GRATIS 24.90 29.90 34.90 54.50 34.90 14.90 Het Nieuwe Rotterdam week lang'in the picture' GUEn Het alarmnummer straks voor heel Nederland nu al in onze regio! Als Cotrect't niet heeft, vergeet't dan maar! De volgende netnummers zijn nu ook aangesloten:010,078,01800t/m01899. /ül Het feest van de Show-Vinisten Ëll /in Hi DE HAVENLOODS Het is goed wonenwerken en - W - m m KiPl Stadsvernieuwing is nu op de helft Teatro trekt wèl groot theaterpubliek ALARM DONDERDAG 12 OKTOBER 1 CD-platen Daagse Het is weer platen-tien-daagse! Van 4 t/m 14 oktober. Je smaak ligt in de platenzaak. Bij een minimale besteding van 49.50 aan CD's, tien dagen lang de Warm Aanbevolen CD '25 Jaar Top 40' AHA Hunting high and low' Debuut CD van deze Zweedse topgroep met de hits 'Take on me', 'Tran of thought' en 'Hunting high and low'. OUDE CORRECTPRIJS 39.90 Correctprijs GLORIA ESTEFAN Anything for you' Deze en volgende week uitver kochte zalen in ons land met o.a. 'Can't stay away from you'. OUDE CORRECTPRIJS 39.90 Correctprijs ÏH g g DIRE STRAITS Money for nothing' Prima verzamel CD van deze topgroep met nummers als 'Private investigations', Brothers in arms' en'Money for nothing'. OUDE CORRECTPRIJS 44.90 Correctprijs PINK FLOYD Delicate sound of thunder' Dubbel live CD met o.a. Shine on your crazy diamond', Wish you were here' en 'Another brick in the wall'. 0UDE CORRECTPRIJS 69.50 Correctprijs MAARTEN PETERS White horses in the snow Prima nieuwe CD van deze Nederlandse zanger. Natuurlijk met de hit 'White horses in the snow'. OUDE CORRECTPRIJS 39.90 Correctprijs STAR INC. Eve of the war' Schitterende disc van synthesizer gigant Ed Starink met o.a. Spiral', 'Moments in love', 'Magic Fly' e.v.a. OUDE CORRECTPRIJS 19.90 Correctprijs BEHEIKBAARHEIO VAN CORRECT: Met de tram, lijn 4. 6 en 9. Met de bus: 170 171 en 173 stoppen praktisch voor de deur en bus 35. 39 en 40 stoppen bij Station Noord, ook vlakbij. Met de auto. volg de diverse aanwijsborden. uitgaan in de Maassta ROTTERDAM „De Week van Het Nieuwe Rotterdam is bedoeld om alle Rotterdammers te laten zien wat Het Nieuwe Rotterdam nu eigenlijk is. Dat het niet alleen om grote glanzen de gebouwen gaat, maar er juist veel aandacht is voor de mensen. Om te laten zien dat Het Nieu we Rotterdam er voor alle Rotterdammers is, ook voor mensen die het in deze maatschappij moeilijk hebben." Het gemeentebestuur wil vast tonen hoe Rotter dam wordt als stad waar het goed wonen, werken en uitgaan is. De Week van Het Nieuwe Rot terdam wordt gehouden van 19 tot en met 25 oktober op verschillende plaatsen in de stad. Ër worden momenteel veel plannen gemaakt en uit gevoerd om van Rotterdam een aantrekkelijke stad te ma ken met een toekomst. Dat be tekent niet alleen veel aan dacht voor bouwen en wonen, maar ook zorgen voor vol doende scholing en werkgele genheid naast goed wonen en mogelijkheden om te recreër- In de Week van Het Nieuwe Rotterdam staan tal van spec taculaire, vrolijke en serieuze evenementen op het program ma die aansluiten bij de be doelingen van alle plannen. De 'week' begint op donder dag 19 oktober zonder een passende opening. Die vindt eigenlijk zondag 15 oktober al plaats met de ballonvaart vanaf het Plompertterrein naast Ahoy'. Op donderdag dus geen opvallende start, maar wel met tal van ludieke acties, zoals Het Nieuwe Rot terdam Baby Shirt dat alle 'nieuwe' Rotterdammertjes krijgen bij hun geboorte-aan gifte. Deze actie gaat door tot 25 oktober, evenals de actie van tal van restaurants die de Rotterdamse keuken (overi gens met een zeer internatio naal karakter) zullen uitdra gen met bijzondere aanbie dingen. Daarop wordt volgen de week in deze krant nader ingegaan met vermelding van de deelnemende restaurants en hun voordeel. Musea en Weenashow De avond van deze eerste dag is gereserveerd voor twee bij zondere attracties. Allereerst is er de open avond van vier musea, te weten Boymans-van Beuningen, het Historisch Museum in het Schielands- huis, het Maritiem Museum en het Museum voor Volkenkun de. Iedereen kan op 19 okto ber 's avonds gratis een be zoek brengen aan deze musea en dan ook nog rondgeleid worden door de directeuren en conservatoren. Die avond vindt ook de pre mière plaats van de Weena show. De voltooiing van de binnenstad voltrekt zich voor namelijk aan het Weena. De video-kunstenaar Diet Wieg man heeft daarvan een video kunstwerk gemaakt dat in Kriterion gratis getoond wordt aan het publiek. Twee avonden, donderdag en vrij dag, is er een doorlopende voorstelling met tot slot het openen van de gordijnen, zo dat een blik wordt gegund op de 'filmset' aan het Weena waar voor deze gelegenheid de enorme bouwkranen op crea tieve wijze in het licht zijn gezet en als een 'Baken in de Nacht' staan afgetekend tegen het decor van al die gereali seerde en in aanbouw zijnde bouwerken. De in Mondriaan- kleuren verlichte kranen zijn ook nog op zaterdag, maan dag, dinsdag en woensdag te bewonderen. Oud in Nieuw Minder spectaculair, maar niet minder interessant is de foto-tentoonstelling met de sprekende titel 'Oud in Nieuw Rotterdam'. De fotograaf Fons Mineur geeft zijn visie op het leven van de oudere stadsgenoten in een expositie die op vrijdag 20 oktober om 18.00 uur wordt geopend in het Jan van der Ploeghuis aan de Hooglandstraat 67. De ope ning wordt verricht door de weduwe van ex-wethouder Van der Ploeg, die vijftien jaar geleden de stadsvernieuwing zo krachtig in gang zette, en de huidige wethouder van Stadsvernieuwing Pim Ver meulen. Vermeulen is eerder die dag ook reeds opgetreden in het kader van de Week van het Nieuwe Rotterdam, namelijk om 14.00 uur in Hillesluis tij dens de oplevering van de 50.000ste gerenoveerde wo ning. De Week van Het Nieuwe Rot terdam legt ook ruimschoots beslag op de zalen van het Lantaarn/Venstercomplex met de Rotterdamse Show-Vi- nisten op zaterdag 21 oktober en een serie Rotterdamse films. Naast de Nacht van de Accordeon in het Oude Noor den op vrijdag 20 oktober staan er nog tal activiteiten op het programma, die voor een beperkt publiek bestemd zijn. Maar ook deze actviteiten, zo als symposia en optredens van muziekschoolleerlingen voor i v*-.1 fiV -.f-mVrf j' miméisdÉÊ Het Nieuwe Rotterdam gaat niet alleen om grote glanzende gebouwen... ambtenaren hebben alles met dooft zal er een eind gekomen Het Nieuwe Rotterdam te ma- zijn aan een week waarmee ken. Het Nieuwe Rotterdam een Als woensdag 25 oktober het ander gezicht moet hebben baken in de Nacht de lichten gekregen. In de week van Het Nieuwe Rotterdam zal in Rotterdam- Zuid de 50.000ste woning in de stadsvernieuwing worden opgeleverd. Met enig feeste lijk vertoon wordt de woning op vrijdag 20 oktober over- Rotterdam beschouwt de overdracht als een mijlpaal die veel zegt over de inspan ningen die vijftien jaar gele den zijn begonnen. De Maas stad is met de renovatie en de nieuwbouw in de stads vernieuwingsgebieden nu tot op de helft gevorderd'. De 50.000ste stadsvernieu wingswoning staat in de wijk Hillesluis en maakt deel uit van het project Slaghek- straat. De bewoners van de portiekwoning aan de Slag- hekstraat krijgen die dag van wethouder Pim Vermeu len van Stadsvernieuwing en Volkshuisvesting een ca deautje. Voor de festiviteiten rond de oplevering worden alle mensen uitgenodigd die zich in Rotterdam hebben in gezet voor de stadsvernieu wing. Ook de (nieuwe) leden van de vaste Tweede Kamer commissie Volkshuisvesting zullen worden rondgeleid. De festiviteiten spelen zich voor een groot deel af in clubhuis Stereo en beginnen om 14.00 uur. ROTTERDAM— De Kunst stichting geeft toe dat zij vorig jaar verkeerd heeft geoor deeld over Teatro Fantastico als zou het evenement te wei nig theaterpubliek trekken. Daardoor kreeg het geen ge meentelijke subsidie. De kunststichting is nu tot de conclusie gekomen dat het ad vies te vroeg was uitgebracht en dat Teatro wel degelijk in staat is een groot publiek te trekken. Voor volgend jaar staat Teatro voor f250.000,- op de begroting. Orgelconcert ROTTERDAM— De Delftse organist Jan J. van de Berg geeft op maandag 16 oktober een concert in de Sint-Lau- renskerk. De aanvang is 20.15 uur. Op het programma staan werken van Schuurman, Bach, Walther, Guilmant en Andriessen. De toegangsprijs bedraagt 7,50 gulden. Hou ders van een Pas 65 of een CJP betalen vijf gulden. In het Lantaarn/Venster complex wordt op zaterdag 21 oktober een chauvinis tisch Rotterdamse avond gè- houden, met jong talent dat in de Maasstad en daarbui ten goed gedijt.Menig kuns tenaar verzucht wel eens dat in Rotterdam de eigen kin deren worden opgegeten, omdat het Rotterdamse pu bliek doorgaans zo streng en kritisch is. Ook komt het soms voor dat de Maasstede- lijke kunstenaars op eigen terrein nauwelijks bekend zijn terwijl ze elders gevierd zijn. Om de misvatting dat het in Rotterdam allemaal niets voorstelt weg te nemen, wordt nu dit grootse festival gehouden. Het Groot Niet Te Vermijden Show- en Dans- orkest treedt als gastheer op. Het jonge en minder jonge talent dat optreedt: Waar- denberg De Jong, De Pragmatici, Piet Rogie, Ton Lugterink, Tom Pompert, Aat Ceelen, Paul van Soest, Henri van Zanten, The Tu nes, Loes Luca en Pierre van Duyl en vele anderen. Hët feest van de Rotterdamse Show-Vinisten begint om 20.30 uur.De toegangsprijs bedraagt een tientje. u in de huts aan huis verspreide uitgave "Alarmnummer Nieuws".1 en ambulance vergeten. Of kende u ze niet uit uw hoofd? verbonden met de hulpdienst die u nodig hebt Let wef alleen in misdaad direct kan helpen bestrijden en branden kan helpen bedwingen. Eind1990 kan heel Nederland 06-11 bellen. Unual. SECONDE TELT

De Havenloods | 1989 | | pagina 4