Weinig voortgang in collegeonderhandelingen Matthaus Passion wordt weer traditie in Schiedam DE HAVENLOODS 1 TERMEULEN Alvanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. V rouwenwervingsactie politie groot succes Gesprekken verlopen in plezierigesfeer Scholieren planten bomen de Grote Kerk. Hierna kwam er echter de klad in en het Rotterdamse Kamerkoor heeft nu de draad weer opgepakt. Voor een redelijk gevulde Grote Kerk werd de passie muziek ten gehore gebracht. Hoewel op het laatste moment twee belangrijke zangers ver vangen werden, was het een uitvoering van hoog niveau. Het concert was mogelijk dankzij sponsoring door het bedrijfsleven; ook het Schie- damse bedrijfsleven had zich niet onbetuigd gelaten. Zon der deze sponsoring had de uitvoering van de Matthöus Passion niet kunnen plaats vinden. Judith van de Ree, voorzitter van het Rotterdams Kamer koor, rekent er op dat de uit voering van de Matthaüs Pas sion weer traditie wordt in Schiedam. „We hopen dit va ker te doen zodat het weer vaste prik wordt. Dat hangt wel af van of we het evene ment gesponsord krijgen", al dus Van de Ree. Rotterdamse Kamerkoor is een oude traditie in ere her steld. Of de uitvoering van het werk ook volgend jaar weer mogelijk is hangt van de spon soring. Tot 1974 werd de Matthaus Passion jaarlijks uitgevoerd in SCHIEDAM Meer dan ze venhonderd muziekliefheb bers hebben vrijdag in de Grote Kerk kunnen genieten van de uitvoering van de Matthaus Passion van J.S. Bach. Met de uitvoering van het Residentie Bachorkest, het Residentie Kamerkoor en het Meer dan veertig vrouwen namen zaterdag een kijkje in het Bezoektijden Schieland gewijzigd SCHIEDAM Met ingang van deze week zijn de bezoek tijden van het Schielandzie- kenhuis gewijzigd. De directie wil met deze maatregel de ser vice aan de patiënten en de bezoekers uitbreiden. Vanaf deze week kunnen pa tiënten die liggen op de alge mene verpleegafdelingen en hartbewaking bezoek ontvan gen van 16.30 tot 20.00 uur. Voor de kraamafdeling en de afdeling gynaecologie is het bezoekuur van 16.30 tot 20.00 uur. Partners kunnen echter van 10,30 tot 22.00 uur te recht. Voor de kinderafdeling gelden andere tijden en zijn er ook beperkingen voor het aantal bezoekers. Twee nieuwe voorlichters bij gemeente SCHIEDAM Het bureau Voorlichting van de gemeente Schiedam heeft een voorlich ter aangetrokken. Sjaak Pop- pe (27) gaat oud-HW-journa- list Bas van Bochove opvol gen, die in de loop van dit jaar met de Vut gaat. Met ingang van 1 juni zal ook Anja Buur man (27) deel gaan uitmaken van het voorlichtingsbureau. ONI viert 75-jarig jubileum Big Band NWN naar Wales Periodctitel voor PPSC Juventus grijpt ti tel 30 in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week AFSLANKEN? en gewoon mee-eten met het gezin? Dat kan bij 'LIJN MEE' in groepsverband SLAGERIJ RUNDERGEHAKT 2 kilo 15.9° (lang) ngs VARKENSHAAS 500 gram 9. Gebraden gg ROSBIEF 100 gram KIPKARBONADE 3 kilo 10!° Binnenwegplein 21 Rotterdam-Centrum S 010-4.134.136 EDITIE 9, DINSDAG 3 APRIL 1990, 39e JAARGANG, Nr. 14 ijj Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM De wervings actie voor vrouwen van de po litie is afgelopen zaterdag een groot succes geworden. Meer dan veertig vrouwen, waarvan een deel uit minderheidsgroe pen, bracht een bezoek aan het politiebureau aan de Lan ge Nieuwstraat. Commissaris Jan van Hoff verwacht dat er zo'n twintig serieuze kandida ten overblijven. Belangstellende vrouwen konden in het politiebureau kennis maken met alle aspec ten van het politievak. Vrou welijke agenten waren aan wezig om tekst en uitleg te geven. Van Hoff is tevreden met de opkomst. „Het is een redelijk aantal", aldus de commissaris. Momenteel werken er in het Schiedamse politiekorps een tiental vrouwen en dat is zo'n zes procent. „Daarmee wijken we niet af van het landelijk beeld", stelt Van Hoff. In de toekomst moet het percentage vrouwen worden uitgebreid naar 25. Hoeveel vrouwen die zich za terdag hebben aangemeld er over blijven, weet Van Hoff niet. „Normaal blijft tussende tien en vijftien procent over. Maar omdat we ons nu richten op een doelgroep kan ik er nu niets van zeggen. Ik hoop dat ze allemaal overblijven maar dat hangt af van de selectie", zegt Van Hoff. Overigens zal het nog bijna twee jaar duren voordat de sollicitanten inzet baar zijn in het korps. SCHIEDAM „We krijgen alleen maar positieve reac ties, zowel van toeristen als van de eigen inwoners.Vol gens Jan Langstraat is het plan om oude zeilschepen naar de historische Lange Haven te halen een succes. „We sluiten ook niet uit'dat er in de toekomst uitbreiding komt maar concrete plannen zijn er nog niet", zegt de ge meente-woordvoerder. De beweegreden om de oude schepen naar Schiedam te halen, was dat de vaartuigen het historische beeld van de Lange Haven versterken. In middels wordt er ook op an derefronten gewerkt aan het herstel van de historische lo catie. Vorig jaar zijn de ka demuren en de Beurssluis onder handen genomen. Als onderdeel van het actieplan Lange Haven worden ook vele monumenten gerestau reerd. Over tien jaar moet de gehele Lange Haven weer in ere hersteld zijn. Lange Haven in ere hersteld Demonstratie gymnastiek SCHIEDAM In de zaal van dienstencentrum de Vier Mo lens is donderdag 5 april een demonstratieles van gymnas tiek voor ouderen. Bij de les sen is weer plaats doordat en kele leden wegens hun leeftijd zijn gestopt. De demonstratie- les begint om 13.45 uur en is om 14.30 uur afgelopen. De Vier Molens is te vinden aan de Nieuwe Damlaan 766. Natuurlijk genezen SCHIEDAM— De Patiënten Belangen Vereniging Schie dam houdt woensdag 4 april haar jaarvergadering in het gebouw van de stichting Len tefeest aan de Tuinlaan. De vergadering wordt voorafge gaan door een lezing over na tuurgeneeskunde. De lezing wordt gegeven door A. Vree man van het gezondheidscen trum Arco Iris in Maassluis. De lezing begint om 20.00 uur en is ook voor niet-leden toe gankelijk. SCHIEDAM De college onderhandelingen verlo pen in Schiedam langzaam maar volgens PvdA-onder- handelaar Aad Wiegman 'constructief'. Na de eerste gesprekken afgelopen don derdag zijn alle partijen, behalve de Centrumdemo craten, nog in de race. Dat de PvdA in het college te rugkeert is zo goed als ze ker. Op uitnodiging van de PvdA, de grootste fractie in de nieu we gemeenteraad, zijn de ove rige partijen donderdag langs geweest voor een oriënterend gesprek. Tijdens de gesprekken, die volgens de woordvoerders van de partijen 'plezierig' zijn ver lopen, is ook gesproken over de mogelijkheid om vijf wet houders aan te stellen in plaats van vier. SCHIEDAM Leerlingen van de basisscholen De Kring en De Harlekino gaan woens dag 4 april samen met wet houder Chris Zijdeveld en ge deputeerde Hans van der Vlist bomen planten in het kader ri de Nationale Boomplant- dag. De boomplantactie vindt plaats in de omgeving van het zuidelijk deel van de Polder vaart, bij het volkstuinencom plex Vijfsluizen. Hoewel de officiële start met toespraak jes pas om 11.00 uur is, zullen de eerste kinderen al om 9.45 uur de eerste spa in de grond steken. De bomen die geplant worden, zijn onder andere populieren, eiken, berken, hazelaars, slee doorns en hondsrozen. De ac tiviteiten in het kader van de Nationale Boomplantdag pas sen goed in het pakket van werkzaamheden die de ge meente momenteel in het zui delijk deel van Poldervaart uitvoert. Er wordt momenteel gewerkt aan de herinnering van het ge bied. Behalve het aanbrengen van groen worden er ook nieu we wandel- en fietspaden aangelegd en wordt het res tant van het voormalige stoomgemaal opgeknapt. „De noodzaak om een extra wethouder te nemen, wordt door de partijen in grote lij nen erkend maar definitieve standpunten zijn nog niet in genomen, zeker niet door de PvdA", aldus de PvdA-onder- handelaar Aad Wiegman. Behalve dat er gesproken is over de vraag of er uitbreiding van het aantal wethouders moet komen, zijn ook de ver schillende collegemogelijkhe den aan de orde geweest. Wil van Wijk (WD) is terughou dend met het leveren van commentaar. „Ik wil niet op de onderhandelingen vooruit lopen", aldus Van Wijk. De liberalen hebben al in een eer der stadium laten blijken ver der te willen met de PvdA. Maar omdat de beide partijen geen meerderheid meer heb ben in de raad zal er dan een partij bij moeten worden ge zocht. Dat zou het CDA kun nen zijn. Wel mogelijkheden Siem Rosman (CDA) ziet wel mogelijkheden om met de PvdA tot overeenstemming te komen. „In eerste instantie is het niet zo dat er geen uitzicht is", zegt Rosman. Binnenkort praten PvdA en CDA samen verder. Rosman gaat er niet automatisch vanuit dat de WD meedoet in een coalitie van PvdA en CDA. „Er moet eerst gekeken worden naar de drie grotere fracties, PvdA, CDA en D66. Er was weinig steun voor Groen Links en de WD en die komen dus achter in het rijtje voor", stelt Ros man. Bart de Leede (Groen Links) is het daar niet mee eens. Het raadslid vindt net als D66 dat er een coalitie moet komen van PvdA, D66 en Groen Links. De drie partijen praten binnenkort verder over inhou delijke punten. „Wat voor ons van belang is zijn punten als Spaland en het ABC-complex. Daarnaast zijn er ook andere punten waarin we harde eisen stellen maar die in principe in het verleng de van het PvdA-programma liggen, zoals een meer open bestuur", zegt De Leede. De komst van een vijfde wethou der is voor De Leede be spreekbaar. „We zeggen niet dat een vijfde wethouder hard nodig is maar zullen het ook niet blokkeren. Er is wel wat voor te zeggen, gezien de ta ken die er in Schiedam lig- Terughoudend Voor D66 is niet van belang hoeveel wethouders er komen. „Het gaat er om hoe de porte feuilles verdeeld worden. Ook de burgemeester speelt daar bij een rol", zegt Huub Dela- haye, voorzitter van de plaat selijke D66-afdeling. In eerste instantie gaat hij er ook van uit dat er een PvdA- /D66/Groen Links-coalitie moet komen. „Alternatieven zijn nog niet relevant", aldus Delahaye. De democraat vindt dat de collegebesprekingen teveel in beslotenheid plaatsvinden en te graag verlopen. „De PvdA is heel terughoudend en het De kans bestaat dat het college duurt allemaal zo lang. In an dere plaatsen is men al bijna klaar". De democraten zijn verdeeld over deelname aan het college. „Enkelen van ons zijn bang voor het WD-effect: dat je een soort bijwagen wordt van de PvdA", zegt Delahaye. De democraten hebben in ieder geval een aantal eisen op tafel gelegd. Zo blijft D66 er bij dat er een extern onderzoek moet komen naar de bodemgesteld heid in Spaland, dat bepaalde takken van de gemeente door gelicht worden, dat de IOBS versterkt wordt en dat er jon- gerenvoorzieningen moeten komen in Zuid en Oost. Deze week leveren de ver schillende partijen een pro grammavergelijking in bij de PvdA. Volgende week wordt dan verder gepraat. Op 1 mei moet het nieuwe college ge vormd zijn. uitgebouwd naar vijf wethouders.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1