mm Wankelmoedig Hermes DVS roept fj% degradatieproblemen zelt op Hl l.s# S W en trainer Dubbeld rumoerig uit elkaar Schiedams Nieuwsblad 'Typische mentaliteit blijkt funest' Spelersgroep stuurt Simon van Vliet weg Slippers voor waterpoloërs Sterke partij voor Bart Vos Ontluisterende prestatie Rijnmond Triatleten testen conditie Sportnieuws naar redactie SVV organiseert spelregeltest Trainen marathon Dartstoernooi Afgelast of spelen? Rozen, taart en champagne voor kampioensteam TSF DE HAVENLOODS DINSDAG 6 FEBRUARI 1990 6-494 ■m 1 J 11 11® L Jfc SCHIEDAM Hermes DVS had zondagmiddag de uitgelezen mogelijkheid om flinke terreinwinst te boeken. Door een zege op rode lantarendrager HMSH konden de Schie dammers zich een comfer tabele positie i1" denmoot van de klasse B verwerven en zou het degradatiespook nage noeg definitief van Harga verdreven zijn. De voorte kenen waren gunstig. Een ingelaste reeks oefenduels had de scoringsdrift danig opgevoerd en afgelopen dinsdag werd binnen dat kader zelfs hoofdklasser DHC met 5-2 verslagen. HMSH weigerde echter mee te werken aan een gro te sprong voorwaarts van de blauwwitten. De Hage naars grepen hun laatste kans en legden hun oppo nenten het vuur na aan de schenen. Enkele persoon lijke fouten vervolmaakten het Schiedamse drama, dat vorm kreeg in een 3 ne derlaag. Al in' de vierde minuut kreeg Hermes DVS (gestart zonder Fied Langnorst) ee.i prima kans om un vjOisDron* 1? nen. Aanvoel der LansLcrgcn vrrtuurde een krpe steck- tu.' "tioc ''vpem» xiisco- rk'gspocitie kwair Ik us Droge drukte zijn ^'fensieve compagnon Oscar Biesheuvel v".. de kaï tu ram zelf de ver- aiiiwoardiiig. Zijn schuiver ...sie echter richting en ki acht. Dc thuisploeg, met het viermansmiddenveld Grim- mius, Bakker, Kuzmanovic en SCHIEDAM Aan het eind van dit seizoen vertrekt trai ner Simon van Vliet bij Her mes DVS. De ex-prof. voet baller heeft dan slechts één jaar bij de Schiedammers ge werkt. Doorslaggevend hier bij bleek de mening van de spelersgroep. Van Vliet: „Onlangs heb ik van het bestuur vernomen dat mijn contract niet wordt verlengd. Als reden gaf men op dat de spelersgroep geen vertrouwen in mij heeft. Ik vind dat jammer. Na een be hoorlijk lange gewennings periode voelde ik het als een persoonlijke eer om bij Her mes DVS iets te bereiken. Na drie-kwart jaar ben ik ge wend geraakt aan dat typi sche Hermes-sfeertje. Die gemakkelijke mentaliteit, van morgen weer een dag. In hoeverre de hele spelers groep achter deze beslissing staat is mij niet bekend". Pi kant was zondagmiddag dat de nieuwe club van Van Vliet het Haagse HMSH is. Kruiper (zoo;* v'an oud-speler Tor), crtèerde een licht over wicht, maar speelde te angst vallig en gemakzuchtig om HMSH in problemen te bren gen. De vechtlustige Hage naars beperkten zich tot lange ballen en hielden doorlopend een groot aantal mensen ach ter de bal. Counter Het was tekenend voor de ver houdingen dat desalniettemin HSMH de betere mogelijkhe den verwierf. In de 17e mi nuut werd de Schiedamse de fensie na een snelle counter afgetroefd en moest doelman Eggelmeijer met een sterke re actie een zekere treffer voor komen. Vloeiende aanvallen produceerde Hermes DVS zel den. Veelvuldig werd de bal te lang vast gehouden (met name Kuzmanovic maakte zich hieraan schuldig) of kwamen dieptepasses niet aan. Slechts via individuele acties slaag den de Schiedammers er in gevaar te stichten. Zo maakte Oscar Biesheuvel zich uitste kend vrij op de rand van het zestienmeter-gebied en vuur de vanuit een halve draai op het Haagse doel. Zijn schot spatte uiteen op de onderkant van de lat. Lichtvaardig Een kwartier voor rust maak te HMSH gebruik van de lichtvaardige Schiedamse houding. Grimmius verspeel de de bal rond de middenlijn, laatste man Van Duppen greep niet in en Eggelmeijer was kansloos, 0-1 derhalve. De laatste minuten van de eerste helft stonden in het te ken van een aantal vervelende incidentjes. Na een harde Haagse overtreding volgde een boeking, Boro Kuzmano vic reageerde theatraal op in timidaties (kreeg eveneens een waarschuwing) en bij vrije trappen gebruikten nogal wat spelers van HMSH hun lede maten op een weinig sportieve wijze. Met Johan de Koning voor de geblesseerde Lansbergen werd een offensief Hermès DVS in de tweede helft binnen tien minuten tweemaal ge waarschuwd. In eerste instan tie vloog de bal na een sterke HMSH-aanval net over, later moest Eggelmeijer met de voet redding brengen. In de 16e minuut werd de thuisploeg toch beloond voor de aanval lende aspiraties. Na enig tu mult binnen de HMSH-ge- lederen reageerde Hermes DVS doeltreffend. Biesheuvel had na een pass van Kuzma novic een vrije doortocht en werd onreglementair gestuit door de keeper. Ruud Bakker verzilverde de terecht toege kende strafschop. Na deze gelijkmaker leek Her mes DVS opnieuw terug te schakelen en bleek ook de concentratie niet optimaal. Eerst hief linkerverdediger André Ritman de buitenspel- val op, waardoor in het cen trum een vrije ruimte ont stond (1-2), een minuut later reagerde in het hart van de Schiedamse defensie niemand op een hoge bal (1-3). De pri ma debuterende Kemper (sterke traptechniek) was reeds vervangen door Harry Vorwald. Het baatte niet. Hoewel de energieke Grimmi us, opnieuw via een indivi duele actie, nog voor 2-3 zorg de en Biesheuvel op de paal knalde trokken de Hagenaars aan het langste eind. Voor coach Simon van Vliet een desillusie. „Inderdaad. Wij gingen vandaag absoluut voor de winst. Sinds Kerstmis spelen we prima oefenwed strijden, waarin veel wordt gescoord. Dat had ons veel vertrouwen geschonken. Toch hebben we ons door HMSH vrij simpel, namelijk op basis van inzet, laten aftroeven. Die gemakzucht, een soort onver schilligheid, nekt je dan. Vre selijk jammer natuurlijk, want nu kunnen we opnieuw beginnen". Met 8 punten uit 12 duels voelt Hermes DVS de hete adem van hekkesluiter HMSH (7 uit 12) in de nek. SCHIEDAM In een tumul tueuze wedstrijd trokken de waterpoloërs van SZC het af gelopen weekeinde aan het kortste eind tegen GZC (8-6). Het duel ging lang gelijk op, waarbij de Schiedammers licht in het voordeel waren. Dat leidde tot een 3-6 voor sprong in de derde periode. In het vierde bedrijf speelden de arbiters echter een doorslag gevende rol. De ene na de an dere tijdstraf werd uitgedeeld aan de Schiedammers, waar door de thuisploeg steeds dichterbij kon komen. Captain Erwin Zwerver: „Er ontstonden werkelijk hecti sche toestanden. Spelers be gonnen te schelden op elkaar, het Goudse publiek bemoeide zich er mee, de slippers vlogen ons om de oren en de scheids rechters kozen onverbloemd de kant van GZC. In totaal liep SZC tegen 16 tijdstraffen op, GZC kreeg er slechts 4. De Schiedamse voorsprong ver dween als sneeuw voor de zon en de eindstand werd 8-6 voor GZC. SZC bijft met vier pun ten onderaan. SCHIEDAM Tijdens een schaaksimultaan op het Rot terdamse Marnix-gymnasium is de 14-jarige Bart Vos er in geslaagd remise overeen te komen met het Hongaarse 'schaakwonder' Judit Polgér. De schaakdiva behaalde in 44 partijen het opmerkelijke re sultaat van 94,5 procent (een maal remise en twee nederla gen). Bart Vos is (nog geen lid van een schaakvereniging. „Ballen werden weggegeven." SCHIEDAM De volleybal lers van Rijnmond zijn er af gelopen zaterdag niet in ge slaagd de opgaande lijn van de laatste weken vast te hou den. Tegen koploper Va- rel/CW gingen de Schiedam mers met 3-0 ten onder. Coach Joop Tinkhof: „Het was ech ter niet de nederlaag op zich die mij verbaasde, maar de wijze waarop hij tot stand kwam. Dat was ontluiste rend." Slechts in de eerste set (15-10) wist Rijnmond enigs zins tegenstand te bieden aan Varel. In de tweede en derde set (respectievelijk 15-1 en 15- 7) werden de Schiedammers geheel overspeeld. Nogmaals coach Tinkhof: „Verlies tegen Varel/VCC was ingecalculeerd, die ploeg staat natuurlijk niet voor niets bo venaan. We hadden vooraf af gesproken vrij-uit te spelen. Dan verwacht ik uiteraard wel inzet van mijn mensen. Nu was het alleen Lennaert van Amersfoort die bij vlagen het voortouw nam. De rest van de ploeg reageerde wel haast apathisch. Ballen wer den zo weggegeven aan Va- rel." Schouders „Met allerlei wissels heb ik geprobeerd het tij te keren, want Varel speelde echt niet superieur. Wie er bij ons ook binnen de lijnen stond, niets bleek te helpen. Binnen een uurtje was de zaak bekeken en hadden we met 3-0 verloren. Mijn kritiek klinkt misschien hard, maar ik vind dat ik ge rechtigd ben harde woorden te spreken in dit geval. Nog maals ik verwacht geen won deren van mijn spelers, echter wel inzet." Rijnmond staat met 11 punten uit 12 duels derde van onder en. Aan het eind van dit sei zoen degraderen twee teams direct en spelen twee ploegen een beslissingswedstrijd. Joop Tinkhof gaat er vooralsnog van uit dat Rijnmond zich handhaaft in de eerste divisie. „We moeten deze nederlaag als een incident beschouwen. Die stijgende lijn van de afge lopen weken moet weer opge pakt worden. Met de schou ders eronder blijven wij eerste divisieclub, dat staat vast voor mij." Komend weekeinde treedt Rijnmond in Schiedam (sporthal Oost) aan tegen HBC. SCHIEDAM Halverwege het seizoen heeft het bestuur van de amateursectie van SW de afgelopen week het con tract met trainer Kees Dub beld met onmiddellijke in gang beëindigd. In een verkla ring stelt het bestuur dat Dubbeld niet aan de gestelde eisen voldoet. wegener huts-3ar>huLsbLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax 010 - 4.699.362. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen, Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Telefoon: 010 - 4.346.711. Kantooruren: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: W. Anderiesen (tel.privé 079 - 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- -.353.883) REDACTIE: Marianne Ames en Su san de Ligt. CORRESPONDENTEN: Schiedam: Wijnand Meijboom en Bram Wesdorp (sport). Manager redacties Zuid Holland:'Rita Vlot-Heiden. SCHIEDAMS NIEUWSBLAD verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener huis-aan- DIRECTEUR: V. Doom. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks ii een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 4.352.911 derslag bij heldere hemel. „Vorige week dinsdag werd mij tijdens de training te ver staan gegeven dat ik donder dagavond even op kantoor moest komen. Ik veronderstel de een informele bijeenkomst. Wie schetst echter mijn verba zing toen ik om half zeven thuis werd opgebeld en drin gend werd verzocht meteen naar SW te komen. Daar deelden amateur-voorzitter Nico Hersbach en penning meester Hans van Gerven mij mede dat ik op staande voet werd ontslagen. Als reden gaf men op dat de resultaten te gen vielen en dat de discipline binnen de selectie ernstig te wensen overliet". Dat het besluit van het be stuur vrij abrupt is genomen, blijkt uit het SW-clubblad van vorige week. Voor het duel tegen Schiedam op 4 fe bruari werd daarin Kees Dub beld als vanouds als trainer vermeld. Penningmeester Van' Gerven hierover. „Natuurlijk leefde de onvrede bij ons al langer. De bekende druppel was toch de wedstrijd tegen HWD die onlangs met 2-1 werd verloren. SW speelde ontstellend zwak. Toen heb ben wij de knoop doorge hakt". Kaarten Trainer Dubbeld hierover: „Er werd inderdaad slecht ge voetbald tegen HWD. Na het trainingskamp was dat ook voor mij een onverklaarbare zaak. De kritiek dat er niet optimaal werd gepresteerd is voor een deel terug te voeren tot onwennigheid. Een aantal spelers heeft nog vrij recent beduidend hoger gevoetbald dan in de vierde klasse waarin SW uitkomt. Het kost ge woon tijd om je aan te passen. Daarnaast moeten de spelers onderling nadrukkelijk aan elkaar wennen. De verschillen op taktisch en technisch ge bied zijn vrij groot. Toch ston den wij op de ranglijst alles zins redelijk. Ik was ervan overtuigd dat we een goede kans zouden maken in de strijd om de laatste periodeti- tel in onze klasse". Ook over het vermeende ge brek aan discipline heeft Dubbeld een ondubbelzinnige mening. „Kijk eens, wanneer men daar als bestuur kritiek op heeft moet men de hand in eigen boezem steken. Tijdens dat laatste trainingskamp is het voorgekomen dat be stuursleden tot in de vroege morgenstond zaten te kaarten met spelers. Dat heeft natuur lijk zijn weerslag op de spe lersgroep". Officieel had Dubbeld nog an derhalf jaar te gaan bij SW. „Deze beslissing van het SW- bestuur ervaar ik dan ook als een trap in mijn lenden. Ik vermoed dat met name elftal leider Cock Zeij zijn invloed heeft aangewend om mij weg te sturen. Wel staat de spe lersgroep achter mij. Dat is ook de reden dat het duel SW-Schiedam afgelopen zondag geen doorgang vond. De spelers weigerden binnen de lijnen te verschijnen". Als opvolger van Kees Dub beld heeft men bij SW twee de man Louis Bakker aange steld voor de rest van deze competitie. -^Schiedammers op Midwintermarathon SCHIEDAM— Voor de ze ventiende maal werd afgelo pen zaterdag de Midwinter marathon van Apeldoorn ge organiseerd. Circa 1000 lopers van vele nationaliteiten (Bel gen, Duitsers, Fransen, Engel sen, Polen, Roemenen en Zwe den) begonnen aan deze mara thon, terwijl op de mini-ma rathon (18.6 kilometer) 4500 atleten van start gingen. Winnaar werd de Pool Jazek Konieczny in 2 uur 22 minu ten en 57 seconden. De Schie dammers presteerden als volgt: Karei Leeuwangh (2.47.07, winnaar veteranen 2- klasse), Hans Kleinekoort (3.12.20), Anne de Bruyn (3.13.20, pr) en Gerrit Brink man (3.32.30). Op de mini-ma rathon finishten: Ko Zonrui- ter (1.27.00), Joop Beuman (1.28.00), Pim Broere (1.32.00) en Maiy Hargog (1.32.13). samenwerking met Het 1Ed de Goeij Joop Hiele Feyenoord Michel Valke Alfred Knippenberg D.S.79 Carlo L'Ami 6. Dean Gorré S.V.V. 7. Theo Speelmeyer D.S.79 8. Walter Londema Excelsior 9. Marcel van der Net S.V.V. 10. Prince Polley Sparta 11. John Metgod Feyenoord 12. Piet Wijnberg Sparta 13. Errol Refos S.V.V. 14. Frank Roosa S.V.V. 15. Ton Rietbroek S.V.V. 16. Sjaak Troost Feyenoord 6.57 6.54 6.53 6.50 6.47 6.42 6.38 6.37 6.35 17. Gerard Sandel Sparta 18. Jos Luhukay S.V.V. Ö.33 Peter van Velzen S.V.V. 6.33 20. Glenn Helder Sparta 6.25 TOPSCORERS: 1Peter van Velzen S.V.V. 20 doelp. 2. Peter Houtman Sparta 10 doelp. 3. Martin van Geel Feyenoord 6 doeip SCHIEDAM Rob van Zan ten heeft zondag de Broekpol dercross gewonnen. Van Zan ten legde het acht kilometer lange parcours af in 28 minu ten en 10 seconden en hij ein digde voor Wim van Hilst en Jacob Bult. Bij de dames toon de Marijke Huygen zich de Triathlon Vereniging Rijn mond organiseerde de Broek poldercross als conditietest voor de leden. 39 Triatleten verzamelden zich zondag in de Broekpolder. SCHIEDAM Clubbladen en 3130 AH Vlaardingen. Het is berichten voor deze pagina ook mogelijk berichten telefo- kunt u sturen naar de sportre- nisch door te geven, tel. dactie van het Schiedams 4352911. Nieuwsblad, Postbus 306, SCHIEDAM De Schiedam se Scheidsrechters Vereniging organiseert op donderdag 8 februari de jaarlijkse Jeugd- spelregelwedstrijden. De deelnemende voetbalclubs zijn: Excelsoir'20, HBSS, Olympus Schiedam, SFC, Schiedam en WK. De spelre gelwedstrijd vindt plaats in de kantine van w Schiedam (sportpark Harga) en begint om 19.00 uur. VLAARDINGEN— De deel nemers aan de hele en halve marathon van de 21ste inter nationale Unisys Westland marathon, diegehouden wordt 7 april kunnen op de zondagen 25 februari en 18 maart alvast hun conditie tes ten bij enkele prestatielopen georganiseerd door de atle tiekvereniging Waterweg in vanaf 9.30 uur op die lokatie ook worden ingeschreven. Er kan een keuze gemaakt worden uit de afstanden ne gen, zestien, drieëntwintig en dertig kilometer. De start is steeds om 11.00 uur bij de ac commodatie van Waterweg aan de Merellaan. Er kan SCHIEDAM Voor de vierde keer in successie wordt zon dag 18 februari het open dart stoernooi gehouden. De or ganisatie is in handen van dartsvereniging Rijnmond en iedereen die dat wil kan zich aanmelden voor het toernooi Het toernooi wordt gehouden bij Duchateau aan de 's Gra- velandseweg. Aanvang is 14.00 uur en de inschrijfkos ten zijn f 7,50. SCHIEDAM— Nu de weer goden zich nadrukkelijk la ten gelden hierbij een be knopt overzicht van de be richtgeving over afgelastin gen via de radio nieuws dienst. Het ANP meldt afgelastin gen uitsluitend in de zoge naamde lange uitzendingen. Deze hebben plaats op: vrij dag 18.00 uur via radio 5, zaterdag 8.00 uur via radio 1, zaterdag 13.00 uur vü dio 1/5, zaterdag 18.00 uur via radio 5, zondag 8.00 uur via radio 1. Op teletekst, pagina 603, worden afgelastingen ver meld vanaf vrijdag 17.00 uur. Tenslotte kan men zich via de voetballijn op de hoogte stellen, het telefoon- numer hiervan is 91122333. SCHIEDAM— In de laatste wedstrijd van deze competitie heeft het tweede team van badmintonvereniging The Smashing Fellows de titel in de regionale hoofdklasse ge grepen. In een enerverend duel tegen Rewic viel de be slissingpas in de slotfase (5-3). Het Schiedamse viertal, de dames Dennis van den Braak en Lone Poulsen plus de heren Ruud van Oorschot en Jan Goed, moest tegen Rewic mi nimaal gelijk spelen om con current Nieuwerkerk op af stand te houden. Dat leek geen onmogelijke opgave, maar de spanning eiste haar tol. In een goed gevuld Ke- thelhage was de stand na de vier singles 2-2, terwijl ook de mixpartijen geen beslissing brachten (4-4). De dubbelspelen bleken ech ter doorslaggevend. Het duel was reeds vierenhalf uur ge vorderd (men was om half acht begonnen) toen eerst de heren de volle winst pakten, waarna het damesduo niet achter bleef en de eindstand op 5-3 bracht. Door dit resul taat (21 punten uit 14 wed strijden) promoveert het tweede team van TSF naar de overgangsklasse, waardoor min of meer aansluiting bij het eerste viertal (dat in de vierde klasse landelijk uit komt) ontstaat. Speelster Dennis van den Braak nqemde dat de grote winst. „De hoog ste twee teams spelen nu dicht bij elkaar, dat is belangrijk voor onze vereniging. Daar naast was het prettig dat we weer eens een kampioenschap konden vieren, dat was bij TSF namelijk lang geleden. Na afloop hebben we dat ook uitbundig, met rozen, taart en champagne, gevierd". Het winnende Schiedamse kwartet.

De Havenloods | 1990 | | pagina 3