploper in de eredivisie. Zie daar in kort bestek de succes story van RKC, dat aan staande zondag op het Kasteel te gast is. Wie verantwoordelijk is voor dit Waalwijkse wonder? Naast alle anonieme suppor ters, die de Rooms Katholieke Combinatie maar al te graag met raad, daad en geld ter zij de staan, zeer zeker Leo van Veen, de trainer die de club bijna anderhalf jaar geleden de hoogste afdeling binnen loodste. De voormalige 'Mr. Utrecht' verkaste daarna prompt naar VW om in Waal wijk te worden opgevolgd door Ger Blok. Vervolgens verliepen zowel in Venlo als bij RKC de voetbaltechnische zaken allesbehalve naar wens. Daardoor kon het gebeuren dat Leo van Veen halverwege het eerste seizoen weer op het oude nest terugkeerde om bin nen de kortste keren weer de trein op de rails te zetten. Hoezeer het hem is gelukt heeft de geel-blauwe brigade in deze competitie reeds volop bewezen. RKC, versterkt met Nico Jalink (ex-Fortuna Sit- tard) en Edwin de Wijs (eerder uitgeleend aan NEC), is regel matig zijn opponenten de baas gebleven. Het geheim schuilt 'm volgens de 43-jarige Van Veen vooral in de geweldige discipline van zijn spelers groep. „Iedereen werkt kei hard en beseft ook dat we het daar van moeten hebben. Dat is het grote verschil met VW, waar ik werkte met in princi pe gelijkwaardige voetballers, maar zonder bezieling. Waar om die er hier wel is? Mis schien wel omdat er nogal wat jongens rondlopen die bij hun oude club zijn afgedankt of niet echt uit de verf zijn geko men en zich nog best willen waar maken". Leo van Veen doelt daarmee met name op routiniers als Stanley Brard, Cees Schapen donk, Ricardo Moniz, Ad van de Wiel en niet te vergeten André Hoekstra. De blonde oud-Feyenoorder heeft zich in Waalwijk ontwikkeld tot een steunpilaar, die vrijwel non stop voorgaat in de strijd en tussendoor ook nog zijn doel- puntjes meepikt. Niet iedere kans, die 'Koko' krijgt is raak, maar hij zorgt er wel voor in elke wedstrijd regelmatig in stelling te worden gebracht. Een verse Waalwijkse laat bloeier die zich de afgelopen weken in de kijker heeft ge speeld is doelman Herman Teeuwen, 31 jaar en tot deze zomer amateur bij TOP. Hij was het die RKC onlangs in De Meer tegen Ajax overeind hield. Na verleden jaar door toe doen van Wassenaar net naast de hoofdprijs gegrepen te hebben, is het de damesse lectie van Koudijs Reizen Sparta ditmaal wel gelukt promotie naar de hoofdklas se af te dwingen. Voor het eerst sinds de oprichting van Sparta-softbal (1 februari 1972) zal een team aan de strijd om het kampioen schap van de hoogste klasse kunnen deelnemen. Een unieke prestatie derhalve, die niet in de laatste plaats te danken is aan de inbreng van de coaches Bob Capriles en Rob van der Linden. De eerste - een dikke twee jaar geleden coach van de hoofd macht geworden met het doel die binnen een tijdsbe stek van enkele jaren klaar te stomen voor de hoofdklas se - zwakt deze inbreng ove- af. „Het is niet mijn verdienste of die van Rob, maar die van de meiden zelf. Ze hebben het met z'n allen gedaan. Wij hebben slechts geholpen". De weg naar het kampioen schap is niet over rozen ge gaan. Direct aan het begin van het seizoen werd het team reeds met pijnlijke ne derlagen geconfronteerd. Naarmate de competitie vor derde, kwamen de dames van Koudijs Reizen Sparta evenwel beter in hun spel en werd duidelijk dat er een ge rede kans aanwezig was om het kampioenschap te beha len. Niettemin werd op be slissende momenten vaak net niet die concentratie op gebracht die nodig is om een wedstrijd winnend af te slui ten. Dit ten spijt kan gesteld worden dat Koudijs Reizen Ronald Lengkeek, recentelijk afgekeurd voor het spelen van betaald voetbal blijft behou den voor de Sparta-organisa- tie. Ronald is in het scoutings- team opgenomen en zal tevens bij Sparta's thuiswedstrijden als Gastheer optreden in de Kasteelloge. Ron v.d. Berg, lange tijd ge blesseerd geweest, lijkt op de weg terug. Afgelopen dinsdag heeft Witlof in de competitie wedstrijd Sparta 2 - Excelsior 2, uitslag 2-0 in het voordeel van Sparta z'n rentree ge maakt. Wie ooit twijfelde aan de all round eigenschappen van Sparta's Michel Valke, werd vorige week maandag weer eens met de neus op de feiten gedrukt. In het bomvolle Zui derparkhotel presenteerde de 'wederhelft' van het muzikale duo 'De twee Valken' zijn lite raire hoogstandje 'een Frank rijker, maar nooit een Frans man'. Het is het verhaal van Valke's ervaringen bij Olympique Lyon. De titel van het boek is veelzeggend, maar wie de laatste alinea leest weet pre cies hoe Sparta's-voetbaldiri- gent zich voelde toen het Franse avontuur voor hem een gesloten boek was. Die laatste regels luiden: 'Om 21.00 uur kwamen we los van Franse bodem, eindelijk, en om 22.15 uur raakten de wielen van het KLM-toestel Nederland. Een mooiere touch down heb ik zelfs in American Football nooit gezien.' C'est Fini! Daaraan vooraf gaan ruim 130 pagina's vol ervaringen, waarvan het merendeel niet tot de plezierigste uit zijn loopbaan behoren. Deson danks is Michel Valke er in geslaagd zijn persoonlijke el lende op luchtige, makkelijk leesbare wijze aan het papier toe te vertrouwen. Typerend voor zijn 'perfecte' relatie met trainer Domenech is het over zicht van trainingen uit de pe riode 12 augustus tot en met 3 november. In die fase trainde Michel 120 keer, waarvan 67 maal alleen. Het waren louter duurlooptrainingen, waarin hij 748,5 km aflegde. Dat ge geven ontlokte Jules Deelder, die het eerste exemplaar kreeg overhandigd de uitlating dat Frankrijk een mooi land is, maar dat er te veel Fransen waren. 'Een Frank-rijker, maar nooit een Fransman' is verschenen in een oplage van 10.000 stuks en kost f 19,90. De opbrengst er van gaat naar de nabestaande van de vlieg ramp op Zanderije. Sparta een terechte kam pioen is. Voorzitter Hans le Pair hier over: „De speel sters hebben er het hele jaar hard voor geknokt. Verleden jaar lukte het net niet, nu wel. Dit kampioenschap is echt verdiend". De weken na de vakanties top waren het meest ze nuwslopend voor de speel sters. Gaandeweg de compe titie hadden Zwijndrecht en Koudijs Reizen Sparta een aanzienlijke voorsprong op de andere ploegen opge bouwd. Beide ploegen kre gen kansen te over de leiding alleen op zich te nemen, maar begingen even zo vaak een misstap. De beslissing viel uiteindelijk in het aller laatste weekend. Zwijn drecht ging verrassend twee maal onderuit tegen VUC en verspeelde daarmee de kan sen op het kampioenschap. Koudijs Reizen Sparta moest nu namelijk een dag later slechts één van de twee wedstrijden tegen hetzelfde VUC winnen. Dit gebeurde en Koudijs Reizen Sparta werd kampioen. 9x13.099 nu79ct 10x15 MS" nu99ct 13x18 MS" nu 99Ct 18x27 4,99 nu2?^ Rotterdam, Keizerswaard 111, Wc. Gr. Usselmonde, tel. 010-4822796, Lijnbaan 79a, tel. 010-4123651, Wc. Zuidplein Hoog 461, tel. 010-4102025, Beyerlandselaan 202a, tel. 010-4325445, Korte Hoogstraat 11-13, tel. 010- 4046996, Noordmolenstraat 64b, tel. 010-4652881, Hoogvliet. Binnenban 56, tel. 010-4163442. Ridderkerk, Raadhuisplein 28a, tel. 01804-24460. Vlaardingen, Liesveld 10, tel. 010-4347398, Spijkenisse, Nieuwstraat 133, tel. 01880-21258. Op het bezoek van RKC volgt volgende week woensdag de komst van Helmond Sport. Dit bekerduel is een zogehe ten tussenronde, die vooraf gaat aan de tweede ronde. Helmond Sport, vijf jaar gele den nog eredivisionist, staat onder leiding van Frans Kör- ver, die als 'spektakeltrainer' nauwelijks nog enige intro ductie behoeft. Hoe hij zijn ploeg het veld zal insturen laat zich raden: „Jullie heb ben niet te verliezen, alleen maar te winnen!" Steunt SPARTA via Ver. De Sparta Supporter wordt ook lid. Stort uw bijdrage op giro nr. 216306 Minimum contributie ƒ25.- per jaar - gebr. van der plaat BOONSWEG 13 - BLAAKSEDIJK P.O.B. 5060 3274 ZK HEINENOORD TEL. 01862-2800 TELEX: 23763 FAX NR. 2406 Mvpt

De Havenloods | 1989 | | pagina 8