itfpoHesië 'Koken is een sport' van omtol ruj Hans van Kleef 'gerehabiliteerd' en Cor Huijken verkiesbaar Informatie Dl A-PRESENTATIE DE HAVENLOODS Winnaars Speurpuzzel VW legt zich nog meer toe op promotie Bondsspaarbank sponsort Van Gogh-tentoonstelling Schiedam Alarm ALARMNUMMER: 06-11 voor elke seconde die telt. Medische dienst ARTSEN: Telefonische boodschap pendienst, tel. 420.66.11 KRUISWERK NIEUWE WATER WEG-NOORD: Kantoor: Van Swin- densingel 40, tel. nr. 4739900. Be reikbaar ma. t/m vr. van 09.00-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn Van Swindensingel 40, ma. t/m vr. van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. nr. 4706177, ma. t/m vr. van 09.00-13.00 uur. Ver pleegkundig telefonisch spreekuur van ma. t/m vr. van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. nr. 4706177. Schiedam-Oost, Centrum en Nieuwland: tel. nr. 4739900. Schiedam-Zuid: tel. nr. 4263129. Schiedam-West: tel. nr. 4261915. Weekenddienst informatie: tel. nr. 4602611 TANDARTSEN: Per 1 jan. tandarts spoedgeval spreekuren voor in het weekend van vrij. 17 uur tot ma.morg. 8.00 uur en in de avonduren bereik baar via telefoonnummer 010- 4748959. E.H.B.O. Elk weekenddienst Schie- land Ziekenhuis, gebouw Stadhou derslaan 98, tel.: 4733733. STICHTING KRAAMCENTRUM MAASSTEDEN INTERKRUIS: 2e en HM kerk jdiensten SCHIEDAM HERV. GEMEENTE: ZONDAG 14 JANUARI, Grote Kerk: 10.00 uur Mevr. A. Baan- Slot, Spijkenisse. 17.00 uur ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk: 10.00 uur ds. G. Samson, Rotterdam. Bethel-kapel: 10.00 uur ds. J. D. Huize-Thomas: 10.00 uur ds. J. Vis ser, Rotterdam. HERV. GEMEENTE KETHEL: Dorpskerk: 10,00 uur mw. R. de Graaft, Overschie. St. Martinuskerk: 9.30 uur ds. N. K. Mos. De Ark: 10 uur ds. R. A. Bosch. JOHAN MAASBACH WERELDZENDING Vrijdag 12 januari, 19.30 uur Voor ganger E. R. Holder, evangelieavond. Zaterdag 13 januari, 19.00 uur dhr. Rens van Reenen, jeugddienst. Zondag 14 januari, 10.00 uur Voor ganger E. R. Holder. Voor iedereen die een Indonesië-vakantie over weegt. Een avond met veel informatie en een prachtige dia-show. Om te proeven van de sfeer en om te kiezen uit de acht tours die Van Ginkel voor u heeft voorbe reid. Aanvang 20.00 uur. De grote belangstelling voor deze avonden maakt plaatsreservering noodzakelijk. Reserveer nü bij uw eigen DO. 18 JAN. reisburo of bel: 01828-11966. Deltahotel De entree 2,50 p.p. inci. koffie Maasboulevard 15 dient aan de zaal te worden voldaan. VLAARDINGEN TWEEDE BLOKSWEG füft "5 2742 KJ WADDfNXVEEN VMrfffulfil DONDERDAG 11 JANUARI 1990 2-581 Engin en Ben Stuivenberg ko men na de verkiezingen waar schijnlijk wel in de raad. Ma rijke Woord en Peter Groene- weg zitten met een vijftiende en zestiende plaats net op de valreep. Nu ook Jan Simons (65) bui ten de boot valt zijn de ouderen niet op de verkiesba re plaatsen vertegenwoordigd. Vooral Arie van Loenen is te leurgesteld met een 23e (on verkiesbare) plaats. Maar hij laat het er niet bij zitten zo bleek al. „Ik heb al van ver schillende mensen gehoord dat ze hun best zullen doen voor een voorkeursactie", zei Van Loenen voorzichtig. Hij heeft al uitgerekend dat hij aan iets meer dan 350 stem men genoeg zal hebben. „Te gen deze lobby kan ik niet op en dan wordt je een beetje ge- slachtofferd. Maar wie het laatst lacht, lacht het best". Vogelexcursie SCHIE D AM/VLAARDIN GEN De vogelwerkgroep van de KNNV gaat zaterdag 13 januari op excursie in de Vlaardingse Broekpolder en Aalkeet Buitenpolder. In dit gebied overwinteren momen teel veel bijzondere vogelsoor ten zoals smienten, roofvogels en ganzen. De excursie begint om 9.00 uur vanaf de nieuwe brug over de A20, in de zuid westhoek van de Broekpolder. De brug is te bereiken via de Broekpolderweg. Deelname aan de excursie is gratis. Aan geraden wordt een verrekijker mee te nemen. EXPOSITIE— Werken van Claudia Matthiesen en Hennie Drosten zijn tot en met 31 ja nuari te zien in Galerie Schie- land in de polikliniek aan de B.K.-laan. Beide kunstenaars zijn lid van de organisatie 'Grupa 69' uit Joegoslavië. Nieuwe cursussen bij No Problem SCHIEDAM Het leer/werk project No Problem start deze maand met een aantal nieuwe cursussen. Vrouwen tot 27 jaar kunnen zich voor de cur sussen opgeven. Dit kan op maandag van 13.00 tot 16.00 uur en op dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag van 09.00 tot 16..00 uur in het ge bouw Passage 6. De lessen starten op 22 janua ri. No Problem is ook telefo nisch bereikbaar via nummer 473 07 70. luegener huLs-aarvhuLsbLaclen HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax 010 - 4.699.362. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Telefoon: 010 - 4.346.711. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: W. Anderiessen (tel.pri- vé 079 - 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- 4.353.883) ACCOUNTMANAGER: A.v.Meeteren (tel. privé 01831-2082) REDACTIE: Marianne Ames en Su san de Ligt. SPORT: Gerard Verver (tel. privé 01899-17787) Manager redacties Zuid Holland: Rita Vlot-Heiden. DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis in Rotterdam e.o. in 13 edities en is een uitgave van Wegener huis-aan- huisbladen b.v. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTEUR: V. Doom. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 4.352.911 P De kandidatuur voor de eerste drie plaatsen leverde geen moeilijkheden op. Voor res pectievelijk Aad Wiegman, Gé Brouwer en Yvonne Siljee werden dan ook geen tegen kandidaten ingediend. Dat veranderde bij de vierde plaats. De commissie had deze plaats toegedacht aan Noor Samkalden. Als tegenkandi daten werden hier echter Van Kleef, die een negende plaats had op de conceptlijst, en Jan Simons genoemd. Een meer derheid van de leden koos er voor om Samkalden te passe ren ten voordele van Van Kleef waardoor het vrijwel zeker is dat hij als wethouder na de verkiezingen zal terug keren. De lobby voor Van Kleef heeft dus haar vruchten afgewor pen. Een meerderheid van de leden was duidelijk niet eens met de opmerking van de commissie dat Van Kleef niet geschikt is voor het wethou derschap. Na deze ingreep van de leden begon de verwarring pas goed. De strijd om de vijfde plaats ging tussen Chris Zijdeveld en Noor Samkalden en werd door de eerste gewonnen. Toen Samkalden nog verder dreigde te zakken greep Hans Bakker in. „Ik ben bang dat het een bloederige boel gaat worden. Aanpassingen moe ten met een pincet worden ge daan en niet met een brood mes. Ik heb de indruk dat per soonlijke zaken mee gaan spe len. Ik doe een beroep op de vergadering om het niet op een rel te laten uitdraaien", was het pleidooi van Bakker. Hij, en niet hij alleen, vreesde dat Samkalden het slachtoffer zou worden van een tegenlob- by. „Er wordt een spelletje ge speeld" zie ook commissielid Truus Verweij. De verwijten misten hun ef fect niet: Noor Samkalden werd gekozen op de zesde plaats en is dus zeker van een zetel in de raad. Hans Bakker werd zonder al te veel moeite op een zevende plaats gezet. Arbeider Bij het gevecht om de achtste plaats kwam de lobby voor Huijken in actie. Het stak veel leden dat 'de laatste arbeider' in de raad op een onverkies bare plaats was gezet. Huij ken moest het opnemen tegen De Vos, Simons, Posthoorn en Betty Hoogeveen. De vergade ring dreigde in een chaos te ontaarden toen een hele rij sprekers de verschillende kandidaten de hemel in ging prijzen. Uiteindelijk kwam Huijken als overwinnaar uit de strijd en werd de vrije val die De Vos die avond zou gaan ma ken ingezet. Het raadslid dat voor een zevende plaats geno mineerd en door de commissie als kandidaat-wethouder werd genoemd, zakte uitein delijk naar een vrijwel onver kiesbare zeventiende plaats. „Ik ben natuurlijk teleurge steld maar het is duidelijk: ik heb te weinig draagvlak", concludeerde de enige cul tuurspecialist van de PvdA na afloop. Waar andere kandidaten niet hebben nagelaten zoveel mo gelijk voor hun plaats te lob byen, heeft De Vos verzuimd mee te doen aan de coalitie vormingen in de wandelgan gen en dat is hem opgebroken. Opvallend was ook dat het eens zo machtige Eerste Ka merlid Jan Simons, door en kelen de scenarioschrijver van de avond genoemd, een flinke duikeling op de lijst maakte. Met een achttiende plaats komt Simons vrijwel zeker niet in de raad. De PvdA heeft momenteel zestien zetels maar houdt intern al rekening met een verlies van twee zetels. Peter Stadhouders, Betty Hoogeveen, Joop de Jong, Herman Posthoorn, Mahir Hans van Kleef had zijn 'rehabilitatie' naar eigen zeggen vooral te danken aan de oudere leden uit Nieuwland, als dank voor ondermeer het tiftenproject. SCHIEDAM— Chaos, ver warring en druk gelobby. Dit waren de kenmerken van de ledenvergadering van de PvdA afgelopen maandag waarop de kandidatenlijst voor de komende raadsverkie zingen werd vastgesteld. Na zeven uur vergaderen waren de sociaal-democraten er om drie uur 's nachts dan uit. De belangrijkste uitkomsten: Hans van Kleef is 'gerehabili teerd', Cor Huijken en Peter Groeneweg staan toch op een verkiesbare plaats en Jan Si mons en Ton de Vos zijn ver- 'huisd naar onverkiesbare plaatsen. Ook voor ouderen- deskundige Arie van Loenen was geen plaats op het ver kiesbare deel van de kandida tenlijst. Al voor aanvang van de verga dering was duidelijk dat de leden zouden gaan sleutelen aan de door een onafhankelij ke commissie opgestelde con cept-kandidatenlijst. Vooral de kritiek op wethouder Hans van Kleef en op de plaats van het raadslid Cor Huijken stuitten op veel tegenstand. Maar ook Arie van Loenen legde zich niet bij voorbaat neer bij een onverkiesbare plaats. De laatste weken voor de ledenvergadering is dan ook druk gelobbyd dioor de di verse PvHA-leHen Kookvereniging voor mannen start binnenkort in Branderskelder WATERWEG Een kwartelkotelet gevuld met ganzelever en truffels of een Australische zuiglam kotelet zijn geen alledaag se gerechten. Ze komen echter wel voor op de me nukaart van de Cuisine Culinaire, een kookvereni ging die binnenkort ook in de Schiedamse Branders kelder van start gaat. Eens per maand zullen de leden daar onder leiding van chef Hans Buyse gerechten be reiden uit de haute cuisine. Vrouwen zijn uitgesloten van het lidmaatschap. Het geslacht van de leden moet immers van 'mannelijke Orgelconcert SCHIEDAM Organist Guus Korpershoek bespeelt 00 vrij dag 12 januari het orgel van de Dorpskerk. Zijn concert is het eerste in een reeks orgel concerten die de komende we ken gegeven zullen worden. Op het programma staan on der andere werken van Bach en Kellner. De toegang is gra tis en het concert begint om 19.30 uur. Na afloop wordt wel gecollecteerd voor het on- derhoudsfonds voor het orgel. kunne' zijn, zo staat ge schreven in de statuten. De oorsprong van de Cuisine Culinaire ligt in het Limburg se Maasbree. Ongeveer twaalf jaar geleden kwam Theo Leurs op het idee een exclu sieve kookclub op te richten voor mannen. Zijn initiatief is inmiddels uitgegroeid tot een landelijk netwerk met onge veer 1500 leden. In het Rijn mondgebied bestaat reeds een afdeling in Ridderkerk met veertig leden. Hiertoe behoort ook Hans Buyse. „Acht jaar geleden ben ik lid geworden. Ik begon net als iedere nieuwkomer als aprenti (leerling, red.) en na twee jaar werd ik chef", vertelt Buyse. Als chef is hij bevoegd een kookbrigade te leiden. Deze bevoegdheid gaat hij nu in Schiedam in praktijk bren gen. Reeds zes mannen heb ben zich aangemeld. Een kookbrigade bestaat overi gens uit maximaal vijftien mannen. De leden betalen ongeveer zeshonderd gulden per jaar, exclusief een eenmalig entree geld van honderd gulden. Van dit bedrag kunnen zij tien keer koken. Dit koken gebeurt geheel in stijl. Men kookt in originele kokskledij en nuttigt het meergangen menu aan een volgens de etikette gedekte ta fel. „De leden zijn van diverse pluimage en veelal afkomstig uit het bedrijfsleven. Wij zijn geen snobs, maar wel allemaal gek van koken. Dit willen zij zo goed mogelijk doen. Koken is een sport", aldus Buyse, die zelf fotograaf van beroep is. Smaak Het bereiden van de haute cuisine-gerechten gebeurt niet klakkeloos volgens het boekje. „Wij proberen de smaak steeds te verbeteren en de recepten worden eigenhan dig uitgebreid. In het begin zijn de leden hier nogal huive- rigvoor, maar naarmate ze meer ervaring hebben gaat dat over", legt Buyse uit. Naast het zelf bereiden van maaltijden, houdt een kook brigade zich ook met andere zaken bezig. „Regelmatig gaan wij op excursie of wor- WATERWEG-NOORD „Een gelukkig negentien ne gentig". Dat is de juiste uit komst van de speurpuzzel die in De Havenloods van 14 de cember stond afgedrukt. Uit de vele kaarten met goede oplossingen zijn drie prijs winnaars tevoorschijn geko men. De hoofdprijs, de 3792 pagi na's tellende Dikke van Dale, is gewonnen door Willy Al kemade, Nobeldreef 157 Maassluis. M. Bakker-Heet- kamp, Tjotter 16 in Schie dam heeft de tweede prijs ge wonnen: een Groot Woor denboek Hedendaags Neder lands met bijna honderddui zend trefwoorden. De derde prijs, een Handwoordenboek Hedendaags Nederlands met ruim 1200 pagina's, gaat naar de in Vlaardingen wo nende M. Poot, Maassluisse- dijk 206. De prijzen kunnen worden afgehaald bij de balie van het kantoor van De Havenloods/Nieuwe Vlaar dingse Courant, Hoogstraat 122 in Vlaardingen. SCHIEDAM— In diensten centrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan 766 vindt zondag 14 januari een ruil beurs plaats. Vanaf 13.30 uur kunnen munten, postzegels, stripboeken, prentbriefkaar ten en eerstedag enveloppen van eigenaar wisselen. De toegang is gratis. Ook de taxatie van de spullen is gra tis. den demonstraties en lezingen gehouden. We nodigen bij voorbeeld een poelier uit, die een vildemontratie geeft of een haas uit z'n jas haalt", schetst de chef. Internationaal SCHIEDAM Het gaat goed met de Schiedamse WV. Steeds meer mensen vinden de weg naar het kantoor aan de Buitenha venweg, waar zij informa tie kunnen krijgen over de Brandersstad. De VW ont plooit echter ook heel veel promotionele activiteiten, die de toegenomen toeris- tenstroom nog meer moe ten uitbreiden. Hiertoe be hoort onder andere een nieuwe wervingsfolder, die afgelopen maandag op feestelijke wijze gepresen teerd werd. In 1990 zal de VW de Jene- verstad ook promoten op een aantal internationale beurzen. In Utrecht, Antwerpen, Essen en Leverkusen zullen Schie damse folders te vinden zijn bij de stand van de provincia le VW van Zuid-Holland. Daarnaast wordt een bezoek aan de Brandersstad aange prezen in nationale en inter nationale brochures. De nieuwe folder is ontwor pen door het Schiedamse vormgevers-duo Wiegman Kroeze. De foto's Zijn geno men door de Schiedamse foto graaf Jack van Raay en de druk is verzorgd door drukke rij Mercator. „Het is een Schiedamse aangelegenheid geworden en zo hoort het ook", sprak Hans Pillard, de directeur van de plaatselijke VW. Schiedam wordt afgeschil derd als een oerhollandse stad. In maar liefst vier talen (Nederlands, Frans, Engels en Duits en misschien binnen kort ook in het Italiaans) wordt de toerist geïnformeerd over de bezienswaardigheden in de Brandersstad. Zo heeft Schiedam de hoogste molens ter wereld en geven het Natio naal Gedistilleerd Museum en branderij De Tweelingh een goede indruk over het bran- dersverleden. Burgemeester Scheeres ont ving maandag de nieuwe fol der uit handen van VW-voor zitter, de heer Van de Geest. De burgervader sprak zijn waardering uit over het beleid van de VW en wenste de di recteur succes met de op han den zijnde automatisering en regionale samenwerking. Burgemeester Scheeres en VW-voorzitter Klaas van de Geest bekij ken samen de nieuwe folder. Toneelstuk van Van Houweninge Zij die lid worden, blijven dit meestal voor hun verdere le ven. Het oudste lid is bijvoor beeld 73 jaar. De Cuisine Cu linaire heeft ook internationa le contacten in Duitsland, Zwitserland en België. Af en toe gaan de kookliefhebbers bij elkaar op bezoek. Om de twee jaar vindt een interna tionaal eetfeest plaats en in 1992 zal dat in Rotterdam zijn. Hans Buyse is dan zeker van de partij. Voor het zover is, zai hij dit jaar voor het eerst deelnemen aan een kookwedstrijd in Amsterdam. „Ik hoop bovendien binnen kort maïtre te worden", be sluit hij. De Cuisine Culinaire start op maandag 22 januari. Belang stellenden kunnen zich aan melden bij Hans Buyse via nummer 419 78 61 of bij de Branderskelder via nummer 473 77 87. Chef Hans Buyse in de keuken van de Branderskelder. de hoofdsponsors de alleen rechten voor de verkoop, van de kaarten in dit gebied. Zoals veel kunstenaars werd Van Gogh pas na zijn dood bekend. Op de tentoonstellin gen, die door koningin Beatrix worden geopend, worden dan ook anderhalf miljoen bezoe kers verwacht. Om dit aantal in goede banen te leiden wor den de kaarten per tijdblok verkocht. Vanaf 15 januari gaan de kaarten in de voorverkoop. De toegangsprijs bedraagt twin tig gulden per museumbezoek. Voor een gecombineerde toe gangskaart, dat wil zeggen een kaart voor beide tentoon stellingen betaalt men 35 gul den. De tentoonstelling duurt van 31 maart tot en met 29 juli. De musea zijn zeven dagen per week geopend. Meer informa tie kan worden verkregen bij de filialen van de Bondsspaar bank in Schiedam en Vlaar dingen. SCHIEDAM Chiem van Houweninge is de schrijver van het toneelstuk 'De zaak Henny' dat vrijdag 12 januari in het Passage Theater op ge voerd worden. De regie is in handen van Ton Lutz. Het verhaal gaat over een zestien jarige jongen die het produkt is van een genetisch experi ment. Hij blijkt half mens en half aap te zijn. De rechter moet beslissen of hij recht heeft op leven. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten kosten f 22,-, f 19,- en f 16,-. Houders van en CJP of Pas65 genieten een korting van f 3,-. De spelers van het stuk De zaak Henny. SCHIEDAM/VLAARDIN- GEN Toen Vincent van Gogh in 1890 op 37-jarige leeftijd verkoos het aardse tranendal te verlaten, kon nie mand bevroeden dat voor de werken van de tijdens zijn le ven miskende schilder later nog eens miljoenen betaald zouden worden. Ter gelegenheid van de hon derdste sterfdag van de Hol landse schilder wordt dit jaar een grote overzichtstentoon stelling georganiseerd in het rijksmuseum Vincent van Gogh in Amsterdam en het Kröller-Müller in Otterloo. De Bondsspaarbank Schiedam- /Vlaardingen heeft als één van De directie van de Bondsspaarbank en 'Vincent van Gogh' bijeen.

De Havenloods | 1990 | | pagina 3