DE HAVENLOODS Uitkeringsgerechtigden moeten inspelen op politieke bereidheid' Zachte lenzen vooreen zacht prijsje 1991 99r 14?5 12?5 139r Schiedams Nieuwsblad TERMEULEN BlffSFOL kleurrijke bijlage ABN-iennis 1990 PvdA laat oog vallen op jongeren 25 Partijen tonen goede wil tijdens forumdiscussie 'Geen woningbouw in Spaland-Oost betekent strop van 30 tot 40 miljoen Voor écht lage prijzen. EDITIE P, DONDERDAG 22 FEBRUARI 1990, 39e JAARGANG Nr. f wegener huLS-aarrbuisblaclen In deze krant: KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM De PvdA Schiedam lijkt zich de komende gemeenteraads verkiezingen vooral te richten op de jonge kie zers. Zo kregen de twee jongste stemgerechtigden uit de Brandersstad afge lopen maandag op het stadhuis het eerste exem plaar uitgereikt van het socialistische gemeente raadsprogramma voor de komende vier jaar. Bij deze gelegenheid riep lijsttrekker Aad Wiegman de jongeren op om op 21 maart hun stem uit te brengen. Bij verkiezingen is de op komst van met name jonge ren erg laag. Wiegman vindt dit een kwalijke zaak. „Ook jongeren moeten hun stem uitbrengen. De beslissingen gaan hun ook aan. De jeugd moet zich meer betrokken voelen bij het wel en wee van deze stad", meent de socia listische leider. De PvdA zal zelf de komende raadsperio de het jongerenbeleid eva lueren en een plan opstellen dat gemakkelijk aangepast kan worden aan de snel wis selende ideeën van de jeugd, zo verzekerde de wethouder. Wiegman somde bovendien een hele rij zaken op uit het gemeenteraadsprogramma 'Met het oog op Schiedam' die jongeren aan zullen spre ken. De PvdA lijkt hiermee te mikken op de gunst van de jonge kiezers. De voorkeur voor verjonging binnen de partij kreeg al eerder gestal te tijdens de samenstelling van de kandidatenlijst. Zo verdween ouderenspecialist Arie van Loenen naar een onverkiesbare 23ste plaats. Het nieuwe gemeenteraad sprogramma bevat veertien hoofdstukken, waarin de PvdA haar beleidsvoorne mens uiteenzet. Het hoofd doel van het beleid is de ver sterking van Schiedam als woon- en werkstad en een verbetering van de sociaal- economische situatie. Wieg man wees verder op het be lang van contacten met de burgerij. „De politiek moet altijd samen met de burgers tot een oplossing komen", zei hij. De PvdA trekt zelf regelmatig de wijk in om met de bewoners te overleg gen. „Ik heb de indruk dat de mensen tevreden zijn met de resultaten van de afgelo pen jaren", sprak Wiegman optimistisch. beige en kiezel Maten S t/m XI alléén deze weeK^W I Rotterdam Binnenwegplein 20 I I (bovén Zeeman Textielsuper) lel 010-4123636 I Rotterdam op het Zuider-terras I ■van winkelcentrum Zuidplein. Tel. 010-4804162 I I Vlaardingen Hoogstraat 219 I V lel. 010-4353730 J Looddieven aangehouden SCHIEDAM - De politie heeft vrijdagmiddag in de Lek straat twee looddieven op he terdaad betrapt. Na een mel ding dat er personen op het dak van de slooppanden aan wezig waren, ging de politie polshoogte nemen. De dieven werden inderdaad aangetrof fen, maar wilden niet naar be neden komen en verdwenen in één van de panden. De verdachten werden later toch nog aangehouden bij een voertuig dat in de Lekstraat geparkeerd stond. De twee, een 17-jarige en een 18-jarige Rotterdammer, bekenden al eerder in de Lekstraat een partij lood en zink te hebben weggenomen. Orgelconcert in Dorpskerk SCHIEDAM Hildebrand Otto bespeelt vrijdag 23 fe bruari het orgel van de Dorps kerk. Hij wordt bijgestaan door het muzikaal ensemble 'Merula' dat onder leiding staat van Rico Sanders. Op het programma staan onder andere Italiaanse en Engelse madrigalen, de vroeg middel eeuwse hymne Veni Creator en enkele Franse chansons. Belangstellenden zijn om 19.30 uur welkom. De toegang is gratis. Poloërs SZC drei gen naar districts- reau te zakken A Oosteuropees be- zoek op Spierings- hoek Jack Spijkerman is best wel lief 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week FNV helpt leden met invullen belastingbiljet SCHIEDAM De Schiedam- se afdeling vn de FNV zal ook dit jaar zijn leden helpen met het invullen van het belas tingformulier. Zij die van deze hulp gebruik willen maken, moeten zich op zaterdag 24 februari opgeven in het FNV- gebouw aan de Stadhouders laan 119. Dit kan tussen 10.00 en 12.00 uur. De FNV-leden moeten wel een geldig bewijs van lidmaatschap kunnen tonen. SCHIEDAM— Een grote meerderheid van de Schie- damse politieke partijen is voor een ruime interpreta tie van de Bijstandswet. Dit bleek afgelopen dins dag tijdens een forumdis cussie over sociale uitke ringen in wijkcentrum De Blauwe Brug. Wim van den Bremen, discussieleider en lid van de FNV Werkgroep Uitkeringsgerechtigden, hoopt dat mensen met een uitkering gebruik zullen maken van deze politieke wil. De FNV-werkgroep zal hen in elk geval helpen met de aanvraag van bij zondere bijstand. De FNV-werkgroep had de Schiedamse politieke partijen uitgenodigd om duidelijk te maken wat zij de afgelopen vier jaar voor uitkeringsge rechtigden hebben gedaan en wat zij van plan zijn de ko mende vier jaar te doen. Na mens de PvdA sprak wethou der Zijdeveld, Coby de la Rie deed dat namens D66, Bart de Leede namens Groen Links, mevrouw De Jong namens de WD, Johan Jansen namens de Socialistische Partij en Bert Kaptein namens het CDA. Alle sprekers, wellicht geïn spireerd door de naderende gemeenteraadsverkiezingen, zeiden voorstander te zijn van het zogenaamde 'creatieve bijstandsbeleid'. Dit betekent dat de gemeente de wet zo in terpreteert, dat 'eruit wordt gehaald wat erin zit', in de woorden van Zijdeveld. De verschillende partijen hebben echter wel allemaal een eigen mening over de manier waar op dat zal moeten gebeuren. Tarieven Groen Links en de SP pleiten bijvoorbeeld voor een verla ging van verschillende ge meentelijke tarieven voor mensen met een uitkering. „Wij willen sociaal rechtvaar dige tarieven. Ook moet het mogelijk zijn dat de schulden van burgers die door de hoge tarieven in financiële proble men zijn geraakt, kwijtge scholden worden door de ge meente", meent De Leede. De WD acht het, bij monde van mevrouw De Jong, vooral be langrijk dat veel aandacht wordt besteed aan her- en bij scholing. Het CDA vindt dat de klantgerichtheid van de Sociale Dienst verbeterd kan worden. Het geringe aantal aanwezige uitkeringsgerechtigde rea geerde soms zeer emotioneel op de mooie woorden van de politici. „Ik ben niet van plan van liefdadigheid te leven. Mensen met een uitkering moeten daar van kunnen rondkomen", sprak een aan wezige AOW'er. „Wat zijn ei genlijk de rechten van uitke ringsgerechtigden"? vroeg een ander zich vertwijfeld af. Ook schetste één van de bezoekers een droevig beeld van iemand die moet rondkomen van f 7,45 per dag. Demagogie In de zaal bevond zich ook de lijsttrekker van de plaatselij ke Centrum-Democraten. Hij was boos over het feit dat zijn partij niet uitgenodigd was en vroeg de forumleden of zij voorstander waren van een voorrangsbeleid voor etnische minderheden. De politici lie ten zich niet verleiden door deze suggestieve vraag en wethouder Zijdeveld sprak geïrriteerd over 'demagogi sche trucs'. FNV-man Wim van den Bre men was zeer tevreden over de forumdiscussie. „Uitkerings- Afvallen voor ouderen in oost ACH3EDAM Diëtiste J. Verberg vertelt ouderen uit Oost woensdag 28 februari hoe zij kunnen afvallen. Zij doet dit tussen 10.00 en 12.00 uur in Trefpunt Oost aan de Celsiusstraat 2. Ouderen die problemen hebben met ver voer naar het Trefpunt kun nen contact opnemen met de wijkpost via telefoonnummer 4264195. gerechtigden zijn zeer apa- tisch ten opzichte van de poli tiek. Vandaag blijkt dat de Schiedamse politiek bereid is zich in te zetten voor deze groep. Wij, als FNV-werk groep, zullen de mensen hel pen om hier op in te sprin gen". Uit een onderzoek van Consumentencontact blijkt overigens dat de gemeente Schiedam goed scoort op het gebied van sociale uitkerin gen. Gemiddeld geeft een ge meente f 8,- tot f 15,- per in woner uit aan uitkeringen. In Schiedam is dit f 35,- per in woner. Shell Chemie veroorzaakt stankoverlast SCHIEDAMEen zoge naamde fabrieksstop bij Shell Chemie heeft maan dagavond voor een grote stankoverlast gezorgd in Schiedam. Bij een fabrieks stop worden restanten vet- brand ('afgefakkeld') en daarbij is maandag de stof methyl mercaptan vrijgeko men. Shell heeft toestem ming om restanten te ver branden, maar dat mag niet leiden tot overlast. De verbranding van maan dagavond leidde tot veel te lefoontjes bij de Dienst Cen traal Milieubeheer van men sen die klaagden over stank- De voorlichtster van DCMR vertelde dat een onderzoek ingesteld zal worden naar de oorzaak van de stank. Hij zei tevens dat metilmercaptan niet schadelijk is voor de ge zondheid. EXPOSITIE Werk van kunstenares Willeke Rosmo len is tot en met 30 maart te zien in de galerie van de poli kliniek aan de B.K.-laan. Zij maakt vooral tekeningen en schilderijen van katten en de natuur. Bezoekers kunnen da gelijks van 09.00 tot 17.00 uur de werken bekijken. Open huis Schiespoor SCHIEDAM De model spoorvereniging Schiespoor houdt zaterdag 24 februari open huis in het clubgebouw aan de Westerkade 21. Be langstellenden zijn tussen 10.00 en 16.00 uur welkom en betalen een gulden entree. Het publiek mag optreden als jury. Op een formulier kunnen zij hun oordeel geven over de door de leden gemaakte diora ma's. Verder bestaat de mogelijk heid om locomotieven schoon te laten maken of gratis repa raties te laten verrichten. INBRAAK Andre's Tapijt huis aan de Mgr. Nolenslaan is vrijdagnacht bezocht door ongenode gasten. Niet alleen gingen zij er vandoor met car- petten, electrisch gereed schap, een stofzuiger en een typemachine zonder te beta len, ook werd een bedrag van ƒ5400,- door de dieven meege nomen. ene na de andere paal geslagen in Spaland-West 11 de gemeente ook in Spaland-Oost beginnen. SCHIEDAM Indien er in Spaland-Oost geen wo ningbouw zou kunnen plaatsvinden dan betekent dit voor Schiedam een strop van dertig tot veertig miljoen gulden. Wethouder Chris Zijdeveld heeft dit vorige week gezegd na het slaan van de eerste paal van het woningbouwplan van SSN Bouw in Spa- land-West. De gemeente hoopt over zo'n vier jaar in het oostelijk deel van Spaland te kunnen star ten met de bouw van 1800 wo ningen. Momenteel is dit ter rein nog ingeplant met pro- ductiebos maar de dienst ge meentewerken bereidt inmid dels al een bestemmingsplan voor de wijk voor. Een onder deel van het plan is de aanleg van een nieuw treinstation. Zijdeveld richtte zich in zijn toespraak na afloop van de officiële handeling tot de ho gere overheden om duidelijk te maken dat er in Spaland- Oost grote belangen op het spel staan voor de gemeente. Schiedam loopt volgens de wethouder grote risico's bij de voorbereiding van de plannen. Mocht de rijksoverheid de bouw in Spaland-Oost tegen houden dan gaat het de ge meente tientallen miljoenen guldens kosten. Ook de over heid loopt dus marktrisico's. Dat risico's niet denkbeeldig zijn heeft Schiedam al onder vonden in de aanloop tot de bouw in Spaland-West. De start van de woningbouw heeft enige maanden vertra ging opgelopen omdat het mi nisterie het verzoek om loca tiesubsidie volstrekt volgens de regels afhandelde. „En dat terwijl Schiedam van mening was dat hierover goede af spraken met het rijk waren gemaakt", aldus Zijdeveld. De gemeente kon echter niet eer der beginnen met de bouw omdat in dat geval de subsi die, een bedrag van 21,5 mil joen gulden, zou zijn ver speeld. I Deze aanbieding geldt t/m 3 maart 1990 bij inlevering van deze bon en betreft halfjaar kontaktlenzen van de topmerken Barnes 8. Hind, Allergan, Bausch en Lomb. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Deskundig advies van gediplomeerde ANVC-kontaktlensspecialisten. Wilt u voordelig komfortabel en probleemloos zachte lenzen dragen? Neem dan even kontakt op met Brilmij bij u in de buurt. R'dam Kruiskade Vlaardingen R'dam Termeulen Schiedam R'dam Zuidplein Spiikenisse 1 uur seivice) Tuinset 4 Stapelbare kuipstoelen en tafel 090 cm. Volkunststof. VAN 149, VOOR Kuipstoelkussens Diverse dessins. Bijpassend bij tuinset. VAN 33.95 VOOR Satijnen gordijnstof Klassiek dessin. Dichtgeweven In 4 kleuren. 140 cm breed. Per meter: VAN 26.95 VOOR Herenoverhemd "Oxford" button down shirt. 70% Katoen, 30% polyester. Wit of bleu. 38 t/m 45. VAN 39.95 VOOR Binnenveer matras Afgedekt met 150 g/m2 schopewol. 140 x 200 cm van 329.- voor 289.-, 90 x 200 cm von 229.- voor 199.-, 80 x 190 cm: VAN 179, VOOR Aanbiedingen gelden t/m 28 februari of zolang de voorraad strekt.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1