ÜJ DE HAVENLOODS 'Meer vrouwen in raad is absolute noodzaak' Wie van de 3 31?5 39?5 4?5 25 14?5 SchiedamsMeuwsblad Dijkleger in staat van paraatheid t^TERMEULEN BRISTOL Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Gisteren Winkelier verwijt gemeente laksheid bij ophalen klein chemisch afval 1 Voor écht 1 Age prijicn EDITIE P, DONDERDAG 1 MAART 1990, 39e JAARGANG Nr. 9 wegener huis-aan-huLsbl_aclen KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM— De hoge waterstand en de harde storm leidden begin deze week tot verscherpte dijkbewaking in de pro vincie Zuid-Holland. In Schiedam is het zoge naamde dijkleger dins dagmiddag in staat van paraatheid gebracht om eventuele wateroverlast met zandzakken te be strijden. Er bestond ove rigens geen gevaar voor de bevolking, daar de dij ken inmiddels op Delta hoogte zijn gebracht. De door de storm veroor zaakte schade was overi gens beduidend minder dan een paar weken gele den. Het dijkleger is onderdeel van de dienst gemeentewer ken en komt in actie'bij ex treem hoge waterstanden, zoals afgelopen dinsdag. Het water in de Nieuwe Maas steeg tot maar liefst drie mer ter boven N.A.P. Dit leidde tot een verkeersverbod op de Maasboulevard. Mensen van het dijkleger hielden een oogje in het zeil, hoewel een echte dijkbreuk vrijwel on mogelijk was. In het verleden was het ge vaar voor wateroverlast veel groter. Bewoners van De Gorzen hoeven tegenwoor dig niet meer bang te zijn voor natte voeten. De op Delta-hoogte gebrachte dij ken en de nieuwe Buitenha- vensluis bieden immers vol doende bescherming. De 'zuidwester storm heeft opnieuw grote schade aan gericht, hoewel die een stuk minder was dan een paar weken geleden. Dakpannen vlogen van daken en ruiten sneuvelden. Op de Bouw- meesterweg is een caravan door de wind opgetild en vernield. De muren op het dak van het belastingkan toor aan de Lange Nieuw- strat bleken ook niet be stand tegen de storm. Stuk ken steen vlogen in het rond en om ongelukken te voor komen is deze straat twee uur lang afgesloten geweest. Later kon het verkeer via één rijbaan weer gebruik maken van deze straat. Belastinghulp in De Woudhoek SCHIEDAM Mensen die moeite hebben met bet invul len van de belastingformulie ren kunnen terecht in dien stencentrum De Woudhoek. Daar geeft de heer Plooy elke maandag tussen 09.00 en 11.00 uur tekst en uitleg. Het is raadzaam vooraf een af spraak te maken in verband met de wachttijden. Dit kan via nummer 4709555. Bij de balie van het kantoor aan het Heijermansplein 35 is ook uitgebreide schriftelijke informatie aanwezig. Theedansant SCHIEDAM In diensten- èentrum De Vier Molens is op zondag 4 maart een theedan sant. Belangstellenden zijn tussen 13.30 en 16.30 uur wel kom. De toegang is gratis. Het dienstencentrum bevindt zich aan de Nieuwe Damlaan 766. A Wethouder Luub Hafkamp: Waar- ra hebben SFC en DHS me niet gebeld' A Het ongrijpbare geluk van Zomer gasten Internationale Vrouwendag niet op willekeurige datum 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Honderd jaar Rotterdam, de Rotterdammers en hun vervoer Bert Robben op oude nest SCHIEDAM Pater Bert Robben predikt dit weekeinde in zijn oude parochie St. Jan de Doper aan de Nolenslaan 99. De parochie bestaat dit jaar 25 jaar en viert dat onder andere met predikbeurten van oud-pastores. Van 1965 tot 1969 was hij voorganger tij dens de missen in Nieuwland. De pater staat bekend om zijn heldere en concrete preken. De dienst op zaterdag begint om 17.00 uur. Op zondag zijn de kerkgangers om 11.00 uur welkom. Na afloop kan onder het genot van een kop koffie met pater Robben nagepraat worden. Filmhuis toont vrouwenfilm SCHIEDAM— De vrouwen film Charlotte wordt zaterdag 3 maart vertoond in het Film huis aan de Nieuwstraat 12. Het verhaal gaat over een Joods meisje dat vanuit Duits land naar Zuid-Frankrijk vlucht om te ontkomen aan de nazi's. Zij weet zich tijdens de oorlog staande te houden door te schilderen. Belangstellenden zijn vanaf 20.30 uur welkom. De film be gint om 21.30 uur. De toe gangskaarten kosten vier gul den voor donateurs en vijf gulden voor niet-donateurs. Excursie heemtuin SCHIEDAM Natuurlief hebbers kunnen zondag 4 maart deelnemen aan een ex cursie in de heemtuin. Vanaf 14.00 uur zullen de wande laars onder leiding van een deskundige op zoek gaan naar tekenen van het beginnnende voorjaar. De tocht start vanaf de ingang bij het Duivenpad. De deelneming is gratis. Internationale Vrouwendag in teken van verkiezingen SCHIEDAM— De Inter nationale Vrouwendag op 8 maart staat in Schiedam in het teken van de komen de gemeenteraadsverkie zingen. Onder het motto 'Stel een daad, kies een vrouw in de raad' hopen de verschillende vrouwenor ganisaties een einde te ma ken aan de ondervertegen woordiging van vrouwen in de lokale politiek. Mo menteel zijn slechts 7 van de 33 raadsleden van het vrouwelijk geslacht. Dat moet na 21 maart anders zijn. Amerikaanse zangeres en basgitarist Cindy Peress met haar gitaar. SCHIEDAM De Ameri kaanse zangeres/gitariste Cindy Peress speelt zaterdag 3 maart samen met basgitarist Tom Ageterberg in café Podi um aan de Lange Haven 28. Zij noemen zich The Big Sky Rhythm Devils en brengen Op vrijdag worden vanaf 22.30 uur swingende platen gedraaid door een Rotterdam se diskjockey. Deze week is op donderdag geen jamsessie. „Vrouwen zijn nog steeds on dervertegenwoordigd in open bare lichamen. Ook op lande lijk niveau blijkt het een moeilijke klus om deze situa tie te veranderen. Denk maar aan Wim Kok die zijn belofte van tenminste vier vrouwen in het kabinet niet heeft kunnen waarmaken", vertelt emanci patiewerkster Vera Wijnker. Zij hoopt dat de komende ge meenteraadsverkiezingen de scheve verhouding tussen de twee sexen enigszins recht trekt. „Een vrouw in het colle ge zou natuurlijk helemaal mooi zijn", blikt zij hoopvol vooruit. De plaatselijke politieke par tijen hebben verschillende vrouwen op hun kandidaten lijsten staan en de organisato ren van de Vrouwendag hopen nu dat de Schiedamse vrou wen op deze kandidaten gaan stemmen. Op 8 maart zullen zij in ieder geval al kennis kunnen maken met vrouwelij ke kandidaten in De Teer- stoof, waar de plaatselijke po litieke dames zich presente- Te laag De organisatie van de Vrou wendag is zeker niet tevreden over het aantal vrouwelijke kandidaten op de diverse lijs ten. „In feite is het aantal vrouwelijke kandidaten veel te laag. Ook dat moet in de toekomst veranderen", aldus Wijnkers. De vrouwenorgani saties willen dat bereiken in de bestaande politieke partij en en zullen geen pogingen ondernemen om een aparte vrouwenpartij op te richten. „In het verleden is wel geble ken dat dat niet werkt", licht de emancipatiewerkster toe. Al een aantal jaren probeert de Stichting Schiedamse Vrouwenemancipatie Organi satie (SVO) via cursussen de vrouwen politiek bewust te maken. De cursisten zijn zeer enthousiast en langzaam maar zeker werpen de lessen ook vruchten af. In de praktijk is echter nog veel werk aan de winkel. „Veel vrouwen mach tigen nog steeds hun echtge- Vrouwen vrij op 8 maart? SCHIEDAM - tie van de Internationale Vrouwendag heeft het colle ge van B en W verzocht om vrouwelijke ambtenaren op 8 maart vrij te geven. Eman cipatiewerkster Vera Wijn ker heef t nog geen antwoord ontvangen, maar zegt wel 'positieve geluiden' te heb ben j Zij hoopt dat Schiedam niet achterblijft bij haar buurge meenten. In Vlaardingen krijgen de vrouwelijke amb tenaren bijvoorbeeld een ontbijt op hun werk voorge schoteld. Zie advertentie elders in dit blad Vrouwen uit verschillende groepen organiseren dit jaar de Internationale Vrouwendag. noot om voor hen te stemmen. Dit jaar zal de vrouw van de burgemeester, Hanneke Scheeres, de vrouwendag in Schiedam officieel openen. Het programma bevat, buiten het reeds genoemde politieke gedeelte, een groot aantal cul turele activiteiten. Ook zullen de dames gezamenlijk eten. Zij die aan de maaltijd willen deelnemen, moeten zich van- tevoren opgeven via de tele foonnummers 473 26 16 en 470 81 676. SCHIEDAM Niet iedere winkelier is tevreden over het milieuvriendelijke be leid van de gemeente Schiedam. De heer Gran- neman bijvoorbeeld, die een doe-het-zelfzaak drijft in het Hof van Spaland, verwijt de gemeente laks heid bij het ophalen van klein chemisch afval. Hij vindt dat de gemeente win keliers die verf en dergelij ke verkopen moet benade ren over de mogelijkheden om de restanten in te zame len. Nu hangt dit af van het initiatief van de desbetref fende winkelier. Granneman zelf is erg milieu bewust en zamelt dus che misch afval in. Dit slaat hij op in dozen die hij van de ge meente krijgt. Deze dozen worden één keer per week door de chemo-kar opgehaald. Het is de kleine zelfstandige echter een doorn in het oog dat hij overspoeld wordt met verfresten die afkomstig zijn van grote zaken. „Per week zamel ik ongeveer vier dozen met afval in. Het is ontvlam baar materiaal dat ik hier moet opslaan, omdat de ge meente het slechts één keer per week ophaalt", vertelt hij enigszins ontstemd. Hij zou graag zien dat de che mo-kar een paar keer per week bij hem langskomt. Ook vindt hij dat de gemeente niet moet wachten op het initiatief van de winkeliers, maar zelf naar de middenstanders moet gaan. „De gemeente moet iedere winkelier die het spul verkoopt aanspreken", aldus Granneman. Een woordvoerder van de ONS geeft de heer Granne man het advies het afval van andere zaken niet te accepte ren. Verder zei hij dat de ONS zijn uiterste best doet om het klein chemisch afval op te ha len, maar dat de capaciteit niet onuitputtelijk is. I Halfhoge linnen schoen in div. kleurkombinaties Maten 28 - 41 HiM'lflHhIII ■46? ALLÉÉN i 45 filialen in het hele land w.o. 2 x in ROTTERDAM en 1 x in VLAARDINGEN I 20 (boven Zeeman Textlelsuper) tel. 010-4123636 Rotterdam op het ZUIDER-TERRAS van winkelcentrum Zuidplein tel. 010-4804162 Vlaardingen Hoogatraat 219 tel. 010-4353730 koopavond op vrl|dag tot 21.00 uur f Dekbedovertrek 100% Katoenen overtrek met romantisch bloemdessin. Lits jumeaux van 89.95 voor 59.95, 2- Persoons van 78.95 voor 51.95, 1 - Persoons a Aanbiedingen geldig t/m 7 maart a( zolang de voorraad strekt. Luciano Pavarotti Met o.a. o Sole Mio en La Donna e Mobile. Dubbel CD. 100 Minuten speelduur. IMatusan babyzalf De beste bescherming voor de tere huid. Pot 125 g VAN 6.95 VOOR Quartzhorloges Q Q dames- en herenhorloges in vele kleuren. Waterafstotend. 3 Maanden garantie. VAN49.-VOOR Overgordijnstof Satijn. Dicht geweven.in bloemdessin. In 3 kleurcombinaties. 140 cm breed. Per meter: VAN 28.95 VOOR

De Havenloods | 1990 | | pagina 1