mom Ingrid Dulfer onbetwiste winnares Sportprijs'89 m Klaverstede decor topsquash Feyenoord is PSV in ijskuip te glad ai Schiedams Nieuwsblad Feyenoord scoort in meerdere opzichten Goalgetter en topscorer SRB zwemt weer uit Een burengeschil Rijnmond-dames plaatsen zich niet voor volgende bekerronde Plaquettes alle genomineerden OPEL© Plakken voor De Viking'60 Feike Waqué weer sneller DE HAVENLOODS DINSDAG 5 DECEMBER 1989 49-496 SCHIEDAM De uitrei king van de Sportprijs van de gemeente Schiedam, af gelopen vrijdag in het Stadskantoor, had een enigszins paradoxaal ka rakter. Ingrid Dulfer, de winnares, bleek namelijk de grote afwezige van de avond. De reden van haar absentie typeerde echter precies de motivering van de lokale sportpers om haar de Sportprijs'89 toe te kennen. Als handbalinter national nam zij het afge lopen weekeinde, en deze week, deel aan het WK- kwalificatietoernooi voor landenteams in Denemar ken. Een 'beter sportief vi sitekaartje', zoals het jury rapport meldde, kan een gemeente zich nauwelijks wensen. vele lokale titelhouders. Om kwart voor negen kwam Stad- somroep-presentator Fred van Aken naar voren om be kend te maken wie van de vijf genomineerden dit jaar de sportpijs van de gemeente Schiedam in de wacht zou sle pen. Al snel werd duidelijk dat Ingrid Dulfer de winnares was. De Schiedamse sportster werd geprezen om haar instel ling en veelzijdigheid. Zij ope reert al enige jaren in de Ne derlandse cricketploeg (nam vorig jaar onder meer deel aan het WK in Australië) en werd dit jaar ook geselecteerd voor het nationale handbalteam. (Onlangs was zij nog in Schie dam actief tijdens het grote Kwantum-landen toernooi) Vertegenwoordigers van de overige genomineerden (SVDPW, Lenteloop, Juventus en Rijnmond) m 11 ontvangst uit handen van burgemeester Scheeres. SCHIEDAM Het Open Toernooi van squasvereniging Klaverstede, dat het afgelo pen weekeinde werd georga niseerd, is uiterst succesvol verlopen. Met de juiste con tacten en een goed gevulde prijzenpot was de organisatie er in geslaagd een groot aantal A-spelers naar Schiedam te halen. Die voldeden ruim schoots aan de verwachtin gen, want de finales in de di verse categorieën leverden slechts geplaatste spelers strijd. Winnaar in de A-klasse favoriet Hans Frieling. In totaal namen 90 mannen en vrouwen deel aan het Cleton en Meijertoernooi. Reeds vrij dagavond werd begonnen met de voorronden, op zaterdag vond een tweede schifting plaats en op zondagmiddag werden de finales afgewerkt. De belangrijkste eindstrijd, die in de A-categorie, ging tussen twee toppers, Hans Frieling en Michael Vertogen. Frieling liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en was glansrijk met 3-0. De vrouwenfinale ging tussen de nummers een en twee van Nederland, Babette Hoogen- dooorn en Marjolein Houts- ma. Hoogendoorn won het Schiedamse evenement voor de tweede maal achtereen (3- 1). Derde bij de vrouwen werd de Schiedamse Jose Houben. Formaat De mannen B-finale werd ge wonnen door Graham Smit. Na ee zeer spannende partij tegen Peter van der Stap trok hij met 3-2 aan het langste eind. In de C-klasse werd Koo winnaar. De vrouwen C-finale leverde als een zege op voor Inger Vendelmans. Voorzitter Leslie Toorop sprak van een toernooi van formaat. „Wij zijn als Klaver stede echt trots dat we er als enige squashvereniging in de regio Rijnmond in slagen een A-toernooi te organiseren. TOP 20 TOP 20 In samenwerking mi it Het Zuid Ed de Goeij Sparta 7.25 2. Dean Gorré S.V.V. 7.10 3. Joop Hiele Feyenoord 7.00 Michel Valke Sparta 7.00 5. Carlo L'Ami S.V.V. 6.94 6. Alfred Knippenberg D.S.'79 6.92 7. Theo Speelmeyer D.S.'79 6.79 8. Toni Roth Feyenoord 6.78 9. Walter Londema Excelsior 6.70 10 John Metgod Feyenoord 6.60 Prince Polley Sampene sparta 6.60 12. Marcel van der Net S.V.V. 6.96 13. Piet Wijnberg 17. Sparta 6.55 14. Errol Refos 18. S.V.V. 6.46 15. Frank Roosa 19. S.V.V. 6.45 16. Gerald Sandel 20. Sparta 6.43 ii De Havenloods 17. Jos Luhukay S.V.V. Peter van Velzen S.V.V. 6.42 6.33 ROTTERDAM - Het was zondagmiddag eindelijk weer eens gezellig in de Kuip. Het 23.000 man ster ke legioen genoot van de 4- 0 overwinning van de ploeg van (nog) Pim Verbeek, en de spelers deelden in de eu forie. Liefst vier Feyenoorders kre gen van de Radio Rijnmond rapporteur een acht. En om dat Alfred Knippenberg en Theo Speelmeyer van DS'79 en Excelsior-nieuweling Leo vdn Buren evenals Hield, Met god, Roth en Smolarek zo'n ruim voldoende scoorden, moest de notaris eraan te pas komen. 'Big' John Metgod werd het tenslotte. De vaak zo verguis de middenvelder ging in het duel tegen PSV voorop in de strijd, en loodste zo zijn ploeg naar de derde thuisoverwin ning van dit seizoen. De te genwoordig in Ridderkerk woonachtige kapperszoon staat nu tien in het klasse ment, een plaats die Metgod deelt met Prince Polley van Sparta. Drie dagen topsquash in Klaverstede. Deze derde editie kan echt in de boeken bijgeschreven wor den vind ik. Er werd op hoog niveau gespeeld, de publieke belangstelling, enige honder den toeschouwers en zondag middag een volle bak, was zeer goed en alles is zonder problemen verlopen." „Toch zie je het peil jaarlijks stijgen. De Nederlandse top bestaat nu al uit profspelers, die van toernooi naar toernooi reizen. Wi werken niet met startgeld, maar met een be hoorlijke prijzenpot kom je een heel eind. Volgend jaar het vervolg, dat staat vast." 3 (ppssi I i ?aii ÖS|k I i SCHIEDAM Duncan Smit van SW kan terugkijken op een produktieve maand oktober. In de eerste klasse van de landelijke jeugd- competitie maakte hij in die periode namelijk tien doelpunten. Vorige week ontving hij dan ook in het kader van de Coca Cola-competitie uit handen van goalgetter Peter van Velzen (rechts) een oorkonde en een speciaal ontworpen sweater. Aan het eind van het seizoen mag de speler die als eerste eindigt in het totaalklassement een met stereo-apparatuur gevulde hifi-bottle in ontvangst nemen tijdens een Jeugdvoetbaldag in het PSV-stadion. Aangezien Ingrid Dulfer tij dens de uitreiking in Dene marken verbleef kwamen UVG-coach Leon Luy ster- burg en aanvoerster Vallie Kolditz naar voren om de prijs van burgemeester Scheeres in ontvangst te nemen. Daarna werden de overige genomi neerden: de organisatie van de Lenteloop ('gedwongen te stoppen wegens overvloedig succes'), voetbalvereniging SVDPW ('twee titels in één jaar'), volleybalvereniging Rijnmond ('eveneens twee kampioenschappen, maar misschien moet Joop Tinkhof met zijn mannen nu in retrai te'), en basketbalclub Juven tus ('grote opbloei in de vorm van twee titels') naar voren gehaald en kregen zij een aan denken in de vorm van een plaquette. Na een korte pauze en jazz- ballet kreeg de kampioenen huldiging een vervolg en werd de bijeenkomst, georganiseerd door de Dienst Sport en Re creatie, besloten met een hap je en een drankje. ■j SCHIEDAM Ook voor de Schiedamse Reddings Briga- j de is het wedstrijdseizoen weer begonnen. Voor de eer- ste maal na de zomerstop (niet onlogisch omdat veel brigades dan beveiligings- ji werk op de stranden ver- ij: richten) trad de SRB onlangs ;i; aan tijdens districtwedstrij- den in zwembad De Zeehond te Rozenburg. De vrouwenploeg had het meeste succes. Zij won de vervoersestafette en het red- ij dingspop duiken voor teams, ij I. Lulofs won de 50 meter schoolslag. Bij de mannen ji werd A. Blokland derde op ji de 50 meter schoolslag en ;i won C. de Groot de 50 meter ij schoolslag in de categorie 35 ij jaar en ouder. In het totaal- klassement eindigde de SRB ji als derde. ji Het komend voorjaar staan enige belangrijke evenemen- ij ten op het programma. Op 4 ij februarie de internarionale ij ontmoeting in Eindhoven, j: begin maart selectiewed- ii strijden voor de nationale ji ploeg in Vlissingen en begin ij april de Nederlandse Kam- 'i pioenschappen. SCHIEDAM Voorzitter Van der Horst van Martinit is boos en verontwaardigd. Vorige week verzond buur- vereniging SFC namelijk een open brief aan diverse sport redacties waarin haar ziens wijze werd gegeven op de mislukte besprekingen over een samenwerkingsverband cq. fusie tussen SFC en Mar tinit. In die, overigens niet ondertekende, brief stelt men onomwonden: „Vele ge sprekken, informeel en for meel, zijn er gevoerd doch steeds kreeg het SFC-be- stuur de indruk dat het de vereniging Martinit alleen maar te doen was om een goede indruk achter te laten bij de Gemeente Schiedam en met name van het sectie- bestuur, sectie 1"... „Toch het bestuur van Martinit maar weer uitgenodigd om te vragen hoe ze er nu echt over denken en ja hoor, na enige aarzeling kwam het hoge woord eruit. Men had de zgn. achterban gepolst en die voelden er niets voor"... „Wij vragen ons, en mis schien velen met ons, af wie er nu aan de beurt is?". Van der Horst in zijn ver weer: „Die brief is onmis kenbaar van de hand van SFC-secretaris Zuidema. Het SFC-bestuur staat er ongetwijfeld achter, maar de ruzieachtige toon is gezet door Zuidema, daar twijfel ik geen moment aan. Als ik dan de inhoud beoordeel kan ik me niet aan de indruk onttrekken dat de sportieve successen van de laatste ja ren SFC enigszins naar het hoofd gestegen zijn". „Men stelt dat het Martinit- bestuur niet serieus onder handeld heeft met SFC. Dat is absolute onzin. Er zijn vele vergaderingen geweest waarop argumenten zouden kunnen worden uitgewis seld. Het was alleen zo jam mer dat onze inbreng, over een vernieuwde kantine-in deling en dergelijke, nauwe lijks gehonoreerd werd door de SFC-vertegenwoordigers. Vrijwel alles wat door Mar tinit naar voren werd ge bracht werd meteen terzijde geschoven. Wij mochten ons aanpassen, meer niet. Dat is vervelend natuurlijk, maar toch zette het Martinit-be- stuur door". Cruciaal bleek echter de le denvergadering Op 17 no vember jl. Daarin spraken de Martinit-leden zich defi nitief uit tegen samenwer king met SFC. Opnieuw Van der Horst: „Al snel bleek dat twee argumenten bij deze achterban de doorslag ga ven. Op de eerste plaats be stond de vrees dat onze se lectie volledig zou worden ondergesneeuwd door de SFC-hoofdmacht. Het zou niet vreemd zijn als onze hoogste twèe teams na een fusie als derde en vierde elf tal verder moesten. Dat toe komstbeeld beviel ons niet. Algemener was de kritiek op de handelswijze van SFC ge durende de laatste jaren. Het is ook bij onze vereniging niet onopgemerkt gebleven dat SFC zich, op welke wijze dan ook, versterkt heeft met vele voetballers die onttrok ken werden aan andere Schiedamse voetbalclubs. Dat steekt natuurlijk. Met zo'n werkwijze en daarnaast de invloed die sponsors mo gelijk krijgen, had Martinit bij nader inzien grote moei te. Vandaar dat onze leden concludeerden dat de be sprekingen met SFC moes ten afbreken". Toch betreurt Van der Horst de ruzieachtige sfeer waarin het geschil nu is getrokken. „SFC en Martinit zijn altijd goede buren geweest. Als er bij wijze van spreken niet genoeg bier was gingen we even bij elkaar langs. Door die open brief van SFC heeft die redelijke verstandhou ding tussen onze clubs ech ter een behoorlijke deuk op gelopen. Jammer, maar Over de nabije toekomst kan Van der Horst weinig con creets zeggen. „Martinit blijft zoeken naar een gschikte voetbalvereniging, qua mentaliteit en grootte, om mee te fuseren. We wachten nu alleen eerst de ontwikkelingen rond de uit breiding van de Benelux- tunnel maar af". SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedamse Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. ROTTERDAM Wat vrijwel niemand voor mogelijk had gehouden, gebeurde afgelopen zondagmiddag in de Rotter damse kuip. Feyenoord won van PSV en nog wel met grote cijfers: 4-0. De Rotterdammers waren vooral in de eerste helft de Eindhovenaren te glad af op het halfondergesneeuwde veld. In het begin liet de ploeg van Zuid aardig wat kansen liggen, maar in de 22ste mi nuut was het dan toch raak en bracht Kiprich de ploeg op voorsprong. Twee minuten la ter was het opnieuw raak dit maal door een inzet van Smo larek. Piet Keur (foto) zorgde enkele minuten vóór rust voor 3-0. PSV kwam er in de tweede helft ook vrijwel niet aan te pas, al moest doelman Hiele een paar maal redding ben gen. Keur maakte het karwei voor Feyenoord in de 69ste minuut af met een tweede treffer: 4-0. Ondanks het goede resultaat van Feyenoord staat de positie van trainer Pim Verbeek nog steeds onder druk. Het is vrij wel zeker dat hij een trainer boven zich of naast zich krijgt. Diverse namen doen de ronde, waarbij die van de Zweed Bengtsson het meest wordt genoemd. Deze week zal er meer duidelijkheid ko men. SCHIEDAM— De lectie van Rijnmond is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de volgende bekerronde. Zaterdag verloren de volley- balsters met 3-2 van Amster dam dat net als Rijnmond in de derde divisie speelt. Slechts één set sloten de Rijn mond-dames duidelijk in him voordeel af (15-4). In de overige sets gaven beide teams elkaar maar heel weinig toe (16-14 en 15-13) en dus moest de beslissing in de vijf de set vallen. Het voor deze keer door Hans van Zetten ge coachte Rijnmond (Gerard Westerveld moest het dis trictteam trainen) kon het niet bolwerken en viste met 15-13 achter het net. De Rijnmond-dames zijn uitgeschakeld. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN In zwembad De Duk dalf in Brielle heeft zwemver eniging De Viking'60 tijdens de derde Verenigings Compe titiewedstrijd van dit seizoen opnieuw een groot aantal sterke prestaties geleverd. Gouden medailles waren er voor Jan Kooning (100 meter schoolslag jongens tot 10 jaar, 1.45.8), Stefan Aartsen (200 meter wisselslag jongens tot 14 jaar, 2.45.0 én 100 meter vrije slag, 0.59.0), Manuela van Beijeren en Yvonne On- kenhout (een gedeelde eerste plaats op 50 meter vrije slag meisjes tot 10 jaar, 0.41.2), Michel Kenster (50 meter vrije slag jongens tot 16 jaar, 0.26.5) en Xavier Ottens (50 meter vlinderslag jongens tot 12 jaar, 0.36.6). Tenslotte werd eveneens de heren-estafetteploeg, be staande uit Martin Lobry, Pieter Mels, Léon de Boer, eerste op de 4 x 100 meeter vrije slag met een tijd van 3.59.1. Zilver was er in Brielle voor Gaby Eenschoten en bronzen plakken werden veroverd door de dames-estafetteploeg (Gaby Eenschoten, Anneke Mels, Geraldine Peters en Bri gitte Bom), Léon de Boer en Chantal Eenschoten. SCHIEDAM Onlangs heb ben weer enige Schied amse lopers deelgenomen aan wed strijden van de Westlandse at letiekvereniging Olympus'70. Op het snelle, beschutte par koers in Monster realiseerden zij de volgende tijden op de 10 kilometer: Emst Verbeek (TRI,35.18, vijfde), Claudius Teijgeler (AVR,35.37, zesde), R. Flik (36.55) en R.C. Vit- scher (38.D1). SCHIEDAM Feike Waqué, de 12-jarige Schiedammer, deed onlangs weer van zich spreken tijdens zwemwed strijden van de NIS, Neder landse Invaliden Sportbond. De jonge zwemmer nam deel aan de 75 meter wisselslag en aan de 25 meter vrije slag en vestigde achtereenvolgens een nieuw Nederlands record en een nieuw wereldrecord. Fei ke Waqué is lid van de Ooie vaars. SCHIEDAM Om jongens en meisjes t/m twaalf jaar kennis te laten maken met basketball laat 'Juventus' nieuwkomers de eerste keren gratis trainen. De basketballvereniging heeft voor deze categorie jongeren speciale trainingsuren in de turnzaal van de Woudhoek- school (Faassenplein) in Woudhoek: iedere woensdag van half zes tot half zeven.

De Havenloods | 1989 | | pagina 5