SPARTA - FORTUNA Fortuna Sittard jaagt op Europees voetbal Een elftal Dixons staat voor u klaar. Ook met audiocassettes. I IIANS TEXTIEL COMPETITIESTAND OPEN DAGEN SPARTA TDK SA 90 6-pak Van Hecke verdient 't broodeerlijk Coca Cola competitie Sparta 2 Amateurvoetbal Honkbal Zondagmiddag 8 april 1990, aanvang 14.30 uur (DEZE PAGINA ELKE THUISWEDSTRIJD) TOEGANGSPRIJZEN: f 7.50, f 10.00, f 12.50, f 15.00 GEBOUWEN GEVEN ZICH SCHOON GEWONNEN VOOR DE AANPAK VAN FINO SERVICE Gezondheidssector, onderwijs, furore bij het schoonhouden overheid en bedrijfsleven van gebouwen, dragen de heldere sporen van Elk lokaal, elke fabriekshal, elke Fino Service. De accurate gang en elke centrale moet ons Rotterdammers bestrijken de visitekaartje kunnen zijn.... dat is gehele regio met hun bloeiende de opvatting van Fino Service, bedrijf. Opererend vanuit het Consequent, óók in econo- ondernemingspark aan het mische zin. Kleinpolderplein maken zij Schoonhouden Gebouwen In de maanden april en mei organiseert Spar ta voor de jeugd t/m 17 jaar z.g. 'Open Dagen'. Onder het toeziend oog van de trainers Rob Baan en Jan Nijman en de eerste elftalspelers Peter Hout man, René van der Gijp, Prince Polley, Clenn Hel der, Ron Luyten, Marco Sas, Edwin Vurens en Eddy de Goeij worden de D-, E- en F-spelers om 13.00 uur verwacht. A-, B- en C-jeugd om 14.30 uur. Op woensdag 18 april en woensdag 16 mei vin den de twee andere 'Open Dagen' plaats. Spelers die reeds lid zijn van een vereniging moeten van die vereniging toestemming hebben. DE HAVENLOODS - DINSDAG 3 APRIL 1990 I I i. IA. I r\* 'Ja. Rotterdam: Keizerswaard 111, Wc. Gr. IJsselmonde. Het elftal üixons vindt u in: oio 4822796.1.0^793.010 4123651. WC. Zuidplein Hoog 461. 010-4102025. Beyerlandselaan 202a. 010-4325445. Korte Hoogstraat 11-13.010-4046996. Noordmolenstraat 64b 010-4652881. Hoogvliet: Binnenban 56.010-4163442. Ridderiteik: Raadhuisplein 28a, 01804-24460. Vlaardingen: IA Liesveld 10,010-4347398. 16 KOlTTt. VV6H Spijkenisse: Nieuwstraat 133. I O tel. 01880-21258. AM AUAN tal/APf Zwijndredrt: Hof van Holland 611 UrCII kvlwl tl 140.tel.078-194855. 14-161 PSV28 17 Ajax27 15 RodaJC28 13 Vitesse28 13 Fortuna S28 10 RKC28 12 FC Twente28 11 Volendam28 12 Groningen28 9 Den Haag27 10 Sparta28 10 FC Utrecht28 8 Feyenoord28 6 MVV28 7 NEC28 5 Willem II28 6 Den Bosch28 3 Haarlem28 3 6 5 40 85— 31 8 4 38 50— 19 10 5 36 46— 30 8 7 34 44— 27 13 5 33 29— 22 8 8 32 39— 34 10 7 32 34- 35 7 9 31 38— 33 12 7 30 39- 34 6 11 26 50— 53 5 13 25 39— 48 9 11 25 24— 37 12 10 24 37— 40 10 11 24 34— 51 11 12 21 28— 50 8 14 20 32— 42 13 12 19 20— 38 6 19 12 19— 63 Als je dagelijks bij 550 bedrijven op 700 plaatsen in het land zorgt dat de inwendige mens op de juiste wijze wordt ver sterkt, dan heb je in cate- ringland ongetwijfeld recht van spreken., Van Hecke-catering bv is dan ook de grootste van het land en dat betekent dat dit bedrijf iedere dag op nieuw voor 200.000 ge bruikers een graag gezie ne gastheer is. Omdat ook het management van Van Hecke Catering verder kijkt dan het restaurant buffet lang is besloten Evert Hoorweg en Nico Attema, regionaal direc teur voor respectievelijk Zuid- en West Nederland, eens te kijken of er op andere wijze nog ruimte op de "markt" te vinden was. Vandaar dat ook Van Hecke Catering bv toetrad tot de steeds groeiende groep van Sparta-sponsors. "Sparta", zo steekt Evert Hoorweg van Wal, bood ons een mogelijkheid om onze relaties op een ande re manier te ontmoeten dan de gebruikelijke. In de sponsorloge bestaat daartoe in een prettige ambiance zeer beslist de gelegenheid. Voor ons is het toch ook belangrijk dat ook onze gasten zich thuisvoelen in zo'n sfeer. En dan ben je bij Sparta toch aan 't goede adres. Het is natuurlijk al vaker gezegd, maar 't is gewoon een feit dat Sparta een wordt bepaald. Iedere op drachtgever geeft zelf aan wat hij zijn personeel wil aanbieden en wij voeren dat vervolgens uit. In dat opzicht is de opdrachtge ver onbeperkt in zijn mo gelijkheden. Wij zijn niet afhankelijk van de in dat bedrijfsrestaurant gerea liseerde omzet. Ik denk ook dat dat goed is, want daarmee komt de kwali teit van het product niet in het geding. Hoewel Van Hecke Cate ring bv, dat deel uitmaakt van de uit 5-poten be staande Van Hecke groep niet belerend wil zijn, probeert het bedrijf niet alleen een goed, maar ook gezond product op tafel te zetten. "Begrijp me goed", ver volgt Evert Hoorweg, "wij proberen de mensen hun kroketje niet te ont nemen, maar je kan de mensen er wel moeite voor laten doen om 't te vinden. Daarnaast heeft onze afdeling Foodservi ce regelmatig contact met de bedrijfsgeneeskundige diensten van onze cliënte, waardoor ook van die kant een impuls tot ver antwoorde voeding komt. Terwijl wij zelf ook de kwaliteit laten controle ren door onafhankelijke controlebureau's. Het hoeft dus geen nader be toog dat de organisatie van Van Hecke Catering bv goed in elkaar steekt, maar ook Evert Hoorweg realiseert zich dat de Voor het landelijk jeugdteam van Sparta zit de competitie er al weer bijna op. Een weinig succesvol seizoen wordt aanstaande zaterdag afgesloten met de thuiswedstrijd te gen Go Ahead Eagles, aanvang 14.30 uur op Spangen Met nog 4 wedstrijden te gaan en een voorsprong van 2 punten op Ajax 2 lijkt het schaduwteam van Sparta o.l.v. coach Jan Nijman weer op het kampioenschap af te steve nen. Vanavond staat de thuiswedstrijd tegen D.S. '79 2 op het programma, aanvang 19.30 uur. Ons eerste amateurteam, nog niet geheel vrij van degrada- tiezorgen speelt a.s. zondag de belangrijke thuiswedstrijd tegen Unitas uit Gorinchem, aanvang 14.00 uur op complex Nieuw-Vreelust. Zaterdag 28 april a.s. gaan de honkballers van Sparta weer van start. Onder de nieuwe naam Gunco Sparta, wordt de competitie geopend met de thuiswedstrijd tegen Mr. Cocker HCAW, aanvang 14.30. Het resterende programma voor de maanden april en mei ziet er als volgt uit: Zo 29-4 Mr. Cocker H.C.A.W. Ma 30-4 Gunco-Sparta Za 05-5 P.S.V. Zo 06-5 Gunco-Sparta Wo09-5 P.S.V. Za 12-5 Gunco-Sparta Zo 13-5 Detach-Pirates Do 17-5 Detach-Pirates Za 19-5 Smit Dorlas-Quick Zo 20-5 Gunco-Sparta Do 24-5 Gunco-Sparta Za 26-5 His Buromat-A.D.O. Zo 27-5 Gunco-Sparta Wo30-5 Levi'S-Neptunes 4000 medewerkers op de werkplek waarvan ook Ron Luyten en Lemmy Stevens, deel uitmaken het uiteindelijke visite kaartje van het bedrijf vormen. Die trainingen kunnen zowel op de werkplek zelf als in ons opleidingscentrum gege ven worden. Daardoor ontstaan er ook voor die mensen steeds meer nieu we mogelijkheden. Tot nu toe heeft die werkwijze veel succes. Per slot van rekening zijn we niet voor niets Markleider in Ne derland. Na FC Twente en FC Vo lendam is Fortuna Sit tard de derke kandi- daat-UEFA Cup-deel nemer die het Kasteel bezoekt. Of deze interes sante visite voor Sparta ook de derde thuiszege op rij zal betekenen is nog maar de vraag. De Zuidlimburgers hebben zich in onderlinge confronta ties altijd zeer taaie tegen- ren. Op een team dat alleen maar keurig punten verza melt, maar daarbij de amuse mentswaarde verwaarloost zit de regio niet meer te wachten. Temeer daar op vrij korte af stand Roda JC onder aanvoe ring van 'stuntman' Jan Reker volop aan de weg timmert. Bij die mooie Sittardse dromen past ook de verbouwing van sportpark De Baandert, waar de intimiteit best nog iets kan worden opgevoerd en het comfort voor de zo belangrij ke sponsorschare dient te Hoekstra. De patient, die voorlopig nog in het gips ge huld zit en zich met krukken moet verplaatsen, weet nog precies hoe de fatale dreun tot stand kwam. „Ik kwam terug van de zijlijn, waar ik net van schoenen had gewisseld. Ik ging met Hoekstra de lucht in en toen we samen neerkwa men viel hij op mijn rechter been. Ik hoorde 'krak' en voel de eerst nog niks. De pijn viel eigenlijk wel mee, pas na de operatie heb ik enige tijd flink last gehad", aldus Onisias Za- drac Loehenapessy, zoals de 21-jarige verdediger voluit heet. Auto-ongeluk Het lopende seizoen was het voor hen al veelvuldig kwak kelen geblazen door onder meer een blessure aan de an dere knie en een onwillige en kel. Verder in het verleden, in zijn eeste jaar als semi-prof was Oni langdurig uitgescha keld als gevolg van een ernstig auto-ongeluk, dat hem bijna het leven kostte. De daarbij opgelopen kwetsuur aan zijn onderarm kon slechts via een aantal ingenieuze operaties worden weggewerkt, met dien verstande dat hij nog altijd moeite heeft met het gebruik van zijn hand. „Een nieuwe ingreep aan de middelvinger is in fiete noodzakelijk, maar dat moet nu toch maar even wachten. Eerst maar zorgen dat ik weer kan lopen". standers getoond. Zeker nu voor hen de punt zeer kost baar zijn kan de ploeg van Ron Baan ervan uitgaan dat ze hun huid peperduur zullen verkopen. Fortuna Sittard moet het in deze beslissende competitie fase evenwel stellen zonder steunpilaar Henk Duut. De voormalige Feyenoorder liep in de vorige uitwerdstrijd te gen Ajax een middenvoets beenbreuk op, waardoor hij nog wekenlang tot het gips is veroordeeld. Met zijn wegval len is de organisatie van de verdelging stellig minder soli de dan eerder dit seizoen ge bruikelijk. Daar staat weer te genover dat trainer Han Ber ger inmiddels weer beschikt over Marcel Liesdek, die door een schorsing van vijf wed strijden node werd gemist. In De Meer maakte de ex-Haar lemmer tegenover Stefan Pet- terson zo'n ijzersterke rentree dat er meteen stemmen opgin gen om hem als specialist in het 'één-op-één-achtering' in te lijven. Om even bij de meest in het oog springende Fortunezen te blijven, doelman Ruud Hesp is wellicht tevens de meest be geerde contractspeler van de fusieclub. Voor hem, nog niet zo heel lang geleden aange trokken als de tweede keeper achter Chris Körver, hebben meerdere topcubs grote be langstelling getoond. Met name PSV, dat intussen se rieus moet gaan denken aan de opvolging van Hans van Breukelen, weliswaar nog al tijd de eerste keus voor Oran je, maar als sluitpost toch niet meer zo betrouwbaar als wel- Kleurrijker Met de miljoenen die Ruud Hesp gaat opleveren heeft Fortuna Sittard ambitieuze plannen, die nog niet al te hard op worden uitgesproken. Vaststaat wel dat de club er alles aan gelegen is om zich wat kleurrijker te manifeste- staat? Dat zegt iets over de aanwezige kwaliteit. Ik hoop dan ook maar dat deze over eenkomst leidt tot het stellen van een paar ervaren krach ten, want daar heeft Sparta meer behoefte aan, vrees ik. Maar goed, het is voorbarig om nu een oordeel te geven. Pas als de namen bekend zijn kun je eigenlijk wat zeggen. Tegen die tijd, pakweg in juli, ben ik hopelijk ook weer be schikbaar". Want, Sparta mag dan een plezierige club zijn, het is er ons toch om te doen onze investering mi nimaal terug te verdie nen, bekent Evert Hoor weg eerlijk. Daartoe bie den wij een goed product, dat vers op de werkplek wordt gemaakt. Een pro duct overigens dat door de opdrachtgever zelf stabiele organisatie kent, waaraan wij ons als be drijf willen profileren. In die sfeer is het ook moge lijk om aan onze doelstel ling te voldoen. Bovenste rij v.l.n.r.: jan Mulder (materiaalverzorger), Richard Custers, Loek Frijns, Mark Farrington, Geert Brusselers, Marcel van Helmond en Egid Kiesouw (fysiotherapeut). Middelste rij v.l.n.r.: Jacques Opgenoord (manager), René Maessen, Richard Snëekës, RuUd Hesp, Chris Kötver, Mario Eleveld, Richard de Vries, Dick Voorn (ass. trainer) Onderste rij v.l.n.r.: John Clayton, los Mordang, Willy Boessen, Robert Kicken, Han Berger (trainer), Marcel Liesdek, Henk Duut, Roger Reijners en Patrick Deckers. Voor Oni Loehenapessy, zoon van een Ambonese vader en een Nederlandse moeder, was het al niet zo gemakkelijk om een blik op zijn voetbaltoe komst te werpen. De nieuwe tegenslag heeft die moeilijk heidsgraad uiteraard alleen nog maar verhoogd. „De enige zekerheid die ik heb is dat mijn contract nog een jaar doorloopt. Voor de rest is het afwachten, maar dat zou het op dit moment toch zijn ge weest, gezien de aangekondig de samenwerking met PSV". De toenadering tussen het rij ke voetbalbedrijf uit Eindho ven en de oerdegelijke Rotter damse club vindt Oni Loehe napessy begrijpelijk. Over de voorlopige vorm van het expe riment heeft hij echter zo zijn twijfels. „Eerlijk gezegd ge loof ik niet dat Sparta nou zit te wachten op jong talent van PSV. Dat hebben we zelf in voldoende mate, denk ik. Het kan toch ook geen toeval zijn dat het tweede weer bovenaan worden verbeterd. Fortuna Sittard was ooit een van de eerste betaalde voetbalorga nisatie die begon met overeen komsten met tientallen klei nere sponsors om zo de ex ploitatie te vergemakkelijken. Het aanpassen van het stadion met de bijbehorende boxen is echter altijd achterwege ge bleven. Oni Loehenapessy Oni Loehenapessy is alweer gewend aan de situtatie. De ongelukkige Spartaan, die vo rige maand tegen RKC op nieuw ernstig geblesseerd raakte, laat iedereen weten dat hij inmiddels zijn lot zon der al te veel depressies draagt. „Ik ben van huisuit niet zo pessimistisch inge steld. En omdat ook de be richten van de medische staf na de operatie alleen maar po sitief zijn, ga ik er maar van uit dat alles in orde zal komen en dat ik volgend seizoen weer kan spelen," bekent de pech vogel met het rasta-kapsel. Gescheurde kruisbanden, een beschadigde meniscus en nog een paar kleinere letsels, alle maal het gevolg van een bot sing in Waalwijk met André Oni Loehenapessy (derde van rechts) neemt juichend afscheid na de triomp op PSV (0-1) vorig seizoen. Rond hem onder andere Ben Spork, Gerard de Nooijer en Ron Luyten. SNUFF Ridderk 01804- Ujnbaa VLOOlf

De Havenloods | 1990 | | pagina 8