Grijp uw kans tij 1699 449 699 Als Correct 't niet heeft, vergeet 't dan maar! Met Rivoli '90 begint het feest pas echt 'JVC meeMB Leubelfabriek vJisterwijk Van herkennen tot perspectief inventariseert ieder jaar in april. JVC l Radio Correct inventariseert ieder jaar in april. De magazijnen worden dan opgeruimd. Honderden koopjes komen tevoorschijn. U moet maar snel langskomen:De Correct Balans-opruiming is begonnen! DE HAVENLOODS Een enorme kermis, shows en amusement In onze toonzaal ziet u het mooiste eiken live. Wandeling DONDERDAG 5 APRIL 1990 soffifn/ge I I Hl UH JVC MIDI W51 SET MET COMPULINK AFSTANDSBEDIENING Bestaande uit: JVC DR-E51 RECEIVER DUBBELDECK Combinatie van receiver en dub- beldeck met een vermogen van 2x50 Watt (DIN) en een 5-bands SEA equalizer. Quartz lock synthe sizer tunerdeel met ontvangst van FM-stereo en AM. 40 voorkeuze stations. Dubbel cassettedeck met Dolby B, synchrostart en high speed dubbing waarvan zelfs één deck is uitgevoerd met autoreverse. JVC XL-M91 CD WISSELAAR Compact disc wisselaar voor 6 CD's welke in willekeurige volg orde geprogrammeerd kunnen worden tot 32 nummers. Voorzien van diverse zoek- en herhaalfuncties. JVC AL-E31 PLATENSPELER Halfautomatische snaaraangedre- ven platenspeler met rechte toon- arm en MD-element. Gehele set is in zwart uitgevoerd. Afm. set: 36x53,4x35 cm. NORMALE PRIJS 2499, SONY CDP-470 COMPACT DISC SPELER MET AFSTANDSBEDIENING CD-speler voorzien van een digi taal filter, 4x oversampling en een gescheiden D/A converter voor een prima geluid. Shuffle play om elke keer de CD in een andere volgorde te horen. Regelbare hoofdtelefoon aansluiting. Uitgevoerd met Cus tom-edit. De CD-speler rekent uit welke nummers er op één kant van een cassette kunnen. In zwart uitgevoerd. Afm.: 43x9,5x27 cm. NORMALE PRIJS 549, JVC TDW-801 DUBBEL AUTOREVERSE CASSETTEDECK Frontloading dubbel autoreverse cassettedeck met Dolby B/C en feather touch bediening. LED indicatie voor opnamesterkte regeling. Voorzien van regelbare hoofdtelefoonaansluiting, music scan en gescheiden bandtellers. In zwart uitgevoerd. Elektronisch winkelen: Correct informatie en aanbiedingen Viditel Videotex nr. 666H Lange tijd was 'Rotterdam 1990' slechts een papieren feest. Er zijn vele prachtige plannen gepresenteerd en weer afgevoerd en tot op het laatste moment werden de organisatoren nog met tegenslagen en nieuwe plannen geconfronteerd. Inmiddels is er een uitgebreid programma samengesteld en is de tijd aangebroken om het praten over de festiviteiten om te zetten in de uitvoering daarvan. Vooral in de maanden van april tot en met oktober zal de Rotterdammers veel geboden worden zowel in het stadscentrum als in de wijken. ROTTERDAM Het stedelijke evenementen terrein, de Müllerpier, is een half jaar lang de 'feestzaal' van het jarige Rotterdam. Daar is 'Rot terdam 1990' het feeste- lijkst met de grootste kermis van het land, een spektakeltent vol amu sement en leerzame at tracties, een 'wandeling' door het oude Rotter dam in 'Rotterdam Avontuur' en de reizen de tentoonstelling van PTT Telecommunicatie. Het neerstijken van een Engels circus en tal van andere attracties kan bij dat alles de feestvreugde alleen nog maar verho- Waar nu nog stevig aangepakt wordt om alles op tijd gereed te krijgen, zal straks een brui sende kermis zorgen voor ver tier en vermaak van de vele duizenden vrolijke bezoekers. Het amusement op de Müller pier, het voormalige haventer rein tussen de St. Jobshaven en de Parkhaven, is echter niet beperkt tot een kermis alleen, ook de spektakeltent zal de bezoekers veel te bieden hebben. In de tent bevinden zich naast een sfeervol Oran jeboom-terras en een tweetal informatiebalies een enorme videowall waarmee de andere evenementen in de stad onder de aandacht worden gebracht. Achter de videowall is een po dium, omgeven door terrassen op verschillende niveaus, ge plaatst. In dit theater-restau rant worden dagelijks optre dens verzorgd van binnen landse en buitenlandse arties ten. In de tent is verder een inter nationale 'supermarkt' inge richt, een tentoonstelling waarmee wordt getoond wat zoal aan dagelijkse levensbe hoeften via de Rotterdamse haven wordt vervoerd, zoals koffie, fruit, dranken, graan, enz. Een publiekstrekker moet bij dat alles de specerij enshow worden. Met deze show tonen importeurs hun overzeese producten en de be werking daarvan. De kermis en spektakeltent gaan op zaterdag 14 april open en zijn voor f. 2,50 van 13.00 tot 23.00 uur (op zater dag en zondag tot 24.00 uur) te bezoeken. Avontuur Op de pier verrijzen nog twee grote attracties: Rotterdam Avontuur en de reizende ten toonstelling 'PTT Telecom van dichtbij bekeken'. Rotterdam Avontuur is onder gebracht in een tent met een oppervalkte van zo'n 5500 m2 en omvat onder andere een 'wandeling' door oud-Rotter dam, een multi-mediashow, tal van demonstraties, voor stellingen en tentoonstellin gen uit verschillende landen. Tijdens de 'wandeling' krijgt de bezoeker een indruk van de ontwikkeling van de stad door de eeuwen heen. Er worden huizen getoond waarbij wordt teruggegaan tot de 17e eeuw, er is een marktplein met de sfeer van de vorige eeuw en er worden verschillende oude ambachten uitgeoefend. Voor een bezoek aan Rotter dam Avontuur moet extra be taald worden: f. 8,- voor vol- Rivoli '90 wordt momenteel opgebouwd en gaat op 14 mei open.(foto Roel Dijkstra) wassenen en f. 6,- voor kinde- Groene bollen De reizende expositie 'PTT Telecom van dichtbij beke ken' is ondergebracht in drie groene bollen. De tentoonstel ling, die reeds in verschillende grote steden te zien was, toont de moderne communicatie techniek zonder onbegrijpelij ke technische verhandelingen. Alle vormen van communica tie worden getoond, zoals de telefoon, telex, telefax, viditel en beeldtelefoon. Er is een kantoor van de toekomst en bezoekers kunnen zelf met de viditel-computer aan de slag en een proberen hoe teleshop ping, telebanking en electro nic mailing werken. Natuur lijk blijft de communicatie via satellieten niet onbelicht evenals de ISDN-verbindin- gen voor telefoon- en beeld signalen. 'PTT Telecom van dichtbij be keken' is vanaf vrijdag 20 april voor het publiek ge opend. De gratis toegankelij ke tentoonstelling is dagelijks van 12.00 tot 21.00 uur ge opend. De Müllerpier blijft tot 21 ok tober het Rotterdam 1990- feestterrein. Het loont nu de moeite om bij Meubelfabriek Oisterwijk binnen te stappen. Want alleen daar vindt u het mooiste massief eiken met prijzen waar uw hart sneller van gaat kloppen. Uit onze vertrouwde collectie hebben we boven dien toonzaalmodellen met kortingen tot maar liefst 40%. Niet te kloppen in massief eiken, Oisterwijk, Heusdensebaan G5,04^242-19012. Geopend maandag t/m zaterdag. Vrijdag koopavond. ROTTERDAM In de Lau- renskerk is deze week de ma nifestatie 'Van herkennen tot perspectief' geopend. De ma nifestatie bestaat uit twee tentoonstellingen: De wereld van Anne Frank en Jeugd in Rotterdam in oorlogstijd. Ook een tweetal forum-avonden en een wandeling langs bekende punten in Rotterdam zijn on derdeel van de manifestatie. De wereld van Anne Frank is een reizende tentoonstelling, die reeds vele plaatsen in de wereld heeft aangedaan. Er wordt een historisch beeld ge geven van het dagelijks leven in nazi-Duitsland en in bezet Nederland. De geschiedenis van de familie Frank wordt getoond door middel van een groot aantal niet eerder gepu bliceerde foto's, een replica van het beroemde dagboek en een model van het Achterhuis. Met de tentoonstelling wordt ook duidelijk gemaakt dat er ook 'goede' Duitsers en Oos tenrijkers waren en 'verkeer de' Nederlanders. Met de ten toonstelling willen de organi satoren duidelijk maken dat iedereen voor een keuze staat en zich voor of tegen discrimi natie kan uitspreken. De tweede tentoonstelling in de Laurenskerk geeft een beeld van de positie van jon geren voor, tijdens en na de oorlog. Er is aandacht voor het opkomen nationaal-soci- lalisme, het bombardemen, het dagelijks leven in oorlogs tijd, de joden-vervolging in Rotterdam, de wederopbouw en de hedendaagse multi-etni- sche samenleving. Er wordt De Rotterdamse schrijver Joop van Vlies gaat in april vier wandelingen begeleiden langs punten in de stad die voor veel Rotterdammers van grote betekenis zijn. Plaatsen met herinneringen aan de strijd tegen het racis me en fascisme uit het verle den en van recenter datum. Drie van de vier wandelin gen zijn bestemd voor scho lieren. Aan de wandeling op woensdag 18 april kan iedereen gratis deelnemen. De tocht duurt ongeveer twee uur. Voor meer infor matie of inschrijven kan men terecht in de Laurens kerk. Forums Behalve de tentoonstellingen staan er ook twee forum-bij- eenkomsten op het program ma. Op 19 april is een forum avond voor ouderen over de vraag: wat doe je feitelijk aan bestrijding van racisme, fas cisme en vreemdelingenhaat? Vertegenwoordigers van ker ken, politiek, migrantenorga nisaties, het voormalig verzet, onderwijs en Joodse organisa tie discussiëren met het pu bliek over die vraag. Iedereen is daarbij welkom, de aanvang is om 20.00 uur en de toegang gratis. Voor jongeren van ca. 16 jaar is er een forum-avond op 24 april. Zij praten met mensen die hun sporen hebben ver diend in de publiciteit en met activiteiten op het vlak van discriminatie en fascisme. Aan deze bijeenkomst doen scholen mee, die de thema's ook op school behandelen. De tentoonstellingen in de La- renskerk zijn tot en met 27 april te bezoeken van maan dag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 16.00 uur en op zon dag van 13.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis. In de maanden april en mei staan de volgende publieks activiteiten, die in het kader van Rotterdam 1990 worden georganiseerd, op het programma. (Dit programma-overzicht is gebaseerd op de laatst be kende gegevens; eventuele tussentijdse wijzigingen zijn niet uit te sluiten) 3 t/m 27 april De Wereld van Anne Frank Gratis toegankelijke tentoonstelling in de Grote of Sint Laurenskerk gewijd aan de jeugdjaren van Anne Frank. De tentoonstelling is toegankelijk van maandag t/m za terdag van 9.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. 6 april Philharmonisch Gala Het Rotterdams Philharmonisch Orkest brengt in de Doe len onder leiding van Ivan Fischer werken van Brahms, Liszt en Kodaly. Solist is de pianist Jeno Jando. 10 en 12 april Grote Nederlandse Studenten Kampioenschappen Rond de 1500 deelnemers nemen het sportief tegen elkaar op in de volgende takken van sport: basketbal, volleybal, handbal, badminton, tennis, hockey, voetbal, schermen, judo en karate. Afhankelijk van de tak van sport vinden de wedstrijden op verschillende lokaties plaats. 14 april t/m 21 oktober Rivoli '90 Op de Müllerpier komt een enorme kermis met veel amusement, attracties en horeca. Daarbij zullen er in een reuzetent twee presentatie zijn: Telecommunicatie van dichtbij bekeken en Rotterdam Avontuur. 18 april Herinnerings-wandeltocht Wandeltocht langs bekende punten in de stad die herin neren aan de oorlog en het verzet. Iedereen kan gratis mee. Inlichtingen via 411 39 11. 19 april Gewestelijk Politiekamioenschap Tafeltennis In de Nieuwe Persoonshal in Feijenoord worden de dis trictskampioenschappen van Zeeland, Zuid- en Noord- Holland en Utrecht van de Nederlandse Politie Sport Bond gehouden. 21 april Zuid-Holland Festival 1990 In de Doelen is 's middags en 's avonds een manifestatie met een informatie- en boekenmarkt en een videopresen taties over Latijns Amerika. Afsluitend is er een muziek programma. 22 april Marathon Rotterdam De tiende marathon van Rotterdam staat in het teken van Rotterdam 1990. Er zal een record aantal deelnemers aan de start verschijnen. 25 en 26 april Stadstimmeren confrontaties: De Proloog Rond het thema Stadstimmeren worden twee avonden georganiseerd waarbij middels interviews, voordrachten en discussies aandacht wordt besteed aan de na-oorlogse stadsontwikkeling. Plaats van handelen is de HAL-hal op de Wilhelminapier. 28 april Rotterdam International Boat Race Roeiwedstrijden over de volle breedte van de Maas voor 'achten' 1 mei t/m 30 september Even Anders De wijkgebouwen in Afrikaanderwijk, Hoogvliet, Om moord, Crooswijk en Bospolder zijn deze zomer 'Even Anders', waarbij verschillende culturen worden belicht door middel van theater, feesten en tentoonstellingen.

De Havenloods | 1990 | | pagina 4