yj DE HAVENLOODS Gemeente haalt bezem door Stedelijk Museum 4?5 2r 29?5 14?' Schiedams Nieuwsblad 0TERMEULEN Taal en rekenen leren met behulp van afval Stemmen bij volmacht of in bureau naar keuze BWSTOL Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. Gisteren Directeur Hans Paalman trekt zich per 1 juni terug i Voor echt Lc-t^e [)i k[2.en, EDITIE P, DONDERDAG 1 FEBRUARI 1990, 39e JAARGANG Nr. 5 ujegener huus-aaohuLSbladen KANTOOR. HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR. PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. A Domien Brandsma kan de marathon wel vergeten A Wethouder Ma dern contra s.v. de Geuzen A Thérèse en Nicolae optimistisch over Roemenië Expositie Van bier tot brood' SCHIEDAM De lessen aan de W.H. van Lief- landschool staan tot en met 20 februari in het te ken van het milieu. On derwijzeres Jolande Bis schop heeft samen met de overige teamleden een uitgebreid programma samengsteld, waarin de leerlingen op allerlei ma nieren met het milieu in aanraking worden ge bracht. het afval staat daarbij centraal. „Kinderen horen veel over het milieu, maar we weten er eigenlijk maar weinig vanaf. Door middel van dit project willen wij hen milieubewus ter maken", vertelt Jolande Bisschop. De Van Liefland- school is een school voor het zogenaamde lom-onderwijs en de leerlingen zijn al min of meer vertrouwd met on derwijs in projectvorm. „Onze leerlingen hebben vaak problemen met de taal en daarom leggen wij veel nadruk op aanschouwelijk onderwijs", legt de onder wijzeres uit. Elk jaar staat bovendien een bepaald pro ject centraal. In het verleden zijn thema's als gezondheid en voeding behandeld en nu is het milieu aan de beurt. In alle lessen keert dit thema terug. „In mijn groep behan del ik deze week de vuilnis zak. Zo leer ik de kinderen het woord schrijven en reke nen we met vuilniszakken", verklaart Bisschop. „Daar naast sorteren we het afval en kijken we wat mensen al lemaal weggooien. Boven dien maken we met afval een vuilniswagen" Behalve het volgen van mi lieu-lessen, dragen de scho lieren ook hun steentje bij aan de verbetering van het milieu. In het schoolgebouw staan door de ONS geleverde containertjes waarin allerlei soorten afval ingezameld worden. Gewapend met be zems hebben de kinderen gisteren de omgeving van de school en de straten in Tuin dorp schoongemaakt. Zij werden hierin bijgestaan Kijkavond Milieucontroleur Jos Prein zal de leerlingen aan de hand van dia's de komende week het een en ander over het belang van een schone leefomgeving vertellen. Ver schillende groepen van de Van Lieflandschool gaan bo vendien op excursie naar het grondreinigingsbedrijf. Het project wordt afgesloten met een kijkavond, waarop ouders en vrienden zien wat de leerlingen hebben ge maakt. „De ouders worden bij het project betrokken. Het is de bedoeling dat de kinderen spullen van thuis meenemen en thuis ook praten over de stof die wij op school behan delen", zegt Bisschop. „Het lijkt mij goed dat in de toe komst een stukje van het les rooster aan het milieu ge wijd wordt, net zo als dat nu al het geval is met vredeson- derwijs", besluit ze. Jolande Bisschop werkt samen met haar leerlingen a Veiling SCHIEDAM In Veilinghuis Hercules aan de Nieuwe Ha ven 105 is volgende week dinsdag, woensdag en donder dag een veiling van antiek, sieraden en inboedels. De vei lingen beginnen elke .avond om 19.30 uur. Belangstellen den kunnen dit weekeinde al vast een kijkje nemen. Op zaterdag 3 februari kan dat van 13.00 tot 17.00 uur, op zondag 4 februari van 11.00 tot 17.00 uur en op maandag 5 februari van 11.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Meisjes en de arbeidsmarkt SCHIEDAM Meisjes die zich willen oriënteren op de arbeidsmarkt, kunnen een cursus volgen in Klubhuis Zuid. Daar zullen zij in acht bijeenkomsten op verschillen de manieren kennis maken met allerlei beroepen en stu diemogelijkheden. Aan het einde van de cursus ontvan gen de ddelneemsters boven dien een uitgebreid informa tiepakket. De eerste les is op vrijdag 9 februari van 19.30 tot 21.00 uur. De cursisten betalen f 15,- en kunnen zich opgeven bij Lida Tode van Klubhuis Zuid (tel. 4.26.72.97). A Protest woonwa- genbewoners te gen opheffing centrum in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Honderd jaar Rotterdam, de Rotterdammers in hun jonge jaren Senectute geeft concert SCHIEDAM Het gemengd koor Senectute geeft woens dag 7 februari een concert in het kerkgebouw van de Ne derlandse Protestantenbond aan de Westyvest 92. Het con cert is georganiseerd door de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schie dam. Het koor staat onder lei ding van Bep Mekes-Rosman en wordt op de piano begeleid door Hetty Mataheru. Vanaf 12.30 uur zal het koor werken van onder andere Burleigh, Post en De Klerk ten gehore brengen. De toegang en koffie zijn gratis. SCHIEDAM Hans Paal man treedt per 1 juni af als directeur van het Stedelijk Museum. Paalman heeft tot deze stap besloten na gesprekken met het ge meentebestuur. Aanleiding was een onder zoek door een onafhanke lijk bureau naar de organi satiestructuur van het mu seum. Het bureau conclu deert dat vooral het admi nistratieve en het financiële deel van de or ganisatie niet naar behoren functioneert. Ook bij het personeelsbeleid worden vraagtekens gezet. Volgens wethouder Luub Hafkamp ligt de schuld van de situa tie niet bij Paalman alleen. „Het mag niet zo zijn dat Paalman nu als zondebok wordt afgeschilderd", al dus Hafkamp. Het vertrek van Paalman komt voor ingewijden niet ge heel als een verrassing. Al ge ruime tijd gonst het van de geruchten over de positie van de museumdirecteur, zeker nadat het museum enige ma len in de negatieve publiciteit was gekomen. Begin 1988 haalde het Schiedamse mu seum zelfs de landelijke media door de affaire Huysmans. Een expositie over deze Fran se schrijver werd afgebroken nadat een regionale krant had 'ontdekt' dat Huysmans anti semitische uitspraken had ge daan. Het Stedelijk Museum kwam later wederom negatief in het nieuws toen bekend werd dat een grote tentoon stelling van Antilliaanse kunst bijna moest worden af- Vermeulen terug op oude nest SCHIEDAM Pastor Engel- bert Vermeulen is dit week einde terug in zijn oude paro chie St. Jan de Doper. Hij zal zowel zaterdag als zondag de mis leiden. De ernstig zieke pater zal een pleidooi houden voor de menselijke kant van de samenleving. In het kader van het 25-jarig bestaan van de parochie keren dit jaar oud-pastores telkens één weekeinde terug op het oude nest. Stedelijk Museumdirecteur Hans Paalman (hier expositie Bida i Kolo) stopt er mee. met koningin Beatrix tijdens de o gefloten omdat het budget overschreden dreigde te wor den. Goed overleg Volgens Hafkamp is het be sluit van Paalman om terug te treden in goed overleg geno men. „Half mei is de renovatie van het museum gereed. Paal man draait al een aantal jaren mee en zag een gelegenheid om terug te treden", vertelt Hafkamp. Volgens de wethou der blijft Paalman wel bij het Stedelijk Museum betrokken. „Hij blijft beschikbaar. Welke vorm dat zal krijgen? Daar over moeten we nog nader van gedachten wisselen". Er wordt naar een interim directeur gezocht die in de pe riode totdat er een nieuwe museumdirecteur, komt de leiding overneemt. Deze inte rim-directeur zal de opdracht meekrijgen de reorganisatie van het museum voor te berei den. De dienst personeel en organisatie van de gemeente werkt momenteel aan de reor ganisatie. Wethouder Haf kamp zegt er naar te streven de veranderingen zo snel mo gelijk in te voeren. Andere kijk De beleidsinhoudelijke kant zal volgens Hafkamp ook in de toekomst bij het museum blijven. Wel pleit hij voor een andere kijk op het museum. „Er is al enige jaren geleden een nota uitgebracht. Het wordt tijd voor een nieuwe vi sie", zegt Hafkamp. Als het aan de wethouder ligt, zal het museum in de toekomst nog meer bekendheid krijgen. „Het Stedelijk Museum heeft al een zeer goede plaats ver diend in de museumwereld, maar wat mij betreft mag het nog meer aan de weg timme - Over de positie van waarne mend directeur Clara Stro man wil de wethouder nog geen uitsluitsel geven. „De ge sprekken met haar zijn nog gaande. Er zijn nog geen na dere stappen bekend". Vol gens Hafkamp is het echter uitgesloten dat zij de post van Paalman overneemt. Paalman zal nog wel meewerken aan de voorbereidingen van de expo sitie ter gelegenheid van het negentigjarig jubileum van het museum. 0 De bekende stemhokjes. (Archieffoto) Zelfverdediging voor vrouwen SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker biedt meisjes en vrouwen de mogelijkheid om een aantal grepen te leren ter verdediging van zichzelf. De lessen zelfverdediging zijn elke maandag van 18.00 tot 19.00 uur en de ddelneemsters betalen tien gulden per maand. - In ditzelfde wijkcentrum kan gewerkt worden aan een bete re lichaamshouding. Tijdens deze cursus van acht lessen wordt bovendien aandacht besteed aan gezichtsverzor ging. De lessen vinden plaats op zaterdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. De kosten voor deze cursus bedragen f 40,-. De Erker bevindt zich aan de Jan van Avennesstraat 32 (tel. 4.26.77.67 of 4.26.31.61). Theedansant SCHIEDAM— In diensten centrum De Vier Molens is op zondag 4 februari een thee dansant voor wijkbewoners. Belangstellenden zijn tussen 13.30 en 16.30 uur welkom. De toegang is gratis. Het dien stencentrum is te vinden aan de Nieuwe Damlaan 766. SCHIEDAM Tijdens de ko mende gemeenteraadsverkie zingen van woensdag 21 maart is het mogelijk om bij volmacht te stemmen of in een stembureau naar keuze. Hier toe dienen de kiezers wel een verzoek in te dienen bij het bureau verkiezingen aan de 's-Gravelandseweg 567. Zij die in een stembureau naar keuze willen stemmen, kun nen hun oproepingskaart la ten omzetten in een zoge naamde kiezerspas. Dit kan tot 16 maart bij de gemeente lijke secretarie. Het verzoek kan ook schriftelijk worden ingediend via speciale formu lieren die gratis bij de secreta rie verkrijgbaar zijn. Dit kan tot 7 maart. Een kiezer kan ook een ander machtigen om zijn stem uit te brengen. Een verzoek daartoe kan tot 7 maart schriftelijk worden ingediend bij de se cretarie. Daar zijn speciale formulieren verkrijgbaar. Een kiezer kan zijn oproepings kaart ook overdragen aan een andere kiezer. Nadere inlich tingen kunnen verkregen wor den bij het bureau verkiezin gen aan de 's-Gravelandseweg 567 op de tweede etage. SPOTGOEDKOOP Sportieve leder veterschoen met /N doorgenooide kuipzool. In de kleuren zwort en wit. Moten 28 t/m 46 Bristolprijs 55 45 filialen in het hele land w.o. 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN In 20 (boven Zeeman Textielsuper) tel. 010-4123636 I Rotterdam op hot ZUlÖER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804162 Vleardlngen Hoogitraot 219 tel. 010-4353730 koopivond op vrijdag tot 21 Nrvea crème Vertrouwde huidverzorging voor iedereen. 250 ml VAN 5.95 VOOR Slip» Diverse modellen en kleuren. 100% Katoen. 1 Maat. VAN 2.95 VOOR Herenp Diverse kleuren. Comfortabel 100% katoen. Maat 50 t/m 60. VAN 29.95 VOOR Chinees porselein 4 Diepe, 4 platte en 4 dessert borden 4 kop en schotels. In wit met bloemdekoratie. VAN 49.95 VOOR Satijnen overgordijnen Dicht geweven. Modern dessin in lichtgrijs/roze, lichtgrijs/lila of licht grijs/mint. 140 cm breed. Per meter VAN 32.95 VOOR Aanbiedingen geldig t/m 7 febiuari of zolang de voorraad strekt.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1