DAAR WORD JE BETER UAN! Z-verpleegkundigen Gezondheidszorg centraal tijdens informatieweek zo kan uw geld óók rollen werk AVO-Nederland Vanaf je eerste opleidingsdag ben je 'goed' bezig JL ffi Memisa Medicus Mundi open middagen DE HAVENLOODS - DONDERDAG 1 MAART 1990 9-368 ROTTERDAM „Wij hebben mensen nodig, die onze patiënten zorg ge ven". Deze hartekreet komt van mevrouw A. Ren ner van de Stichting Sa menwerkende Verpleeg huizen. Uit de ziekenhui zen en verpleeghuizen ver trekt jaarlijks een tamelijk groot aantal personeelsle den. „De gezinsomstandig heden van mensen veran deren of ze gaan verhuizen of in een andere instelling werken", verklaart me vrouw Brenner. „Maar", voegt ze er meteen aan toe, dit betekent wel, dat we steeds jonge mensen moe ten opleiden". De ziekenhuizen en verpleeg huizen in de regio hebben de handen ineengeslagen en be rekenen gezamenlijk hoeveel nieuwe leerlingen en ervaren krachten jaarlijks nodig zijn. Om meer bekendheid te geven aan hun instellingen houden de verpleeghuizen en zieken huizen van 5 tot en met 8 maart een informatieweek voor de gezondheidszorg. Deze informatieweek is pri mair bedoeld voor scholieren, die in het laatste jaar van hun opleiding zitten en daarna een baan zoeken. Zij kunnen die dagen vrijblijvend rondkijken in de instellingen en zo bezien of een baan met de daaraan gekoppelde opleiding in de gezondheidszorg iets voor hen is. Daarnaast zijn ook ouders, buurtbewoners en andere geïnteresseerden van harte welkom. „Men kan die dagen van 14.00 tot 17.00 uur zo naar binnen lopen", moedigt mevrouw Benner aan. „Men wordt dan opgevangen en krijgt infor matie over de instellingen. Bij elk zieken- of verpleeghuis zal het verder anders zijn. Som mige vertonen een film of men kan de school bezoeken. An dere zullen een afdeling laten zien. In elk geval kan men de sfeer proeven, met alle vragen Zeker van baan De werkers in de verpleeghui zen zijn ziekenverzorgenden. Om dit te kunnen worden heb je een diploma L.H.N.O. of M.A.V.O. nodig. In ziekenhui zen werken verpleegkundi gen. Deze hebben als voorop leiding M.A.V.O.-met-een- zwaar-pakket of H.A.V.O. of V.W.O. Men kan worden op geleid tot A-verpleegkundige in een algemeen ziekenhuis. B-verpleegkundige in een psychiatrisch ziekenhuis of Z- verpleegkundige voor de zwakzinnigenzorg. Voor zowel de opleiding tot verpleegkundige als tot zie kenverzorgende geldt, dat men in dienst is van de instel ling. Men gaat eerst een paar maanden naar school en daar na afwisselend blokken wer ken en blokken naar school. Dan krijgt men ook een leer- Enige jaren geleden was er door de bezuinigingen voor gediplomeerde leerlingen geen plaats in de tehuizen. „Dit is nu anders", aldus me vrouw Benner. „Alle instellin gen werken inmiddels met een minimumbezetting. Dat bete kent, dat men als gediplo meerde zeker een baan krijgt. Als het onverhoopt niet in het opleidende huis is, dan in ieder geval in de regio". I Tijdens de opleiding werkt men afwisselend in de praktijk en krijgt men les. (foto: Robert Vos) Op 5 maart in de Verpleeg huizen Antonius - IJssel- monde in Rotterdam en DrieMaashave in Maas sluis. Op 5 en 7 maart in het Delta Ziekenhuis in Poor- tugaal en het Ruwaard van Puttenziekenhuis in Spij- kenisse. Ook in de ver pleeghuizen Breede Vliet in Hoogvliet, de Capelse Verpleeghuizen, Grooten- hoek in Hellevoetsluis, De Plantage in Brielle, De Rustenburg in Bergschen- hoek en in Rotterdam bij het Hannie Dekhuijzen- huis aan de Carnissedreef, de Humanitaskliniek aan de Achillesstraat, Meer- weide aan de Grote Hagen, het Rheumahuis aan de Van Beethovenlaan, Smeetsland aan de Aristo- telesstraat en de Twee Bruggen aan de Pascal- weg. Op 6 maart in het Haven ziekenhuis en op 6 en 8 maart in het Dijkzigt zie kenhuis, het St. Clara Zie kenhuis, het St. Francis- cus Gasthuis, het Schie- land ziekenhuis in Schie dam en het Zuiderzieken huis en in verpleeghuis de Egmontshof in Oud-Beij- erland. Op 6, 7 en 8 maart kan men ook kijken in verpleeghuis De Vijf Havens aan de Ze- venkampse Ring. Op 7 maart in de Verpleeg huizen De DrieMaasStede in Schiedam, het Zonne huis in Vlaardingen en de Rotterdamse huizen De Hofstee aan de Pres. Rooseveltweg, Schiehoven aan de Asserweg, Slinge- dael aan de Dreischor- straat, Sonneburgh aan de Schulpweg. Op 8 maart in het Holy Ziekenhuis in Vlaardingen en in Ikazia ziekenhuis in Rotterdam, alsmede in het zwakzinnigeninstituut Beatrix-Irene aan de Aar- noudstraat in Rotterdam. Wil je werken in de gezondheidszorg? Dan kan je in de hele regio Rijnmond meteen aan de slag. In de zieken huizen, psychiatrische instellingen, verpleeghuizen en zwakzinnigeninrichtingen komen jaarlijks 1500 banen beschikbaar. Het totale banenaanbod in Rotterdam en randgemeenten wordt belicht tijdens 'open dagen' van 5 t/m 8 maart in de hieronder genoemde instellingen. De informatie die hier wordt gegeven is primair bedoeld voor scholieren, die in het laatste jaar van hun oplei ding zitten en daarop aansluitend een baan zoeken. Voor oudere werkzoekenden en mensen die al in de gezondheidszorg werkzaam zijn geweest is dit ook een mooie gelegenheid voor een (hernieuwde) kennis making. Alle informatie over opleidingen, doorgroei mogelijkheden en salariëring wordt graag verstrekt. De genoemde instellingen zijn te bezoeken tussen 14.00 en 17.00 uur. INFORMATIEWEEK GEZONDHEIDSZORG 5 T/M 8 MAART 1990 NAAM INSTELLING ADRES 5 en 7 maart 6 en 8 maart 5 en 1 5 en 1 5 en 1 5 en 1 5 en 7 maart ZIEKENHUIZEN Deltaziekenhuis Ruwaard van Rutten ziekt Havenziekenhuis Academisch Ziekenhuis F St. Clara Ziekenhuis St. Franciscus Gasthuis Schieland ziekenhuis Zuiderziekenhuis Holy ziekenhuis Ikazia ziekenhuis 3-1 Jssel monde Antoniu Drie Maas Have Breede Vliet Capelse Verpleeghuizen Hannie Dekhuijzen Humanitas Kliniek Grootenhoek Meerweide De Plantage Rheumaverpleeghuis De Rustenburg neetsland rart De Twee Bruggen naart De Vijf Havens tart De Egmontshof DrieMaasStede De Hofstee Schiehoven Slingedael Sonneburgh Zonnehuis Beatrix-Irene (zwakzinnigeninst.) Albrandswaardsedijk 74, Roortugaal R. van Ruttenweg SOO, Spijkenisse Haringvliet 2, Rotterdam i-Dijkzigt Dr. Molewaterplein 40, Rottedam Olympiaweg 350, Rotterdam Kleiweg 500, Rotterdam Burg. Knappertlaan 25, Schiedam Groene Hilledijk 315, Rotterdam Holysingel 3, Vlaardingen Montessoriweg 1, Rotterdam Groene tuin 1, Rotterdam Stadsmolen 101Maassluis Schakelweg 162, Hoogvliet Hoofdweg 57, Capelle a/d IJssel Carnissedreef 280, Rotterdam Achillesstraat 290, Rotterdam Hellevoetse Achterweg 4, Hellevoetsluis Grote Hagen 20, Rotterdam Rlantageweg 4, Brielle Van Beethovenlaan 60, Rotterdam Bergweg Zuid 90, Bergschenhoek Aristotelesstraat 15. Rotterdam Pascalweg 41Rotterdam Zevenkampse Ring 40, Rotterdam Frans Halsstraat 1, Oud Beijerland Voorberghlaan 35, Schiedam Pres. Rooseveltweg 22, Rotterdam Asserweg 235, Rotterdam Dreischorstraat 85, Rotterdam Schulpweg 534, Rotterdam Dillenburgsingel 5, Vlaardingen Aarnoudstraat 59, Rotterdam RIAGG De Riagg Rotterdam Zuid en Omstreken ROTTERDAM afdeling Volwassenen vraagt voor haar patiëntenadministratie en receptie: ZUID ervaren invalkrachten Gevraagd: - Personen die op oproepbasis beschikbaar zijn bij ziekte en/of vakantie van administratief personeel - Zij zullen tijdens een inwerk/kennismakingsperiode van enige weken met de verschillende procedures op de administraties bekend gemaakt worden - Elke 6 weken zullen betrokkenen enige dagen mee werken om op de hoogte te blijven van de werkzaamheden. Eisen: - Mavo diploma of een vergelijkbare opleiding - Ruime ervaring in een vergelijkbare functie - Enige kennis met automatisering is gewenst - Een uitstekende typevaardigheid. De arbeidsvoorwaarden zijn conform de CAO-AGGZ. Geïnteresseerden worden verzocht hun sollicitatie binnen 7 dagen na het verschijnen van deze advertentie, te richten aan de afdeling Personeelszaken, Postbus 5250, 3008 AG Rotterdam. Stuur mij nadere informatie Johan L. kreeg als gepensioneerd chauffeur een hersenbloeding. Zijn liefste wens was om toch zijn weke lijks uitje te blijven houden. Dankzij een aanvullende bijdrage van AVO- Nederland heeft hij nu een rolstoel waarmee hij naar zijn harmonieclub kan gaan. Als wettelijke regelingen niet toe reikend blijken, kunnen vele gehan dicapten op AVO-Nederland reke nen. Steun ons werk. Word lid! Steun ons Word lid Postbus 850, 3800 AW Amersfoort. Tel. (033) 63 52 14. Giro 625000 Als je kiest voor een opleiding tot Z-verpleegkundige kies je voor een vak dat veel voldoening zal geven maar beslist niet altijd even makkelijk zal zijn. Wij van de SVVGR zullen er echter alles aan doen om van jou een echte vakman/-vrouw te maken die volledig opgewassen is tegen de toekomst. De Start Je opleiding begint in de kinderkliniek Beatrix Irene maar al na het 2e jaar bestaat de mogelijkheid dat je uitgezonden gaat worden naar een van de andere SVVGR buurten. Zo werk je al na 1 jaar, onder leiding van een gediplomeerde, redelijk zelfstandig binnen een kleine groep verstandelijk gehandicapten. De Opleiding Bij de SVVGR krijg je een eigen inservice opleiding tot Z-verpleegkundige die begint met een 7 maanden periode van beroepsvoorbereiding. Deze 7 maanden zijn opgebouwd in 22 lesweken, 4 stageweken en 4 weken vakantie. Hierna ga je gedurende 3 leerperiodes leren en werken tegelijk. Tijdens de eerste 7 maanden ontvang je 395,— per maand zakgeld, daarna krijg je een salaris van 1207,— per maand. Natuurlijk worden onregelmatige uren extra beloond. Toelatingseisen Als je minimaal 17 jaar bent en als vooropleiding Mavo op D D nivo/Havo of MDGO-AW hebt gevolgd kan dit het begin zijn van een boeiende beroepsopleiding. Verkorte opleiding Afhankelijk van vooropleiding en leeftijd bestaat er de mogelijkheid van een verkorte opleiding. Voor met name MDGO-AW-ers zijn er mogelijkheden de beroeps vooropleiding aanzienlijk te verkorten. Herintreders Voor de zgn. 'herintreders' (mensen die gedurende een bepaalde tijd uit het arbeidsproces zijn geweest en nu weer een nieuwe start willen maken) heeft de SVVGR volop mogelijkheden. Zo is er met name de eventuele kinder opvang en de bemiddelende rol die de SVVGR kan spelen om uw uitkering te behouden gedurende de eerste 7 maanden van de opleiding. Ja, ik wil graag alles weten over deze ROn boeiende beroepsopleiding en ontvang I daarom graag een uitnodiging voor de I informatie-middag in maart 1990. De Stichting Voorzieningen voor Verstandelijk Gehandicapten in Rijnmond (SVVGR) die in 1987 is opgericht heeft als doelstelling in Rijnmond regionale woon-/ leefvoorzieningen te bouwen en te beheren voor mensen met een verstandelijke handicap. De kernpunten van de zorgfilosofie zijn: de normalisatie, integratie en acceptatie. Om aan deze filosofie te kunnen voldoen wil de SVVGR gespreid over zo 'n 5-tal locaties in Rijnmond voorzieningen volgens een zgn. buurtmodel maken. De kinderkliniek Beatrix-Irene is eveneens een onderdeel van de SVVGR Naam Adres Geboortedatum Vooropleiding Deze bon inzenden in een gefrankeerde enveloppe naar SVVGR Aarnoudstraat 59,3084 PA Rotterdam afd. Personeelszaken Memisa is een van de grootste organisaties voor professionele medische ontwikkelings samenwerking. Vanuit een christelijke inspiratie verleent zij materiële en personele assisten tie aan gezondheidsprojekten in ruim 70 landen. Ter ondersteuning van de twee adjunkt-direkteuren zoekt Memisa een full-time SEKRETARESSE (V/M) Tot haar/zijn taken behoren: - afhandeling van binnenkomende en uitgaande post - zelfstandig uitvoeren van korrespondentie - notuleren van vergaderingen - maken van afspraken en bijhouden van de agenda - verwerken en bijhouden van sekretariaat en archief - zelfstandig uitvoeren van bijkomende werkzaamheden Funktie-eisen: - VWO en sekretaresse-opleiding - goede kontaktuele eigenschappen - ervaring met tekstverwerking - uitstekende mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid - beheersing van de Engelse en Franse taal - leeftijd tot 30 jaar - betrokkenheid bij het doel van de organisatie Schriftelijke sollicitaties voorzien van curriculum vitae kunt u binnen 2 weken sturen naar: Stichting Memisa Medicus Mundi, t.a.v Postbus 613000 AB Rotterdam. Mevr. J. van Wamelen, Prinses Margriet School Christelijke school tot opleidingen in de gezondheidszorg, 's-Gravendijkwal 28-36, 3014 EA Rotterdam, telefoon (010) 4.36.18.11 In het kader van de "informatieweek gezondheidszorg" organiseren wij voor de opleidingen toe ZIEKENVERZORGENDE (maandag 5 maart en woensdag 7 maart a.s.) A-VERPLEEGKUNDIGE (dinsdag 6 maart en donderdag 8 maart a.s.) De open middagen worden gehouden van 14.00 tot 17.00 uur. De Prinses Margriet School is een moderne school in het centrum van Rotterdam. De school verzorgt de opleidingen voor 13 aangesloten verpleeg- en ziekenhuizen in de regio Rotterdam.

De Havenloods | 1990 | | pagina 7