LU DE HAVENLOODS Bedrijven ontduiken wet op chemisch afval 14?5 19r 16?5 89r Q-; Mi Schiedams Nieuwsblad 7r «^TERMEULEN Veel publiek verwacht tijdens paardenmarkt Bewoners Bachplein: Zijdeveld niet terug op post milieu Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I tl ■MS Burgemeester op stembureau PvdA BiiBrilmij tijdelijk: twee brillen halen i betalen! Voor echt lage prijzen EDITIE P, DONDERDAG 22 MAART 1990, 39e JAARGANG Nr. 12 ujegener huis-aan-huLSbLaden KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. «i SCHIEDAM— Voor de derde keer in successie vindt aanstaande zater dag de Schiedamse paar denmarkt plaats. Via het zogenaamde handje-klap zullen ongeveer honderd paarden en pony's op de Grote Markt verhandeld worden. Vorig jaar trok de paardenmarkt zo'n 80.000 bezoekers en dit jaar rekent de organisatie op 100.000 mensen. De paardenmarkt heeft zich daarmee een vooraan staande plaats verworven in het rijtje grote evene menten dat de Jenever- stad rijk is. De handel óp de Grote Markt begint al om 09.00 uur en zal rond het midda guur afgelopen zijn. Daarna wordt het marktplein omge bouwd tot een piste waar het spelletje ringsteken gespeeld wordt met Belgische trek paarden. Op de ruimte voor de Grote Kerk is bovendien een expositie over allerlei paardenspullen. Behalve paarden en pony's, is ook veel kleinvee, zoals schapen, konijnen en kip pen, aanwezig. Op het plein voor het Stedelijk Museum verzorgt de Schiedamse Vo gelclub een presentatie in de stijl van de Antwerpse vo geltjesmarkt. Vanaf de Appelmarktbrug vertrekken de gehele dag po ny's met kinderen en voor f 1,50 kunnen zij een ritje maken. Bij winkeliers met een raambiljet van de paar denmarkt zijn gratis kaart jes verkrijgbaar voor deze ritten. Per paardentram kan ook een gratis tocht langs de historische plekjes van Schiedam gemaakt worden. De winkeliers dragen even eens him steentje bij om de paardenmarkt tot een succes te maken. Op de Kerkstraat, de Hoogstraat en het plein voor de Hema bieden zij hun waren via marktkramen te koop aan. Deze braderie duurt de hele dag. Bedankt voor Uw stem Culturele manifestatie SCHIEDAM In wijkcen trum De Erker vindt zondag 25 maart de vierde culturele manifestatie plaats. Bezoe kers kunnen vanaf 13.00 uur kennis maken met de activi teiten die het gehele jaar in De Erker georganiseerd worden. Via demonstraties, open les sen, informatiestands en shows zullen de cursisten zich aan het publiek presenteren. Het programma duurt tot 17.00 uur. Het wijkcentrum bevindt zich aan de Jan van Avennesstraat 32. Bierfeest SCHIEDAM In biertappe rij 't Koetsiertje vindt zondag 25 maart een Oostenrijks bier feest plaats. De avond wordt muzikaal omlijst door een be kende jodelzangeres, De Mar tino's en barkeeper Rex. Ook uitbater Henk de Bruin brengt enige liedjes ten gehore. Bezoekers zijn tussen 21.00 en 22.00 uur welkom in het café aan de Hoogstraat 192. Expositie SCHIEDAM In het kantoor van de Openbare Nutsbedrij ven hangen vanaf 28 maart werken van Patricia Mait- land. Zij maakt aquarellen, waaronder stillevens, land schappen en interieurs. Wet houder Aad Wiegman zal de expositie openen. Belangstel lenden kunnen de kunstwer ken tot en met 4 mei bewonde ren aan de Van Heekstraat 15. ONS gaat bedrijven extra informeren SCHIEDAM— Een groot aantal Schiedamse bedrij ven blijkt illegaal che misch afval te lozen. Van de jaarlijkse hoeveelheid van 263.000 kilo wordt maar liefst 19 procent niet volgens de regels verwerkt. Dit blijkt uit een onder zoek van de Dienst Cen traal Milieubeheer Rijn mond DCMR. Met de afge werkte olie wordt minder geknoeid. Van de 230 ton per jaar wordt 98 procent legaal afgevoerd. In totaal zijn 304 Schiedamse bedrijven onderzocht die hin- derwetplichtig zijn. Het gaat hier om onder andere garage bedrijven, drukkerijen en me taalverwerkende bedrijven. DCMR controleert sinds 1988 op welke wijze de vrijkomen de chemische afvalstoffen, de afgewerkte olie en het be drijfsafval worden afgevoerd of opgeslagen. Het onderzoek wordt gesubsidieerd door het ministerie van VROM en zal naar verwachting in 1991 worden afgerond. Uit de tussenrapportage blijkt dat dit niet altijd volgens de regels gebeurt. Driekwart van de onderzochte ondernemin gen (75 procent) leeft de regels van de Wet chemische afval stoffen en de Hinderwet wel goed na. In totaal 78 bedrijven doen dit niet. Zij lozen het chemisch afval op het riool, mengen het met ander afval of geven het aan bedrijven die geen vergunning hebben. Bo vendien wordt nog eens zes procent door de bedrijven zelf opgeslagen. In Schiedam wordt wel zorg vuldiger omgesprongen met In veel gevallen mengen bedrijven hun chemisch afval met het gewone bedrijfsvuil. de afgewerkte olie. Slechts twee procent van de 230 ton wordt illegaal geloosd. De DCMR concludeert in zijn rapport tevens dat de bekend heid met de depots voor klein chemisch afval in het bedrijfs leven te gering is. Brief Een woordvoerder van de Openbare Nutsbedrijven zegt dat de ONS in aansluiting op het DCMR-onderzoek de Schiedamse bedrijven een brief zal sturen waarin gewe zen wordt op het belang van legale verwerking van het klein chemisch afval. Boven dien zullen de containers voor bedrijfsafval voorzien worden van een sticker met de vermel ding dat geen chemisch afval in de containers gedumpt mag worden. De ONS zelf kan wei nig afval verwerken en zal de bedrijven doorverwijzen naar het provinciaal depot in Rot terdam. Een groot probleem blijft ech ter de verwerkingscapaciteit. Het aanbod van chemisch af val is zo groot, dat de verwer kingsinstallaties de hoeveel heid niet meer aankunnen. SCHIEDAM Het Comité Verontruste Bewoners Schie dam inzake Rijksweg 19 heeft niet de bedoeling gehad recla me te maken voor de PvdA met een brief aan het bestuur van deze partij waarin werd gepleit voor een nieuwe ambtsperiode voor Zijdeveld als wethouder van verkeer en vervoer. „Achteraf was het verstandiger geweest de be treffende brief pas na de ge meenteraadsverkiezingen naar het PvdA-bestuur te stu ren", stelt Jan Timner namens het comité. De bewonersvere niging Bachplein is het niet eens met het pleidooi van het comité. Verschillende sympathisanten van met name Groen Links en D66 hebben na publicatie van de betreffende brief het comi té benaderd met de vraag waarom de actiegroep recla me maakt voor de PvdA. Vol gens Timmer is dat echter niet de bedoeling geweest. „In de eerste plaats tracht ons comité zich zoveel mogelijk a-poli tiek op te stellen, zodat wij een zo breed mogelijke groep van verontruste bewoners kunnen vertegenwoordigen. Binnen ons comité zijn er ook leden met een verschillende politieke voorkeur", aldus Timner. „In de betreffende brief laten wij uitsluitend onze waardering voor de heer Zijdeveld horen met betrek king tot zijn uitstekende inzet en acties tegen de aanleg van RW 19 en de tweede Benelux- tunnel en zijn brede visie over het toekomstig openbaar ver voer in de regio". Dat de brief de wethouder in de periode voor de verkiezin gen niet slecht uitkomt, is ook het comité niet ontgaan maar dat was niet de intentie, geeft Timner aan. „Het is niet de bedoeling door deze brief de gemeenteraadsverkiezingen in een bepaalde richting te be ïnvloeden", aldus Timner. Niet alle inwoners van Schie dam zijn het eens met het plei dooi van het comité. De bewo nersvereniging Bachplein laat in een reactie weten niet blij te zijn met een terugkeer van Zijdeveld als wethouder van milieu en openbaar vervoer. Zijdeveld mikt teveel op lan delijke publiciteit en heeft weinig oog voor plaatselijke problemen, vindt de bewo- nersvereniging. „wij zijn er van overtuigd dat vele inwo ners van Schiedam het bijzon der op prijs zouden stellen in dien er op die post een per soon kwam die wat minder actief was in het verkrijgen 9 De bewonersvereniging Bach plein ziet wethouder Zijdeveld na de verkiezingen liever niet terug keren op zijn huidige post. van landelijke bekendheid en wat meer aandacht wilde schenken aan signalen afgege ven door bewoners die hinder ondervinden van bronnen binnen de gemeente", aldus de bewoners van het Bachplein. Bedoeld wordt de geluidso verlast die het verkeer op de Mozartlaan veroorzaakt en de geluidsoverlast als gevolg van de tramlijn 1. De bewoners zijn al ruim drie jaar over deze kwestie bezig. De uitvoerige correspondentie met het ge meentebestuur heeft volgens de bewonersvereniging niet het gewenste effect opgele verd. „De heer Zijdeveld mag wat ons betreft rustig op een ande re zetel gaan zitten. Mede ge zien het feit dat er ook nog een structuurschets openbaar ver voer ligt die voor de bewoners van het Bachplein, zolang er niets aan het tramprobleem is gedaan, bij een grotere fre quentie van het aantal tram bewegingen een nog grotere overlast zal bezorgen". De burgervader zat gisteren op het stembureau in het Stadhuis. SCHIEDAM De Schie damse stembureaus waren gisteren weer geopend voor de vierjaarlijkse gemeenteraads verkiezingen. Op het bureau in het stadhuis zat onder an dere burgemeester Reinier Scheeres om de kiesgerechtig den hun stembiljet te over handigen. Uit een opiniepeiling van voor de verkiezingen bleek dat de PvdA fors zou verliezen. Of dit ook werkelijk gebeurd is, kunt elders in deze krant le zen. Daar staan namelijk de uitslagen vermeld. Fats Domino houdt het nog lang niet voor gezien. A Europa-cup voor Budosport Maho- rokan ook een finan- cieel hoogstandje. A Tweespalt in be- W stuur SVDWP. A Schiedamse huis vrouw wint Wil- helmina Wortel-prijs. A College wil tekort aan onderwijzend personeel bestrijden met extra geld. A Verkiezingsuitsla- gen. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week W Rommelmarkt SCHIEDAM In de Neder lands Gereformeerde Kerk aan de Westvest 30 is vrijdag 23 en zaterdag 24 maart een rommelmarkt annex bazar. Belangstellenden kunnen vrij dag terecht van 19.30 tot 22.30 uur en zaterdag van 14.00 tot 21.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan de zangvereni ging Com nu met Sang. De kerk is alleen bereikbaar via de achteringang aan de Lange Haven 33. 9 Thérèse Steinmetz Zang en dans SCHIEDAM Het dansge zelschap Stichting Zuil van Volta is vrijdag te gast in het Passage Theater. Vanaf 20.15 uur danst de Zuil van Volta de voorstelling 'Ze zeggen dat ik dansen kan'. De choreografie is verzorgd door Tamara Huil- mand. De toegangskaarten kosten f 15,- per stuk. Hou ders van een CJP of Pas65 be talen tien gulden. Thérèse Steinmetz zingt za terdag in hetzelfde theater. Voorafgaand aan haar optre den is een theaterdiner, waar aan mensen voor f 45,- per persoon kunnen deelnemen. De maaltijd begint om 18.00 uur. De voorstelling begint om 20.15 uur. De kaarten kosten f 15,- of f 12,50 voor houders van een kortingskaart. inlevering van deze bon twee complete brillen halen en maar één betalend (Geldig t/m 14 april 1990) De gratis tweede bril is bestemd In de gratis bril gaan normale, voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen, t Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan f 100,- t Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje. blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag iGeen andere kortingen te zelfder tijd. i Op beide brillen 1 jaar garantie. R'dam Kruiskade Vlaardingen R'dam Termeulen Schiedam RdamZuidplein Spijkenisse (1 uur service) Shopper City lights. Stevige tas. VAN 19.50 VOOR Damesballerina Zwart met strik. Prima kwaliteit. Maten 36 t/m 41 VAN 29.50 VOOR Nivea vakantiepakket Solaire 250 ml sunmilk factor 4 en 250 ml after sun. Met gratis flying disk. VAN 18.95 VOOR Edeldekbed Polyesther vezelvulling. 500 g/m2. Ook in 2-persoons en lits-jumeaux. 135 x200 cm: VAN 129.-VOOR Riet Leuke rieten artikelen, groot f' en klein. VANAF Aanbiedingen geldig t/m 28 monrt of zolang de voortöad strekt. ©it

De Havenloods | 1990 | | pagina 1