imm DHS houdt stijgende lijn vast tegen koploper VFC f Damclub Schiedam veert op Schiedams Nieuwsblad Trainer Van Dijk: 'We doen weer volop mee BSi Open sjoeltoernooi krijgt vervolg Karateka's in prijzen UVGsters in Oranje Verkoopactie Ooievaarsbus TOP 20 TOP 20 OPEL"©- Een verslag Rijnmond zet wedstrijd-triatMon voort Medailleoogst voor Viking'60 Informatie over afgelastingen Sportnieuws naar redactie Damnost DE HAVENLOODS DINSDAG 28 NOVEMBER 1989 48-495 SCHIEDAM—DHS lijkt een ware 'Angstgegner' te worden voor Vlaardingse voetbalclubs. Nadat de (formatie van trainer Ron van Dijk vorig weekeinde in de buurtgemeente afre kende met het hooggeklas- seerde HSC'89 (1-2), moest afgelopen zondagmiddag VFC er aan geloven. Tegen de Vlaardingse koploper speelde DHS puur resul taatvoetbal. Niet mooi, maar wel doelmatig. Het leverde de Schiedammers namelijk een zwaar be vochten 1-0 overwinning op, waardoor zij in een tijdbestek van twee weken van een positie nabij de rode streep stegen naar een hoge middenmootklasse- ring. Al in de beginfase werd dui delijk dat de semi-derby niet in aanmerking kwam voor een schoonheidprijs. Bij DHS lag de nadruk, ondanks het ge hanteerde 4-3-3-systeem, op de defensie en hoewel VFC het spel naar zich toe trok slaagde het er niet in tot sprankelend voetbal te komen. Doelrijpe kansen kwamen dan ook spo radisch voor. Pas in de 22e minuut viel de eerste noe menswaardige Schiedamse actie in offensief opzicht te noteren. Robert van Gestel, de gevaarlijkste Schiedammer maar te weinig in het spel be trokken, maakte zich knap vrij aan de linkerkant en dol de twee tegenstanders, maar zag zijn schot in het zijnet be landen. De beste mogelijkheid voor de pauze was toch voor VFC. Nadat de Schiedamse- buitenspelval was omzeild en doelman André Heine op het verkeerde been stond, rolde de bal echter net naast. De mees te aanvalsopzetten van DHS- kant strandden reeds op het midden veld, waar voorzich tigheid en onnauwkeurigheid troef waren. Het frustreerde Rick Bekker blijkbaar derma te, dat hij zich afreageerde op een Vlaardings been met een even onbesuisde als onnodige actie. De Schiedamse aanval ler mocht van geluk spreken dat arbiter Maat in een lank moedige bui was. Venijn Het venijn van het duel zat in de fase ron de rust. In de slotminuten van de eerste helft zorgden twee corners op rij voor onrust in het VFC- strafschopgebied. Een schot van Ruben Korsten werd op het laatste moment geblokt en een kopstoot van Michel Bol werd van doellijn gehaald. De beslissing viel in de 3e minuut van de tweede helft. Bekker ontving de bal op links en pro duceerde een lange hoge voor zet, die plots uit de lucht viel. In het doelgebied reageerde Van Gestel zeer attent en drukte meteen z'n hoofd tegen de bal, die van dichtbij in de touwen vloog. VFC restte niets anders dan nog aanvallender te spelen DHS kon afwachtend opere ren en hopen op de counter. Tot gericht offensief spel kwamen de Vlaardingers niet. Steeds weer strandden zij op de stugge Schiedamse-defen- sie waarin Gerry Overman een hoofdrol vertolkte en doelman Heine zich een attente sluit post toonde. Dat DHS de voorsprong niet uitbouwde lag aan de matige afslagvaar digheid van de Schiedamse spitsen. Bekker werkte hard, maar zijn acties hadden wei nig effect, Van Gestel liet zich veelvuldig terug zakken naar het middenveld en Cavit Tun- cer had een complete off-day. Bloed Met enig vers bloed, Lecluse en Wuyts, doorstonden de (Schiedammers de laatste VFC-stormloop en konden twee punten aan het totaal worden toegevoegd. Voor Van Dijk kwam de opleving van zijn team (nu 9 uit 9) niet als een verrassing.,,We hebben in de beginfase van de competi tie veel pech en blessures ge had. Dat is ons opgebroken. Ik heb de organisatie aangetrok ken, vooral verdedigend, en dat werpt nu z'n resultaten af. Tegen twee toppers incasseren 0 Een zwaarbevochten zege voor de Schiedammers we slechts één tegentreffer, daag niet mooi, maar het bete- nieuw een rol in de t dat geeft aan dat we op de re voetbal komt vanzelf weer. periodestrijd spelen, d goede weg zijn. Het was van- We gaan automatisch op- ik zeker van". SCHIEDAM Damclub Schiedam heeft het afgelo pen weekeinde een belang rijke psychologische slag gewonnen. Tegen lijstaan voerder Dordrecht werd na een spannende wedstrijd met 12-8 gezegevierd, waardoor de Schiedam mers weer uitzicht krijgen op de kop van het klasse ment in de eerste klasse. Schiedam-Dordrecht was een in vele opzichten bewogen partij. Vooraf stond vast dat de Schiedammers moesten winnen om enig kampioen sperspectief te behouden. Op donderdagochtend meldde zich relatief onverwacht de Russische topdamster Zoja Goloebjeva in Schiedam (el ders op deze pagina meer hierover), wat voor een geheel nieuwe situatie zorgde. Ten slotte kwam op zaterdagmor gen het bericht dat het thuis- honk van Damclub Dordrecht door een uitslaande brand ge troffen was, zodat in allerijl de wedstrijd van Dordrecht naar Schiedam moest worden verplaatst. Consternatie Döor alle consternatie begon het duel, dat nu in het Kethel- se Schepphuis werd afge werkt, pas om kwart voor een. Er ontspon zich meteen een enerverende krachtmeting, hoewel pas na vier uur spelen (om kwart voor vijf) de eerste beslissing viel. Heusdens speelde tegen Droog een pri ma partij, dacht zelfs winst kansen te hebben, maar kon zijn overwicht in de slotfase niet in een zege tot uitdruk king brengen. Daarna boekte Schiedam snel achter elkaar nog twee 'plus remises'. Ronald van Egmond en Paul Boerrigter bouwden beiden een voordelige stelling op, maar door sterk defensief tegenwerk moesten zij genoe gen nemen met een puntende- ling, 3-3 derhalve. De Schiedammers kwamen zelfs op achterstand nadat Piet Bastiaanse verloor van de geroutineerde Jan van de We tering. De Dordtenaar speelde zijn favoriete klassieke spel, waarin Bastiaanse werd mee getrokken en kansloos ten on der ging. Wim Vrijland voerde zijn opdracht prima uit. Tegen de sterke en ditmaal opmerke lijk rustige Kosior veroverde de gedegen spelende Vrijland een verdiende remise. De achterstand bleef echter gehandhaafd. Ook Peter Poot (al 17 partijen ongeslagen!) kon daar geen verandering in brengen. Tegen Arie van de Wetering kwam Poot een schijf voor, maar miste de controle over een veld, waar door Van de Wetering toch een puntendeling kon force ren. Omslag De ommekeer vond plaats in de zevende partij die uitging. Tiny Mous had geen enkel probleem met een Dordtse in valler en kon na vijf uur con stateren dat hij zijn opponent volledig overspeeld had. Zo werd de tussenstand 7-7. Ook Roh van Eijk toonde zich van zijn beste kant en boekte een verdiende overwinning, al bleek in de na-analyse dat zijn tegenstander ergens een kans I Tachtig deelnemers bestreden elkaar in De Erker. SCHIEDAM - Het 'Open Sjoeltoernooi' dat afgelopen zaterdag georganiseerd werd door de sjoelvereniging De Erker is prima verlopen. Tachtig deelnemers uit alle delen van het land bestreden elkaar in twee sessies van tien bakken. De winnaars bij de heren werden: J. van de Bergh (heren E, gem. 119.15); W. van Leeuwen (he ren D, gem. 123.55), H. Steins (heren C, gem. 131.90); K. Gouwenoos (heren B, gem. 135.55); K. Niewold (heren A, gem. 139.65). Bij de dames wonnen de vol gende sjoelsters: R. Voogd (dames E, gem. 106.65); S. Baden (dames D, gem. 119.90); C. van As (da mes C, gem. 124.55); R. van Leeuwen (dames B, gem. 133.90); D. IJpelaard (dames A, gem. 133.50). Bij de jeugd waren twee leef tijdscategorieën. Bij de 8-12 jarigen werd A. Brugman eer ste (gem. 74.35) en bij de 12-16 jarigen won F. van de Werken (gem. 101.55). Voorzitter Simons sprak van een geslaagd evenement. "Al les verliep gladjes. Zowel de sjoelwedstrijd als de loterij, waarvoor de prijzen beschik baar werden gesteld door winkeliers uit Schiedam- West, kende geen enkel pro bleem. We maken van dit sjoeltoernooi een jaarlijks te rugkerend spektakel, dat staat nu al vast.,, op remise had laten lopen. Het werd 10-8 doordat Gert van Willigen, ondanks het feit dat hij bijna traditioneel twee maal in tijdnood raakte, toch tot een puntendeling wist te komen. Zwaar bevochten, maar bijzonder nuttig. Toen zat alleen de Russische Goloebjeva nog achter het dambord. Tegen Ruud Kloos ter, niet de minste aan de Dordtse kant, toonde zij haar klasse. Ze dicteerde de partij en speelde Klooster naar een kansloze nederlaag, waarmee de eindstand na bijna zes uur speeltijd op 12-8 in Schie dams voordeel werd gebracht. Door deze uitslag en het op merkelijke verlies van Excel sior klom Damclub Schiedam naar een gedeelde vierde plaats met 8 punten uit 6 wed strijden. Eerste staat nu Lent met 10 uit 8. Voorzitter Joop Smit zag plotseling weer kan sen voor zijn ploeg. „Er is een raar competitieverloop. Favo rieten gaan vrij gemakkelijk onderuit tegen mindere teams. Wij moeten gewoon zorgen in de vijf nog resterende duels niet meer te verliezen. Schie dam mag hooguit nog een keer gelijk spelen. Als we die stra tegie volgen, komen we alsnog heel dicht bij de titel en pro motie naar de hoofdklasse, daar ben ik zeker van." Het tweede team van Schie dam, uitkomend in de tweede klasse, verloor van Heemstede met 11-9. Zeges van Burger hout en Vrijland konden die nederlaag niet voorkomen. De volgende ronde in de dam- competitie wordt gespeeld op 16 december a.s. Het eerste team reist dan naar Damlust in Gouda en het tweede tien tal (nu in de middenmoot met 6 uit 6) gaat naar Zoetermeer. SCHIEDAMSportschool Lagerwaard heeft onlangs deelgenomen aan all style-karatelcampioenschappen, die in sporthal Den Oert in spijkenisse werden georganiseerd. Van de ploeg van coach Fred Ton veroverden 5 karateka's een medaille. Bij de mannen werd Mohammed Azzati derde in de klasse tot 65 kilogram, Adrie van Oosterhout tweede (tot 75 kilogram) en Rob van Dongen tweede (tot 80 kilogram). Bij de vrouwen werd Saskia Hagman derde en veroverde Titia Purperhart de gouden medaille en won tevens de stijlprijs van het toernooi. SCHIEDAM De UVG- speelsters Ingrid Dulfer en Sonja van Velzen zijn gekozen SCHIEDAM Om geld bij een te krijgen voor een nieu we rolstoelbus voor invali- densportvereniging De Ooievaars hebben de dames Abels en Van Duuren het initiatief tot een 'verkoop actie' genomen. Zij bieden onder andere ca deaudoosjes, origami-wens- kaarten, bladwijzers en ca deaulabels aan. De verkoop vindt plaats in de biblio theek aan het Bachplein (De Blauwe Brug) op vier dagen, namelijk woensdag 29 no vember (14.00-17.00 uur), donderdag 30 november (18.30-21.00 uur), vrijdag 1 december (13.00-17.00 uur) en zaterdag 2 december (10.00-13.00 uur). In samenwerking met Het Zuiden en De Havenloods Ed de Goeij Sparta Deari Gorré 3. Michel Valke Sparta 4. Carlo L'Ami S.V.V. 5. Joop Hiele Feyenoord 6. Alfred Knippenberg D.S.79 7. Walter Londema Excelsior Prince Polley Sampene Sparta 9. Theo Speelmeyer D.S.79 10. Toni Roth Feyenoord 11. Marcel van der Net S.V.V. 12. Gerald Sandel Sparta 13. Piet Wijnberg SPELER VAN DE WEEK: Al fred Knippenberg DS'79 15. Frank Roosa S.V.V. 6.45 16. John Metgod Feyenoord 6.44 17. Jos Luhukay S.V.V. 6.42 18. Ab Plugboer S.V.V. 6.33 19. Peter van Velzen S.V.V. 6.31 20. Ed Ridderhof S.V.V. 6.27 in de nationale handbalselec tie élie deelneemt aan het WK- kwalificatietoernooi, dat van 1 tot en met 10 december in Denemarken wordt gehouden. SCHIEDAM Dat het op de voetbalvelden niet altijd roze- geur en maneschijn is toont het clubblad van SFC van de afgelopen week aan. Door 'een toeschouwer' wordt daarin een impressie gegeven van een voetbalduel in de lagere regio nen van de RVB. „Wedstrijdverslag SFC 5 - VÖC 6. Dit verslag bestaat uit slechts 5 belangrijke punten. 1. Er was geen grensrechter. 2. Er was geen scheidsrechter, zodat wij een grote steunpi laar moesten missen. 3. Het niet kunnen afronden van grote doelrijpe kansen. 4. Een geblesseerde (Ruud de Boer) viel tijdens de wedstrijd uit. Oorzaak: het koppen van een elleboog. 5. Eindstand 1-6". VLAARDINGEN De in middels ook ver buiten deze regio bekend geworden wed- strijd-triathlon in de Broek polder zal volgend jaar geor ganiseerd worden door de tri- athlon-vereniging Rijnmond. Vlak na de zesde editie van dit jaar liet initiatiefnemer én or ganisator Ruud Muuren we ten, dat hij volgend jaar deze klus niet meer zou opknap pen. Muuren was inmiddels voorzitter geworden van de Vlaardingse atletiekvereni ging Fortuna en die taak slokt zoveel tijd op, dat er geen plaats meer is voor de organi satie van een wedstrijd-tri- athlon. „Inmiddels zijn er een aantal gesprekken gevoerd met het bestuur van de triathlon-vere- niging Rijnmond en alles wijst erop, dat dit zwem-, fiets- en loopfestijn door deze vereni ging georganiseerd zal wor den", zegt Muuren opgewekt. „Het zou zonde zijn als dit evenement van het program ma zou verdwijnen". Piet Huibrechtse van de tri- athlon-vereniging Rijnmond laat weten dat zijn vereniging inderdaad de draad heeft op gepakt. „Alleen moet er wel medewerking komen uit de club. Zo zullen er een coördi nator en medewerkers gevon den moeten worden die bij de voorbereiding en de wedstrijd willen helpen". „We willen het op dezelfde manier doen als Ruud Muuren het de afgelopen jaren heeft gedaan". Ruud Muuren laat weten, dat hij de nieuwe organisatie met raad en daad zal bij staan. „Maar ik verheug me er al op om straks zelf aan de start be staan van die triathlon". VLAARDINGEN/SCHIE- DAM De zwemmers van Viking'60 hebben afgelopen zaterdag andermaal deelgeno men aan een ZRO-C wed strijd. De delegatie, die de tweede plaats op de ranglijst inneemt, veroverde daarbij een aantal medailles. Xavier Ottens pakte een gou den plak op de 50 meter vrije slag, jongens tot 12 jaar. Hij realiseerde een tijd van 0.31.6, hetgeen een nieuw clubrecord betekende. Michel Kensler werd eerste bij de jongens tot 16 jaar op de 100 meter vrije slag in 1.00.2. Stefan Aartsen veroverde goud op de 100 me ter rugslag bij de jongens tot 14 jaar in 1.14.5. Brons was er voor Chantal Eenschoten (50 meter vrije slag bij de meisjes tot 12 jaar in 0.34.9) en Marcel Asmus (100 meter rugslag bij de jon gens tot 14 jaar in 1.17.6). Ook de estafetteploegen presteer den prima. Sandra Kensler, Manuela van Beijeren, Eveli ne Ketting en Chantal Een- schoten werden met 2.29.9 tweede op de 4x50 meter vrije slag. Goud was er tenslotte voor Jan Kooning, Jeffrey Ja cobs, Jan van Dorp en Xavier Ottens op datzelfde onderdeel in 2.25.5. 0 De triathlon-atleten kunnen gerust zijn. Ook volgend jaar zal de race door de Broekpolder op het programma staan, maar dan georganiseerd door de triathlonvereniging Rijnmond. VLAARDINGEN De tijd breekt weer aan dat er door het slechte weer voetbalwed strijden worden afgelast. Be richten over die afgelastingen zijn te horen via de radio nieuwsdienst van het ANP. De radio nieuwsdienst is al leen in de gelegenheid om be richtgevingen over afgelastin gen te vermelden in de zoge naamde lange nieuwsuitzen dingen. Deze zijn te beluisteren op vrijdagavond om 18.00 uur via radio 5. Zaterdagmorgen 08.00 uur op radio 1 en om 13.00 uur via radio 1 en 5. Verder kan informatie verkre gen worden via teletekst pagi na 603 vanaf vrijdag 17.00 uur. Ook kan men terecht bij de nationale voetballijn tele foonnummer 06-91122333. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM— De afgelo pen maanden ondernam Damclub Schiedam menige poging om in competitiever band aan te treden met een Russische topspeler. Dat bleek geen simpele zaak. Ondanks goede contacten met diverse dammers in de Sowjet-Unie doemden steeds weer problemen op over visa, reisschema's en dergelijke. Perspectief bood de band die Schiedammer Ron Heusdens onderhield met de vroegere wereldkampioene Zoja Go- loebjeva-Sadowskaja, een fenomenale damster van 27 jaar. Zij hadden kennisge maakt tijdens een in Neder land georganiseerd WK en sindsdien regelmatig contact onderhouden. Heusdens seinde damclub-voorzitter Joop Smit in, die op zijn beurt informeerde bij de Russische dambond. Daar naast stelde Smit zich met Goloebjeva zelf in verbin ding. Al snel bleek dat de Russische interesse had om voor Schiedam uit te komen. In de eerste planning ging Smit uit van oktober. Go loebjeva zou dan twee maal aantreden met Damclub Schiedam. Dat ging op het laatste moment echter niet door, omdat er niet op tijd een visum verstrekt werd door de Sowjet-autoriteiten. Een njeuwe definitieve af spraak werd vooralsnog niet gemaakt, al bleven de con tacten, voornamelijk via de telefoon, tussen Schiedam en het Russische Riga be staan. Afgelopen donderdagoch tend ontving Joop Smit an dermaal een telefoontje. In het Engels meldde Zoja Go loebjeva zich en vertelde de damclub-voorzitter dat zij komend weekeinde graag met Schiedam wilde spelen. Op de vraag van Smit waar zij zich nu dan wel bevond antwoordde de Russische: „Op station Schiedam-Rot terdam West". Joop Smit kan er achteraf om lachen. „Maar toen was ik wel ver baasd. het bleek dat Goloeb jeva juist in Nederland was gearriveerd in gezelschap van nog drie topdammers, te weten Gantwarg Baljakin en Korenevski. Ze hadden de hele reis uit de Sowjet-Unie naar ons land per trein afge legd. Een uitstapje van meer circa 36 uur. Het kwartet was min of meer op eigen initiatief, dus niet via de Russische dambond geko men". Goloebjeva had de beschik king over een 'open ticket' en kon dus naar haar vader land terug keren wanneer het haar uitkwam. Zij vond onderdak bij Ron Heusdens. Opnieuw Smit: „Het bleek dat ze weinig specifieke ver langens had. Op een uitstap je naar de dierentuin na heeft ze vrij weinig gedaan in Nederland. Ze hield het meest van rustig thuis blij ven en een beetje tv kijken. Verder was ze heel geslo ten". Zaterdag trad Goloeb jeva inderdaad aan met Damclub Schiedam. Koren -evski speelde en verloor, bij RDG in Den Haag. „Als je haar dan ziet zitten tijdens zo'n partij tegen Dordrecht is het toch heel opmerkelijk. In haar trai ningspak, met achterop CCCP, en lang sluik haar veegt ze heel rustig en zeer bekwaam, een niet geringe opponent als Ruud Klooster van het bord. Zeker impone rend", zegt Joop Smit. Even rustig maakte Goloebjeva zaterdagmiddag duidelijk spoorslags huiswaarts te willen keren. De voorzitter tot slot: „En dan sta je op nieuw verbaasd te kijken. Ze heeft samen met Gantwarg de trein van acht uur ge haald, die rechtstreeks naar Minsk gaat. Normaal wor den de reiskosten voor zo'n onderneming betaald door de Russische bond, maar aangezien Goloebjeva op eigen houtje was gekomen had zij geen vergoeding ont vangen. Dat vonden wij na tuurlijk te gortig en hebben terstond onze portemonnees getrokken om tenminste haar reiskosten te vergoe den. Met zo'n 300 gulden, ongeveer 400 roebel, bleek dat in orde. Natuurlijk ga ik proberen vaker van haar diensten gebruik te maken. Die treinreis Minsk-Amster dam staat naar ons is geble ken wel vaker op het pro gramma van Russische top dammers. Het moet mogeüjk zijn daar een sponsor voor te vinden, het gaat in wezen om geringe bedragen. Vrijwel zeker is de komst van een complete damploeg uit Minsk naar Schiedam. Dat gaat komend voorjaar ge beuren".

De Havenloods | 1989 | | pagina 5