UJ DE HAVENLOODS Twijfels over fusie drie nutsbedrijven 1 19r Schiedams Nieuwsblad Gemeente zoekt criminele ideeën l?5 17?5 NELLY' r TERMEULEN CORRESPONDENTIE) Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Burning doet Podium swingen CD-SHOP Gisteren Bijeenkomst over Moermantherapie III H Wiegman: 'Er zitten veel haken en ogen aan' Excursie DE VRIJE KUNSTAKADEMIE Bij Brilmij tijdelijk: twee brillen halen ?én betalen! Voor écht lage prijzen. I t 3 - 5 -i O - tig W Q HO S o fi EDITIE P, DONDERDAG 29 MAART 1990, 39e JAARGANG Nr. 13 uiegener huis-san-hutsbLaden KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM Burgers die goede ideeën hebben om de kleine criminaliteit te bestrijden, kunnen die kwijt bij de gemeente. Onder het motto 'Een cri mineel idee?' is het Buro Criminaliteitspreventie een offensief gestart te gen inbrekers en vanda len. Mensen met zinnige plannen maken boven dien kans op een leuke prijs. „Criminaliteit houdt ieder een bezig. Vaak spreken mensen erover op verjaarda gen. Ze zeggen dan vaak 'ze zouden dit of dat', maar we ten niet waar ze met hun ideeën naartoe kunnen", vertelt de heer Boonstra, coördinator van het bureau. Hij heeft nu het plan opge vat om van deze ideeën ge bruik te maken. Via posters op de zogenaam de mupi's worden de inwo ners van Schiedam opgeroe pen hun gedachten over be strijding van het vandalisme kenbaar te maken. Dit kan via een telefoontje naar de heer Boonstra (tel. 473.11.11). Originele ideeën worden be loond met een prijs. „We dachten eerst een geldbe drag beschikbaar te stellen, maar dat is natuurlijk de ge makkelijkste oplossing. Nu willen we kijken wie de win naar is en pas dan beslissen we over de prijs", licht Boonstra toe. In totaal heeft de gemeente enkele honder den guldens in de prijzenpot gestopt. De kleine criminaliteit in Schiedam is onlangs nader bekeken. De resultaten van dit onderzoek worden echter pas over enkele weken be kend gemaakt. Boonstra wil wel kwijt dat de situatie in Schiedam niet echt .afwijkt van het landelijke patroon. Een probleem is dat burgers vaak geen aangifte doen. Dit is ook een van de redenen geweest om de enquête te houden", aldus Boonstra. I De posters zullen tot eind april op de mupi's prijken. 9 De vijf bandleden van Burning SCHIEDAM De vijf man sterke formatie Burning staat zaterdag 31 maart in café Po dium aan de Lange Haven 28. Zanger/gitarist Maurits de Hond is de oprichter van deze Noord-hollandse band. Het repertoire bestaat uit funk- muziek. Het optreden begint om 22.30 uur. De toegang is gratis. Muziekliefhebbers kunnen op donderag en vrijdag eveneens in Podium terecht voor respe- tievelijk de jamsessie en de DJ-avond. Beide keren zin be zoekers vanaf 22.30 uur wel kom. De toegang is gratis. 10% KORTING OP ELKE CD! CD Singels 14.95 NU 2 voor 25.- Singel 120 - a 426.91.91 Schiedam Maandag t/m vrijdag van 10.00 lol 18.00 uur Zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur Donderdagavond koopavond Karin en haar vriendinnen bren- gen bosje bloemen Trots GSS viert kampioenschap uit bescheiden midde len A Het 'kanon van Oranje' bij hockeyclub Evergreen A Idealisme van Het Gilde is onver woestbaar 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Honderd jaar Rotterdam, de Rotterdammers en hun buurten SCHIEDAM De Moerman vereniging verstrekt op dins dag 3 april informatie over de Moermantherapie in Wijkcen trum De Erker. De aanwezi gen krijgen eerst een video film te zien waarin duidelijk wordt gemaakt dat bepaalde eetgewoonten, bewegen, stressbeheersing, niet roken e.d. een bijdrage leveren ter voorkoming van kanker. Ook is een genezen patiënte aan wezig om vragen te beant woorden en over haar ervarin gen met de Moermantherapie te spreken. Deze informatie-avond begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Het wijkcentrum is ge vestigd aan de Jan van Aven- nesstraat 32. doe het eens op 't water een dynamische lokatie voor uw bruiloften, recepties.vergade- ringen, bedrijfspresentaties etc. sunrise partyboot Postbus 2041, 2980 CA Ridderkerk Info 06 - 52732749 SCHIEDAM Samengaan van de nutsbedrijven in Vlaardingen, Maassluis en Schiedam levert jaarlijks een besparing op van 3,1 miljoen gulden. Dit is één van de con clusies die het extern advies bureau VB trekt na het onder zoeken van een mogelijke fu sie van de nutsbedrijven. Uit de rapportage blijkt dat sa menwerking vooral op langere termijn voordelen biedt. Wet houder Aad Wiegman (Open bare Nutsbedrijven) sluit een fusie in de toekomst niet uit maar heeft nog geen definitief standpunt bepaald. „Er zitten nogal wat haken en ogen aan een fusie", aldus Wiegman. De discussie over het samen gaan van de drie gemeentelij ke nutsbedrijven van de Wa terwegsteden is niet spontaan ontstaan. Op initiatief van het ministerie van Economische Zaken is enkele jaren geleden begonnen met het laten fuse ren van kleine nutsbedrijven. Uitgangspunt daarbij was dat kleine nutsbedrijven niet doelmatig genoeg zijn. Inmiddels wordt er een wet voorbereid om gemeenten die niet willen meewerken aan de plannen van het ministerie, te kunnen dwingen. Het gevolg van de plannen van Economische Zaken is dat de nutsbedrijven van Vlaar dingen en Maassluis binnen twee jaar samengaan. De GE WB in Maassluis hebben minder dan drieduizend aan sluitingen en moeten daarom van het ministerie aansluiting zoeken bij een andere ge meente. Dat is in dit geval Vlaardingen hoewel de GEWB aldaar voldoende aansluitin gen hebben om zelfstandig te kunnen doorgaan. Vanuit het gedwongen samengaan van de Vlaardingse en Maassluise nutsbedrijven is ook het idee ontstaan om Schiedam bij de fusie te betrekken. tantskantoor een rapport uit gebracht waarin de effecten van een fusie van de nutsbe drijven worden aangegeven. In het rapport staat te lezen dat het op termijn mogelijk wordt om de tarieven van wa ter, gas en electriciteit te ver lagen Ook worc(t duidelijk dat er na tien jaar bespaard kan worden op personeelskos ten (er zijn bijvoorbeeld niet langer drie directeuren no dig). Gedwongen ontslagen zullen er volgens het VB-ac- countantskantoor niet vallen. Het bureau heeft tevens bere kend dat het personeel er fi nancieel na enkele jaren op vooruit zal gaan en wel zo'n acht procent. Wel zal er voor minder men sen werk zijn. Werken er nu nog bij de drie nutsbedrijven in totaal 411 personen; tien jaar na een fusie zullen dat er nog maar 350 zijn. Zin fusie Nutsbedrij SCHIEDAM - De excursie door de heemtuin op zondag 1 april staat in het teken van de zogenaamde stinzenplanten. Samen met de gids gaan de deelnemers vanaf 14.00 uur op zoek naar bostulpen, hyacin- then, winterakoniet en lentek lokjes. De excursie start bij de ingang van de heemtuin aan het Duivenpad. Zaagmolenstraat 93a en b S 010-4674813 Dependance De Bonk 58 aan de Rottemeren S 01802-3284 Inschrijving voor de buitencursus persoonlijk aan de academie op 31 maart van 10.00-11.00 uur. Wegener huLs-aan-huisbladen De redactie van De Havenloods is op zoek naar een enthousiaste die op free-lance basis aan dit blad wil meewer ken. Van deze man of vrouw vragen wij een vlotte schrijfstijl en een flexibele instelling. Hij/zij moet bereid zijn om regelmatig artikelen van enige omvang te leveren. Journalistieke ervaring wordt op prijs gesteld maar is geen absolute vereiste. Omdat het hier gaat om de verslaggeving in Schiedam geven wij de voorkeur aan iemand die in deze gemeente woonachtig is. Schriftelijke sollicitaties kunnen tot 10 april ge zonden worden aan: Wegener Huis-aan-huis- bladen B.V., postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam onder vermelding van 'Correspondent(e) Schie dam'. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de redactie in Vlaardingen, tel.: 010-4352446. Vragen Het rapport zal binnenkort worden besproken in de raadscommissie voor Finan ciën en Openbare Nutsbedrij ven. Wethouder Wiegman zegt er zelf nog niet helemaal uit te zijn. „Ik wil de adviezen van de verschillende sectoren nog afwachten. Er zijn ook wat vragen overgebleven, bijvoor beeld over de verschillen in boekwaarde. Verder wil ik praten over de afslanking van het personeelsbestand", aldus Wiegman. Een fusie heeft volgens hem zowel voordelen als nadelen. „Het voordeel voor Schiedam zou schaalvergroting zijn. De Openbare Nutsbedrijven in Schiedam zijn echter een sterk horizontaal bedrijf met een brede serviceverlening. Bij fusie moeten enkele tak ken zoals de CAI (het kabel net, red.) worden afgestoten en dat druist in tegen onze filosofie. Ik wil wel denken Wiegman: 'Nog niet overtuigd over samenwerking en sluit het ook niet uit maar het moet wel zodanig gaan dat we ga ranties hebben voor service, personeel en financiën", stelt Wiegman. Twijfels De politieke partijen zullen waarschijnlijk begin april hun mening moeten geven. Bart de Leede van Groen Links is tot nu toe tegenstander van fusie. „Ik heb het rapport nog niet gelezen maar het is duidelijk dat ik niet zit te wachten op samenwerking. Ik zie op voor hand meer nadelen dan voor delen", aldus De Leede. Ook Siem Rosman (CDA) heeft zo zijn twijfels. „Ik zie de nood zaak van een fusie nog niet in. Ik moet het rapport echter nog bestuderen en zal dan de ar gumenten moeten afwegen". Piet Prins (WD) is positiever. „Het is in principe logisch dat onderzocht wordt of er econo mischer en goedkoper ge werkt kan worden. Nadeel is natuurlijk wel dat we een stuk zelfstandigheid prijsgeven. Een definitief standpunt moe ten we ook nog bepalen", zegt Prins. De PvdA heeft nog geen standpunt ingenomen. De medezeggenschapscom missie van de Openbare Nuts bedrijven Schiedam komt vol gende week met een stand punt. Tegen inlevering van deze bon twee complete brillen halen en maar één betalenf (Geldig t/m 14 april 1990) De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f 100,- Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje. R'dam Kruiskade R'dam Termeulen /jfl R'dam Zuidplein \^0[ (1 uur service) In de gratis bril gaan normale, g blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril. J Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfder tijd. Op beide brillen 1 |aar garantie Vlaardingen Schiedam Spijkenisse Palmolive zeep Reinigend en verzorgend. 4 Halen, 3 betalen. 4 x 100 g: TAN 2.49 VOOR d' Herensokken Katoenen sokken in diverse kleuren. Maten 39/42 en 43/46. 3 Paar: VAN 12.95 VOOR VAN 29.SO VOOR Kop en schotel Wit porselein met goudlijn. 6 stuks. VAN 14.95 VOOR Air-pot In wit met streepdecor in 4 kleuren. Inhoud 1,9 liter VAN 22.50 VOOR Aonbiedingen geldig t/m 4 opril of zolong de voorrond strekt k 2

De Havenloods | 1990 | | pagina 1