1 WR RWC Ahov' zoekt steun voor behoud wielerbaan 69 399 9.95 19.90 99 299 179 i i ss: srrsr Bureau voor Rechtshulp wil haar wachttijden verkorten Zeilevenement naar zusterstad Oslo Rechtshulp voor iedereen Correct nu ook in foto! 25 cent per foto. l'A DE HAVENLOODS 'Als-ie weggaat, heb je niks meer. Ruil- en verzamelbeurs van schaatsen Winnaars kleurwedstrijd bij Kerstcircus Ahoy' Reuma en yoga DONDERDAG 4 JANUARI 199U Als Correct t niet heeft, lIctCKpm BETACOM HI-STYLE HL-2 DRUKTOETS TELEFOON Een telefoontoestel dat zowel geschikt is voor wandmontage als gewoon op tafel en bureau. Deze telefoon is voorzien van wacht- stand (mute), laatste nummer herhaling, doorverbinden (dus geschikt voor huiscentrales) en regelbare zoemer. Leverbaar in wit, rood, blauw, grijs en zwart. PTT GEKEURD Correctprijs Profoon Twee cassettesysteem voor meidtekst en inkomende boodschappen. Verder voorzien van belkeuzeschakelaar voor regelbare aanmeldtijd, opnametijd schakelaar en opnameteller. Ook geschikt voor het alleen afspelen van de meidtekst. Wordt geleverd inclusief twee cassettes, afstandsbediening, voeding en uitgebreide Nederlandstalige gebruiksaanwijzing. PTT GEKEURD PROFOON TAM 39X GOEDGEKEURDE COITBCtpriiS TELEF00NBEANTW00R0ER Functionele telefoonbeantwoorder met afstandsbediening. PR0-2EH 163 OORDOPJES Oordopjes in leuke trendy kleuren voorzien van 1,2 meter snoer in dezelfde kleur en verwisselbare kussens in twee kleuren. Wordt geleverd in hartvormig opberg- doösje met make-up spiegel. Leverbaar in de kleuren zwart, wit, groen, blauw, geel, rood en rose. NORMALE PRIJS 24.90 Correctprijs PRO-2 DMV 110/112 MICROFOON Dynamische rondom gevoelige microfoon, leverbaar in 5 verschil lende kleuren en in twee uitvoe ringen. Voorzien van aan/uit schakelaar en kabel met 6,3 mm NORMALE PRIJS 29.- Correctprijs CASIO SA-1 MINI KEYBOARD Ongelooflijk, voor nog geen 100 piek een keyboard met 100 verschillende instrumenten en trendy geluidjes, van drumstel tot doedelzak, van starwars tot ziekenauto enz. 13 superaccompa- niment melodiën geven perfecte begeleiding, het enige wat u moet doen is meespelen. De ingebouwde demonstratietune laat de mogelijk heden gecombineerd horen. Regel bare toonhoogte, ingebouwde speaker, hoofdtelefoon aansluiting. Echt alles is aanwezig, werkt op 4 penlite batterijen (meegeleverd). Afm.: 37x12x4 cm. Correctprijs YAMAHA PSS-270 STEREO KEYBOARD Prachtig 4-octaafs stereo keyboard met vele mogelijkheden, voorzien van 99 voorkeuzestemmetjes met evenzovele instrumenten en geluidseffecten. De 10 accoord- lijnen maken het mogelijk alle muziekstijlen te spelen, van funk tot jazz van klassiek tot soul. De stereo symphonic schakeling geeft een extra dimensie aan het stereo effect voor een prima geluidsweer gave. Werkt zowel op batterijen als op los leverbare lichtnet adaptor. Afm.: 62x5x20 cm. NORMALE PRIJS 499.- Correctprijs /Zeiss Ikon ZEISS IKON IKOLUX DIAPROJECTOR Een diaprojector die u vanuit uw stoel kunt bedienen, waardoor u heel eenvoudig uw dia's op het scherm kunt laten zien. U hoeft er niet op te letten of het beeld scherp is want dat doet de projector voor u. Deze projector is uitgerust met een 24 Volt/150 Watt lamp, een talon 2,8/85mm en een anti-blokkeersys- teem en is geschikt voor L.K.M C.S. en universeel magazijnen In wit uitqevoerd. NORMALE PRIJS 199.- Correctprijs jgp Formaat 10x15 cm Onze foto afdeling kont u vinden op de eerste etage ROTTERDAM - Wieler club Ahoy', in de per soon van voorzitter Dick Ras, wil proberen de Rotterdamse wielerbaan te behouden. De directie van het gelijknamige sportpaleis is van plan de ovaal te vervangen door een extra ring zit plaatsen, waarmee het strijdtoneel van de ooit zo succesvolle zesdaagse en Ahoy'-op-Zondag ab rupt verdwijnt. Ras denkt dat met verschuif bare tribunes de voor Nederland unieke baan behouden kan blijven en zoekt steun bij gemeente en bedrijfsleven om - op de valreep - de wielerac- commodatie te redden. door Emile Hilgers 'We hadden nooit gedacht dat die baan eruit zou gaan', ver klaart hij de enigszins late re actie. 'We hebben een hele tijd gewacht op het districtsbe- stuur van de KNWU, dat zou onderzoeken wat er met de baan gaat gebeuren. Een maand geleden heb ik zelf maar eens gebeld met Ahoy'. Van Amerongen zei: 'Je mag hem hebben voor een cent, hij gaat eruit op 8 maart!' 'Dat doet een beetje pijn, met alle talent dat wij hebben. Wij hebben, bij Ahoy', acht kam pioenen van Nederland. Bo vendien is de Rotterdamse wielerbaan uniek in Neder land. Als die weggaat, heb je niks meer, komt er waar schijnlijk nooit meer iets voor terug.' Ras tekent aan dat de wieler baan, toen Ahoy' nog volledig door de gemeente Rotterdam werd geëxploiteerd, met ge- 'Toen de baan open ging 1972, was ik erbij. Jongens van ons (de wielerclub, red.) hebben er kaartjes verkocht, door de achterdeur kwamen 1200 tot 1500 man binnen. Op een gegeven moment werden dat er vierduizend en is het allemaal veel grootser aange pakt. Nu de zesdaagse finan cieel niet meer haalbaar is, ligt het opeens helemaal stil. Niemand die zich afvraagt of het niet mogelijk is om de baan op kleinere schaal te blijven benutten.' Goedkoper Ras ziet mogelijkheden om de wielerbaan van Ahoy' te hu ren voor bijvoorbeeld tien keer Ahoy' op Zondag. 'Onder bepaalde voorwaarden kun nen we het financieel rond krijgen. Normaal kost open gooien van Ahoy' ongeveer ze venduizend gulden per keer; wij willen vragen of het niet wat goedkoper kan. Dan wil len wij zélf wel weer aan de deur te staan, hoeft er van Ahoy' alleen maar een sup poost te komen.' 'We zijn nog niet de boer op geweest, maar er zijn nu al tien sponsors die samen onge veer een ton willen bijdragen. Daarmee zouden we een aar dig programma kunnen opzet ten. Martin Venix heeft al een opzet gemaakt. Van de KNWU kunnen we een x-be- drag krijgen om op door-de- weekse avonden op de baan te trainen.' Vloer Ahoy' wil de ruimte waar nu nog de wielerbaan ligt, anders gebruiken, voor onder meer extra zitplaatsen en tentoon stellingsruimte. Ras weet dat elders in Europa een oplossing is gevonden in de vorm van een verschuifbare vloer met stoeltjes, die eenvoudig boven de wielerbaan kan worden ge plaatst. Volgens bedrijfsleider Hans van Amerongen is zulks in Rotterdam niet haalbaar. 'Wij hebben een heel andere constructie dan in Parijs, waar het wèl gerealiseerd is. Die baan is veel moderner.' Ahoy' ziet niets in behoud van de wielerbaan. De zesdaagse was de laatste jaren niet meer winstgevend. 'De KNWU zal er geld in moeten steken', stelt Van Amerongen. 'Voor ons is het niet rendabel.' Toen Ahoy' nog een zesdaagse en Ahoy' op- Zondag kende, was er volop belangstelling voor wielrennen op de baan (archieffoto: Cor Vos). Hoewel pas in de zomer met de feitelijke renovatie van het sportpaleis wordt begonnen, is het mogelijk dat begin maart al op de plaats van de wielerbaan met werkzaamhe den wordt begonnen. Dat betekent dat het voor een noodplan héél kort dag is, vandaar dat Ras snel in con tact wil komen met het ge meentebestuur. 'Ik heb vorige week met de voorlichter van burgemeester Peper gebeld. Die heeft ons richtlijnen gege ven voor een voorstel aan het gemeentebestuur. Maar vóór we zover zijn, zitten we drie, vier maanden verder en is de baan al weggehaald.' Een handtekeningenactie, dit fipmppntp artikel, of Stads-tv is volgens VJCI1ICCII ic Ras een laatste redmiddel om de politiek te overtuigen van het belang van de Rotterdam se wielerbaan. 'We hebben met de gedachte gespeeld om de baan van Maastricht te ko pen. Maar ze vragen drie ton voor dat baantje, dat eigenlijk veel te stijl is. Dat is niet haal baar. Iemand heeft aangebo den de baan van Ahoy' in een hal opnieuw op te zetten, maar ik denk niet dat we hem heel uit het sportpaleis krij- Volgens de heer Van Ameron gen is de baan op dit moment niet meer te berijden. 'Je zou de grootste ongelukken krij gen. Er is een fikse opknap beurt nodig voor er weer gere den kan worden.' Ras denkt dat één en ander wel meevalt. 'We zijn wezen kijken, maar hij ligt er nog goed bij. Er zitten alleen zes gaten in van Paul McCartney.' OMMOORD Vereniging 'de Verzamelaar' organiseert op maandag 8 januari in wijkge- bouw Romeynshof haar maandelijkse ruil- en verza melbeurs. De beurs is deze maand in het bijzonder gericht op het ruilen van schaatsen en gebruikte skikleding. Ook zal er een ten- toostelling van schaatsen te bewonderen zijn. Daarnaast biedt de beurs, zoals gebrui kelijk, de gelegenheid tot het ruilen van munten, postzegels, ansichtkaarten en andere ar tikelen. De aanvang is 19.00 ROTTERDAM Bruine be ren die salto's maakten, dol le dwaze muzikale clowns, acrobaten en veel gedres seerde dieren. Een aantal creatieve kinderen, win naars van de kleurwedstrijd die in december in de kran ten De Havenloods en Het Zuiden stond afgedrukt, heeft deze en vele andere kunstemakers van Kerstcir cus Ahoy' ademloos gadege slagen. Vooral de spectacu laire sprongen van de trape zewerkers kregen van de kinderen een daverend ap plaus. ROTTERDAM— Het Bu reau voor Rechtshulp aan de Teilingerstraat 59 heeft haar openingstijden per 1 januari dit jaar gewijzigd. De vestiging ontving het afgelopen jaar tienduizend mensen die vragen hadden op diverse terreinen. Deze belangstelling leidde tot Het Bureau voor Rechtshulp is een onafhankelijke instel ling waar men terecht kan voor gratis juridisch advies op met name het gebied van sociale zekerheid, arbeids recht, huurrecht, vreemde lingenrecht. Voor problemen op andere terreinen, zoals bij voor beeld echtscheidingsrecht of consumentenrecht, beschikt het bureau over kennis over verwijsmogelijkheden in Rotterdam. Het Bureau voor Rechtshulp richt zich op die mensen met een inkomen beneden de zie kenfondsgrens. Voor 1989 betreft de grens een inkomen van ruim vijftigduizend gul den bruto per jaar. In de re gio Roterdam heeft het Bu reau voor Rechtshulp vesti gingen in Rotterdam-Noord en Zuid, Schiedam, Spijke- nisse en Gouda. Ongeveer 26.000 mensen bezochten in 1989 één van deze bureaus. De vestiging aan de Teilin gerstraat in Rotterdam nam tienduizend van deze men sen voor haar rekening. Voor meer informatie over het Bureau voor Rechtshulp: Teilingerstraat 59, Postbus 31209, 3003 HA Rotterdam, telefoon: 010-4658777. wachttijden van twee uur per cliënt. Het bureau noemt deze situatie 'on aanvaardbaar' en wil met nieuwe openingstijden 'recht doen aan de stille wens van de bezoekers om kortere wachttijden'. De vestiging van het Bureau voor Rechtshulp aan de Tei lingerstraat ontving vorig jaar ruim tienduizend bezoekers. Een groot aantal mensen be zocht de zogenaamde 'open spreekuren', waar men na het trekken van een nummertje beurtelings hulp kon krijgen. Om de wachttijden te bekor ten is het bureau voortaan elke werkdag geopend tussen 9.30 en 17.00 uur. Bezoekers kunnen tijdens deze uren een afspraak maken voor een an der tijdstip. Natuurlijk is het ook mogelijk telefonisch een afspraak te maken. Een con sequentie van dit systeem is wel dat men niet altijd op de zelfde dag hulp krijgt. Het ligt in de bedoeling de cliënten binnen twee dagen verder te helpen. Mensen met zeer dringende zaken, zoals een ontslag op Het Bureau voor Rechtshulp gaat wachttijden bekorten. staande voet, worden in be ginsel nog dezelfde dag gehol pen. Voor meer informatie: Bureau voor Rechtshulp, Tei lingerstraat 59, Postbus 31029, 3003 HA Rotterdam. Voor het maken van een af spraak kan men gebruik ma ken van telefoonnummer: 010-4653266. ROTTERDAM De Jonge- rencommissie van de Vereni ging van Reumapatiënten Rotterdam en Omstreken be legt op donderdag 11 januari een informatiebijeenkomst over yoga voor jonge reuma patiënten. Plaats van bijeen komst voor jongeren tot 35 jaar is centrum 't Slag aan het Sandelingplein 20 in Rotter dam-Zuid. Yogalerares me vrouw Monteban zal een le zing verzorgen. De aanvang is 1^.30 uur. ROTTERDAM De Stich ting Specerijen Race organi seert in juli, ter gelegenheid van het 650-jarig bestaan van Rotterdam en zeilevene ment naar de Noorse zuster stad Oslo. Het gaat om een toertocht en een race naar Larvik waar de finish is voor alle jachten. De Rotterdam- Oslo zeilrace is met haar 925 zeemijlen de langste tocht en voert de deelnemers langs de Shetland Eilanden waar een stop wordt gehouden. De toertocht telt 700 mijl. Dit 'Holland-Norway 1990' zeilevenement wordt nog groter omdat tegelijkertijd vanuit de Groningse visse rij haven Lauwersoog een vloot start voor de vijfde Co lin Archer Memorial Race naar het Noorse Larvik. Een week voor de start van de races en cruises organi seert de Stichting Specerijen Race een wedstrijd vanuit de kustplaatsen IJmuiden, Scheveningen, Stellendam en Zierikzee. De finish ligt voor Hoek van Holland en in konvooi varen de jachten naar het centrum van Rot terdam waar alle zeilers zijn uitgenodigd voor de festivi teiten rondom het 650-jarig bestaan van de stad.

De Havenloods | 1990 | | pagina 4