mm UVG richt blik naar boven Van Dijk en Hafkamp oogsten storm Martin van Geel neemt wraak Schiedams Nieuwsblad Lokaties SW-stadion niet in Bijdorp Zeven treffers van Vallie Kolditz Groenoord in middenmoot Meevaller voor SVV Arbiters gevraagd Reünie DRZ Sportnieuws naar redactie Toch sporthal in Holy? Fortuna-pupillen winnen districts-titel veldlopen OPEL-©- TOP 20 TOP 20 DE HAVENLOODS DINSDAG 13 FEBRUARI 1990 7-497 wethouder bol van termen als 'goede wil' en 'optimale uit voering', waterdichte garan ties ter voorkoming van van dalisme kan hij echter niet verschaffen. Van Dijk heeft weinig toe te voegen. Hij schetst de recente ontwikke lingen van SW ('van dood kindje naar publiekstrekker') en speelt enigszins op het Schiedamse sentiment. „Ik re ken erop dat wij het eens krui nen worden", besluit hij opti mistisch. Dan barst het spektakel los. Voorzitter Prein („wil ieder een het kort houden, ik moet morgen om half negen weer werken") opent de vragenron de en geeft het woord aan de heer Peter Post. Gewapend met een tas stencils komt hij naar voren en grijpt de micro foon. „Ik vind dat de heren hun huiswerk slecht gemaakt hebben", begint hij. Hij ont vouwt daarop een vergelij kingsschema tusen de huidige lokatie in sportpark Harga en de mogelijke nieuwe plek in Bijdorp, waarin factoren als afstanden, verbruikte tijd, aantal stoplichten en toevoer wegen zijn verwerkt. Zijn SCHIEDAM— Nu de bouw van het nieuwe SW-stadion in Bijdorp van de baan is komen mogelijke alternatie ven weer aan bod. Opties lij ken de lokatie aan de Paral lelweg (voordeel: dichtbij station Schiedam Rotter dam-West, dus laag suppor tersrisico, nadeel: waar schijnlijk problemen met komst van TGV-trein, waar voor extra ruimte nodig is), de lokatie achter het nieuwe politiebureau (voordeel: re latief weinig sloopwerk zaamheden, snel vervoer supporters, nadeel: proble men met bewoners, zowel in Nieuwland als in Bijdorp. De problemen met betrek king tot de huidige lokatie zijn nagenoeg bekend (slech- te af- en aanvoer, geen par keergelegenheid e.d.). Over de mogelijkheid om op de huidige lokatie van Hermes DVS te bouwen is weinig be kend. Groot voordeel lijkt de nabijheid van voldoende we gen en de mogelijke aanleg van een 'sluis' naar station Schiedam-Nieuwland. Ver der ontstaat er geen overlast voor omwonenden. Voorzitter Van der Sloot van Hermes DVS (dat vorig jaar samen met PPSC een plan voor nieuwbouw in Woud- hoek ontvouwde) weet even wel van niets. „Wij hebben met de gemeente, noch met SW contact gehad over deze materie. Maar te praten valt er met ons altijd", houdt hij de deur open. Een volle zaal luistert gespannen toe. conclusie is dat de Harga-lo- katie verre te verkiezen is bo ven die in Bijdorp. Veel bijval uit de zaal is zijn deel. Hafkamps reactie roept veel ongewenste hilariteit op als hij daarin wijst op het pro bleem van een slootje tussen de spoorlijn en het huidige SW-stadion. Nadat hij heeft toegegeven dat het slechts één meter breed is en met de mo derne techniek wellicht te dempen, is het kwaad voor hem reeds geschied. De Bij dorp-bewoners kunnen hem nauwelijks nog serieus nemen en als objectief beschouwen. Na een kort intermezzo over vervuild rioolwater (aan de kaak gesteld door een bewo ner die waarschijnlijk op de verkeerde bijeenkomst is be land) volgen de vragenstellers elkaar in hoog tempo op. Aan de orde komen kwesties als de gebrekkige informatiever schaffing (met name aan de bewoners van de wijk Nieuw land), vandalisme, parkeero verlast, waardedaling van de woningen, problemen met de heiwerkzaamheden, rampen bestrijding (met verwijzing naar het Heizel-drama) en ge luidsoverlast. De gezichten van Van Dijk en Hafkamp be trekken met de minuut. De ar gumenten van het duo („de politie staat achter de Blij- dorp-opzet) en „het stadion wordt het veiligste van Euro pa, een klein Galgewaard") vinden geen gehoor. Nadat in formeel, door middel van hand opsteken, is gebleken dat niemand van de aanwezi ge bewoners vóór de komst van het stadion is, suddert de vergadering naar het einde. Als de artikel 19-procedure (die de gemeente de mogelijk heid biedt om eenzijdig in te grijpen in een bestemmings plan) ter sprake komt, bloeit de zaak nog even op. Hafkamp maakt echter snel duidelijk dat deze bouwplannen te veel omvattend zijn om ze zonder steun door te zetten. De heer Feyenoord kan door de 5-0 zege op mede-degradatiekandidaat Haarlem de eerste competitiewinst van Feyenoord met Bengston weer wat rustiger, ademhalen. Martin van Geel, door schorsingen van Heus en Troost eindelijk weer opererend op zijn geliefde stek vlak achter de voorhoede, was met drie treffers duidelijk de man van de wedstrijd. De problemen tussen Van Geel en de technische staf van de Rotterdammers lijken evenwel nog lang niet opgelost. Ben gston zou best van zijn topscorer afwillen, omdat hij niet in zijn systeem past. En dat doet pijn bij de voormalige aanvoer der. Adviseur Lagendijk beloofde de gebelgde Van Geel, dat hij deze week nog een gesprek voor hem regelt met de Zweedse oefenmeester. Feyenoord speelde tegen Haarlem nog geen hoogstaande wed strijd. De 5-0 score (dankzij drie maal Van Geel en twee keer Keur) tegen een tegenstander, die zich met degradatie al verzoend lijkt te hebben, leverde weliswaar eindelijk weer eens twee punten op, een garantie, dat het tij gekeerd is, is deze zege niet. Een positief punt is wel het korte optreden van nieuwkomer Gerrit Plomp. Hij straalde rust uit en dat kan de nog te vaak falende organisatie alleen maar ten goede komen. humoristische wijze („Men sen, ik heb Van Dijk en Haf kamp een vrije aftocht be loofd") de vergadering opent. Sportwethouder Hafkamp stelt dat hij bij grote tegen stand niet van plan is de bouwplannen door te druk ken. Dat zorgt voor opluch ting in het rokerige zaaltje. Daarna ontvouwt hij het Bij dorp-concept, dat opmerke lijk weinig nieuwe inzichten biedt en de bewoners met lege handen laat staan. De gunstige ligging van het terrein (afgebakend door Rijksweg en spoorlijn) om supporters onder controle te houden blijkt de belangrijkste pijl op zijn boog. Bezoekers kunnen in twee stromen wor den aan- en afgevoerd. Ener zijds langs een nieuw aan te leggen ingang (van circa 15 meter breedte) vanaf de Park weg, anderzijds via station Schiedam-Nieuwland (waar een soort sluis moet komen). De enige echte tegemoetko ming die Hafkamp de bewo ners biedt is de bouw van een afsluitbare wand om Bijdorp. Bij thuiswedstrijden van SW moet deze de wijk vrijwaren van supporters. Ook deze toe zegging wekt weinig enthou siasme op in de zaal. Cynisch oppert men dan maar meteen de Berlijnse Muur over te ne men en de wijk om te dopen in Checkpoint Bijdorp. Verder staat het betoog van de Post verlaat de zaal en ook andere bewoners weten vol doende. Hoewel sommige mensen zich als adviseur aan bieden aan van Dijk („laten we discussiëren over een an dere lokatie") blijkt de animo grotendeels verdwenen. Slechts een opmerking van de heer Wijnen, die voorstelt om de accommodatie van Hermes DVS te gebruiken als bouw plaats voor het nieuwe SW- stadion en Hermes naar Woudhoek te verplaatsen geeft Van Dijk weer wat moed. Hij ziet in ieder geval in dat een stadion middenin een woonwijk welhaast onmoge lijk is. De angst bij bewoners is simpelweg te groot. Met de opmerking „Ik twijfel of alle inwoners van Schiedam wel achter SW staan" zaait Van Dijk echter slechts twee dracht. Na afloop geeft de SW-prae- ses toe licht teleurgesteld te zijn. „Vooraf schatte ik de kansen op fifty-fifty", zegt hij. „Ik vind het spijtig dat de Schiedammers zo weinig bij SW betrokken zijn. Diezelfde tendens bespeur ik overigens bij het lokale bedrijfsleven. Als ik zie dat 80 tot 90 procent van onze huidige sponsors niet uit Schiedam afkomstig is valt me dat gewoon tegen". Op de slotvraag of SW dan toch niet beter kan uitwijken naar Vlaardingen antwoordt Van Dijk ontkennend. 'Nee, de relatie met de gemeente Schiedam is prima. Bovendien zouden we onze naam moeten veranderen in VW en die club bestaat al', kan er toch nog een kwinkslag af. SCHIEDAM- UVG heeft afgelopen zondag tegen OSC definitief afstand ge nomen van de onderste re gionen van de eredivisie. De formatie van coach Luysterburg trok de op gaande lijn van de laatste weken door en hoefde te gen de Amsterdamse de gradatiekandidaat niet tot het uiterste te gaan om een ruime zege (21-11) te beha len. Luysterburg richt zich met zijn ploeg nu op een hoge middenmootpositie. "Maar als de mogelijkheid zich voordoet om door te stoten naar de subtop zul len wij de strijd om een Europese kwalificatie plaats zeker niet uit de weg gaan", waarschuwt hij de concurrentie reeds. De eerste helft van de compe titie werd vorig weekeinde af gesloten met een overwinning op Swift Arnhem. Met 10 pun ten uit 11 duels had UVG, on danks de matige seizoenstart, slechts één punt minder bin nengehaald dan vorig jaar. Tegen OSC startten de Schie- damsen in hun beproefde op stelling (Wijgman, Dulfer, Snoeck, Snijders, Kolditz, Van Velzen en Venturini). Het krachtverschil werd snel dui delijk. Sonja van Velzen open de via een vrije worp-opzet en Vallie Kolditz maakte zich knap vrij bij de cirkel, 2-0. Na elf minuten was het al 5-1 voor een volledig dominerend UVG. In aanvallend opzicht werden knappe driehoeken afgewisseld met snelle, directe passes van achteruit, terwijl ook definitief de concentratie (met een attente Loes Wijg man ais sluitpost) gehand haafd bleef. Stuwend Als vanouds fungeerden In- grid Dulfer en Sonja van Vel zen als stuwende krachten en toonde een energieke Vallie Kolditz in de punt van de aan val haar oude vorm. Zo liep de thuisploeg soepel weg tot 11-5 in de 22e minuut. Een lichte inzinking volgde in de slotfase van de eerste helft. Slechts Angela Venturini baarde op zien met enkele individuele acties. Eerst schoot zij van paal tot paal (ook het arbitra le duo werd hierdoor verrast en floot een verdedigster van OSC binnen de cirkel niet af), daarna miste zij een kans voor open doel om tenslotte revan che te nemen met een flitsende worp, waardoor zij de rust stand op 12-5 bepaalde. Na de pauze kwam het duel moeizaam op gang. UVG schakelde terug en coach Leon Luysterburg greep de kans om regelmatig te wisse len. Van OSC ging geen enkele dreiging uit. Slechts het scheidsrechterkoppel, be staande uit de dames Corne- wal en Lakerman, zorgde voor enige consternatie door bij elke spelhervatting de regels zeer nauwlettend toe te pas- Opnieuw toonde zich Vallie Kolditz bijzonder alert. In to taal scoorde zij zeven maal. Dat beide teams finishten op 21-11 was slechts voor statis tici van belang. Volgens Luys terburg, die interesse heeft om na dit seizoen door te gaan met UVG, is PSV de grote kanshebber voor de titel. "PSV is de laatste weken in topvorm, de ploeg tip ik als nieuwe kampioen. Wij gaan nu met Foreholte, V&L, SEW en Quintus uitvechten wie zich de beste middenmoter mag noemen. Dat vind ik een interessante uitdaging. Moch ten wij alsnog in de buurt van de subtop komen, dan streven we uiteraard naar Europees handbal komend seizoen. Zelf Ingrid Dulfer torent boven haar tegenspeelsters uit. denk ik dat het nu nog te hoog die stap beter in onze ontwik- gegrepen is. Volgend jaar past keling." SCHIEDAM Schaakvere niging Groenoord heeft de zware uitwedstrijd tegen Wol- stad goed doorstaan. De Til- burgers (8 uit 5) stonden be duidend hoger gekwalificeerd dan de Schiedammers die op slechts 3 punten konden bo gen. Toch slaagde Groenoord er, na zes uur spelen, in om beide winstpunten mee naar Schiedam te nemen. Zeges waren er voor teamleider John van Baarle, Cor de Zwart en Nol de Groot, terwijl Frits Kandelin, Arie Verschoor en Bob Hoos remise maakten. Met momenteel vijf punten en duels tegen Spangen, Dor drecht en Terneuzen voor de boeg is de kans groot dat Groenoord zich handhaaft in de derde klasse van de KNSB. Het tweede team onder lei ding van Jos van der Dool be haalde 8 punten uit 5 ronden en doet volop mee in de strijd om een promotieplaats. De laatste wedstrijd tegen lijst aanvoerder Overschie 2 moet de beslissing brengen. Het derde team van Piet Sodde- rand gaat fier aan kop met 9 uit 5. Hier moet het recht streekse duel tegen de num mer twee, Capelle 4, uitsluit sel geven. De teams 4 en 5 boekten een score van 50% en hebben geen illusies over pro motie. Intern In de interne competitie zijn de eindstanden van de eerste periode opgemaakt. In groep 1 werd Eric Swinkels met roya le voorsprong op Luit Reitsma eerste, de kampioen van 1989 Arie Verschoor reikte niet verder dan een derde plaats. Tom Buitelaar werd winnaar in groep 2, hij was onbereik baar voor Wim van Beusekom en Peter van Gestel. De jonge schaker Julian Crab won in groep 3. Hij wist Ed Schlaer- man en Michiel Gribnau net voor te blijven. Begin februari heeft er een herindeling plaatsgevonden. In de hoofd groep gaan twaalf schakers strijden om het clubkampi oenschap. Nieuwe leden kun nen aan het begin van de nieu we competitie eenvoudig aan schuiven. De competitie duurt tot half juni. De clubavond van schaakvereniging Groe noord is dinsdag, de lokatie is Boerderij Landvreugd aan de Van Sweelincksingel 7, Schie- dam-Noord. VLAARDINGEN De leden van de atletiekvereniging For- tuna komen op vrijdag 16 fe bruari bijeen voor de jaarlijk se algemene ledenvergade ring. Bij de bestuursverkie zing zullen voorzitter Ruud Muuren en de wedstrijdsecre taris Ger van Walsum zich voor een nieuwe zittingsperio de herkiesbaar stellen. De Vlaardingse vereniging zal echter op zoek moeten naar een nieuwe penningmeester. Dennis Dirks, die tussentijds deze functie overnam van Jan Verhart zal zich echter niet herkiesbaar stellen voor deze post in het bestuur. De vergadering zal worden gehouden in het clubgebouw van Fortuna aan de Marnix- laan en begint om 20.30 uur. SCHIEDAM Niet alleen te genslag (in de vorm vanafwij zing in Bijdorp) voor SVV deze week, maar ook twee meevallers. Zo bepaalde de arbitragecom missie van de KNVB dat SW niet meer dan 129 duizend gulden hoeft te betalen aan Feyenoord voor de transfer van Jimmy Simons. De Rot terdammers eisten een bedrag van 220 duizend gulden. Verder toonde de beroeps commissie van de voetbal bond clementie voor de Schie dammers naar aanleiding van incidenten tijdens het duel SW-Cambuur op 18 novem ber van het afgelopen jaar. De door de tuchtcommissie uitge sproken voorwaardelijke straf van één wedstrijd zonder pu bliek werd gehandhaafd, piaar de boete van vijfduizend gulden werd kwijtgescholden. Hierbij speelde het positieve verleden van de Schiedamse voetbalvereniging een door slaggevende rol als verzach tende omstandigheid. KORFBAL De Korfbalvereni ging Spirit heeft het Regio-junio- ren-toernooi van het district Wa terweg Noord toegewezen gekre gen. Dit toernooi wordt in augus tus op de velden aan de Geert de Grotelaan gespeeld. SCHIEDAM - In de Paasva kantie wordt in Schiedam voor de 42e maal het school- voetbaltoemooi voor leerlin gen van het basis- en voortge zet onderwijs georganiseerd. Het evenement vindt plaats op 17, 18, 19 en 20 april. Scheidsrechters worden uit genodigd zich aan te melden voor het leiden van een of meer wedstrijden. Aanmelden is mogelijk bij de Dienst Sport en Recreatie (tel. 4260500 tst. 158, tijdens kantooruren) of bij dhr. Van der Gaag (tel. 4701854). SCHIEDAM Voetbalvere niging DRZ viert dit jaar het 60-jarig jubileum. Een van de activiteiten is een reünie voor leden en oud-leden op zaterdag 31 maart vanaf 14.00 uur in het clubgebouw van De Roode Zon. Belang stellenden kunnen zich wen den tot de organisatie, tel. 4730435 of 4277777 (tst. 725). KORFBAL Tijdens de bijeen komst van de korfbalclubs van de regio Waterweg Noord kwam het voorstel op tafel om binnen de regio te komen tot de vorming van twee juniorenteams. De bedoeling is om talentvolle junioren in deze selectie bijeen te brengen en zo tot een spelpeilverhoging te komen bij de clubs. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Schiedam. Het is ook mogelijk berichten telefonisch door te geven, tel. 4352911. VLAARDINGEN— De Vlaardingse damvereniging begint vanavond (dinsdag) met de eerste ronde in de strijd om het Vlaardings dam kampioenschap. Vierentwin tig dammers hebben zich voor deze lokale titelstrijd inge schreven, die zullen strijden in de hoofd-, eerste en tweede klasse. De wedstrijden wor den gespeeld in de recreatie zaal van 'Vaartland' en begin nen steeds om 19.30 uur. VLAARDINGEN— Het col lege van burgemeester en wet houders onderzoekt de moge- lijkeid op welke wijze alsnog in Holy een derde sporthal ge bouwd kan worden. Eerdere pogingen van de bad mintonclubs om een sporthal bij De Loper te realiseren zijn mislukt. Het college bekijkt nu de mogelijkheid om tot een verlaging van de grondkosten te komen. In dit verband wordt bezien of de lokatie ge legen tussen de Walnoten- dreef en het complex van handbalvereniging De Hol- landiaan gebruikt kan worden voor de bouw van een sport hal. De lokatie is in het be stemmingsplan voor 'Bijzon dere doeleinden'. VLAARDINGEN De cross competitie van de regio Rot terdam werd gewonnen door de pupillen van de atletiek vereniging Rotterdam. In Rot terdam, op het complex van de atletiekvereniging PAC werd afgelopen zaterdag de derde en laatste wedstrijd ge lopen in deze serie. De tegen stand was groot uit de regio, maar de Fortuna-atleten lie ten duidelijk zien veel geleerd te hebben van trainer Jolanda van Walsum. Bij de meisjes wonnen Wendy Stam, Alexandra Kant, Jifke Heijster en Martine Wassink hun race. Bij de jongens goede klasseringen voor Geert-Jan Wassink, Sierk van Meeuwen, Jurgen van Hees, Marcel van de Stelt, Micha Schutte en Jasper Voskuilen. Tegen deze overmacht kon de concurren tie niet op, zodat de districts- titel mee naar Vlaardingen kon worden genomen. Bij de junioren viel vooral de prestatie op van Ricardo Stig- ter. Hij won in de categorie tot zestien jaar zijn race met een grote voorsprong. In samenwerking net Hf 1. Ed de Goeij Sparta 7.25 2. Joop Hiele Feyenoord 7.00 Michel Valke Sparta 7.00 4 Alfred Knippenberg D.S.79 6.94 5. Carlo L'Ami S.V.V. 6.91 6. Dean Gorré S.V.V. 6.82 7. Theo Speelmeyer D.S.79 6.71 8. Walter Londema Excelsior 6.65 9. John Metgod Feyenoord 6.56 10. Marcel van der Net S.V.V. 6.55 11. Prince Polley Sparta 6.54 12. Errol Refos S.V.V. 6.50 Piet Wijnberg t Zuiden en De Havenloods Sparta 6.50 14. Frank Roosa S.V.V. 6.42 15. Sjaak Troost Feyenoord 6.37 Jos Luhukay S.V.V. 6.37 17. Ton Rietbroek S.V.V. 6.36 18. Peter van Velzen S.V.V. 6.33 Gerald Sandel Sparta 6.33 20. Ed Ridderhof S.V.V. 6.27 TOPSCORERS: 1. Peter van Velzen S.V.V. 20 doelp. 2. Peter Houtman Sparta 11 doelp. Martin van Geel Feyenoord 11 doelp. 4. Piet Keur Feyenoord 7 doelp. Alexandra won haar race bij de pupillen en zorgde er zo voor, dat Fortuna de districts-titel veldlopen mee naar Vlaardingen kon worden genomen. fTÜL :SW DMRfT)EE 3oi Van Dijk en Hafkamp ontvangen het schema van bewoner Post. SCHIEDAM Wethouder Hafkamp en SW-voorzit ter Van Dijk weten nu ook dat 'wie wind zaait, storm oogsten zal'. Onlangs lan ceerden zij gezamenlijk het opzienbarende plan om het nieuwe SW-stadion te la ten verrijzen in Schiedam- Bijdorp. Eind vorige week werd dat voorstel tijdens een openbare bijeenkomst door bewoners uit de be treffende wijk getorpe deerd. In 't Trefpunt was van een discussie nauwe lijks sprake, de standpun ten verschilden hemels breed. Waar het koppel Hafkamp-Van Dijk nadruk legde op de mogelijkheid van een snelle aan- en af voer van supportersgroe- pen, bleken de Bijdorpers bevreesd voor vandalisme, parkeeroverlast en waar dedaling van het huizenbe- zit. Het spandoek 'Meneer Van Dijk zet dat stadion maar in uw eigen wijk' liet aan duidelijkheid niets te wensen over. Dat het de wijkbewoners me nens is blijkt ook uit hun mas sale opkomst. Wijkcentrum 't Trefpunt puilt uit als voor-

De Havenloods | 1990 | | pagina 5