mm Jeugdig Excelsior'20 verlegt accenten en troeft CW af Peter Houtman is het scoren niet verleerd Damclub Schiedam heeft lot niet meer in eigen hand Moeizame zege voor koploper SVV Schiedams Nieuwsblad Titelstrijd AV Fortuna OPEL-0- Grote Clubactie Excelsior'20 TOP 20 TOP 20 Versterking1 oor Holy met nieu ive spelers Schiedammers in Ter Heijde Bridgestand na 10 drives Degradatiezone uit zicht Sponsor en versterking Schiedam DE HAVENLOODS DINSDAG 14 NOVEMBER 1989 46-498 SCHIEDAM— Voor ruim 5500 toeschouwers heeft SVV zaterdagavond een moeizame overwinning geboekt op He racles. De wedstrijd, die te vens in het teken stond van het duel der topspitsen (Peter van Velzen met 16 treffers contra Folkert Velten met 8 doelpunten) werd reeds in de achtste minuut beslist. Na een handsbal op de doellijn depo neerde scheidsrechter Hoeben de bal op de stip en knalde Van Velzen resoluut zijn ze ventiende goal van dit seizoen in de touwen. Na deze vroege Schiedamse voorsprong viel de formatie van trainer Dick Advocaat ver terug en waren de beste mogelijkheden voor de gasten uit Overijsselse pro vincieplaats (door cabaretier Herman Finkers ooit onovert roffen getypeerd als 'Soms staat het licht op rood, dan springt het op groen. In Alme lo is altijd wel wat te doen'.) De lat (na een fraaie kopstoot van Dams) en prima keepers werk van Carlo L'Ami voor kwamen echter dat Heracles op gelijke hoogte kwam. Fol kert Velten, de religieuze cen trumspits die nimmer op zon dag voetbalt, maakte zijn faam op Harga niet waar. Zier Advocaat gaf na afloop van het weinig opwindende duel toe dat zijn ploeg gefaald had. „We zijn er niet in geslaagd het spel naar onze hand te zet ten", zei hij. „Het was een slechte wedstrijd met als t lichtpunt het feit dat we de volle winst hebben „SW, dat de nieuwe aankoop Zier Tebbenhof (de in Rotter dam verguisde aanvaller werd de afgelopen week voor an derhalve ton van Feyenoord overgenomen) op de bank hield, blijft door dit resultaat fier op kop. Na 15 partijen hebben de Schiedammers 26 punten veroverd en kunnen bogen op een doelsaldo van 35-11. 0 De goudhaan van SW. SCHIEDAM— Atletiekvere niging Fortuna organiseerde vorig weekeinde het traditio nele clubkampioenschap over 15 kilometer. Het par koers van deze wedstrijd lag tussen Vlaardingen en Maas sluis en ging dwars door het Lickebaertbos. Bj de mannen-senioren werd Wim de Koning jr. winnaar in 53 minuten en 10 seconden. Dinie van der Pas kwam bij de vrouwen als eerste over de fi nish in 1.03.26. De veteranen I-titel ging naar Rien Oele in 54.28, terwijl de veteranen 2- klasse werd beheerst door Schiedammers. Karei Leeu- wangh won in deze categorie in 55.55 en tweede werd Hans Klenekoort in 59.12. Overige Schiedammers die finishten waren: Cor van Pelt (1.01.52), Anne de Bruin (1.03.50), Aad de Koning (1.04.47), Peter Meijer (1.05.06), Gerrt Brink man (1.07.58) en Flip de Jong (1.09.12). SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kimt u sturen naar de sport redactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. ROTTERDAM Dat Peter Houtman het scoren niet verleerd is, bewees hij afgelopen zondagmiddag. Tot tweemaal toe scoorde de vaak verguisde spits voor zijn club Sparta in het duel tegen FC Den Haag. De Rotterdammers wonnen uiteindelijk met 3-1. Al in de elfde minuut passeerde de Ghanees Prince Polly de Haagse doelman Stam. In dezelfde minuut nog kwam Den Haag op gelijke hoogte. Door de scherpte van Peter Houtman kon Sparta in de eerste helft de basis leggen voor de overwinning. En zo drukten de Kasteelbewoners stadgenoot Feyenoord onder de gevreesde rode lijn. Sparta staat nu vierde van onderen, maar heeft nog hoop hogerop te klimmen op de ranglijst. Daarvoor moet de nieuwe aanwinst René van der Gijp onder meer gaan zorgen. Hij keert terug op het oude nest. (Foto: Cor Vos) daad rijp voor een boeking, maar zelfs het minste com mentaar op de leiding werd door de zwakke leidsman niet getolereerd, wat veel irritatie met zich meebracht. Penalty Na bijna een half uur werd het 1-1. Doelman Bunte reageerde matig op een afstandsschot en loste de bal, waardoor een overtreding in de Excelsior- defensie noodzakelijk werd. De terechte strafschop werd onberispelijk ingeschoten. Toch kwamen de Schiedam mers snel weer op voorsprong. Na een vrije trap vanaf links kopte de meegekomen Luc van Troost in, kwam de bal terug van de doelverdediger en scoorde Mathieu Scheffers in de rebound. In de laatste minuten voor de pauze trad tweemaal Ton Glimmerveen voor het voetlicht. Eerst liet hij een prima kans op 3-1 lig gen (schoot voorlangs), later werd hij in kansrijke positie hard neergehaald (wat CW de zesde boeking opleverde! Kort na aanvang van de twee de helft bracht CW zichzelf de nekslag toe, toen een ver dediger (die reeds voor rust geboekt was) Dennis Gouka torpedeerde. Scheidsrechter Lughthart nam eindelijk een onbetwistbare beslissing. Hij stuurde de Rotterdamse boos doener uit hel veld en kende Excelsior-20 een strafschop toe. Middenvelder Daniël Bakboord zorgde zo voor 3-1. Met tien tegen elf streed CW een ongelijke strijd. Daarbij bleek technische surplus aan Schiedamse zijde doorslagge vend. Vooral Rob Glimmer veen en Dennis Gouka leefden zich uit met individuele hoog standjes en prima positiespel. Alleen in de afwerking liet de thuisploeg een aantal steken liggen. Gebrek aan doelge richtheid (Gouka) en een te grote opofferingsdrang (Glim merveen-duo) zorgden ervoor dat het aantal doelpunten niet verdubbeld werd en het bij 3- 1 bleef. Bevestiging Voor trainer John Kloppers gold deze wedstrijd als beves tiging van zijn sportieve denkbeelden. „Ik heb altijd gezegd dat Excelsior'20 een geweldig potentieel aan tech- J nische spelers bezit. Je moet SCHIEDAM Damclub Schiedam heeft een zeer on fortuinlijke nederlaag gele den. In en tegen Lent gingen de Schiedammers met 11-9 onderuit. Cruciaal in deze partij was een desastreus kwartiertje in het middenstuk van de partij toen enige winst punten door Schiedamse han den glipten en Lent een beslis sende voorsprong nam. Door dit resultaat slonken de titel- kansen voor Damclub Schie dam danig. Voorzitter Joop Smit: „We hebben het nu niet meer in eigen hand. Willen we nog een rol in de race naar het kampioenschap spelen, dan moet er in de .komende wed- strijdronde zonder meer van lijstaanvoerder Dordrecht ge wonnen worden". Het tweede team van Schiedam deed het beter en versloeg in Leiden LDG met 8-12. De wedstrijddag begon vroeg voor de Schiedammers. Reeds om kwart voor negen reisde het damgezelschap, met het openbaar vervoer, af naar Lent (nabij Nijmegen). Om klokslag twaalf uur betrad men het speellokaal waardoor cje wedstrijd met een kwartier vertraging begon. Na ruim twee uur viel de eerste beslis sing. Rob van Eijk boekte een rustige remise, het maximaal haalbare resultaat. Daarna volgden de ontwikkelingen el kaar snel op. Gert van Willi gen kwam via een fraaie com binatie tot een gewonnen eindspel, maar miste in de slotfase winst, 2-2 derhalve. Ook Peter Poot kwam in kans rijke positie, maar met een schuin oog naar het bord van Van Willigen (die volgens alle kenners twee punten zou pak ken) rondde hij af naar een puntendeling. Superieur De grootste klap kregen de Schiedammers te verwerken in de partij tussen Jelle Groe- neveld en Fred Toetenel. Groeneveld bouwde aan een superieure stand, maar miste voortzetting. Door een sublie me tussenzet trok Toetenel daarop het voordeel naar zich toe en maakte korte metten met Groeneveld. In plaats van een ingecalculeerde Schie damse voorsprong keek men nu plotseling tegen een 5-3 achterstand aan. Paul Boerrigter en Tiny Mous konden het tij niet keren en moesten beiden genoegen ne men met een gelijkwaardige remise. Wim Vrijland had zich voor zijn partij tegen Carlo van der Hurk (die deze com petitie nog zonder puntverlies was) uitstekend voorbereid en veel partijen van de Lent-top- per nagespeeld. Toch ging het mis. In het middenspel liet Vrijland remise lopen en kwam tenslotte met lege han den te staan. Het bracht een welhaast onoverbrugbare tus senstand van 9-5 op het score bord. Ook Ronald van Eg- mond kwam niet tot winst. Na een moeilijk middenstuk werkte hij aan een kansrijke stand, maar bleek net tekort te komen voor de zege. Ron Heusdens zorgde voor het Schiedamse hoogtepunt. Hij speelde een schitterende par tij tegen Palmer en zorgde om bijna half vijf voor 10-8. Al leen Piet Bastiaanse zat toen nog achter het dambord. An derhalf uur lang haalde hij al les uit de kast om alsnog winst te boeken en daarmee de to taalstand gelijk te trekken. Het lukte niet. Om zes uur precies viel het doek en moest Ron Heusden speelde een schit terende partij. Bastiaanse genoegen nemen met remise. De eindstand werd zo 11-9. Op de ranglijst leidt Dor drecht met 9 uit 5, Schiedam staat in de middenmoot met 6 punten uit 5 wedstrijden. Op 25 november reist Damclub Schiedam af naar de koplo per. Tweede Het tweede tiental troefde LDG af. Overwinningen van Dik van de Kerkhoff, Sjaak Prins en Mathieu Smit waren beslissend in deze wedstrijd. Ook Schiedam 2 staat in de middenmoot met 6 uit SCHIEDAM Dat de Grote Clubactie voor sportclubs een aardige bron van inkomsten kan zijn, bewijst het clubblad van Excelsior'20 van de afge lopen week. Daarin wordt het resultaat van de Grote Club actie voor de Thurlede-vere- niging bekend gemaakt. In de periode van 5 oktober tot en met 5 november wisten de zwart-witten van de 8000 in gekochte loten er 6502 aan de man te brengen. Dat leverde een netto-resultaat op van f 5.730.-. zwart-witten op voorsprong. Na een voorzet van de linker kant voerden de gebroeders Glimmerveen in het vijande lijke strafschopgebied een kort intermezzo op en liet aanvoerder Rob het afmaken over aan Ton die met een har de schuier 1-0 aantekende. In het spel van CW zat weinig lijn. Met oppertunistisch, hard voetbal slaagde het er toch in een aantal malen ge vaarlijk voor het doel van in- val-keeper Bunte (Groen was geblesseerd) te verschijnen. De thuisploeg verleende op basis van technisch spel prima tegenstand, waardoor de par tij zich tot een aantrekkelijk schouwspel ontwikkelde. Voor enige wanklanken zorg de de arbiter Lughthart. De man in het zwart taste een aantal malen volledig mis bij buitenspelgevallenpaste de voordeelregel onzorgvuldig toe en strooide met boekingen. Aan Excelsior-kant beland den kort na elkaar Scheffers (hands) en Van het Zelfde (vasthouden tegenstander) in het boek. CW werd harder aangepakt door Lughthart. Enige overtredingen van Rot terdamse kant leken inder- VLAARDINGEN—De honk balvereniging Holy heeft zich versterkt met een aantal spe lers van buiten Vlaardingen met hoofd- en eersteklasse er varing. In overleg met de huidige spe lersgroep heeft de nieuwe coach van de Vlaardingse honkbalformatie Frits Mens ondermeer enkele spelers van Sparta, Feijenoord en Power '66 uit Den Haag naar Vlaar dingen gehaald. In het volgende seizoen komen aan de Zwaluwenlaan uit voor Holy; Omar Ansjeliena, José SCHEIDSRECHTERS In de bestuurssamenstelling van de Vlaardingse Scheidsrech ters Vereniging is onlangs een wijziging gekomen. Bert Kap heeft zijn bestuursfunctie ter beschikking gesteld en Aat Sijnke heeft zijn plaats voor lopig ingenomen. Verder is het bestuur van de VSV uitge breid met Dirk Ploeg die de trainingszaken onder zijn hoede neemt. Ben Krabben dam zal de kantinezaken gaan behartigen. Guerrero, Gershwin Hernan dez en Nelson Solognier af komstig van Sparta. Van Feij enoord werd Roland Maria aangetrokken en Vincent chardson en Earl Wyatt van Power '66. Van de selectie van Holy van het afgelopen seizoen zijn ge bleven pitcher Ronald Tar- mond, Orlando Elisabeth, Steven Naarden en Tom Lan- brachts. Deze kern is vanuit Holy aangevuld met Jan Lughthart, Michel van der Mark, Martin Nome jr. Ramon Voorburg en Jarrod Jagers- hoek. De voorlopige selectie van Holy bestaat uit 18 spelers. Coach Frits Mens krijgt assis tentie van Nelson Sologier, die aan actieve bijdrage zal leveren in de trainingen. So lognier heeft twee jaar gele den in de Verenigde Staten uitgebreid praktische erva ring opgedaan. Na de voorbereidende win- tertraining en een uitgebreid oefenprogramma wordt in maart van het volgende jaar de definitieve selectie vastge steld en hoopt men bij Holy op deze manier de degradatie van het afgelopen seizoen uit de tweede klasse weer snel onge daan te maken. SCHIEDAM— Onder prima omstandigheden Ham afgelo pen zaterdag een groot aantal Schiedammers deel aan de halve marathon van Ter Heij de. De organisatie was in han den van atletiekvereniging Olympus. Winnaar werd Wil Sparreboom van PAC in een tijd van 1 uur 12 minuten en 3 seconden. Van het Schiedamse peloton leverde Karei Leeuwangh de beste prestatie. Hij won an dermaal de Veteranen 2-klas- se, in 1.20.22. Verder passeer den de finishlijn: Ton Holle man (1.29.46), Hans Kleine- koort (1.33.14), Wim de Ko ning (1.33.14), Cor van Pelt (1.36.10), Anne de Bruyn (1.36.24), Dick de Boorder (1.39.38) en Martin Verhaal (1.42.08). SCHIEDAM Bridgesocie- teit Tamboer heeft 10 drives achter de rug. De dames Mar- revee-Tamboer hebben de lei ding in het klassement over genomen, maar de verschillen zijn nog altijd gering. De kop van de ranglijst ziet er als volgt uit: 1. J. Marree-Tamboer (totaal 556.78 procent). 2. echtp. Nijssen (totaal 551.34 pro cent). 3. echtp. Meerwaldt (to taal 546.72 procent). 4. L. Brusse-Van de Dool (totaal 545.27 procent). 5. echtp. Mel- chers (totaal 542.73 procent). 1. Ed de Goeij Sparta 2. Dean Gorré S.V.V. 3. Joop Hiele Feyenoord 4. Carlo L'Ami S.V.V. 5. Michel Valke 6. Alfred Knippenberg D;S.'79 7. Marcel van der Net S.V.V. 8. Theo Speelmeyer D.S'79 9. Piet Wijnberg Sparta 10. Frank Roosa S.V.V. Gerald Sandel Sparta 12. Jos Luhukay S.V.V. Errol Refos S.V.V. 14. Patrick Dumee Excelsior 15. John Metgod Feyenoord Daniël Bakboord verzilvert een penalty. alleen de juiste voetballers bij elkaar zetten en een goede sfeer creëren. In de toekomst wil ik nog aanvallender gaan spelen, met drie of zelfs vier vaste spitsen. Het inzicht bij de spelers moet nog groeien, daar trainen we dan ook veel op. Binnen vier jaar moet Ex- celsoir'20 een toonaangevende ploeg in de tweede of eerste klasse zijn, daar streef ik SCHIEDAM De honk- en softbalafdeling van sportvereniging Schiedam is er in geslaagd een nieuwe sponsor aan zich te binden. Voor een periode van drie jaar zal de naam van dok- er werfmaatschappij Wilton-Fijenoord dat hiermee bekendheid wil geven aan haar bedrijfs- school) op de shirts van de Schiedammers prijken. De officiële naam wordt dan ook Wilton Fijenoord Schiedam. Het softbalteam is andermaal versterkt. Na de komst van Nicolo Posno (ex-werpster Zwijndrechten Jong Oranje-speelster Sanne 't Hart (ex-Gophers) werd de 21-jarige achtervangster Jolanda Droog (afkomstig van Onze Gezellen) aangetrok ken. naar. De belangrijkste voor waarde daarbij is dat deze se lectie intact blijft." De Schie dammers hebben nu 7 punten uit 8 duels vergaard en staan in de middenmoot. SCHIEDAMDe werk wijze van Excelsior'20- trainer John Kloppers lijkt zijn vruchten af te werpen. Na het tumultueuze ver trek van Corver aan het be gin van dit seizoen werd de oud-speler als hoofdcoach aangesteld en voerde ter stond een aantal beleids wijzigingen door. Er kwam een aangepast lange ter mijn-scenario, de trai ningsfrequentie werd op geschroefd naar driemaal per week en de oude garde (Koevermans, Van Wijk e.a.) die problemen voor zag door deze aanpak ter zijde geschoven. Conse quentie was dat Kloppers een bijzonder jeugdige se lectie overhield. Dat bleek zondagmiddag eens te meer. Met ditmaal zelfs drie A-junioren (17 jaar) in de basis toonde de offen sief ingestelde thuisploeg zich echter oppermachtig Trainer Kloppers: „Nog offen- siever". en mochten de gasten uit Charlois met de 3-1 neder laag beslist niet klagen. Excelsior'20 kende een flit sende start. Al in de 2e minuut van het beladen duel (beide teams bivakkeerden net boven de rode streep) kwamen de

De Havenloods | 1989 | | pagina 5