JJjj DE HAVENLOODS A -leze krant Bewoners eisen extra verzet van wethouder tegen RW19 m 4?5 15r 22» 14?5 I4?5 Schiedams Nieuwsblad EETSSSI TERMEULEN Artotheek officieel van start BJUSTOL a- v\\\ Bi| Brilmil tijdelijk: twee brillen halen éénbetalen! 'Calling' speelt in Podium Voor echt i'i j o EDITIE P, DONDERDAG 25 JANUARI 1990, 39e JAARGANG Nr. 4 Zondag 28 januari - 20.15 uur KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. de grote zaal van de Doelen t.b.v. het familiehuis Dr. Daniël den Hoed Kliniek. Kaartverkoop aan de kassa van De Doelen. Telefoon 010-413.24.90. Prijzen 30, 50 en 75 gulden; VIP-tickets f 250.-. SCHIEDAM In biblio theek Noord aan het Bachplein wordt al sinds november vorig jaar kunst uitgeleend. De daar gehuisveste artotheek zal morgen (vrijdag 26 janua ri) officieel geopend wor den door de heer Brou wer, gedeputeerde van de provincie Zuid-Holland voor culturele zaken. Reeds 85 Schiedammers zijn inmiddels lid geworden van de Schiedamse artotheek. "Dit is iets boven verwach ting, want ik had verwacht binnen een jaar ongeveer tweehonderd leden te heb ben", vertelt Jan van Dulle- men, medewerker van de ar totheek. De leden betalen vijftig gulden per jaar en kunnen voor dit bedrag maximaal vier kunstwerken lenen. Zij kunnen kiezen uit een collectie van ongeveer 870 stuks. "Eigenlijk hebben we nog meer, maar sommige werken uit het BKR-bezit van de gemeente zijn niet ge schikt voor de uitleen. Dit komt voornamelijk door de grote afmetingen", verklaart Van Dullemen. In de toe komst zal het aanbod uitge breid worden met de collec tie van de artotheek Rijn mond die in Rotterdam is ge vestigd. Bovendien heeft de gemeente Schiedam f 25.000.- beschikbaar ge steld voor nieuwe aankopen. Het depot van de artotheek is gevestigd in een schoolge bouw op het Bachplein. De kunstlener kan met behulp van dia's een keuze maken in het bibliotheekgebouw, waarna hij of zij het kunst werk bij het depot kan opha len. Een speciaal hiervoor vervaardigde bewegwijze ring moet ervoor zorgen dat dit vlekkeloos verloopt. Bij de officieuze opening in november vorig jaar maakte wethouder Hafkamp duide lijk dat met de komst van de artotheek een lang gekoes terde wens van de gemeente in vervulling is gegaan. Hij wilde de artotheek in het centrum vestigen, maar dat bleek niet haalbaar. Het is overigens niet uitgesloten dat de artotheek in de toe komst wel in het centrum ondergebracht wordt, wan neer een nieuwe bibliotheek op het Stadserf verrijst. Tot de collectie van de artotheek behoort onder andere een enorme krokodil. Ruilbeurs SCHIEDAM In diensten centrum De Vier Molens vindt op zondag 28 januari een ruil beurs plaats. Vanaf 13.30 uur kunnen muntén, postzegels, prentbriefkaarten, stripboe ken, sigarenbandjes en eerste dagenveloppen geruild wor den. Het dienstencentrum bevindt zich aan de Nieuwe Damlaan 766. De toegang is gratis. Dit geldt ook voor de taxatie van de ruilobjecten. Bouwweg tijdelijk dicht SCHIEDAMDe bouwweg door Spaland tussen de Har- reweg en de Kerkweg is van maandag 29 januari tot en met donderdag 1 februari gesloten voor verkeer. Het gedeelte tussen de kerkweg en de Zwa luwlaan blijft bereikbaar. Tij dens de afsluiting zal een riool aangelegd worden. Bestemmingsverkeer voor de wijk Spaland kan gebruik maken van de Scheepvaart weg. A Reorganisatie Blauwe Brug A Kilometerkampi oen Ton Wenne- kers heeft hart nog steeds aan voetbal verpand A Madeline Bell schittert in Cotton Club 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Cursus voor dikke kinderen SCHIEDAM De GGD 'Nieuwe Waterweg Noord or ganiseert in samenwerking met wijkcentrum De Erker een cursus voor dikke kindren van tien tot twaalf jaar. De kinderen zal geleerd worden hoe zij kunnen omgaan met hun dik-zijn. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met De Er ker (tel. 426 77 67) of de GGD (tel. 473 41 00). De cursus start pas op 8 maart. Op 22 februari is een informatiedag in De Erker aan de Jan van Avennestraat 32. De verkeerstuin Plaswijckpark komt er, dankzij... Grond en Wegen b.v. Computercursus SCHIEDAM Werkloze* kunnen bij het Educatief Cen trum voor Volwassenen een basiscursus computerkunde volgen. De cursisren komen 16 keer bijeen en zullen zich voornamelijk bezighouden met tekstverwerking. De kos ten bedragen zestig gulden. De lessen zijn telkens op maandag van 08.30 tot 12.00 uur en van 12.45 tot 16.00 uur. De eerste bijeenkomst is op maandag 5 februari. Belang stellenden kunnen zich opge ven bij het M.C.M.de Groot huis aan de Stadhouderslaan 30 6tel. 426 15 11). De deelne mers moeten overigens welbij het arbeidsbureau ingeschre ven staan. Première in De Teerstoof SCHIEDAM— Theater De Teerstoof brengt zaterdag 27 januari de première van de Frits Fricket Show. De Belg Water Baele speelt showmas- ter Fricket, die een verfrissen de lawine van geestigheden over het publiek uitstort. De voorstelling begint om 20.30 uur. De toegangskaarten kos ten f 12,50. Houders van een CJP of Pas65 betalen tien gul den. De Teerstoof bevindt zich aan de Nieuwstraat 12. Kinderen van vier tot twaalf jaar kunnen zaterdagmiddag naar het poppentheater van Anneke Strack in hetzelfde theater. Zij speelt 'Het Tover visje' dat gebaseerd is op het Piggelmee-verhaal. De voor stelling begint om 14.00 uur. De toegangskaarten kosten f 3,75 per stuk. Zijdeveld hoopt op overleg met minister Maij-Weggen SCHIEDAM Het Comité Verontruste Bewoners Schiedam-Noord heeft wethouder Chris Zijdeveld aangespoord zich nog eens krachtig te verzetten tegen de aanleg van Rijksweg 19. Nu Rijkswaterstaat in Schipluiden begonnen is met voorbereidende werk zaamheden, vinden de be woners het de hoogste tijd om alles op alles te zetten om de aanleg van de onge- Speelfilm met Alein Delon SCHIEDAM— De film 'Un amour de Swann' van regis seur Volker Schlöndorf wordt vrijdag 26 januari in het Film huis vertoond. De hoofdrollen worden vertolkt door Jeremy Irons, Ornella Muti en Alain Delon. De film toont de lief desgeschiedenis tussen twee personen met botsenden ka rakters. Bezoekers zijn reeds om 20.30 uur welkom in het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12. De film begint om 21.30 uur. De toegang bedraagt vier gulden voor donateurs en vijf gulden voor niet-donateurs. Leder nullijner in de kleuren grijs. Maten 32 t/m 46. Bristolprijs alleen deze week! nu 45 filialen in het hele land w.o. 2 x In ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 ZUIDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804162 it 219 tel. 010-4353730 koopavond op vrijdag tot 21.00 uur f wenste Rijksweg te voor komen. Wethouder Zijde veld heeft inmiddels laten weten het volledig met de bewoners eens te zijn. Ook is hij bereid stappen te on dernemen. Het verzet van de bewoners richt zich niet alleen tegen de komst van Rijksweg 19, maar ook tegen de bouw van een tweede Beneluxtunnel. Ook wethouder Zijdeveld heeft zich namens het gemeentebe stuur al meerdere malen tegen de aanleg van de Rijksweg uitgesproken. Begin januari heeft de gemeente Schiedam bovendien de notitie 'Sturen of volgen' naar minister Maij- Weggen van Verkeer en Wa terstaat gestuurd. Hierin stelt het stadsbestuur dat een tweede Beneluxtunnel niet past binnen het nationaal ver keer s- en milieubeleid. In deze nota pleit Zijdeveld ook voor meer openbaar ver voer in plaats van meer we gen. „Het is belachelijk om mensen als het ware de auto in te dwingen door meer wegen aan te leggen en hen vervol gens weer uit die auto te ha len. Het Rijk heeft duidelijk geen visie", meent de wethou der. Hij hoopt dat Rijksweg 19 daarin verandering brengt. „Rijksweg 19 kan het keer punt zijn van het Rijk dat tot inzicht komt", aldus Zijde veld. Ook de verontruste bewoners uit Schiedam-Noord hopen de overheid tot andere gedachten te brengen. Samen met het Vlaardingse comité van ver ontruste bewoners hebben zij minister Maij-Weggen begin december een brief geschre ven, waarin zij de minister uitnodigen voor een persoon lijk onderhoud. Wethouder Zijdeveld wil de minister eveneens in een gesprek zijn bezwaren duidelijk maken. Overleg baar gemaakt, maar dat bleek niet voldoende. Volgens de procedure dient dat namelijk ook schriftelijk te gebeuren. De brief heeft Zijdeveld in middels op de bus gedaan. „Ik wil met de minister in overleg treden, zodat wij niet via bij voorbeeld open brieven met elkaar commiceren. Ik hoop dat deze minister daar gevoe lig voor is en ik ben in dit opzicht optimistisch ge stemd", vertelt Zijdeveld. Afrit A-20 De verontruste bewoners schrijven in hun brief aan Zij develd dat hij tijdens dit on derhoud met de minister niet alleen de bezwaren tegen Rijksweg 19 onder haar aan dacht moet brengen, maar ook de mogelijke afsluiting van de afrit Holy-Zuid van de A-20. Het comité meent namelijk dat de verwijdering van deze afslag zal leiden tot enorme files in Schiedam. De bewoners verlangen dat Zijdeveld alle juridische mid delen ter hand neemt om de komst van een tweede Bene luxtunnel en Rijksweg 19 te verhinderen. De wethouder is hiertoe bereid, want 'niet ge schoten is altijd mis', stelt hij. Ook zegde hij toe dat de ge meente Schiedam acties van milieu-organisaties tegen Rijksweg 19 zal steunen. Tegen inlevering van deze bon twee f complete brillen halen en maar één betalen!^ (Geldig t/m 31 januari 1990) »0e gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen i Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het R'dam Kruiskade R'dam Termeulen R'dam Zuidplein (1 uur service) In de Gouden Gids vindt u de In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur; enz.) dan geldt een toeslag. iGeen andere kortingen tijd. Op beide brillen 1 iaat garantie. Vlaardingen Schiedam Spijkenisse bijeengekomen om hun bezwaren Mr. Schreurs onderscheiden SCHIEDAM Mr. M.R. Schreurs, oud-voorzitter van r.k. scholengemeenschap Spieringshoek, is benoemd tot Ridder in de orde van de Hei lige Gregorius de Grote. De onderscheiding werd gisteren uitgereikt door mgr. J. Zuid geest, vicaris-generaal van het bisdom Rotterdam. De heer SchreuFs heeft zich verdienstelijk gemaakt voor het r.k. onderwijs in de regio Waterweg Noord. Zo was hij sinds 1959 lid van schoolbe sturen van basis- en voortge zet onderwijs in Vlaardingen. Vanaf 1972 was hij voorzitter van de Stichting voor katho liek onderwijs, het bestuur van Spieringshoek. De stichting roemt mr. Schreurs om zijn belangloze inzet, grote deskundigheid op financieel- en juridisch gebied en kennis van zaken met be trekking tot de organisatie van het katholiek onderwijs in Nederland. De hoge kerkelijke onder scheiding is mr. M.R. Schreurs o.a. toegekend vanwege zijn werkzaamheden als penning- meeste van het bestuur en centrale commissie ten tijde van het Pastoraal Instituut te Rotterdam en het Pastoraal Concilie van Nederland. I De vier man sterke band 'Calling'. SCHIEDAM Pat del Fuego vormt de drijvende kracht achter de formatie 'Calling' die zaterdag 27 januari in café Podium optreedt. Pat is de zoon van de Mexicaanse jazz pianist Honore del Fuego. De band bestaat in totaal uit vier man. Het concert begint om 22.30 uur en de toegang is gra in ditzelfde café worden op vrijdag vanaf 22.30 uur platen gedraaid door een Rotterdam se DJ. Op donderdag is de ge bruikelijke jamsessie. Ook hier zijn belangstellenden vanaf 22.30 uur welkom. Wella forte hairspray Houdt je kapsel de hele dag makkelijk in model. 333 ml VAN 5.95 VOOR Skisokken Diverse dessins en kleuren. NU 3 PAAR Skipully's Warm en comfortabel. In vele kleuren. Perstuk 14.95 NU2VOOR Satijnen overgordijnstof Dicntgeweven. Fraise/groen, fraise of groen/lila. 140 cm breed. Per meter: VAN32.95VOOR Pannen Voor gas en elektra. Wildpan p38 cm van 29.95 voor 22.95 frituurpan van 27.95 voor 19.95 braadpan 0 26 cm van 24.95 voor 16.95, braadpan 024 cm VAN22.95VOOR Aanbiedingen gelden t/m 31 januari of zolang de voorraad strekt.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1