mm DWS allesbehalve imponerend Van Velzen scoort acht met hattrick Schiedams Nieuwsblad Contributie perikelen Shirtsponsor voor Juventus Roep om versterking Nationale handbalselectie in sporthal Margriet Schaaktoernooi HZP Schiedam gewonnen door Amsterdammer Eerste paal en Club van 100 bij Spirit Medailleregen Franse winst Feike Waqué De Roemeense vlucht Sportnieuws naar redactie OPEL-0- DE HAVENLOODS DINSDAG 7 NOVEMBER 1989 45-494 SCHIEDAM De clubbladen staan deze weken weer vol met oproepen van de diverse sportbesturen aan hun leden om vooral aan de contributie- verplichtigingen te voldoen. Dat het niet nakomen van fi nanciële verplichtingen verre gaande consequenties voor een vereniging kan hebben bewijst het SFC-orgaan. Daarin stelt het bestuur van de Thurlede-vereniging on omwonden: „Heel wat spelers moeten hun contributie nog voldoen en tijdens de afgelo pen bestuursvergadering heeft het bestuur besloten dat alle contributie voor 31 de cember moet zijn betaald... Wie moeten er nog betalen? Zonder namen te noemen ge ven wij u het volgende over- icht en dan blijkt hoe bedroe vend het is gesteld..." Uit dat overzicht van de se niorenelftallen blijkt dat deze bestuursmaatregel ingrijpen de gevolgen kan hebben voor de toonaangevende teams van SFC. Van de selectie (eerste en tweede elftal) hebben name lijk 26 spelers een contributie achterstand (variërend van f 15.- tot f 165.- per persoon) voor een totaalbedrag van f3277.50. SCHIEDAM- De mannense- lectie van basketbalvereni ging Juventus wordt voor een jaar gesponsord door het Franse electronicabedrijf Thomson, dat naast trainings pakken en tenues een aanvul lend bedrag aan de Schiedam- se basketballers beschikbbar stelde. Het gebeurt in het westen van Schiedam Het (H)eerlijke gezicht van de jaren '90 (H)eerlijk waar! Coach Verhoef/: „Voor opposi tie ben ik niet bang". tijden geroepen dat er verster king komt, maar tot nu toe merk ik daar niets van. Dan is de consequentie dat je moeite hebt met het armetierige Bevo af te rekenén. Er zal binnen DWS een duidelijke keuze moeten worden gemaakt. Wil len we hogerop of niet. En zo ja, dan moeten daarvoor de middelen worden vrijge maakt. Uiteraard is het ook mij bekend dat er binnen de vereniging sprake is van op positie tegen mijn persoon, maar daar lig ik echt niet wakker van. Ik wil pesteren op niveau, maar dan moet ik daarvoor wel de steun en het materiaal krijgen". Na drie duels heeft DWS 2 punten veroverd en verkeert derhalve in de onderste regio nen van de eerste divisie. topspeelsters bijkomen, met dit gezelschap komen we te kort voor het hoogste niveau". Dat bleek zon dagmiddag eens te meer. Tegen het soms pijnlijk zwakke Bevo hadden de Schiedamsen veel moeite de volle winst (17-14) bin nen te halen. DWS begon redelijk. Met Leny Zandbergen, na een blessure terug op de bank, zetten de Schiedamsen het spel aanvankelijk naar hun hand. Onder aanvoering van de dynamische Kristel van de Velde werd de marge met de tegenspeelsters uit Pannin- gen, die excelleerden in loop- fouten en zwakke passes, op gevoerd tot 4 doelpunten (7- 3). Tot echt grootse daden kwam DWS echter niet. De opbouw, verzorgd door Karin van der Brand verliep niet soepel en er zat weinig lijn in het spel. Toch kwam de voor sprong in de eerste helft niet in gevaar. Bevo bleek on machtig en. mocht blij zijn (DWS raakte mermalen paal er^lat) met een 10-5 ruststand. Productie Na de pauze verdedigde Mi randa Broeren in plaats van Geja Lubbers het Schiedamse doel. Tot de veertiende mi nuut vertoonde de wedstrijd hetzelfde beeld als voor rust. In laag tempo, met Diana Nie- mendsverdriet als meest pro ductieve speelster, liep DWS weg tot 14-9. Daarna stokte de Schiedamse scoringsdrift volledig. Bijna tien minuten lang bepaalde Bevo het duel en kwam terug tot 14-13. Het noopte coach Verhoeff tot een keeperswissel ('Broeren pres teerde toch allesbehalve sterk'). Tot overmaat van ramp liep Zandbergen, na een zware overtreding, andermaal tegen een tijdstraf op. Het waren tenslotte Diana Niemandsverdriet en kristel van de Velde die DWS er doorheen sleepten. Niemands verdriet ('geblesseerd geweest en springt daardoor iets min der hoog, wat zeker een aantal scores scheelt') met haar ijzer- sterke linkerarm en Van de Velde niet een tweetal prach tige vallende worpen vanaf de rechterkant van de cirkel, be paalden de eindstand op 17- 14. Oppositie Nol Verhoeff was na afloop eerder opgelucht dan blij. „We hadden deze problemen aan onszelf te wijten. Dit soort tegenstanders moet je oprollen natuurlijk, maar we missen gewoon de klasse. Er wordt binnen de vereniging al SCHIEDAM— Handbal vereniging DWS zit in een vicieuze cirkel. Al jaren gaan binnen de club ambi tieuze stemmen op om door te stoten naar de landelijke eredivisie, wat wordt on derstreept door een lange- termijn planning en het sporadisch aantrekken van tophandbalsters (als Diana Niemandsverdriet). Deson danks lukt het DWS niet aansluiting te vinden bij de Nederlandse top. Nadat de basis voor sportief succes werd gelegd loopt de ont wikkeling op dit moment vast en dreigt de Schie damse handbalclub weg te zakken in het moeras der anonimiteit. Of zoals coach Nol Verhoeff het stelde: „Er moeten minimaal twee Door een doelpuntloze periode van tien minuten kwam DWS alsnog in de problemen. SCHIEDAM Schiedam lijkt steeds meer naam te ma ken als handbalstad. Nadat onlangs het belangrijke inter nationale Kwantum-toernooi (voor vrouwen) in sporthal Margriet werd afgewerkt staat opnieuw een handbale venement van enig formaat voor de deur. Op donderdag 9 november a.s. organiseerd de afdeling Rotterdam van het Nederlands Handbal Verbond (in het kader van diverse pro motie-activiteiten) namelijk een taining en een wedstrijd van de nationale mannense- lectie. Voor de mannenploeg van bondscoach Cantelberg wordt 1990 een belangrijk jaar. In het voorjaar staat dan het Eu ropees Kwalificatie-toernooi in Finland op het programma. De start van de intensieve voorbereiding (met o.a. deel name aan de Haarlemse Programma Het programma in sporthal Margriet ziet er als volgt uit: 19.00 training met en voor de jeugd onder leiding van bondscoach Guus Cantelberg met medewerking van inter nationals als Jacques Josten, Lambert Schuurs en Bart En gelvaart; 19.45 uur toelichting op deze training door Cantel berg; 20.00 uur training natio nale mannenselectie; 21.00 uur wedstrijd tussen Neder land en Saturnus'72 (uit Rid- derker) Tijdens deze avond zal de pro motiemachine op volle toeren draaien. Er worden foto's van de spelers uitgebeeld en ieder een kan kennismaken met de handbalsport. SCHIEDAM- Nadat burger meester Scheers de eerste pion had getoucheerd streden afge lopen zaterdag bijna zestig schakers tegen elkaar op het traditonele Bondsspaarbank- toernooi van HZP Schiedam. De schakers werden naar sterkte ingedeeld. Omdat de hoofdgroep (met veel deeln- mers uit de promotieklasse) te groot dreigde te worden moest dee twee subgroepen worden gedeeld. De winnaars van bei de groepen, Wim Versluis van Het Zwarte Paard en de Am sterdammer Rolf Schreuder, moesten in een finale uitma ken wie zich totaalwinnaar van het toernooi mocht noe men. In deze spannende bar rage bleek Schreuder de sterkste en mocht derhalve de bokaal mee naar Mokum ne- de winnaars in dse overige ca- tegoriën waren: Th.van der Sluis, Jan Padde, Van laan, J,. Verbiest, Albert Weijer en Hans de Valk (van HZP). Jeugd Door nogal wat regionale toernooiconcurrentie viel het aantal deelnemers bij de jeugd (tot en met 15 jaar) enigzins tegen. Acht jeugdschakers na men het tegen elkaar op. Win naar werd Ludo Tijsma (6.5 pnt.). Achter hem eindigden respectievelijk: Erik Visser (6 pnt.), Wim Gille (4 pnt.) en Jean-Philippe de Jong (3.5 pnt) In tot aal bestreden bijna zes tig schakers elkaar in Clubhuis Zuid. »»»55>S5SS%.jSS5Sft.5.: Wegener huLs-aan-hulsbLaden Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax 010 - 4.699.362. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen, Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Telefoon: 010 - 4.346.711. Kantooruren: werkdagen 8.30- 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: W. Anderiesen (tel.privé 079 - 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- 4.353.883) ACCOUNTMANAGER: P.J. Kooiman. Wesdorp (sport). Manager redacties Zuid Holland: Rita Vlot-Heiden. SCHIEDAMS NIEUWSBLAD verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener huis-aan- (zie HOOFDKAN- Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 4.352.911 SCHIEDAM Een vertwij felde bondsdelegatie, geë motioneerde handbalspeel sters en een louche makelaar vormen de ingrediënten van een geheimzinnige intrige dat door John le Carré be dacht zou kunnen zijn. Dit verhaal berust echter op fei ten. Na het geslaagde Kwantum- handbaltoernooi verdwenen op zondagavond drie speel sters uit het Schiedamse No- votel. Zij werden op het par keerterrein opgewacht door een man in een auto met draaiende motor. Toernooi- organisator Huub Zandwijk: „Toen dat trio vertrok, zon der enige bagage overigens, zelfs geld en paspoorten ble ven in het hotel achter, werd het opgemerkt door een pas serende journalist. Deze journalist zag ook de man achter het stuur, die hij om schreef als 'een louche fi guur'. Hij herkende hem van het internationale toernooi, waar die persoon zich min of meer als spelersmakelaar presenteerde en zich veel vuldig rond de Oosteuropese teams ophield. De wagen met alle inzittenden spoot echter weg voordat de be treffende journalist iets kon ondernemen." Al snel bleek dat het drie Roemeense tophandbalsters betrof, namelijk Eva Mozsi (28 jaar), Nicoletta Boricea- nu en Liliana Topea (beiden 22). De Roemeense bondsde legatie deed vooralsnog of er niets gebeurd was. Op maandagochtend reisde men af naar Amsterdam voor een dagje winkelen en werd er 'gedineerd' in het studenten hotel De Kok. 's Avonds trad de Roemeense ploeg aan te gen SEW in Nibbixwoud. Pas dinsdagmiddag, bij het vertrek vanaf Schiphol, werd de verdwijning van het drietal gemeld bij het Ne derlands Handbal Verbond en de toernooi-organisatie. Toen zich een afgevaardigde van het NHV-bureau in Am sterdam bij de Roemeense selectie meldde werd de zaak terstond overgenomen door functionarissen van de Roemeense ambassade. „Ge heimzinnigheid troef", aldus Zandwijk. In de week die volgde werd Huub Zandwijk van vele kanten benaderd. Regelma tig rinkelde bij hem thuis of op zijn werk de telefoon. „Dan klonk er soms een 'vaag Duitse stem' met het verzoek om informatie. Zo wel de Roemeense overheid, journalisten als Westeurope- se handbalverenigingen wil den, uiteraard vanuit ver schillende belangen, weten waar het drietal zich be vond. Men veronderstelde dat ik wist waar die speel sters ondergedoken zaten. Op een gegeven moment lag er zelfs een vliegticket naar West-Duitsland klaar. Bayer Leverkussen en Handbal- verein Berlin stelden voor dat ik voor hen zou bemid delen. Er kwamen plotseling ook mooie aanbiedingen binnen voor demonstratie duels van DWS (waarvan Zandwijk voorzitter is - red.) Die Roemeense hand- balsters bleken zeer gewild. Uiteraard had ik niets te maken met de vlucht van die drie meiden. Ik zou daarmee de organisatie van het Kwantum-toernooi bewust op het spel hebben gezet, dat gaat mij veel te ver." De afgelopen week bleek waar het trio zich ophield. Eva Mozsi, moeder van twee kinderen die in Roemenië achterbleven, en Liliana To pea hadden zich aangemeld bij de gerenommeerde West- duitse handbalvereniging TV Lützellinden. Topea kreeg een contract aangebo den, maar Mozsi werd afge wezen. Nicoletta Boricaunu klopte aan bij de Arnhemse tweede divisieclub ACC. Zij is inmiddels ondergedoken SCHIEDAM Onder grote belangstelling is vrijdagmiddag de eerste paal geslagen voor de aan- en verbouw bij hockeyvereniging Spirit. Bijgestaan door mini-pups verrichtte oud-voorzitter Lindaart deze officiële handeling. De werkzaamheden betreffen met name het 'natte gedeelte' toiletten en douches) van de kleedlokalen, waarbij tevens de entree wordt vernieuwd en enige puien worden vervangen. Bij Spirit hoopt men de bouwwerkzaamheden eind februari te kunnen afronden. Kurt Jaeger: „Daarnaast hebben we afgelopen vrijdag een Club van 100 geïntroduceerd. Dat bleek een voltreffer want al meteen meldden zich 52 gegadigden aan voor dit initiatief. Wat er met het bijeengebrachte geld gebeurt wordt beslist door een speciaal bestuur. Het is onze bedoeling dat er uit alle geledingen van Spirit aanvragen kunnen worden ingediend. Deal geld vindt wel een bestemming, daar twijfel ik echt niet aan". SCHIEDAMOp wedstrij den in het kader van de Vere nigingscompetitie heeft zwemvereniging De Viking'60 een groot aantal medailles in de wacht gesleept. In het Vlaardingse Kolpa-bad was er goud voor Michel Kensler (100 meter vlinder slag, jongens tot 16 jaar, 1.08.0, een nieuw clubrecord), Stefan Aartsen (200 meter vrije slag, jongens tot 14 jaar, 2.20.7, een nieuw record), en de estafetteploeg bestaande uit Marcel Asmus, Martijn van de Ende, Michel Kester en Stefan Aartsen (4 x 100 meter wisselslag, jongens tot 16 jaar, 4.58.0). Daarnaast werden 8 zilveren en 5 bronzen plakken veroverd en sneuvelden twee clubrecords. SCHIEDAM- de jonge Schie damse rolstoeler Feike Waqué heeft op 29 oktober jl. deelge nomen aan een internationaal duursportevenement in het franse Evry. Hij voldeed aan de verwachtingen door als eerste wheeler te eindigen op de 10 kilometer in een tijd vna 42 minuten rond. Tweede werd de Fransman Chemette op ruim 15 minuten. ROTTERDAM - Er lijkt geen eind te komen aan de bij een Roemeens gezin dat sinds anderhalf jaar asiel heeft in Nederland. ACC veronderstelt dat zij vanaf half december speelgerech tigd is, maar dat zal de IHF- regelgeving op dit terrein moeten uitwijzen. Voor Huub Zandwijk kwam de vlucht niet helemaal als een verrassing. „Ik heb tij dens het handbalevenement in Sporthal Margriet de di verse Oosteuropese ploegen goed gevolgd. Zo werd ik tij dens een excursie naar De Tweelingh ineens gecon fronteerd met een huilende Poolse speelster. „Ich bleibe, ich bleibe" snotterde ze. Verder was dë controle bij die teams zeer streng, dat is niet voor niets natuurlijk. Toch had ik eerder verwacht dat enige DDR-speelsters zoudën proberen weg te ko men. Op deze specifiek Roe meense actie had ik eigenlijk niet gerekend." succes-reeks van SW. Waar Dean Gorré nog al tijd het Rijnmond-klasse ment aanvoert, kreeg spe ler van de week Peter van Velzen voor zijn hattrick in het duel tegen PEC Zwolle (3-1) een acht. Feyenoord en Sparta kwamen tot een puntendeling en sleep ten voor de individuele com petitie ook niet echt het volle pond uit de derby. Troost had een vijf staan voor de wed strijd tegen Den Haag en kreeg voor z'n kortstondige rol op Spangen geen cijfer. Joop Hiele scoqrde tweemaal een zeven en schroefde daar mee z'n gemiddelde een klein beetje op. Datzelfde gold voor de Spartanen Valke en Wijn berg. Ed de Goeij kreeg even eens een zeyen, maar zag z'n gemiddelde iets dalen. Hij deelt niettemin de eerste plaats met Gorré. Opvallend in de jongste pun- tenlijst is de acht voor Alfred Knippenberg van DS'79, dat wederom jammerlijk verloor en in de eerste divisie de rode lantaarn draagt. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kimt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4 35 29 11. li samenwerking met Het Zuiden en De Havenloods Dean Gorré S.V.V. 7.25 Ed de Goeii 7.25 7.00 6.93 6.92 6.73 6.64 6.57 6.50 6.50 6.45 6.43 6.42 3. Alfred Knippenberg D.S.'79 4. Carlo L'Ami S.V.V. 5. Michel Valke Sparta 6. Joop Hiele Feyenoord 7. Theo Speelmeyer D.S.'79 8. Marcel van der Net S.V.V. 9. Patrick Dumee Excelsior Gerald Sandel Sparta 11. Frank Roosa S.V.V. 12. Piet Wijnberg Sparta 13. Jos Luhukay S.V.V. 14. Ab Plugboer S.V.V. 15. Aad Leenheer Excelsior Errol Refos S.V.V. Peter van Velzen S.V.V. 18. Ed Ridderhof S.V.V. 19. Glen Helder Sparta 20. Ben Spork Sparta

De Havenloods | 1989 | | pagina 3