mm PPSC grijpt periodetitel ten koste van laaiend HBSS Bloemen, beker en wijn voor basketballers van Juventus The medium is the message' voor SVV en John van Dijk Schiedams Nieuwsblad StafleuPerfecte wedstrijd van Ben den Braber' Ron Heusdens leidt in Schiedamse damstrijd Toertochten Luysterburg en UVG gaan door Jan Simons naar Heren B-klasse Sportnieuws naar redactie TOP 20 TOP 20 Karin Berg Nederlands kampioene taekwon-do Nachtmarathon in zwembad Groenoord OPEL O DE HAVENLOODS DINSDAG 3 APRIL 1990 14-496 SCHIEDAM De zon scheen zaterdagmiddag op Thurlede nadrukkelijk voor PPSC. De formatie van André Stafleu trok in de tweedeklasse derby te gen HBSS profijt van twee even dubieuze als cruciale arbitrale beslissingen en hield de gasten uit het Har- gapark daardoor op gelijke hoogte (1-1). Het verschaf te PPSC de titel van de tweede periode en het recht op deelname aan de nacompetitie. HBSS, dat moest winnen om het pe riodekampioenschap te grijpen en het seizoen nog enige kleur te geven, bleef met lege handen en vol on begrip achter. Trainer Ger Pijl: „Pissig ben ik zeker. We zijn toch gewoon besto len door de scheidsrechter, die man kon deze wedstrijd echt niet aan. Ongelofe lijk...". Beide ploegen namen ruim de tijd om elkaar af te tasten. Stafleu had Wijnand Meij- boom op de bank gezet en Ar jan van der Lee als voorstop- per geposteerd. „Ik ging er na melijk van uit dat HBSS met twee spitsen zou spelen. Daar door krijgt onze centrale man dekker, die dus geen directe tgegenstander heeft, veel ruimte en Van der Lee is ie mand die zo'n vrije rol goed kan uitbuiten", verklaarde de PPSC-trainer na afloop. Bij HBSS was die vrijbuiters functie bestemd voor Jaco van Tilburg, die het gebied tussen middenlinie en voorhoede naar eigen inzicht mocht in vullen. Halve draai Pas na een kwartier moesten beide doelverdedigers daad werkelijk in atie komen. HBSS tekende voor het eerste wapenfeit. Na een dieptepass ontving spits Adrie Bierhui zen de bal, kapte zich vrij en schoot van zo'n 20 meter uit een halve draai op doel. Ben den Braber moest gestrekt naar de bovenhoek om onheil voor de thuisclub te voorko- Ger Pijl: „We zijn bestolen". men. Aan de andere zijde zorgden vooral de corners van de linkerkant, getrapt door Erik van Harmeien, voor ge vaar. Keeper Van Eijsden moest diverse keren stompend bij de eerste paal ingrijpen. In de 29e minuut gaf scheids rechter Letterman het duel voor de eerste maal een wen ding. Nadat hij rond de mid dencirkel enkele malen aan geschoten hands onbestraft had gelaten, greep hij resoluut naar zijn fluit toen Martin Vermeulen de bal (a la Eijkel- kamp tegen de Sovjet-Unie) in het strafschopgebied op de arm van HBSS-verdediger Meeldijk plaatste. Alle protes ten ten spijt mocht captain Jan van de Marei van 11 meter aanleggen en hij had weinig moeite Van Eijsden te ver schalken 1-0. Luttele ogenblikken later steeg de opwinding ten top. In een mêlée van spelers voor het PPSC-doel werd de bal in eer ste instantie door Den Braber gekeerd, maar reageerde Faust van der Meer attent en zette opnieuw in. Den Bra- ber's reactie bleek op die re bound niet afdoende en de bal dwarrelde verder. Juist voor, op of net achter de doellijn (na het duel zou de PPSC-mid- denvelder beamen dat de bal de lijn ruim gepasseerd was) bracht Martin Vermeulen ech ter de redding. Opnieuw bele gerden HBSS-spelers arbiter Letterman, maar die wist niet van wijken en liet doorspelen. Hoewel de gasten er nog een klein slotoffensief uitpersten (Ultee raakte daarbij aan het hoofd geblesserd en Van Til burg kopte net naast) bleef het 1-0 tot de rust. Tactisch Tactische omzettingen be paalden het gezicht van het duel meteen na de pauze. Bij de thuisploeg kwam de kop- sterke Mei j boom er in voor de Ultee, terwijl Ger Pijl voor een meer offensieve strategie koos en Meeldijk offerde voor middenvelder Robert van As. Reeds in de zevende minuut leverde dat resultaat op voor HBSS. Na een voorzet van de rechterkant raakte Meijboom de bal ongelukkig met het hoofd waardoor Wout Griep van dichtbij kon intikken. HBSS trok het spel definitief naar zich toe en PPSC loerde op de counter. Daarbij kreeg de ploeg van Stafleu prima kansen. Na een steekpass van Kolmeyer kon Van Harmeien op Van Eijsden afstormen, maar de HBSS-doelman red de knap. De gasten namen, gedwongen door de gelijke stand, steeds meer risico. Vrije verdediger Cor Timmers schoof veelvul dig in op het middenveld en middenvelder Griep moest plaatsmaken voor de gerouti neerde Roel den Hartog. Tot tweemaal toe onderscheidde Faust van der Meer zich bij hoge voorzetten door de bal krachtig in te koppen. Den Braber liet zich echter niet verrassen. De beste mogelijk heid voor HBSS deed zich in de slotfase van het duel voor. Een vrije trap werd door Tim mers snel en slim binnendoor verzonden met als gevolg dat Robert de Jong vrij voor Ben den Braber verscheen. Met een reflex wist de PPSC-kee- per de bal te keren, waarmee hij Ger Pijl en zijn manschap pen de laatste illusie ontnam. Gedomineerd De HBSS-trainer was na af loop oprecht verontwaardigd. „Vooral de tweede helft heb ben wij gedomineerd en cre ëerden behoorlijke kansen. Het is echt aan de beslissingen van de scheidsrechter te wij ten dat we vandaag niet heb ben gewonnen, die man heeft ons de eerste helft bestolen". Zijn collega van PPSC hield zich over het vermeende arbi trale falen op de vlakte. Staf leu: „Zo'n strafschop wordt door de ene scheidsrechter wel gegeven en door de andere niet, simpel. Of die bal van Van der Meer de doellijn was gepasseerd valt voor vrijwel niemand waar te nemen. Zo iets kan je die arbiter echt niet aanrekenen, vind ik. Over ons eigen spel ben ik niet te spre ken. Vooral de voorhoede is in gebreke gebleven, uit die counters na rust had mini maal eenmaal gescoord moe ten worden. Daarentegen speelde Ben den Braber na tuurlijk een perfecte wed strijd, hij heeft na alle kritiek die de afgelopen weken op hem werd afgevuurd, karak ter getoond en de partij voor ons behouden". SCHIEDAM Voor het Damkampioenschap van Schiedam 1990 werd de vijfde ronde afgewerkt. In de Hoofd klasse werden vier partijen gespeeld. Wim Vrijland won van Thijs Huijs. Na een slim zetje zou Vrijland op dam komen, maar Huijs liet het zover niet ko men en gaf op. Tiny Mous en Dinant Spieker speelden een gelijkopgaande partij. In het eindspel leek Spieker enig voordeel te krijgen, maar Mous doorzag de stand en wist af te wikkelen tot remise. Ron Heusdens zette tegen Leo Mous een diepzinnige combi natie op, die beide spelers een dam opleverde met nog een vol bord schijven. Voortdu rende oplettendheid was ver eist. Heusdens kwam na een simpele combinatie een schijf voor en won uiteindelijk de partij. Peter Lansbergen heeft groot voordeel in zijn afgebro ken partij tegen Aad van der Linden. De stand: 1. Heusdens 4-8, 2. Van der Linden 4-7 (plus een afg.), 3. Spieker 5-7. Ook in de Eerste Klasse wer den vier partijen gespeeld. De uitslagen: Leo Meloni-Mat- hieu Smit 0-2, Jan Out-Ro- nald van Dijk 2-0, Jan Bre- men-Hans Lansbergen 0-2 en Bart Quist-Edwin de Jager af gebroken. Smit en Out delen de koppositie met 9 punten uit 5 partijen, Van Dijk is derde met 7 uit 5. In de Tweede Klasse een vol ledig programma. De uitsla gen: Hans Hommel-Hans de Buck 0-2, Leo van Steenoven- Ton Tilman 1-1, Miranda Hueying-Daan van Velzen 1- 1, Jan Luiten-Andre Kouwen- hoven 2-0^ Vincent Hout kamp- Jdöp Bisschop 0-2 en Jan Lucassen-David Bocbwe Bockwejf '2-07' De stand aan kop: 1. De Buck 6-10, 2. Lu- cassen 6-9, 3. Luiten 5-7. SCHIEDAM Toerclub Rijnmond organiseert iedere donderdagavond van 5 april tot en met 20 september trim- fietstochten. De tochten hebben diverse af standen. De start is wekelijks om 18.45 uur bij de Wieler baan Schiedam in sportpark Harga. Inschrijving is moge lijk op het startadres vanaf 18.30 uur. Leden kunnen gra tis deelnemen, niet-leden be talen f 2,-. De fietssnelheid bedraagt 25 kilometer per uur, een trim- of racefiets is dan ook verplicht. Inlichtin gen: tel. 4357277 of 4703137. SCHIEDAM Handbalvere niging UVG en Leon Luyster burg hebben overeenstem ming bereikt over verlenging van het contract van de da- mescoach. Luysterburg heeft voor één jaar bijgetekend met een optie voor nog een jaar. Het bestuur van UVG ver trouwt er op, dat „...de uitste kende samenwerking tussen Luysterburg en de dames- groep tot verdere goede resul taten zal leiden en de conti nuïteit in de opleiding van jeugd tot seniorspeler zal waarborgen. Het contract met herentrainer Gerard van Eijk werd daaren tegen verbroken. Beide partij en zijn van mening dat het voor de selectie van belang is „...een trainer van buitenaf te vinden". SCHIEDAM De Schiedam mer Jan Simons heeft onlangs op de Nederlandse kampioen schappen sjoelen 89/90 in Barneveld de eerste plaats veroverd in de Heren C-klas- se. Door dit resultaat promo veert hij naar het B-niveau. De 25-jarige Simons (hij sjoelt pas drie jaar) stond halverwe ge, na tien bakken, op de tweede plaats met 1378 pun ten. Tijdens de laatste serie passeerde hij de lijstaanvoer der met één punt en finishte op een totaal van 2781. Door dit resultaat stoomt Si mons, die lid is van sjoelvere niging De Erker, in een perio de van drie jaar door van de Heren-E klasse naar de B- klasse. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM De basketbal lers van Juventus hebben af gelopen zondagmiddag de ti tel in de tweede klasse van het rayon West veroverd. Hurri canes bleek in sporthal Oost geen partij en werd na een ruststand van 61-35 geklopt met de alleszeggende cijfers 110-70. Slechts in de beginfase was er sprake van enige strijd (ook ingegeven door de nederlaag die Juventus in de uitwed strijd opliep), maar al snel wierp Hurricanes de hand doek in de ring en konden de Schiedammers de score op voeren. Met Peter van der In samenwerking met Het Zuiden en De Havenloods Waal wederom als grote ani mator (40 punten!) walste de thuisploeg over de middenmo ter uit Spijkenisse heen en fi nishte op 119-70. Coach Frans Wentholt toonde zich uiter mate verheugd over het kam pioenschap. „We hebben dit echt verdiend? Het hele sei zoen is Juventus met afstand de beste ploeg. Slechts door administratieve problemen (protest door tegenpartij over vermeende telfout) werd het binnenhalen van de titel enige tijd uitgesteld, maar door deze zege op Hurricanes is de uit komst van dat protest van geen enkel belang meer voor ons". SCHIEDAM— Het lijkt er steeds meer op dat SW en John van Dijk het aforisme van mediogoeoroe Marshall McLuhan, 'The medium is the message', tot leidraad hebben verheven. Perscommuniqués, nieuwsfei ten en faxen worden naar me- diaredacties rondgestuurd zonder dat blijkbaar veel aan dacht is besteed aan de in houd ervan. Zo stond de komst van doelverdediger Ed ward Metgod naar SW vast, volgens Van Dijk. Met de hui dige keeper van Haarlem was reeds overeenstemming be reikt en de transfersom zou geen enkel probleem opleve ren. De kranten publiceerden. VLAARDINGEN De Vlaardingse Karin Berg werd vorige week in Maas tricht Nederlands kampioen taekwon-do in de gewichts klasse tot 51 kilogram. Karin Berg leverde in Lim burg een heel opmerkelijke prestatie, omdat naast veel sterke Nederlandse deelne mers ook gestreden moest worden tegen sterke Duitse, Deense, Spaanse en Engelse tegenstanders. De Vlaardingse kwam de eerste drie ronden heel ge makkelijk door en stond in de finale tegen de Spaanse kampioene. Ook die moest het hoofd buigen voor Karin Berg die met overmacht Na deze schitterende over winning werd Karin Berg uitgenodigd om deel te ne men aan de open Duitse kampioenschappen. Enkele dagen nadien werd echter bekend gemaakt dat Haarlem een te groot bedrag vroeg voor de doelman en dat de Schiedammers definitief afzagen van de aankoop. Spangen De wedstrijd tussen SW en AZ zou (nadat burgemeester Scheeres hiertoe had ver zocht) worden verplaatst. Een doordeweekse avond eind maart kwam als nieuwe speel- datum uit de bus. Net nadat nagenoeg alle media hiervan gewag hadden gemaakt stuur de SW wederom een fax. Het duel SW-AZ wordt gespeeld op dinsdag 3 april (van avond!). Dat het uitgesloten was dat SW komend seizoen haar thuiswedstrijden op ere-divi- sieniveau op het complex in sportpark Harga zou afwer ken stond als een paal boven water. Een nieuw stadion bleek niet in luttele maanden te verwezenlijken dus moest worden uitgeweken. Naar Spangen, zei van Dijk. Half maart was hij namelijk offi cieus tot overeenstemmming gekomen met het Sparta-be- stuur. Slechts over de huur- som diende nog te worden on derhandeld. Geen probleem, alle kranten publiceerden we derom. Op 28 maart jl. rolde de vol gende fax binnen op de diver se redactielocalen. 'L.S., hier bij delen wij u mede, dat wij met de directie van het sta dion Feyenoord officieus zijn overeengekomen, dat wij bij promotie naar de eredivisie al onze wedstrijden voor het ko mende seizoen zullen spelen in het stadion Feyenoord. De toestemming hiervoor is bij de bevoegde instanties aange vraagd. Met vriendelijke groet, Stichting Betaald Voet bal SW, J. van Dijk-voorzit- ter.' 'Het medium is de boodschap', blijkt niet in het minst achter haald. 'Naar Spangen. Nee, naar De Kuip'. SCHIEDAM De Schiedam se Reddings Brigade organi seert in de nacht van 31 augustus op 1 september a.s. de twaalfde Nachtzwemmara- thon. Het evenement vindt plaats in Bad Groenoord van 20.00 tot 8.00 uur. Deelname is louter in ploeg- verband mogelijk. Een ploeg moet bestaan uit 10 personen, te weten 8 zwemmers, 1 ploeg leider en 1 verzorger. Het in schrijfgeld bedraagt f 80,- per team. Inschrijving met meer dere ploegen is mogelijk, het maximum aantal deelnemen de ploegen is 55. Indien blijkt dat dit maximum wordt over schreden zal per vereniging een beperking plaats moeten vinden. Er is een A- en een B- klassement, waarbij de stand om 2.00 uur bepalend is voor de indeling. Alle gezwommen banen worden genoteerd, de ploeg die na 12 uur de meeste banen heeft afgelegd wint de marathon. Zowel in het A- als het B- klassement worden voor de drie eerste ploegen prijzen be schikbaar gesteld. Gedurende de nacht van 31 augustus op 1 september mogen deelnemers aan dit evenement op de zon neweide in het zwembad kam peren (alleen tenten en vouw caravans, geen tourcaravans). Voor eten en drinken dienen de teams zelf te zorgen (bar becues mogen gebruikt wor den). Toeschouwers en sup porters hebben met een toe gangsbewijs f 2,- (kinderen tot 12 jaar f 1,-) doorlopend recht op toegang. De inschrijving sluit op 15 juni a.s.. Inlichtingen tel. 4736649 of 01880-41173. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 14. 15. 16. Ed de Goeij Sparta Joop Hiele Feyenoord Michel Valke Sparta Carlo L'Ami S.V.V. Theo Speelmeyer D.S.'79 Dean Gorré S.V.V. John Metgod Feyenoord Marcel van der Net S.V.V. Walter Londema Excelsior Prince Polley Sparta Errol Refos S.V.V. Frans van der Heide D.S.79 Frank Roosa S.V.V. Sjaak Troost Feyenoord Jos Luhukay D.S.'79 17. Ton Rietbroek S.V.V. 18. Ed Ridderhof S.V.V. 19. Gerald Sandel Sparta Mike Snoei Sparta TOPSCORERS: 1Peter van Velzen S.V.V. 21 doelp. 2. Peter Houtman Sparta 13 doelp. 3. Prince Polley Sparta 10 doelp. Over volgend seizoen: „Indien we ons niet versterken denk ik dat we ergens rond de derde of vierde plaats zullen eindigen in de eerste klasse. Mochten we echter een guard en/of een center toevoegen aan de selec- i ,fcie dan zal Juventus. zich, «p-*. nieuw mengen in de strijd om het kampioenschap, daar ben ik van overtuigd. De voorte kenen zijn in ieder geval gun stig, want de sponsor zal het contract met Juventus met een jaar verlengen. Zelf ben ik volgend jaar ook weer van de partij, dat staat vast", aldus de succesvolle basketbal- coach. De titel is binnen en de promotie naar de eerste klasse van het rayon is een feit voor Juventus. Robert de Jong wordt onreglementair gestuit. Ditmaal fluit arbiter Letterman wel in het voordeel van HBSS.

De Havenloods | 1990 | | pagina 5