SFC vecht tegen zichzelf en leidt cruciaal verlies SVV onbetwist kampioen eerste divisie Schiedams Nieuwsblad f Dinant Spieker neemt leiding over in Schiedamse damstrijd Guus Haak: psychiater dan Voetbaltoernooi voor goed doel SRB vijfde SW houdt Open Dag OPEL6 TOP 20 Contract 40 jaar Open Schiedams Michel de Maat sterk op Westlandmarathon darttoernooi Sportnieuws naar redactie TOP 20 r\i? itihtpktt nnnc DINSDAG 10 APRIL 1990 15-494 DE HAVENLOODS SCHIEDAM— De ople ving die SFC na de komst van interim-trainer Guus Haak doormaakte bleek van korte duur. Nadat de Schiedammers vorig week einde het degradatieduel tegen Dubbeldam wonnen (1-2), gingen zij zondag middag hard onderuit. Middenmoter 's-Graven- deel was op Thurlede te sterk en zegevierde relatief gemakkelijk met 0-2. Guus Haak weet de cruciale ne derlaag aan het wankele zelfvertrouwen en het ge brek aan collegaliteit bin nen de ploeg. Wat ik bij SFC meemaak is onvoor stelbaar. Er zit veel oud zéér binnen de selectie en is er nauwelijks sprake van discipline. Teveel ego's en te weinig opofferingsbe reidheid", vatte hij bon ding samen. De wedstrijd begon met enige minuten vertraging omdat ar biter De Wit, die verder prima leidde, het nodig achtte alle bezoekers (van jong tot oud) achter de afrastering te plaat sen. Met een straffe wind dwars over het terrein en een moeilijk bespeelbaar (zand en gleuven) veld bleek goed voet bal nauwelijks mogelijk. Des ondanks trok SFC het intia- tief naar zich toe. De betere mogelijkheden waren dan ook voor de thuisploeg. Marcel Oosterdijk kwam net tekort bij een lage voorzet en Peter van Geene kreeg de bal bij een vrije schietkans uit de tweede lijn niet vol op de schoen. Dwarrelend Na een klein half uur toonde 's Gravendeel aan eveneens tot offensieve daden in staat te zijn. Na een fout van voor stopper Van Hattem moest doelverdediger John Marrevee zijn territorium verlaten en mocht niet klagen dat de bal over de lat vloog. Blijkbaar nog stilstaand bij dat moment werd de Schie damse keeper twee minuten later toch verslagen. Bij een dwarrelend afstandschot (van zo'n 40 meter) van de voet van Gerard Plezier reageerde bij allesbehalve overtuigend, 0-1. Vanaf dat ogenblik speelde 's- Gravendeel een gewonnen wedstrijd. Met oud-prof. Neeskens (ex-NAC) als laatste verdediger en Plezier op de centrale positie op het mid denveld als belangrijkste pionnen lieten de gasten SFC komen en loerden zelf op de counter. Daarbij ontstonden prima kansen (schot voor langs, kopbal naast) en op slag van rust (Richard Marrevee was reeds geboekt) moest doelman Marrevee op een di recte vrije trap gestrekt naar de hoek om een grotere ach terstand te voorkomen. Tijdens de pauze speelden zich in de SFC-kleedkamer onverkwikkelijke taferelen af, zo maakte Guus Haak na af loop duidelijk. „Peter van Geene weigerde instructies van mij op te volgen. Hij het persoonlijke belangen preva leren boven die van het elftal. Dan hoeft het van mij niet meer." Middenvelder Van Geene mocht dan ook gaan douchen en Jan Blom moest voor aanvallende impulsen aan de linkerkant zorgen. Dat lukte slechts in geringe mate, want 's-Gravendeel (getraind door ex-Excelsiorspeler Mak kie Nijsen) bleef moeiteloos overeind. Marge In de achtste minuut werd de marge zelfs vergroot tot twee treffers. Na een voorzet van de rechterkant kon opnieuw Ple zier van dichtbij intikken. SFC probeerde na deze tegen slag nog wel tot aan offensieve acties te komen, maar slaagde daar nauwelijks in. Aanvoer der Kiebert wist zijn stempel niet op de wedstrijd te druk ken en spits Rene van Buyte- nen maakte geen moment dui delijk waaraan hij een basis plaats had verdiend. Slechts Jan Blom was tweemaal dichtbij een doelpunt. Uit een verre inworp van hem schaaf de de bal de lat en een vrije trap van zijn voet bezorgde doelverdediger Van Baren- drecht het laatste werk van de middag. Aangezien de concurrentie (Gouda, Zwijndrecht, Slie- drecht) won is de positie van SFC uiterst wankel geworden. Door de nederlaag van de Schiedammers (13 punten uit 18 duels) ontstond een gat van drie punten. Toch wilde Guus Haak nog niet over een uit zichtloze situatie spreken. „In „Veel spelers hebben een gebruiksaanwijzing. deze afdeling is alles mogelijk. We hebben nog vier wedstrij den te gaan, ik sluit dus niets uit. Wel zal ik eerst orde op zaken stellen binnen de selec tie. Op dit moment beschik ik over tien tot twaalf goedwil lende jongens, die keihard willen werken voor SFC. Die - vormen eigenlijk een te smalle De Schiedammers zaten alleen in de beginfase in de wedstrijd. basis voor succes. Maar als spelers als Rob Oosterwaal en Harry van Kapel, die volledig fit is, liever in het tweede of het derde elftal voetballen, is dat hoofdstuk voor mij geslo ten. Jongens moeten graag in het eerste team willen spelen, anders hoeft het voor mij niet." „Ik zie het als mijn hoofdtaak om de spelvreugde terug te brengen bij SFC. Op de eerste plaats moet daarvoor orde en discipline heersen. Er dient een hecht collectief gesmeed te worden waaruit succes groeit. Eerlijk gezegd ben ik ongelooflijk geschrokken van de situatie in Schiedam. Veel spelers hier hebben een ge- bruikswaanwijzing, iedereen moet je op een verschillende manier benaderen. Ik voel me bij SFC in wezen meer psychi ater dan voetbaltrainer. Bij DHC, waar ik meer dan tien jaar werkte, heb ik dat nooit meegemaakt", aldus de oud speler van Feyenoord. BELANGRIJK!!! Heeft u in 1990 een party of diner gereserveerd in de Maaslogger of Boetzolder? Door omstandigheden vragen wij u opnieuw kontakt op te nemen met DE MAASLOGGER Westhavenplaats 70 Vlaardingen Tel. 4 35 23 41 SCHIEDAM Het Damkam pioenschap van Schiedam 1990 is inmiddels halverwege. Er is echter nog een vrij groot aantal partijen in te halen. In de Hoofdklasse was het een slechte week voor Peter Lans bergen. Eerst verloor hij in een tussenronde van Paul Boerrigter, terwijl hij in de zesde ronde het onderspit moest delven tegen Dinant Spieker, die met een simpel damzetje de partijwinst bin nenhaalde. Piet Bastiaanse versloeg Tiny Mous na een po sitionele partij. Wim Vrijland en Ton Burgerhout deelden de punten, nadat Burgerhout in tijdnood een remiseafwikke ling nam. Dik van de Kerkhoff versloeg Leo Mous. Hoewel Mous in het eindspel nog een dam veroverde, stond hij drie schijven achter en gaf op. De stand aan kop: 1.Spieker 6-9, 2.Heusden 4-8, 3.Van der Lin den 4-7. Sensatie In de Eerste Klasse vielen en kele sensationele uitslagen op te tekenen. Joop van der Schalk verraste Ronald van Dijk met een venijnige combi natie, die hem een dam ople verde. Van der Schalk buitte die dam optimaal uit en in verloren stand ging Van Dijk door zijn vlag. Theo Vrijland verloor van Jan Out na een onbegrijpelijke zet, die Out in eerste instantie schijfwinst opleverde en later de partij. Edwin de Jager werd verrast door een niet al te moeilijk zetje van Ronald Wisse en kon meteen opgeven. Bart Quist won van Matthijs Broek en Mathieu Smit was te sterk voor Jan Breman, die aanvan kelijk zelf beter stond. Het blijkt voor jonge spelers moei lijk om tegen de oude garde (van het type Breman en Quist) het spel te maken. Hans Lansbergen verloor drama tisch van Leo Meloni. Lans bergen kwam een schijf voor, later stonden beide spelers op dam en had Meloni een ach terstand van drie schijven. In tijdnood gaf Lansbergen plot seling zijn dam weg en moest enkele zetten later ontgoo cheld opgeven. De stand: Ï.Smit en Out 6-11, 3.Van Dijk en Van der Schalk 6-7. In de Tweede Klasse won Daan van Velzen knap van de ervaren Jan Luiten. Vincent Houtkamp kwam er tegen An dre Kouwenhoven niet aan te pas. Hans de Buck was te sterk voor Dick-David Boc- kweg, Tom Tilman won van Miranda Hueting en Leo van Steenoven versloeg Hans Hommel. Het leidende trio: l.De Buck 7-12, 2.Lucassen en Van Steenoven 6-9. SCHIEDAM Deze maand bestaat de Schiedamse brid geclub Contract 40 jaar. De club vond haar oorsprong in de Vereniging van Huisvrou wen en werd opgericht door mevrouw Boterbrood, die 25 jaar voorzitter was. Men startte met slechts enkele da mes in een zaaltje aan de Tuinlaan, waar mevrouw Van de Broek de eerste bridgeles- sen gaf. ujegener huls-aarvhuLsbLaderi Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax direktie: 010 - 4.699.362. Telefax advert.afd.: 010 - 4.699.237. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen, Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Telefoon: 010-4.346.711. Kantooruren: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: W. Anderiesen (tel.privé 079 - 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER Th.J. Bravenboer (tel privé 010- 4.353.883) ACCOUNTMANAGER: A.v.Meeteren (tel. privé 01831-2082) REDACTIE: Marianne Ames en Su- SCHIEDAMS NIEUWSBLAD verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en in uitgave van Wegener huis-aan- SCHIEDAM Burgemeester Scheeres heeft onlangs de lo ting verricht voor een groot voetbaltoernooi waarvan de baten ten goede komen aan het Sophia-kinderziekenhuis in Rotterdam. Het betreft een toernooi waar aan 37 bedrijfs- en caféteams deelnemen en waarvan de fia- le op zondag 3 juni wordt ge speeld (op het terrein van SW in sportpark Harga). De voor ronden worden afgewerkt op 15 en 30 april en 19 en 30 mei op de velden van GTB en Schiedamse Boys. Activiteiten Zondag 3 juni betekent tevens het sluitstuk van een groot aantal activiteiten die de stichting De Molenwiek de af gelopen maanden heeft ont plooid. Zo zijn er dart-, zwem- en bowlingwedstrijden geweest, die financieel mede gedragen werden door spon sors. Aan geld en toezeggingen is reeds een bedrag van 33.000 gulden binnen en men ver wacht dat de opbrengst voor het Sophia-kinderziekenhuis uiteindelijk 50.000 gulden zal bédragen. VOETBAL In de strijd om het Vlaardingse voetbalkampioen schap voor C-elftallen staan voor vanavond, dinsdag de volgende wedstrijden op het programma; Zwaluwen - Vlaardingen, Fortu- na - DVO, TSB - DSS en HVO - VFC. De wedstrijden beginnen om 18.30 uur. VOETBAL— De sectie voetbal van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie heeft een nieu we voorzitter. Mar van de Most, van de Vlaardingse Scheidsrech ters Vereniging volgde in deze sectie Bram den Hamer op als voorzitter. SCHIEDAM— In zwembad De Wissen in Helmond zijn afgelopen zondag de jaarlijkse nationale kampioenschappen reddend zwemmen van de KNBRD gehouden. Op het programma stonden onderde len als reddingspopduiken en duikestafette. De Schiedamse Reddings Brigade werd in het totaalklassement vijfde (een zesde plaats voor de dames- ploeg en een vierde voor de mannen). SCHIEDAM Voetbalvere niging SW houdt op don derdag 19 april een Open Dag. Jeugdspelers van 6 tot en met 12 jaar zijn vanaf 10.30 uur welkom op Harga. Spelers van 12 tot en met 17 jaar kunnen terecht vanaf 14.30 uur. Aan de proeftrainingen wer ken ook spelers van SW Mee. Jeugdspelers die al lid zijn van een voetbalclub worden verzocht een schrif telijke verklaring mee te ne men waarin wordt vermeld dat de betreffende vereni ging toestemming verleent voor het volgen van de trai ningen bij SW. In samenwerking met Het Zuiden en De Havenloods 1 Ed de Goeij Sparta 7.14 2. Joop Hiele Feyenoord 7.03 3. Michel Valke Sparta 7.00 4. Carlo L'Ami S.V.V. 6.88 5. Theo Speelmeyer D.S.'79 6.77 6. Dean Gorré S.V.V. 6.62 Prince Poley Sparta 6.62 8. Marcel van der Net S.V.V. 6.61 9. John Metgod Feyenoord 6.59 10. Walter Londema Excelsior 6.57 Errol Refos S.V.V. 6.57 12. Frank Roosa S.V.V. 6.52 13. Sjaak Troost Feyenoord 6.40 14. Piet Wijnberg Sparta 6.37 15. Jos Luhukay D.S.79 6.36 16. Ton Rietbroek S.V.V. 6.33 17. Ed Ridderhof S.V.V. 6.32 SCHIEDAM- Komend sei zoen treedt S W voor de twee de keer in haar historie aan in de eredivisie. Ook in '69/'70 speelden de Schiedammers onder leiding van Rinus Goos- sens en met spelers als Koud- ijzer en Van der Roer) op het hoogste niveau, maar het ver blijf duurde toen slechts één. jaar. Ditmaal zal er sprake moeten zijn van meer continuïteit, stelde voorzitter Van Dijk. "Advocaat is de grote man achter dit succes, hij verdient alle lof. Toch zal er voor vol gend seizoen aanmerkelijk ge ïnvesteerd moeten worden. We willen twee tot drie nieu we spelers aantrekken. Daar voor is ongeveer een miljoen beschikbaar. Namen geef ik nog niet prijs." Collectief De geblesseerde Peter van Velzen die in totaal 21 doelpunten scoorde, opent de champagnefles. lijkwaardige vervangers zorg- de kracht van dit elftal niet stond voorop en dat heeft zijn den er voortdurend voor dat werd aangetast. Het collectief vruchten afgeworpen." Dick Advocaat sprak van een zorgvuldige opbouw. "Onze brede selectie blijkt achteraf de basis voor succes. Blessures hebben ons dit seizoen niet of nauwelijks opgebroken. Ge- Na in nog enige zalen te heb ben gespeeld, nestelde Con tract zich in het gebouw Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven, waar nu ruim 21 jaar wordt gebridged. Op dinsdag 24 april a.s. zal het 40 jarig bestaan gevierd worden in de Rank. Belang stellenden voor de bridgemid- dag (dinsdag van 12.45 tot 16.30 uur) kunnen contact op nemen met tel. 4266862. SCHIEDAM De Westlandmarathon, die afgelopen zaterdag in Maassluis werd georganiseerd, is gewonnen door de Algerijn Mohamed Salmi met een tijd van 32 uur 14 minuten en 48 seconden. In totaal verschenen 85U deelnemers aan de start van het evenement dat tevens als Nederlands kampioenschap fungeert. Vlaardinger Michel de Maat beleefde een topdag. De Fortuna-atleet eindigde als tweede in de nationale titelstrijd en vestigde met een tijd van 2.18.16 een nieuw persoonlijk en clubrecord. Bij de mannen verorverde Jan van Rijthoven de Nederlandse titel (2.17.0) en bij de vrouwen won Mieke Hombergen (2.44.52). Van de deelnemende Schiedammers leverde Karei Leeuwangh een opmerkelijke prestatie. In de Veteranen 2- klasse finishte hij als tweede in 2.48.46. De resultaten van de overige Schiedammers: Peter-Jan Vrijhof (3.14.41), Anne de Bruijn (3.19.15), Peter de Vette (3.27.10), Jan van de Water (3.27.24), Aad Nijs (3.40.15) en Piet Baris (3.55.51). SCHIEDAM Op maar liefst 16 banen wordt zondag 15 april het HDM-A Open Schie dam Darttoernoi verspeeld. Het speltype tijdens dit toer nooi is 501 best of five en er zijn voor de zestien beste deel nemers, de best dartende dame en degene met de hoog ste finish, geldprijzen te win nen. Organisatie van het ge heel is in handen van de me dewerkers van Café Bau- mann, Rotterdamsedijk 259. Op dit adres kan ook vooraf worden ingeschreven en het inschrijfgeld is f 12.50 per persoon. De wedstrijden be ginnen 15 april om 12.00 uur en er kan tot 11.30 uur worden ingeschreven. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 435 29 11.

De Havenloods | 1990 | | pagina 3