Juventus op drempel finale nationale beker 'Coca-Cola Prestatieloop' door Harga en Vijfsluizen Feijenoord klimt omhoog SchiedamsNieuwsHad \X J l) Competitie Sportnieuws naar redactie Selectie D-pupillen Sponsors voor Scheidsrechters OPEL6 Peter Boes vestigt nieuw record op EK Supporters aangehouden Schiedammers in Zaandam TOP 20 TOP 20 Damduel krijgt staartje Scheeres ontvangt Russen Bridge Volgende week dinsdag bij Gunco valt beslissing DE HAVENLOODS J DINSDAG 6 MAART 1990 10-496 Juvenilis speelde zijn eigen spel. SCHIEDAM - Voor de com petitie trad Juventus zater dagavond aan tegen Leiden. De Schiedammers kenden weinig problemen en leidden in de achttiende minuut na rust met 104-83. Onachtzaamheid achter de scoretafel zorgde echter voor enige consternatie. Terwijl op het scorebord een eind stand van 110-92 verscheen, claimden de Leidenaren een eindscore van 110-100 en dienden een protest in. Vol gens Juventus-coach Frans Wentholt heeft dat weinig kans van slagen. "Ik kan me niet voorstellen dat de bond serieus op dat protest ingaat. Het verschil in scores tussen beide teams was te groot. "Indien alle kandidaten voor het kampioenschap blijven winnen kan Juventus op 17 maart a.s. de titel officieel binnen halen. loste alle verwachtingen in. Van der Waal scoorde uit een vrije worp en Van Hoegaarden pakte zelfs nog een driepunter mee. Doordat Doornik in de laatste seconden miste kon Gunco de eindstand op 112-99 brengen. Na afloop loofde Frans Wen tholt zijn hele ploeg. „We zijn er in geslaagd ons eigen spel te spelen en dat is niet gering tegen een team als Gunco. Het was jammer dat Arie van Leusden (wintersport) ont brak, want daardoor was ik gedwongen onze center, Ro nald Jonkman, bijna de hele wedstrijd te laten staan. Dat is te veel gevraagd, die jongen was op een gegeven moment opgespeeld. Ik vond onze for wards zeker niet minder dan die van de Rotterdammers, dat is natuurlijk prima. Toch ben ik nog niet zeker van een finaleplaats. Het niveauver schil is in potentie zo groot dat echt nog van alles moge lijk is. Wel mag je nu zeggen dat Gunco volgende week dinsdag een topwedstrijd moet spelen om de achter stand weg te werken. Wij star ten opnieuw met 30 punten voorsprong plus natuurlijk het verschil van vandaag. Dat betekent dat Gunco in twee maal twintig minuten 44 pun ten meer moet scoren dan wij. Dat geeft natuurlijk een pret tig gevoel." SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. VLAARDINGEN - Morgen middag, woensdag, begint de selectiegroep van het Vlaar- dings D-elftal aan de voorbe reiding voor deelname aan het acht-stedentoernooi, dat op 5 mei bij Hermes DVS in Schie dam wordt gehouden. Voor dit selectieteam zijn uit genodigd; Roy den Outer, Dennis Hofland en Agmed Karacan (DVO), Dennis Vlei- lander, Herwin van de Lugt, Vincent de Vries en Marcel van de Velden (HVO), Hans Voets, Martijn Roozeboom, Memet Oz en Cocan Saraq (HSC), Stefan van de Berg, Rick de Vette en Martijn Kalb (RKWIK), Merlijn Berkhout, Robert van de Deyl en Martijn van Dooren (TSB), Sander Grootenboer, Miquel Navarro en Robbert Persson (VFC) en F.P. Ommering, E. van de Waal, E.de Koster emn L.D. Wijnhorst van Zwaluwen. De groep staat onder leiding van de trainers Ab Schier- boom, Rob Robbemond en Ed Hoogendam. Na de eerste training morgenmiddag staan er nog trainingen op het pro gramma op 14, 21, en 29 maart terwijl erop 5, 12, 17, 24 april en 1 mei oefenwedstrijden worden gespeeld. De Kapellen - Thor 12-10 Na het onnodige verlies van vorige week bij Poortugaal, wist De Kapellen zich alsnog voor de na-competitie te plaatsen door in de directe confrontatie naaste concurrent Thor met 12- 10 te verslaan. De selectie van trainer Dick Opschoor (met Eise Dijkstra en Theo van Os met elk vier treffers in de rol van topscorer) speelt door zijn tweede plaats in de rangschikking nu op dinsdag 13 maart in de Rotterdamse Energiehal een halve competitie tegen Succes (Schiedam) en Korbis (Wad- dinxveen). VLAARDINGEN— Ook de Vlaardingse Scheidrechters Vereniging is bezig met de voorbereiding op de 21ste Westland Marathon die op za terdag 7 april in Maassluis wordt gehouden. Twintig scheidsrechters lopen weke lijks tientallen kilometers om op 7 april in de goede conditie te verkeren voor de race door het Westland. De Vlaardingse groep kreeg onlangs nog een steuntje in de rug door de medewerking van twee sponsers, sporthuis Wim de Graaf en De Tapijtmeester, die zorgdragen voor de aan kleding van de scheidsrech ters op de marathon. Tevens krijgen de VSV-deel- nemers van sporthuis Wim de Graaf adviezen over het dra gen van kleding en loopschoe nen en over het gebruik van de juiste voeding bij een mara thon. SCHIEDAM - Het duel tussen Damclub Schiedam en Al blasserdam krijgt nog een staartje. In de laatste partij van de middag, bij-een tussen stand van 10-8, maakte Ron Heusdens namelijk de crucia le vergissing zijn klok eigen handig stil te zetten. Hoewel de stand op het bord op remise wees, eiste tegenstander Knoops daarop de zege op. De arbiter stelde hem in het ge lijk, waardoor de eindstand 10-10 werd. Door dit resultaat pakte Al- blasserdam één wedstrijdpunt en vrijwaarde het zich defini tief van degradatie. Damclub Constant werd hiervan direct de dupe, want hierdoor werd de marge met Alblasserdam drie punten en degradeert het naar de tweede klasse. Dam club Schiedam zal een protest van Constant bij de bond on dersteunen maakte voorzitter Smit duidelijk. De Schiedammers hadden van de mogelijkheid een sterk ar senaal Russen (die nog bij de damclub op bezoek waren) op te stellen mondjesmaat ge bruik gemaakt. Slechts top- speelster Golubeva trad aan. Lang zag het er goed uit voor Schiedam. Van Willigen boek te een snelle remise, waarna Golubeva haar klasse toonde door via een slim slagzetje de winst binnen te halen. Wim tendeling, met een tussen stand van 9-7 als gevolg. De laatste partij was die tussen Heusdens en Knoops, die ge kenmerkt werd door een wei nig prettige sfeer. In de slotfa se deed Knoops (ex-lid van Damclub Schiedam) een remi- sevoorstel dat door Heusdens werd afgeslagen. Enige zetten later wilde Heusdens alsnog in gaan op het remiseaanbod en zette terstond zijn klok stil. Een bij dammen verboden handeling. Na enig overleg in het kamp van Alblasserdam besloot Knoops de partij op te eisen, waardoor de eindstand 10-10 werd. De KNDB zal nu moeten uitmaken of deze be slissing rechtmatig was. Met nog één spelronde voor de boeg blijft Damclub Schie dam hangen op de vijfde plaats. Het tweede team (met de Rus Kalmakov binnen de gelederen) ging onderuit tegen Dio 2 met 6-14. Russen Aan het bezoek van de Russis- sche damploeg kwam afgelo pen zondag een eind. Aan het eind van de middag vertrok zij met de trein naar Minsk. Vol gens Damclub-Schiedam- voorzitter Joop Smit was de toernee bijzonder succesvol. "We hebben met dit bezoek veel publiciteit gekregen. Dat komt de damsport in Schie dam zeker ten goede." ROTTERDAM Feijenoord werkt na de zege op Den Bosch hard aan een betere plaats op de ranglijst. Afgelo pen zondag wonnen de Rotterdammers van de Braban ders met 2-0. Het duo Brochard-Plomp was daar debet aan. Hoewel Plomp samen met de onervaren Brochard goed werk afleverde is het nog de vraag of hij volgend seizoen bij Feijenoord kan blijven spelen. In de Kuip speelde de thuisploeg in de eerste helft vrij matig; na de rust werd het beter. SCHIEDAM De politie heeft zaterdag na afloop van de wedstrijd SW-Heereveen vier Schiedammers aangehou den die worden verdacht van het vernielen van tuinen. De verdachten maakten deel uit van een groep supporters die voorafgaand aan de wedstrijd een spoor van vernielingen achter liet. De politie kon tot aanhouding overgaan dankzij een aantal telefonische tips. Het viertal wordt openlijke geweldpleging ten laste ge-' legd. Reünie bij THOR SCHIEDAM De Schiedam- se gymnastiekvereniging THOR organiseert in het ka der van het 85-jarig bestaan op zaterdag 17 maart a.s. de Nel Boender Reünie. Vanaf 1960 heeft Nel Boender gedurende twintig jaar les ge geven aan honderden jongens, meisjes en dames. Ook trainde zij de damestop, waarmee di verse evenementen werden bezocht. Veel reünisten zijn reeds aangeschreven, maar van een aantal oud-leden ont breekt het adres. Belangstellenden en /of be kenden van oud-leden kunnen contact opnemen met An ja Rodenburg-Van der Touw, tel. 01807-20291. SCHIEDAM Als voorberei ding op de marathons van Maassluis en Rotterdam liep afgelopen zondag een aantal Schiedammers een wegwed strijd over 30 kilometer in Zaandam. Winnaar werd de veldkampi- oen van Nederland Tonnie Dirks in 1.32.56. Michel de Maat van Fortuna Vlaardin gen werd vijfde in 1.37.02, wat een nieuw clubrecord bete kende. De Schiedammers rea liseerden de volgende tijden: Karei Leeuwangh (1.53.45, eerste Veteranen 2-klasse, te vens een nieuw clubrecord AV Fortuna), Hans Kleinekoort (2.00.48, vierde Veteranen 2- klasse), Cor van Pelt (2.09.08, persoonlijk record), Anne de Bruyn (2.10.00,pr.), Aad de Koning (2.14.07,pr.), Wim Dam (2.14.25), Peter Meijer (2.17.50), Gerrit Brinkman (2.19.50) en Martin Verhaal (2.24.00). steund door de lange, sterke center Jonkman (die veel re bounds pakte) eiste de routi nier de slotfase van de eerste helft nagenoeg voor zich op. Door middel van twee solo acties en een assist aan Pa trick Koopman bepaalde hij de ruststand op 67-45. Twintig Die marge van twintig punten werd lang gehandhaafd. Pro blematisch voor de Schiedam mers was wel dat vrij vroeg in de tweede helft zowel Willem Doornik als Marius Hoegaar den (zeer sterk op dreef) tegen him vierde persoonlijke fout opliepen. Coach Wentholt restte niets anders dan beide spelers naar de kant te halen om ze te sparen voor de slotfa- De rustige Van den Bosch leek echter eveneens de lijnen uit te kunnen zetten, zodat Ju ventus prima bleef spelen. De Rotterdammers kregen het daardoor moeilijker. Simpele lay-ups werden gemist. Passes weggegeven en het was uitein delijk Paul van Maren die Gunco in de wedstrijd hield. De lange center plukte links en rechts ballen en scoorde regelmatig. Tussen de 12e en 16e minuut bleek Vlada Jankovic 'de ide ale zesde man' (volgens Wen tholt). De gespierde aanvaller eiste veel ballen op en schoot uit alle standen. Hij zorgde ervoor dat de Schiedamse produktie op peil bleef en de voorsprong gewaarborgd werd (via 90-72 werd het 102- 89 in de zestiende minuut). In de eindfase koos Wentholt voor zijn basisformatie. Die In samenwerking met Het Zuiden en De Havenloods Vrijland forceerde een zege door listige schijfwinst, waar door het 5-1 werd. r, Tij Het tij keerde enigszins door dat de broers Leo en Tiny Mous beiden verloren. Rob van Eijk zette zijn ploeg weer op voorsprong door via een knappe damopzet te winnen. Bastiaanse en Van Egmond realiseerden beiden een pun- SCHIEDAM Door taalproblemen was een goed gesprek niet mogelijk maar toch heerste er donderdagmiddag op het Stadhuis een gemoedelijke sfeer. Een delegatie Russische dammers werd op het Stadhuis ontvangen door burgemeester Scheeres en wethouder Hafkamp. De Russen waren in Schiedam op bezoek op uitnodiging van Damclub Schiedam. SCHIEDAM— De Stich ting Triathlon Schiedam organiseert op zondag 11 maart a.s. voor de eerste maal de 'Coca-Cola Presta tieloop'. Deelnemers aan dit evenement kunnen kie zen uit de afstanden 5.3 ki lometer, 10.6 kilometer, 15.9 kilometer en de halve marathon. De start vindt plaats bij de Wielerbaan Schiedam in sportpark Harga. Het par koers is uitgezet in sportpark Harga en het volkstuinencom plex De Vijfsluizen. Afhanke lijk van de afstand worden een, twee, drie of vier ronden (van 5.227 meter) afgelegd. Dit parkoers wordt zo veel mogelijk autovrij gehouden. Traditie Het is de, bedoeling van de organisatie om met deze loop de traditie voort te zetten, die 15 jaar lang door de Woud- hoekschool (met de zgn. Len teloop) in stand werd gehou den. De organisatoren menen dat een jaarlijkse prestatie loop 'gewoon in Schiedam hoort'. Voor veel deelnemers zal deze nieuwe loop een pri ma test zijn voor het naderen de zomerseizoen (bijv. de ma rathon van Rotterdam of Maassluis). In de directe na bijheid van de start is beperk te kleed- en doucheruimte aanwezig en staat na afloop ook een aantal masseurs klaar om de vermoeidheid te be strijden. De start van de 'Coca-Cola Prestatieloop' zal om 13.00 uur plaatshebben. Inschrijven is mogelijk vanaf 11.00 uur in de kantine van de wielerbaan. Het inschrijfgeld bedraagt f 6,00, waarvoor iedere loper die de afstand van zijn keuze volbrengt een speciaal voor dit evenement geslagen leg penning ontvangt. Bovendien zijn er voor de nummers één en twee, alsmede voor de eer ste dame op iedere afstand ereprijzen beschikbaar. De prijsuitreiking vindt plaats om 15.00 uur. Informatie Wielerbaan Schiedam in sportpark Harga is bereikbaar vanaf de A20 (afslag Schie- dam-Noord) en met het open baar vervoer tot aan NS-sta- tion Schiedam-Nieuwland. De vervolgroute naar de wie lerbaan wordt met borden aangegeven. Aanvullende in formatie is te krijgen op tel. 4378256 of 4714055. SCHIEDAM De Schiedam mer Peter Boes heeft afgelo pen vrijdag op het Europees Kampioenschap luchtdruk wapens bij de junioren een nieuw persoonlijk record ge vestigd. Hij verbeterde zijn oude record met één punt en bracht het op 572 punten. Boes eindigde tijdens het EK op het Arnhemse Papendal als 23e. SCHIEDAM Na 2 speela vonden hebben de dames Brussé-Van de Dool de leiding overgenomen in het klasse ment van de huishoudelijke competitie van bridgesociëteit Tamboer. Met nog 12 ronden voor de boeg hebben zij een ruime voorsprong op de con currentie. De stand aan kop is als volgt: 1. Brussé-Van de Dool (1293.24%), 2. echtpaar Tamboer (1256.19%) en 3. echtpaar Marrevee (1253.04%). Door de grote toeloop van bridgers zijn voor organisator Tamboer reeds problemen ontstaan in boerderij Land- vreugd. Daarom zal de brid gesociëteit in het komende seizoen (vanaf september) naast de woensdagavond op de maandagavond gaan spe len. De zeventienjarige Peter Boes, die de negen voorafgaande dagen met de Nederlandse ploeg een trainingsstage door liep, had tijdens zijn serie aanvankelijk moeite om in het juiste ritme te komen. „Vooral bij de eerste vijf schoten had ik last van zenuwen", bekent hij, „daarna ging het snel be ter. Dat totaal van 572 punten was natuurlijk prima". Het beste Nederlandse resultaat werd geboekt door de dames- ploeg, die een nieuw nationaal record boekte met 1154 pun ten. OS Peter Boes gaat zich nu geheel richten op toekomstige schie- tevenementen. „Ik wil me graag nog eens op het niveau van de Olympische Spelen meten met de allerbeste schutters van de wereld. De top van een schutter ligt rond zijn 28e jaar. In het jaar 2000 zit ik daar tegenaan, dat is mooi meegenomen". 28 tilden. Juventus had de eerste Rotterdamse storm overtuigend doorstaan en dat wilde het talrijke publiek in sporthal Oost weten ook. Het welhaast Italiaans klinkende Juve, Juve' gonsde van de tri bunes. Met wederom de basis-vijf binnen de lijnen hield de for matie van Frans Wentholt het hoofd koel. Het 'man-to-man systeem' ging steeds beter functioneren, waardoor de scoringsfrequentie van Gunco aanzienlijk afnam. In offen sief opzicht begon Van der Waal beter te draaien. Ge- 1. Ed de Goeij Sparta 7.18 2. Joop Hiele Feyenoord 7.04 3. Michel Valke Sparta 7.00 4. Carlo L'Ami S.V.V. 6.92 5. Theo Speelmeyer D.S.79 6.78 6. Dean Gorré S.V.V. 6.70 7. Walter Londema Excelsior 6.67 8. John Metgod Feyenoord 6.59 9. Errol Refos S.V.V. 6.57 10. Marcel van der Net S.V.V. 6.56 11. Jos Luhukay S.V.V. 6.55 12. Frank Roosa S.V.V. 6.53 13. Prince Polly Sparta 6.47 14. Frans van der Heide D.S.7S 6.46 Piet Wijnberg Sparta 6.46 16. Ton Rietbroek S.V.V. 6.42 17. Sjaak Troost Feyenoord 6.40 SPELER VAN DE WEEK: Mike Snoei - Sparta 18. Ed Ridderhof Feyenoord 6.36 19. Peter van Velzen S.V.V. 6.33 20. Gerald Sandel Sparta 6.30 1Peter van Velzen S.V.V. 21 doelp. 2. Peter Houtman Sparta 11 doelp. 3. Piet Keur Feyenoord 8 doelp. SCHIEDAM Juventus heeft een grote sprong in de richting van een finale plaats om de nationale be ker gemaakt. Zondagmid dag hadden de Schiedamse basketballers (in de eerste wedstrijd van de halve fi nales) tegen Gunco aan de reglementaire voorsprong van 30 punten ruimschoots voldoende om de winst naar zich toe te trekken. Op basis van werklust, zelfvertrouwen en klasse werd het 112-99 voor Ju ventus. In de uitwedstrijd (in Rotterdam) starten de Schiedammers opnieuw met 30 punten in hun voor deel. Toch is coach Frans Wentholt nog niet geheel gerust op een gunstige af loop. „Vergeet niet dat Gunco gewend is aan het niveau van de promotiedi visie. Als een ploeg snel het goede ritme vindt en gaat draaien kunnen wij het als tweedeklasser nog bijzon der moeilijk krijgen", waarschuwt hij. Ondanks die aanvangsvoor- sprong van 30 punten (verkre gen omdat Gunco in competi tieverband drie klassen hoger speelt) weigerde Juventus de fensieve stellingen te betrek ken. Het Schiedamse basis vijftal, Peter van der Waal, Marius van Hoegaarden, At- tilla Cultuna, Ronald Jonk man en Willem Doornik toon de overduidelijk aanvallende aspiraties. Toch kwam de sco re niet op gang. Doordat met name topschutter Van der Waal in de beginfase strak werd gedekt ontstonden pro blemen bij het vinden van de juiste opening. Veelzeggend was het feit dat de thuisclub na tien minuten pas 9 punten had gescoord. Daar stonden op dat moment al 22 Rotter damse treffers tegenover, voornamelijk het rendement van een hoge handelsnelheid. Italiaans Coach Wentholt„Prettig Met John van den Bosch voor de aangeslagen Doornik en Vlada Jankovic voor Van der Waal kwam Juventus beter in zijn spel. Van Hoegaarden veizelde het zelfvertrouwen van het team op met een knappe driepunter, waarna Van den Bosch en Jankovic (zowel individueel als in de combinatie) de stand naar 50-

De Havenloods | 1990 | | pagina 5