Spektakelstuk in Lange Haven Eindelijk La Blusa 19.90 Recital en DE HAVENLOODS Expositie over pleegzorg Avondmuziek Feiten, fictie en liefde in 'n Brandende Kwestie Vreemde vogels in Zonnehuis Cursussen i .Tfm Jan Jongebreur's AANBIEDING van de MAAND l)lü TAPIJTMIÏES'EER Mannenkoor uit Wales concerteert Grote Club Actie 1989 afgesloten met prijzen Amnesty present in Spaland Demonstratie computers DONDERDAG 5 APRIL 1990 14-581 Ikerk diensten Zondag 8 april HERV. GEMEENTE: Grote Kerk: 10.00 uur: Vic. Mevr. A. Baan Slot m.m.v. Grote Kerkkoor, 17.15 uur ds. A. Vlietstra, Voorburg. Opstandingskerk: Burg. Honnerlage Gretelaan 10.00 uur: ds. G. de Lang. Bethel-Kapel: Nieuwe Maasstraat HERV. GEMEENTE KETHEL: Dorpskerk: 10.00 uur: ds. N.K. Mos, belijdenis, 17.00 uur Avondmuziek. St. Martinuskerk: 9.30 uur ds. J. So- sef. De Ark (geref.): 10.00 uur: drs. H.C. Pasgerkamp-Prins, Nieuwegein. Do. 12 april. NEDERLANDSE PROTESTANTEN BOND: Zondag 8 april: ds. G.W. Spelberg, Utrecht. HERV. EVANGELISATIE OP GEREF. GRONDSLAG: 10.00 in aula scholengem. ds. G.H. VLAARDINGEN— Het be grip Pleegzorg wordt in de bi bliotheek op originele wijze belicht. Aan de hand van te keningen van Georgine Over- water krijgt de bezoeker een beeld van pleegzorg. Deze tentoonstelling duurt tot en met 27 april. De expositie wordt gehouden onder auspiciën van de Cen trale voor Pleegzorg Zuid- Holland/Zeeland. Kinderen variërend in leeftijd van 0 tot 18 jaar die door allerlei oorza ken voor korte of langere tijd niet thuis kunnen wonen, worden door pleegouders op gevangen. Pleegzorg kent verschillende vormen, zoals vakantie-, weekendopvang, crisisopvang maar ook plaatsingen voor lange duur. De tentoonstel ling, die diverse aspecten be licht heet 'Ouders - Pleegou ders - Pleegkinderen'. Belangstellenden kunnen te recht in de bieb aan de Waal straat 100. Wie meer informa tie over pleegzorg wenst, kan contact opnemen met de Cen trale voor Pleegzorg tel.412 01 50. SCHIEDAM De serie Avondmuziek in de Dorps kerk wordt zondag a.s. afge sloten met een uitvoering van de Johannes Passion van Christopher Demantius. Can tor-organist Hans Jansen voert dit bijzondere werk uit met het bekende Haagse Be thel Kleinkoor. De Johannes Passion mar keert de overgang van 'dar stellende' kunst van de Re naissance naar de 'deutende' kunst van de Barok. In een periode waarin reeds allerlei nieuwe muzikale stijlmidde len het muziekleven in Duits land binnendrongen, schreef Demantius (1631) nog een laatste indringende Johannes Passion, zonder gebruik te maken van solisten, aria's, continuo of toevoegende teks ten. De Avondmuziek begint zoals gebruikelijk om 17.00 uur. De toegang tot de Dorpskerk aan het Noordeinde 10 is gratis. Luegensr hUs-aanhulsbLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax direktie: 010-4.699.362. Telefax advert.afd.: 010-4.699.237. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Telefoon: 010-4.346.711. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- 16.00 uur. ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: W. Anderiessen (tel.pri- vé 079 - 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- SCHIEDAM: Weinand Meiboom. SPORT: Gerard Verver (tel. privé 01899-17787) Manager redacties Zuid Holland: Rita Vlot-Heiden. DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis In Rotterdam e.o. in 13 edities en is een uitgave van Wegener huis-aan- huisbladen b.v. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTEUR: V. Doom. SCHIEDAMDe Lange damse toneelcollectief Het Haven zal begin mei een Schat voert dan het stuk uiterst spektakulaire aan- 'n Brandende Kwestie op, blik bieden. Het Schie- waarin de strijd tussen pa- 9 Regisseur Bernard Bredero Twee jaar na het succes van Jonker Franssen Oorloch, waarbij de ruïne als decor diende, wijkt Het Schat uit naar een andere historische lokatie in Schiedam. In de Lange Haven zullen pontons worden geplaatst en dient het weghdrijvende schip als meest in het oog springend decor stuk. Het toneelstuk heeft zijn wortels in de doctoraalscrip tie van geschiedenisstudent Frans Meyer. Regisseur Ber nard Bredero liet feiten en fic tie, in de vorm van een liefdes relatie, in elkaar overlopen. „Nu de repetities net gestart zijn, is het voor alle belang hebbenden moeilijk het ent housiasme in te tomen", zegt dramaturge Nancy MacGilla- vry. „We zijn eigenlijk al an derhalf jaar bezig, maar vanaf dit moment wordt het stuk tastbaar. Met een budget van 130.000 gulden moet alles zo goedkoop mogelijk, vandaar dat wij voor het overgrote deel steunen op vrijwilligers". Kwestie .Het toneelstuk heeft betrek king op een puur Schiedamse kwestie in de periode van 1782 tot 1787. Het gaat om de strijd tussen patriottische burgers die (aangevoerd door de familie Nolet), meer zeg genschap willen hebben in het bestuur, contra de regenten. Daar doorheen speelt een amoureuze affaire la Romeo en Julia, terwijl op de achter grond de Amerikaanse onaf hankelijkheidsoorlog en de Franse revolutie een rol spe len". WIE WINT DE ROTTERDAMSE ONDERNEMERSPRIJS 1990? Kijk vrijdagmiddag 6 april bij 5fadsIVnaar een live-reportage van de uitreiking Ondernemers prijs 1990door EG Commissaris Frans Andriessen. Vele prominente gasten in het Rot terdamse Stadhuis. VLAARDINGEN De Schiedamse kunstenares Mar- ja Wijnhorst exposeert tot 6 mei a.s. in het Ontmoetings centrum van het Zonnehuis. Onder de titel 'Vreemde Vo gels' toont zij hier een collec tie aquarellen en gemengde technieken. Van jongsaf aan tekent Marja Wijnhorst, die daarom ook voor een opleiding tekenen en textiel koos. Zij- heeft een voorkeur voor het aquarelle ren omdat die techniek het snel werken en ongekende kleureffecten mogelijk maakt. Marja Wijnhorst is kleurge- voelig, hetgeen ook op de ex positie in het Zonnehuis tot uitdrukking zal komen. De basis voor 'Vreemde Vo gels' is ook kleur en beweging. Met haar werk wil zij uitbeel den hoe zij de dingen om haar heen ziet en beleeft, waarbij het streven is werken te creë ren waar mensen naar kijken en vrolijk van worden. De expositie is dagelijks te be kijken van 10 tot 20 uur. Van zaterdag tot en met maandag is het Zonnehuis geopend van 14 tot 20 uur. Adres: Dillen- burgsingel 5. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll SCHIEDAM— Wijkcentrum De Erker staat weer bol van de activiteiten. De deelnemers aan de aquarelcursus expose ren het resultaat van noeste arbeid, op de donderdgmor- gen kan men leren bloem schikken en op dinsdagavond staat de huidverzorging cen traal. Vanaf 10 april worden aqua rellen geëxposeerd die ge maakt zijn door cursisten. On der leiding van kunstenares Marja Wijniiorst hebben acht personen zich de techniek van het aquarelleren eigen ge maakt. De werken waren der mate kwalitatief van aard dat besloten werd een expositie in te richten. De opening vindt plaats op 10 april om 20.00 uur. Daarnaast starten in De Erker binnenkort twee nieuwe cur- susen. Op donderdag kan men vanaf 9.30 uur leren vazen op te maken, boeketten te maken evenals corsages, cadeauver pakkingen etc. Deelname is gratis. Verder worden vijf bij eenkomsten huidverzorging en make-up gehouden. De les sen worden gegeven op dins dag van 21.30 tot 23.00 uur en op donderdag van 19 tot 20.30 uur. De kosten bedragen f 35- inclusief materiaalkosten. Informatie is te verkrijgen via tel. 4267767. SCHIEDAM In café Podi um vindt donderdagavond een jamsessie plaats. Gitarist Pe ter van Gennip speelt o.a. mee en ook zanger Peter de Vries is aanwezig evenals Rini Eijs- bergen op drums en Gert jan Essenstam op toetsen. Onder de naam Tres Hombres zal re pertoire worden gespeeld dat vergelijkbaar is met ZZ Top. Onder de noemer Radio Ra zor's Dancing Party zal op vrijdag 6 april een swingende avond worden gehouden. Lex Breet zal dan de draaitafel be mannen, een d.j. die sinds ja ren in de Mazzo, Roxy en de Beat Corner de platenkeus be paalt. Voor zaterdag 7 april staat eindelijk de formatie voor het voetlicht die al eerder in Podi um stond aangekondigd. La Blusa heeft een aanstekelijk repertoire met een verrassen de verscheidenheid. Deze vijf mans-band bestaat uit Aart de Bruin, Ronald van Drunen, Henk de Kat, Leo Nijenhuis, Henk Robers. De optredens beginnen tel kens omstreeks 23 uur. Toe gang is gratis. Podium is ge vestigd aan de Lange Haven „Een andere plaats waar wij nog even aan gedacht hebben is het oude Stadhuis. Met de Grote Markt biedt ook dat een mooie historische aanblik. Het probleem was echter dat er niet genoeg ruimte was voor een groot publiek. Daar om wers al in een vrij vroeg stadium definitief gekozen voor de Lange Haven. Een prachtige lokatie natuurlijk. Per voorstelling kunnen hier 750 bezoekers aanschuiven. Vooral het afdrijven van een vaartuig bij de Appelmarkt zal de toeschouwers in ver rukking brengen, daar ben ik zeker van", besluit de drama- I Vervoering tijdens de repetitie door Het Schat opgevoerd van woensdag 9 mei tot en met MÊèa -W. zondag 13 mei. Kaarten kos- 9 Accordeonist Henk de Kat In onze speciale gordijnenboetiek VOORJAARSAANBOD NOVARA GORDIJNSTOF Door gezamelijke inkoop is het voor ons mogelijk u een 100% katoenen drukstof aan te bieden voo ongelooflijk lage prijs. Per meter 140 breed in div. kleuren normaal 29.90 De Tapijtmeester Jan Jongebreur Dr. Kuyperkade 4, Maassluis - Tapijt Zuidvliet 10-11, Maassluis - Gordijnen Telefoon 01899-12161 SCHIEDAM- Werken van Beethoven, Strawinsky, Fau- ré, Nin weerklinken zondag a.s. in Theater de Teerstoof. Celliste Mayke Rademakers en pianist Léon Bak verzorgen een recital in Schiedam. Aan vang is 12 uur. Rademakers was een leerlinge van Gyorgy Schiffer en André Navarra. In Siena (Italië) ont ving zij de prijs voor veelbelo vend spel tijdens een interna tionaal concours. Sinds 1987 treedt zij gezamenlijk op met Léon Bak. Hij volgde piano lessen bij Arnold Vranken in Vlaardingen later bij Jos Vranken. Ook volgde Bak meestercursussen aan de Hoge Europese School voor Mu ziekstudie in Brussel. De toegangsprijs voor dit con cert is f 7,50 terwijl houders van een CJP of Pas 65 5,- betalen. Op woensdag 11 april staat er iets geheel anders geprogram meerd in De Teerstoof. De film 'Stadpiraten' wordt ver toond voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Bazille heeft een kof fer gevonden die niemand open krijgt. Zelfs de elfjarige computer-deskundige dr. Chips niet. Dan blijkt dat ook de politie in de koffer is geïn teresseerd. Deze jeugdfilm be gint woensdag om 14 uur. Toegangsprijs is f 3,75. Bezoekers van het theater aan de Nieuwstraat 12 kunnen bo vendien een expositie bekij keen van Ada de Fijter. Zij is tien jaar geleden begonnen met tekenen en schilderen. Zij werd lid van de teken- en schilderclub van volkstuinen complex Vreelust en nam les bij de VU te Rotterdam Haar tekeningen worden deze maand geëxposeerd in de Teerstoof. SCHIEDAM Het diensten centrum De 4 Molens is in april enkele dagen gesloten. Zo is het gebouw aan de Nieu we Damlaan 766 op vrijdag 13 april vanaf 13.00 uur dicht, alsmede zondag 15 april de gehele dag en maandag 30 april. Op Tweede Paasdag (16 april) vindt vanaf 13.30 uur een thee-dansant plaats. Informa tie is verkrijgbaar via tel. 470 55 00. SCHIEDAM Het Schie dams Mannenkoor Orpheus treedt deze week als gastheer op voor het Bryncoch Male Voice Choir uit Neath, dat tot en met 7 april in Nederland op bezoek is. Daarbij zal het koor ook optreden in Schiedam dat met Neath (inWales) een ste denband onderhoudt. Het gezelschap wordt vrijdag om 14.00 uur bij het Stads kantoor verwacht, vanwaar een excursie wordt gemaakt naar een distilleerderij, ge volgd door een stadswande ling. Aan het eind van de mid dag is er een ontvangst ophet Stadskantoor. Het Mannenkoor uit Wales zal vrijdagavond tevens een uit voering geven in de kerk St. Jan de Doper aan de Mgr. No- lenslaan. De 45 leden staan onder leiding van dirigente Joan Lewis. Het koor dat in 1982 werd opgericht, heeft al een indrukwekkende staat van dienst, waarbij de reislust opvalt. De zangers uit Neath hebben goede relaties met ko ren uit Texas, Maryland en IJsland, erwijl in 1988 een toernee door West-Duitsland werd gemaakt. Kaarten voor het concert op 6 april zijn verkrijgbaar bij de VVV en 's avonds aan de kerk. Toegangsprijs is vijf gulden. De uitvoering begint om 20.00 Met de uitreiking van de prij zen uit de surprise-pot werd de Grote Club Actie 1989fei- telijk afgesloten. Binnen het gebied waarin Wegener Pro motie de Grote Club Actie or- ganiseeet ontvingen 36 clubs een extra bedrag van totaal f42.200,-. De afsluiting van de actie van vorig jaar wil natuurlijk niet zeggen dat lotenkopers die nog prijswinnende loten heb ben, deze niet meer zouden kunnen inlveren. Gelijk met de afsluiting van de actie'89 ging de Grote Club Actie 1990 van start. De organisatie gaat weer op volle toeren draaien om er voor te zorgen dat op donderdag 27 september de loten door de duizenden clubs aan de man kunnen worden gebracht. De surprisepot, waarvoor no taris Mr. J.A.M. Mulder de lo ting verrichtte, is in 1987 in gesteld tér gelegenheid van het feit dat de Grote Club Ac tie in dat jaar voor de tiende keer landelijk werd gehouden. Sinds dat jaar is het bestuur van de Nationale Stichting Grote Club Actie er steeds weer in geslaagd een bedrag voor dit doel te reserveren. Alle verenigingen die hun deelnameformulier op tijd en zonder problemen hebben in gevuld doen automatisch mee aan deze extra trekking. Bij de prijsuitreiking vertelde Walter van Leeuwen, promo tie-functionaris van Wegener Huis-aan-huisbladen dat We gener Promotie vorig jaar ruim 1400 clubs tot klant had. Clubs die samen goed waren voor een netto winst van 2,2 miljoen gulden. Landelijk was de gemiddelde opbrengst per club twaalf honderd vijftig gulden. „Ogenschijnlijk niet veel, maar wij weten dat heel wat penningmeesters zonder die GCA winst de eindjes niet aan elkaar zouden hebben kunnen knopen. Wij weten het dan ook zeker: zonder de Grote Club Actie zou het Neder landse verenigigingsleven er aanzienlijk anders hebben uitgezien. In elk geval bedui dend minder rooskleurig". Vanaf midden mei staat de aanmelding voor de Grote Club Actie '90 weer open. De penningmeesters van de clubs die vorig jaar meededen krij gen automatisch de papieren thuisgestuurd. Alleen als er een andere penningmeester is, of als er sprake is van een andersoortige adreswijziging moet men dit zo spoedig mo gelijk melden aan Wegener Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam, telefoon 010- 4.699.911. Nieuwe verenigin gen, die willen weten of de unieke loterij, die de Grote Club Actie is, ook interessant voor hen is, kunnen op boven staand adres de nodige docu mentatie aanvragen. De Grote Club Actie is in principe toe gankelijk voor alle soorten verenigingen. De gegaran deerde winst is 80 procent. 9 Zaterdag werden de prijzen uitgereikt. SCHIEDAM Amnesty is zaterdag 7 april present in het winkelcentrum Spaland. De Schiedamse afdeling besteedt dan wederom aandacht aan verdwijningen in Chili. Vanaf 12 uur staat een kraam opge steld, waar informatie over deze actie verkrijgbaar is. Tijdens het bewind van Pino chet zijn honderden mensen opgepakt door militairen waarna nooit meer iets van hen vernomen is. Sinds kort wordt het land bestuurd door een democratisch gekozen burgerregering maar de mili tairen hebben nog voldoende macht om onderzoek naar deze verdwijningen tegen te houden. Door actie te voeren hoopt Amnesty dat er alsnog onderzoek wordt gedaan naar het lot van verdwenen perso nen. Bij de kraam in Spaland kun nen kaarten worden onderte kend die naar familieleden van verdwenen personen wor den gestuurd. SCHIEDAM De computer club Schiedam houdt zater dag a.s. een groots opgezette PC-dag in de ruimte van het Filmhuis aan de Nieuwstraat 12. Bezitters van alle merken en soorten personal compu ters zijn welkom. Aanvang is 10 uur. Er worden demonstraties ge geven met een laser printer, ook worden de mogelijkheden van Girotel en tele data com municatie belicht. Daarnaast kunnen defecte pc's worden gerepareerd of vervangen. De medewerkers van de Compu ter Club kunnen desgewenst informatie geven over hard en soft ware. Deze open dag duurt tot 16 uur. Toegangsprijs is f 3,50.

De Havenloods | 1990 | | pagina 3