mm® SR)RT De Havenloods-Sport was er ook in 1989 weer bij NVC-loop biedt lopers een 'lekker parcours' 'Broekpolder was beloofde land, maar werd uithoek' Rijnmond in hoek ff DE HAVENLOODS Gemis aan routine fnuikend LANQS PE^ MMTERMTEC Groenoord draait goed DONDERDAG 28 DECEMBER 1989 52-581 HAVENLOODS DERBY KLASSEMENT De competitieleider plaatste in het seizoen 1988/89 in de vier de klas (zondag) weer alle Wa terwegclubs bijelkaar. Dat le verde, nadat dat een jaar eer der ook was gebeurd met de zaterdag-vierde-klasser, het buitenkansje op om de onder linge wedstrijden onder te brengen in een derby-klasse ment. Zowel de competitie als het klassement kende dezelfde winnaar: VDL. De Maasslui- zers pakten in de derby's 17 van de 24 te behalen punten. De Hollandiaan werd met 16 punten een goede twee. Daar na volgden DHS (14), VFC (12) en Schiedam (9). Martinit en RKWIK sloten de rij met 8 punten. Cursussen bij voetbalbond WATERWEG De KNVB af deling Rotterdam start in het voorjaar weer een reeks cur sussen. Voor informatie kan men terecht op het afdelings bureau: tel. 010-4553044 of 4553507. Bij voldoende aanmeldingen zijn er de volgende opleidin gen: jeugdvoetbalbegeleider, jeugdvoetbal-spelleider, scheidsrechter veldvoetbal en zaalvoetbal, rapporteur veld en zaalvoetbal, zaalvoetbal- coach, sportsponsoring, sport marketing, pers en publiciteit, vergader- en discussietech niek, voorzitter, secretaris, penningmeester. SCHIEDAM De herenfor matie van de volleybalvereni ging Rijnmond is na een ac ceptabele start, ver terugge vallen en na negen wedstrij den met Odulph en Da- tak/VCL hekkesluiter in de eerste divisie. Hoewel coach Joop Tinkhof nooit zal berus ten - dat is zijn aard niet - heeft hij niettemin begrip voor de alarmerende resulta ten. „We heben te weinig rou tine in de ploeg. Dat doet ons de das om. Dat gekoppeld aan de reeks nederlagen is ook een regelrechte aanslag op het zelfvertrouwen" Tinkhof voert aan, dat hij na de promotie naar de eerste di visie, teveel routiniers kwijt raakte en met minder ervaren knapen verder moest. „Die jongesn hebben tijd nodig. Dat gun ik hen graag, maar de tegenstander niet. Daarbij komt, dat de weinige spelers met routine, die overbleven, blessures opliepen. Wim Koot zit nu langs de kant met een gebroken hand. Lenneart van Amersfoort is inmiddels te rug, maar was zes weken af wezig. Van hem mag je niet Topteams in sportzaal Oost SCHIEDAMIn sportzaal Oost aan de Fahrenheit- straat organiseert de volley balvereniging Rijnmond op zaterdag 30 december een sterk bezet toernooi met de herenteams van landskam pioen Deltalloyd, Acco/DOS (ere-divisie), Nashua/VCG (ere-divisie) en Rijnmond (eerste divisie). Rijnmond speelt om 10.30 uur de openingswedstrijd te gen Deltalloyd. Daarna treedt Acco/DOS om 12.30 uur aan tegen Nashua/VCG. Voorafgaande aan de finale (om 16.30 uur) spelen de ver liezende teams om 14.30 uur om de derde en vierde plaats. 9e NVC-loop in Broekpolder VLAARDINGEN - De ne gende NVC-prestatieloop, georganiseerd door de atle tiekvereniging Fortuna, wordt gehouden op zaterdag 30 december. Vanaf het complex van de voetbalvereniging Vlaardin- gen in de Broekpolder kan men vertrekken voor drie af standen: 2%, 8 of 12 km. De starttijden zijn: 13.30 uur (2'/2 km) en 14 uur (8 en 12 km). Deelnemers kunnen zich vanaf 12.30 uur melden in het clubgebouw van de VV Vlaardingen. Het inschrijf geld is ƒ1.50 (2V2 km) of f3.00. Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaerdingen SCHIEDAM „We zullen ons handhaven", is de mening van Groenoords teamleider en eerste bordspeler John van Baarle, na het met twee ne derlagen, een overwinning en een gelijkspel gestoffeerde de buut van de schakers in de derde klas van KNSB. Ook de start van de reserves in de tweede klas van de Rotter damse schaakbond, was niet slecht. Het team oogste vier punten uit drie wedstrijden. Ook intern zijn de leden van Groenoord actief. Op dinsdag zijn er, dankzij de grote toe loop van nieuwe leden, ruim zestig schakers bezig met de onderlinge competitie. De aanwas heeft de verenigings leiding overigens aangenaam verrast. Het bestuur schrijft die winst toe aan de suksessen van Jan Timman, de promotie van de beide hoogste Groen oord en de eigen promotie. In de hoofdgroep van de inter ne competitie leiden Erik Swinkels en Kees van Toor. Verwacht wordt, dat in groep twee de eindzege gaat naar Aad Degeling, Tom Buitelaar of Peter van Gestel. Michiel Gribnau, Julian Crab en Ed Schlaermann strijden in groep drie om de eindzege. De clubavond van Groenoord is op disndag in boerderij Landvreugd, Sweelincksingel 7. Daar kan men terecht vanaf 20 uur. Een uur eerder start in de achterzaal een jeugdhonk. timmeren, grote prijzen uitlo ven en lopers van naam, die de massa aantrekken, halen. Maar we hebben onvoldoende mensen om dat op poten te zetten. Ik denk ook, dat de ambitie er niet is om dat te bereiken. We willen borg staan voor een goede organi satie. De lopers moeten de ze kerheid hebben, dat een par cours van 8 km ook 8 km en niet veel meer of veel minder. Je naam ligt zo te grabbel. We hebben nu acht NCV-lopen gehouden, die -ondanks de soms barre weersomstandig heden - goed verlopen zijn. Doe je het een keer verkeerd, dan krijg je meteen een stem pel van onvermogen. Dat is onze eer te na". Wat je al niet leert op de cursus 'propaganda korfbaltraining'. CKC Maassluis' interim-voorzitter Dick Hubert kreeg er te horen, dat de term 'cantine' uit is. Cantines staan in militaire inrichtingen en gevangenissen heet het. Bij de korfbalclubs heet het praathuis dus voortaan 'clubhuis'. TAAK ERBIJ Hoewel het er aanvankelijk naar uitzag, dat Fortuna door het ontbreken van een opvolger voor de aftredende Hans Stout een voorzitterloos-tijdperk tegemoet zou gaan, lukte het toch om op de ledenvergadering een nieuwe eer ste man te presenteren. Zelfs oud voorzitter Rick Zevenbergen wilde zich weer kandidaat stellen, maar haalde de kandidatenlijst uitein delijk niet. Mar van der Marei wel en deze D66-politicus heeft er nu dus een taak bij. DRIE JAAR Excelsior M heeft het sponsor contract met het in Rotterdam ge vestigde schoonmaakbedrijf Drop verlengd. Directeur R. Domhof (met op de foto links van hem een tevreden vice-voorzitter Piet de Groot) tekende onlangs een nieu we driejarige verbintenis. Daar bleef het niet bij, want Drop stak de A-selectie van de Maassluise zaterdag-eersteklasser in fraai ogende uitgaansjacks. MARTINIT Martinit kreeg een andere secreta ris en penningmeester. Luc Fran ken vervangt secretaris Dick Hoogstad, terwijl penningmeester Jan Stevens plaats maakte voor Herman Mandemaker, die vorig jaar nog voorzitter van FC Nieuw- land was. Aantrekkelijk en selectief Oud-voorzitter Van der Berg Eind zeventiger jaren: Cor van den Berg (links) geeft samen met de toenmalige wethouder Rien Bo venberg het startsein voor de aan leg van het sportpark Broekpol der. actievoerders haken dan (door drukte op het werk of de zorg voor het gezin) af." „Vlaardingen is Vlaardingen niet meer", constateert Van den Berg teleurgesteld. Ge zien zijn staat van dienst doen de recente ontwikkelingen hem pijn. Hij begon er als trainer, werd voorzitter en vervolgens bouwheer van het clubgebouw. „Ik heb er de no dige voetstappen liggen", re lativeert hij. Vandaar, dat hij - ondanks zijn al genoemde realistische kijk op de gang van zaken - wat kanttekenin gen durft te maken bij de re cente ontwikkelingen. „Ik be wonder de manier, waarop het bestuur de zaak naar de leden heeft gebracht, niet. In de no- vember-vergadering heeft één van de aanwezigen gevraagd of het niet beter was een fusie partner te zoeken. Daarop is het bestuur op de solo-toer ge gaan. Officieel is er nooit om een mandaat gevraagd. Ik denk, dat men er goed aan gedaan zou hebben om eerst de leden te polsen. Met de wij ze waarop het nu aangepakt is, kan ik geen vrede hebben". \fONTRC Bij het toernooi om het Vlaardings kampioenschap bijvoorbeeld. De reeks beleefde zijn 17e editie en brak en-passant - ondanks het slechte humeur van de weergoden - alle toeschouwersrecords. Satelliet en HVO haalden de finale. De vierdeklasser was nog nooit zover gekomen en haalde de eindstrijd via winst op de latere fusiepartner De Hollandiaan. Titelverdediger HVO kwam door de halve finale via een 3-1 zege op TSB. De finale mondde uit in een regelrechte thriller, waarin Satelliet nauwelijks onderdeed voor het net naar de tweede klas gepromoveerde HVO. Na 120 minuten (reguliere speeltijd plus verlenging) was de stand 1-1 en fungeerden strafschoppen uiteindelijk als scherprechter. HVO hield het hoofd het beste koel en won. WATERWEG— De negende NVC-prestatieloop - op zater dag 30 december - wordt net als zijn acht voorgangers een knusse conditie-test. Met een beperkt deelnemersveld, zo dat de lopers zeker in de eer ste meters niet al struikelend in cadans hoeven te komen. En veel groter zal het legertje lopers ook niet worden, want, zegt AV Fortuna's Aad David- se, „het legioen trimmers mag inmiddels danig gegroeid zijn, parallel daaraan is ook het aantal prestatielopen toege nomen. Er wordt wat afge draafd". krachtmeting met anderen", verklaart Davidse de popula riteit van de georganiseerde lopen. „Mede, omdat ze dan ook op de hoogte gehouden worden van ronde-tijden en de eindtijd. Zo houden ze hun progressie bij." Om de kwaliteit van de reeks prestatielopen te waarborgen, mikt Fortuna niet op een mas sa-evenement, zoals de Rot terdamse Havenloods-loop in het voorjaar al jaren is. „We kunnen wel aan de weg gaan betreurt fusie 0 In het seizoen 1988/89 sponsorde Sporthuis Ben Hakker (links) de bal-van-de-maand. Dat werd in het nieuwe seizoen overgenomen door Tapijtmeester Jan Jongebreur (foto's Roel Dijkstra en Gerrit de Heus). Net als in voorgaande jaren beloonde onze sportredactie de scoringsdrift van de voetbalclubs met de bal-van-de-maand. Dat ging in het seizoen 1988/89 in samenwerking met Sporthuis Ben Hakker en vanaf september 1989 met Tapijtmeester Jan Jongebreur uit Maassluis. Ballen gingen er naar GTB (4-1), De Hollandiaan, Excelsior M (7-1), Ursus (7-0), SVDPW/za (6-0) en GSS (6-0). Rest nog de bal-van-de-maand december. Die gaat, na een 4-1 zege op Zwarte Pijl, naar het door de Tapijtmeester zelf gesponsorde MSV71. In mei organiseerde de voetbalvereniging Zwaluwen voor de tweede maal een toernooi voor straat- en wijkteams. De jeugd meldde zich in grote getale en genoot. Dat plezier viel ook van de gezichten te scheppen bij de prijsuitreiking. De foto (van Roel Dijkstra) spreekt boekdelen als de aanvoer ders van FC Krukkietas, AC Holy en FC Holy hun trofee tonen. Kortom, de voetbalvereniging Vlaardingen belandde op 'een eiland'. „Zeg maar gerust, dat we in een uithoek zaten." Dat het niet goed ging, merkte Cor van den Berg - hoed op, sigaar in de mondhoek, eerst voorzit ter, later klusjesman - vooral aan het standenbord. „In het begin was er nog sprake van enige groei en werd me ge vraagd om er nog voor twee elftallen bordjes bij te maken. Nu zijn die verdwenen en blij ven er nog zes vakken leeg." Hoezeer bij Van den Berg de emoties over de naderende fu sie met DSS'26 een rol spelen, hij blijft een realist, die beseft, dat er nagenoeg geen alterna tief is. „Er moest wat gebeu ren. Andere leden hebben me gevraagd of er niets tegen die fusie ondernomen kon wor den. Natuurlijk, heb ik ze ge zegd, maar dan moet je je wel meteen voor vier jaar beschik baar stellen als bestuurslid. Want dat is namelijk een an der probleem. Het kader dunt uit. En ook die zogenaamde Het organiserende Fortuna lijdt er niet onder. „Zeker rond kerst en nieuwjaar kun nen de atleten en trimmers kiezen uit een veelheid van prestatie-lopen. Dat leidt er toe, dat de meesten voor de eigen omgeving kiezen. Dat scheelt ook in de reiskosten". De NVC-loop is niet alleen aan trekkelijk voor atleten, zoals deze groep met in hun midden Michel de Maat, maar ook voor trimmers. Daarmee missen de lieden van buiten de westelijke Rijn mond het uiterst aantrekkelij ke en ook selectieve parcours, dat voor de NVC-loop is uit gezet in de Broekpolder. Da vidse: „Het bestrijkt de hele polder, klinkers, halfverharde wegen, een schelpenpad en als apotheose volgt het land, dat vroeger door boer Van Woer- kom voor landbouw werd ge bruikt. Zeker dat laatste stuk vormt een aanslag op de con ditie." Het trimmen is - op paden, wegen en in parken - een in geburgerd en geaccepteerd verschijnsel. Er wordt gelo pen, wanneer het uitkomt. Bij nacht en ontij dus. Ogen schijnlijk louter individueel. „Toch blijken ze regelmatig behoefte te hebben aan een Van den Berg stond destijds aan de wieg van Vlaardings verhuizing naar de Broekpol der. „Het beloofde land", heette het toen. „De gemeente plande er een woonwijk van 20.000 tot 30.000 mensen. Ook was er toen al het viaduct ge projecteerd over de rijksweg in de richting van de West- wijk. Dat bood volop perspec tief en op die basis hebben we ons sterk gemaakt voor de lo- katie in de Broekpolder. Maar de woonwijk kwam er niet en het viaduct pas na tien jaar." Joop Tinkhof: 'De ploeg heeft te weinig routine' verwachten, dat hij meteen de draad weer oppakt en wed strijdritme heeft. De kerst- en nieuwjaarsstop komt de oud-international goed uit. „Nee, we leggen niet via de trainingen een extra druk op de groep. Dat zou wellicht averechts kunnen werken. We spelen wat toer nooien. Vrijblijvend. Zonder druk op de ketel. Gewoon, om de groep de kans te bieden het vertrouwen terug te krijgen. De kwaliteit is er, alleen moe ten ze dat ook zelf gaan zien en voelen". Winnen staat daarom niet centraal in het toernooi, dat de Rijnmond zaterdag af werkt in de eigen sportzaal aan de Fahrenheitstraat. „Te gen ere-divisieploegen kom je toch altijd tekort", meent Tinkhof. „Bovendien staat er niets op het spel. Wellicht gaat dat ten koste van de con- Receptie ODO MAASLAND— De korfbal vereniging ODO viert in 1990 het 40-jarig jubileum. Hoewel die veertig jaar offi cieel pas op 4 februari wordt bereikt, wordt - om het jubi leumjaar feestelijk te openen - de receptie al op vrijdag 5 ja nuari gehouden. Daarvoor is vanaf half acht het restaurant van sporthal De Hofstede af gehuurd. 9 Deelgemeenteraad-voorzitter Dr. Ir. P. J. A. L. de Lint (links) reikte de Waterweg-topscorer-wisselbokaal uit aan Bill Tukker (foto Roel Dijkstra). Ook voor Hoekse Boys was het een vruchtbaar jaar. Geregisseerd door trainer Dick Suiker bleef het team in het seizoen 1988/89 lang ongeslagen. Het blazoen kreeg slechts één smet: een uitnederlaag bij en in Vlaardingen. De kroon werd bijna steevast op het werk gezet door de onnavolgbare spits Bill Tukker. De van afdelingsclub Meerkerk afkomstige marechaussee knalde 37 maal raak. Omdat zijn ploeggenoten er 39 aan toevoegden, verzekerde Hoekse Boys zich niet alleen over het kampioenschap, maar ook over de Waterweg-topscorerbokaal. VLAARDINGEN— De kans is groot, dat Cor van den Berg - oud-voorzitter van de Voet balvereniging Vlaardingen - de laatste vergadering van de club, die hem zo nauw aan het hart ligt, niet zal bijwonen. Niet, omdat hij principieel te gen een fusie is. „Ik betreur het. Dat wel. De club heeft een te rijke historie om dat zo maar verloren te laten gaan. Ik zie echter geen andere weg. Vandaar, dat ik die vergade ring en de emoties, die dat ongetwijfeld bij me teweeg zou brengen aan me voorbij wil laten gaan." centratie bij de topploegen, terwijl Rijnmond er zich mo gelijk door laat motiveren. Het is een aardige krachtme ting, maar veel waarde hecht ik er niet aan". Want na de toernooien komt weer de realiteit: de rode lan taarn. Tinkhof: „Om die kwijt te raken zullen we moeten gaan winnen. Veel winnen...".

De Havenloods | 1989 | | pagina 7