mm Runner-up DHS drukt Schiedam dieper in degradatiezorgen Boom klieft doellat Juventus in halve finales lekkere Snacky Snack 10% EXTRA SchiedamsNieuwsblad Ruytenberg: 'Nederlaag enorme opdonder' Finalekans voor dammer Ron Heusdens minimaal 'Big business money' of Ursus contra gemeente KORTING MARTEN M0NS 4 WALNUTS VOOR TREK NAAR DE HAVENLOODS DINSDAG 30 JANUARI 1990 5-173 SCHIEDAM In de vier- deklasse-derby tussen Schiedam en DHS ontbrak het niet aan belangen. De thuisploeg verkeerde sinds enige tijd onder de rode streep, terwijl de gasten zich concentreerden op de tweede periodetitel. Het traditionele trainingskamp in het Brabantse Dongen ten spijt bleef Schiedam zondagmiddag op een winr derig Harga met lege han den achter. DHS had aan twee bekeken kopballen genoegn om de wedstrijd naar zich toe te trekken (1- 2). Voor Schiedam-trainer Hans Ruytenberg een grote teleurstelling. „Deze ne derlaag betekent echt een enorme opdonder voor ons. We hadden ons goed voor bereid, de spelers hebben alles gegeven en toch ver liezen wij die partij. Schie dam heeft zware tijden voor de boeg..." Schiedam begon het duel ge havend. Leen Korengevel bleef geschorst aan de kant. DHS startte daarentegen vol ledig. Het eerste half uur ge bruikten de twee teams voor het spreekwoordelijk aftasten van eikaars krachten. Pas in de 30e minuut deed zich de eerste mogelijkheid voor. Mi chel Bol overbrugde met een in worp zo'n 25 meter waarna Bakkes kon inkoppen. Schie- dam-doelman Richard de Bruin redde spectaculair met één hand. Nog geen 40 secon den later werd Ruben Korsten met dén slimme steekpass aangespeeld. De donkere DHS-aanvaller aarzelde geen moment en nam de bal in één beweging op de voet. Op slechts enkele centimeters miste hij het doel. Wind Met de wind in de rug creëer de een hardwerkend Schie dam opvallend weinig kansen. I DHS-trainer Van Dijk: „Alles Slechts centrumspits Mario kansrijke positie, maar hij re ageerde niet adequaat. De tweede helft was slechts vier minuten oud toen de score werd opengebroken. Schie- dam-middenvelder Ronald Scholte maakte zich knap vrij op circa twintig meter van het doel en haalde snoeihard uit. Andre Heine had geen ver weer en de bal verdween in de rechterbovenhoek. Trainer Ron van Dijk nam direct maatregelen. Middenvelder Bakkes werd geofferd voor aanvaller Cavid Tuncer. Dat bleef niet zonder gevolgen. DHS, dat er tot dan toe niet in slaagde het beter verzorgde veldspel in doelpunten uit te drukken, drong nog meer aan en kreeg ook betere kansen. Het was tenslotte laatste man Henny Rigters die de gelijk maker scoorde. In de 19e mi nuut bracht Nol Roozen na een afgeslagen aanval de bal opnieuw hoog in het doelge bied waar Rigters laag in de hoek inkopte. Mosso kwam tweemaal in en Van de Bergh. Beide teams weigerden genoegen te nemen met een puntendeling. De be slissing viel pas vijf minuten voor tijd. Vanaf de linkerflank deponeerde Kalaboyas een vrije trap op het hoofd van Gerry Overman (opnieuw een meegekomen verdediger). De robuuste voorstopper knikte slim in, 1-2. In de slotfase kreeg de thuisploeg alsnog een prima kans om op gelijke hoogte te komen. Scholten vuurde een directe vrije schop in eerste instantie snoeihard in de DHS-muur, knalde in de rebound op de onderkant van de lat, waarna invaller Van de Bergh een uitgelezen moge lijkheid kreeg. Zijn kopbal miste echter kracht en preci sie, zodat het 1-2 bleef. Werklust Beide trainers beaamden dat werklust de boventoon had gevoerd in de derby. Van Dijk: „Het oogde daardoor allemaal nogal chaotisch. Toch vind ik dat DHS verdiend heeft ge wonnen. Wij hebben iets meer kwaliteit in huis. Alles wordt nu afgestemd op de tweede periode, die over zeven wed strijden gaat. Wij leiden op dit moment met 6 punten uit 3 partijen. Dat biedt perspectie ven". Hans Ruytenberg sprak van een schlemielige nederlaag. „Een gelijkspel zou de beste afspiegeling zijn geweest. Toch kan ik de spelers niets verwijten. Er is vanmiddag keihard gewerkt. Dat er kan sen gemist worden, hoort bij de voetbalsport. Ons gebrek aan klasse zullen we nog ria- drukkelijker moeten compen seren door inzet. Dat het moeilijk wordt voor Schiedam staat als een paal boven wa ter, maar ik hou me maar vast aan mijn reputatie. In mijn 18-jarige loopbaan als trainer ben ik namelijk nog nooit ge degradeerd, dat wil ik graag zo houden", aldus de naar Lage Zwaluwen (derde klasse zaterdag) vertrekkende coach. DHS steeg door deze overwin ning naar een hoge midden- mootpositie (11 uit 11), Schie dam staat met 5 punten uit 12 duels stijf onderaan. Werklust voerde de boventoon in de derby. SCHIEDAM - De mannense- lectie van Juventus heeft het afgelopen weekeinde twee maal toegeslagen. Zaterdag avond elimineerden de Schie dammers in het kader van de bekerstrijd JBC/Noorderha- venkade (73-90) en een etmaal later werd voor de competitie Alexandria afgetroefd (115- 87). De vrouwenploeg verging het minder goed. In en tegen Waddinxveen trok Juventus aan het kortste eind (69-64). Aanvankelijk gold het beker toernooi, waarop een open in schrijving van toepassing was, als een aardige bijkomstig heid voor Juventus. Coach Frans Wentholt benadrukte steeds weer dat een hogé klas sering (de titel) in de reguliere competitiè hls hoófddoel voor dit seizoen gold. Naarmate het bekertoernooi vorderde werd ook de Schiedamse animo groter. Dat bleek zaterdag avond in Julianadorp (nabij Den Helder) eens te meer. In de kwart-finales trad Juven tus aan tegen JBC/Noorder- havenkade, dat eveneens in de tweede klasse van het rayon uitkomt. Initiatief Juventus had gedurende de hele wedstrijd een overwicht maar slaagde er niet in een comfortabele voorsprong te nemen. Steeds opnieuw kwam JBC/Noorderhavenkade te rug. Bij rust was de stand 31- 39 in het voordeel van de Schiedammers. In de tWeede helft speelde de ploeg van Frans Wentholt aanvankelijk rustiger, maar naarmate het duel vorderde,'kroop dé on rust in het team. Het had een chaotishe slotfase tot gevolg, waarin Juventus echter het hoofd boven water hield. Een, helft nam Juventus gedecideerd afstand van Alexandria. alsnog ruim uitgevallen, eind stand van 73-90 was het eind resultaat. Peter van der Waal was de absolute topscorer met 39 punten. In de halve finales zijn twee ploegen uit de promotieklasse doorgedrongen (Gunco en Acrides). Frans Wentholt: "Dat zijn geen geringe tegen standers. Toch hoop ik op Gunco, dan weten we name lijk direct waar we momenteel werkelijk staan." Zondag nam de mannenploeg het op tegen Alexandria. De eerste helft resulteerde in een doelpuntenfestival (52-52). "Er werd door ons nauwelijks verdedigd", merkte Wentholt later op. "Ik heb de ploeg be wust aan laten modderen. Ik hoopte dat men zou leren van eigen fouten. Natuurlijk heb ik in de pauze ingegrepen." Dat bleef niet onopgemerkt. Met opnieuw Peter van der Waal als grote animator, dit maal scoorde hij 50 punten, liep Juventus weg en finishte op 115-87. Door deze zege be houden de Schiedammers (met 24 uit 14) een voorsprong van 4 punten op Verkerk. De rechtstreekse confrontatie tussen de lijstaanvoerder en de nummer twee staat eind februari op het programma. "Het is duidelijk dat het de sleutelwedstrijd van dit sei zoen wordt", aldus coach Wentholt. Vrouwen De basketbalsters van Juven tus stelden teleur. Uit tegen Waddinxveen bleek een uiter mate zwakke Schiedamse start noodlottige gevolgen te hebben. Na zes minuten was de stand 12-2 in het voordeel van de thuisclub, een marge waartgen de selectie van Peter Snel gedurende het hele duel moest opboksen. Met Saskia van der Broek als meest pro- duktieve speelster (20 scores) werd het anderhalve minuut voor het eindsignaal toch 61- 61. In inhaalrace had echter te veel kracht gevergd van de Schiedamsen, want in de laat ste 90 seconden liep Waddinx veen alsnog weg tot 69-64. Ju ventus heeft met 18 punten uit 14 wedstrijden het kampi- oenslot niet meer in eigen hand. "Het moet raar lopen willen wij nog een kans krijgen", beaamt coach Snel. SCHIEDAM Hoewel beduidend minder zwaar getroffen dan het Rotterdamse Spangen waar een deel van het dak van de Schietribune waaide) bleven ook de Schiedamse sportaccommodaties de afgelopen week niet vrij van stormschade. Scoreborden gingen tegen de vlakte (Schiedam en PPSC/SFC) en dug-outs werden door de wind verplaatst (WK). Het fraaiste plaatje werd echter opgeleverd door een omgeblazen boom op het oefenterrein van Excelsior'20. SCHIEDAM— De kans dat Ron Heusdens zich alsnog zal plaatsen voor de finale van het Nederlands Damkampi oenschap is minimaal. Het af gelopen weekeinde veroverde de Schiedammer, ondanks ruime winstmogelijkheden, slechts één wedstrijdpunt. Met zes punten uit zes ronden bezet hij nu een middenmoot- positie in groep 3. Zaterdag trad Heusdens aan tegen een van de overige favo rieten uit zijn groep. De Schiedammer pakte de zaken energiek aan en kwam op schijfwinst. Analyse leerde dat Heusdens op een gegeven moment de zege yoor het grij pen had, maar hij verwisselde de volgorde van twee cruciale zetten. Scholma offerde nog maals een schijf, maar sloeg toen onverbiddelijk toe. Heus dens, inmiddels in grote tijd nood gekomen, moest zelfs re mise laten lopen en beide wedstrijdpunten aan Scholma laten. Heusdens terugkijkend: "Ik weet dat ik de overwin ning binnen handbereik heb gehad. Mijn euvel is echter dat ik op beslissende momenten ga twijfelen aan mijn zetten. Dat kost ongelooflijk veel tijd en energie. Ik heb de twee zet ten die deze partij hadden kunnen beslissen gezien, maar op het laatste ogenblik him volgorde veranderd. Natuur lijk baalde ik achteraf vrese- lijk." Zondag tegen Goudt ontwik kelde zich hetzelfde beeld. Ron Heusdens die zijn oppo nent aanvankelijk overspeel de, maar kansen op de over winning liet schieten. Op nieuw in de tijdnoodfase aan geland kon de Schiedammer ditmaal wel afwikkelen naar een puntendeling. Toch over heerste opnieuw de teleurstel ling. "Ik pakte Goudt in, heb hem volledig overspeeld. Door die opspelende faalangst moet ik dan wederom tien zetten in een paar minuten doen. En weer winst uit handen gege ven." Iin groep 3 voert Frank Teer de ranglijst aan met 11 punten uit 6 ronden, tweede is Schol ma met 9 uit 6. Ron Heusdens bezet een gedeelde vierde plaats met 6 uit 6. Het komend weekeinde zal hij volledig op winst gaan spelen. "Ik reali seer me terdege dat mijn kan sen op een finaleplaats nihil zijn, maar ik ga het toch pro beren. Ik weet dat ik de capa citeiten heb om me te kwalifi ceren. Die vreselijke faalangst nekt me steeds." SCHIEDAM Het afgelopen weekeinde nam ook DRZ- coach Cock de Jong plaats op de op volle toeren draaiende trainerscarrousel. Aan het einde van dit seizoen houdt De Jong het, na drie jaar, voor gezien bij de RVB- hoofdklasser. Zijn commen taar: „Ik vind dat een trainer iets moet toevoegen aan een ploeg. Dat wordt in de loop der tijd moeilijker. „Je^ordt één met de jongens. Na drie seizoenen ben ik toe aan een nieuwe uitdaging. Ik blijf graag werkzaam binnen de voetbalsport Iets met de jeugd spreekt me wel aan, maar concrete toekomstplan nen heb ik nog niet" SZC kopje onder SCHIEDAM - SZC is dit weekeinde ruimschoots afge troefd door koploper Vivax. De Schiedamse waterpoloërs verloren in Oegstgeest met 11- 3. De Schiedammers begonnen gehavend. Met slechts acht poloërs (dus één wisselspeler) kwam men fysiek te kort te gen Vivax. Al in de eerste pe riode drukte de nog ongesla gen lijstaanvoerder dit uit in een grote voorsprong (4-1). In de tweede periode bleef deze marge gehandhaafd (5-2), maar in het derde bedrijf toonde de thuisploeg opnieuw haar overmacht (9-2). De eindstand was 11-3. Doelpun tenmakers aan Schiedamse zijde waren Richard Kramer (tweemaal) en Jos Nieuwen- dijk. SZC bezet nu de laatste plaats met 4 punten uit 11 duels. Volgens speler Erwin Zwerver is de situatie echter niet hope loos. "De onderlinge krachts verschillen zijn, uitgezonderd Vivax, nihil. In de play-offs gaan wij tegen de ploegen als De Viking en GZC ongetwij feld punten pakken." SCHIEDAMIn het meest recente clubblad van Ursus zet redactielid Henk Schutten onder de kop 'Nieuwe visie op de Parallelweg' vraagtekens bij de inschikkelijkheid van de gemeente Schiedam inzake de mogelijke nieuwe accom modatie van eerste divisieclub SW. Een letterlijke weergave van zijn artikel. „Nog geen jaar (februari- /maart 1989) na de (noodge dwongen) verhuizing van Ur sus vanaf complex 'De langen Bogert' naar sportpark Harga (HBSS), waarbij de achterge laten accommodatie spoedig 'vakkundig' gesloopt werd, is de verlaten lokatie aan de Pa rallelweg weer in het nieuws. John van Dijk, voorzitter en financiële man van SVV, wil namelijk zo snel mogelijk een nieuw stadion laten bouwen voor de prof-afdeling van zijn vereniging en heeft daarbij o.a. het oogericht op het ter rein aan de Parallelweg. Dit in verband met de meest ge schikte ligging nabij het sta tion Schiedam/Rotterdam- West (veilig en snel transpor teren van diverse supporters- groepen). Na besprekingen met de Nederlandse Spoorwe gen zal de gemeente Schiedam moeten beslissen of het nieu we SW-stadion daadwerke lijk aan de Parallelweg ge bouwd kan worden". „Even terug naar het verle den; drie jaar geleden was Ur sus nog bezig om in zekere samenwerking Martinit van uit sportpark Thurlede naar het complex 'De Langen Bo gert' te laten komen, waarbij opgetekend moet worden dat de leden akkoord gingen met dit bestuursplan (januari 1987). Echter de gemeente Schiedam gooide toen roet in het eten door via het herstruc tureringsschema Ursus te be richten dat het terrein op ze kere termijn verlaten diende te worden. Goed, de gemeente voldeed daarbij aan de door Ursus gestelde financiële eisen, maar toch roept deze zaak (zoals de gehele her structurering) vele vraagte kens op. Echter tegen 'big business money' kan ten slotte geen enkele amateur club op. 4xRAüS€ VOORDEELBON alleen tegen inlevering van deze bon Ambachtelijke schoenmakerij Dealer van o.a.: Van Lier Mephisto Romika Babouche Mattil Tana Woudloper Aleidastraat 64b Schiedam 1 WEET U HET NOG! Voor bekroonde vlees waren goud, zilver en brons moet u zijn bij uw eigen slager GOUD: slagers achterham rm.n nflW 7 VERSTE VLÉÉS HAALJE LEKKER DICHTBIJ I GOUD:gelderserookworst OB WPr> SLAGERIJ ZILVER: gerookte worst Aleidastraat 58 3117 DK Schiedam Telefoon 010-4267766 (boterdeeg, amandelspijs, gebroken walnoten) van 6.80 NU uw voordeel 1.10 banketbakkerij Vincent v. d. Bosch Westfrankenlandsestraat 93 Telefoon 426 8883 n In, dam 4 West Frankelandsestraat 77 Schiedam

De Havenloods | 1990 | | pagina 5