-ts KOOP UW EIGEN APPARTEMENT VOOR EENHUURPRUS. Mannenkoor uit Wales te gast bij 'collega's' Met Pasen zorgen niet alleen ae Jackpotautomaten voor een vrolijk geluid. Jan Weerheim: 'Het vakmanschap blijft' DONDERDAGAS. MFO-AVm BONTENBAL Schiedams Nieuwsblad Arbeid en migranten Klaverjassen Aanmelden voor festival Nog eens rommelmarkt Komedie en Broadwayshow Sculpturen in combinatie met Hollanse meesters Voorlichting over bevallen Bezoek veteranen DE HAVENLOODS DINSDAG 10 APRIL 1990 15-176 SCHIEDAM/VLAARDIN - GENDe Wet Arbeid Bui tenlandse Werknemers (WABW) is sinds juni vorig jaar enigszins gewijzigd. Het Buro voor Rechtshulp te Schiedam krijgt evenwel zo veel vragen daarover dat ge vraagd wordt deze verande ring nog eens toe te lichten. Veel migranten hebben recht op een verklaring van het Ge westelijk Arbeidsbureau, een zogenaamde witte kaart. Met zo'n kaart kan iemand zonder problemen werken. Er is dan geen tewerkstelling meer no dig. Sinds juni vorig jaar hebben bijna alle mensen die voor verblijf bij ouders, echtgenoot of partner een verblijfsver gunning hebben gekregen, nu direct recht op een witte kaart. Er wordt geen verschil meer gemaakt tussen mensen jonger dan 18 jaar en ouder. Ook maakt het niet meer uit of men getrouwd is of ongehuwd samenwoont. Wie heeft recht op een witte kaart: wanneer de persoon bij wie men in Nederland wordt toegelaten een witte kaart, een blauwe kaart en een vesti gingsvergunning heeft, alsme de Nederlander is. In al deze gevallen kan er direct nadat een verblijfsvergunning is verkregen, bij het Arbeidsbu reau een witte kaart worden aangevraagd. Het Gewestelijk Arbeidsbu reau is gevestigd aan de Laan van Bol'es 3 te Schiedam. SCHIEDAM De ware kla verjassers kunnen op woens dag 11 april hun hart weer ophalen in Clubhuis Zuid vanaf 13.30 uur vindt daar het jaarlijkse paastoernooi plaats. De organisatie heeft voor leu ke prijzen gezorgd. Er worden drie ronden gespeeld. Iedere deelnemer speelt voor zich zelf; paren worden niet inge schreven. Deelnemers vanaf 16 jaar kunnen zich aanmel den tot direct voor de aanvang van het toernooi, maar wie zich eerder inschrijft is na tuurlijk zeker van een plaats aan een van de tafels. De inschrijfkosten bedragen f 2,50 per persoon. Het adres voor aanmeldingen en inlich tingen is Clubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, telefoon 4267297, vragen naar Anne- lies de Groot. SCHIEDAM/NEATH Ter wijl op de avond van vrijdag 6 april de Big Band Nieuwe Wa terweg Noord in Neath, een plaats in Wales, de trompetten liet schallen en de trombones en saxofoons hun partij mee- bliezen, gaf het Bryncoch Male Voice Choir uit die stad een uitvoering in de St. Jan de Doperkerk aan de Monseig neur Nolenslaan. Het mannenkoor met 45 leden was die avond de gast van het Koninklijk Schiedams Man nenkoor Orpheus, dat zelf ook een muzikale bijdrage lever de. De Britse zangers zijn tame lijk reislustig en maakten in 1988 een tournee door West- Duitsland. Toch is het nog maar een jong gezelschap in verhouding tot hun eerbied waardige gastheer Orpheus, die al meer dan 123 jaar oud is. Het koor uit Neath daaren tegen stamt uit 1982. De leeftijd van de koorleden zelf van beide koren leek el kaar niet veel te ontlopen. Volgens de secretaris van 'Orpheus', mevrouw Stout- handel, is het niet gemakke lijk aan jonge nieuwe leden te komen, omdat er 'zoveel te doen is op allerlei gebied en zoveel mogelijkheden zijn voor jongeren om zich te ver maken, dat ze niet tot zingen komen'. Mevrouw Stouthandel is het van harte eens met prins Claus, die onlangs pleitte voor het bevorderen van zingen op de basisschool. Als dat zou toenemen ziet ze in de toe komst weer meer leden toetre den. Een overeenkomst met het koor uit Neath en dat uit Schiedam was overigens de leeftijd van de dirigent: 'Piep jong' noemde Stouthandel de beide circa dertigjarigen. Voordat de leden van het Bryncoch Male Voice Choir met hun welluidende stem men de St. Jan de Doperkerk vulden, werd het gezelschap op het Stadskantoor ontvan gen, vanwaar een excursie ge maakt werd naar een distil leerderij, gevolgd door een stadswandeling. In de late avond vertrokken de Britten naar Eindhoven, waar zij de nacht doorbrachten. Het Britse Bryncoch Male Voice Choir maakt zijn opwachting op het Stadskantoor. Straatmuzikanten worden uitgenodigd deel te SCHIEDAM In hartje Schiedam zal op 5 mei a.s. het Bevrijdingsfeest worden ge vierd. De winkeliersvereni gingen Broersvest, Broersveld en de Hoogstraat presenteren die dag diverse activiteiten. Burgemeester Scheeres zal om 11.30 uur op de Koemarkt het bevrijdingsvuur aansteken, hetgeen voor diverse muziek korpsen het sein is het evene ment muzikaal op te luisteren. De organisatie verwacht ove rigens dat de grote publieks trekker het uitdelen van ha ring en wittebrood zal zijn. Tussen 13 en 15 uur zijn deze lekkernijen bij vijf kramen in het centrum te verkrijgen. Een ander hoogtepunt zal het straatmuzikantenfestival vor men. De drie meest originele muzikanten qua muziek, stijl, kleding krijgen aan het eind van de dag een prijs. Wie zich voor dit festival wil aanmel den, kan contact opnemen met de winkeliersvereniging Hoogstraat, Postbus 75, 3100 AB Schiedam, tel. 426.83.83. Tijdens de paasdagen zorgen in de Holland Casino's niet alleen de jackpotautomaten voor een vrolijk geluid. Iedere bezoeker ontvangt ook, zolang de voorraad strekt, een paas-attentie, die er lustig op los piept. Bovendien staan er in het restaurant verrassende eiergerechten op het menu. Maar uiteraard valt er met Pasen niet alleen aan de tafels van het restaurant van alles te beleven. Ook bij de roulettetafels in de speelzaal kunt u vanaf 14.00 uur uw ogen uitkijken. IOLLAND JVSINOS In de Holland Casino's kom je ogen tekort. Bijeenkomst reumapatiënten SCHIEDAMDe maande lijkse contactavond van de reumapatiëntenvereniging Nieuwe Waterweg-Noord staat voor donderdag 19 april op de agenda. Als spreekster is uitgenodigd R. Verbeek. Zij is districtsverpleegkundige en de bijeenkomst staat in het teken van het kruiswerk. Plaats van samenkomst is dienstencentrum 'De 4 Mo lens' aan de Nieuwe Damlaan, aanvang 19.30 uur en de toe gang is gratis. SCHIEDAM— Degenen die al spullen bij elkaar gezocht hebben voor de rommelmarkt die Buurthuis Nieuwland op zaterdag 19 mei wil houden, worden verzocht het enig juis te telefoonnummer te bellen: 4738671. Zoals al eerder ge meld gaat het om spullen als boeken, platen, speelgoed en huishoudelijke artikelen. De opbrengst is bestemd voor het zomerkamp van het buurthuis. Men is gaarne be reid de spullen op te komen halen. SCHIEDAMLiesje is een meisje van een jaar of tien. Ze is eenzaam en kijkt teveel naar de televisie. Op een avond laat ze de afstandsbe diening uit haar handen val len en het toestel lijkt te ont ploffen. Wanneer de rook is opgetrokken, bevindt Liesje zich middenin een televisiese rie. Zo begint de jeugdkome- die 'Kijk naar je eigen' die vrijdag 13 april in het Passa getheater wordt opgevoerd. De musical is geschreven door Hetty Heyting, met muziek van Joop Stokkermans, na men die borg staan voor een avond amusement. Deze voor stelling op Goede Vrijdag wordt omschreven als 'een ge zellige avond voor het hele ge zin'. Aanvang is 19.30 uur, toegangsprijs f 7,50 terwijl jongeren tot 16 jaar en hou ders van CJP of Pas 65 een rijksdaalder korting krijgen. Daags erna staat alweer een vrouwelijke hoofdpersoon centraal in het theater. De Amerikaanse Samantha brengt zaterdag 14 april haar Broadway Entertainment Show ten tonele. Zij kwam naar Europa als schaatster in de Holiday on Ice-show, ver volgens trad zij op als night- club-entertainster in Parijs, Rome, London en Barcelona. Samantha was ook te zien in het voorprogramma van groe pen als Blondie, Ultravox en Bijou. Haar ervaring als showwoman komt naar voren in haar eigen programma. Met pianobegeleiding van Gerard Tombroek presenteert zij za terdag nummers uit verschil lende Broadwaymusicals ah, Cabaret, Sweet Charity, Chi cago etc. De show begint om 20.15 uur, kaarten zijn verkrijgbaar vanaf f 16,-. In het Theaterca fé De Tender staat voor don derdag 19 april Niks gepro grammeerd. Achter deze naam gaan vier muzikanten schuil die klank- en stijlexpe rimenten niet schuwen. Niks is een nieuwe groep die geba seerd is op de eerdere smen- werking tussen Arend Niks (drums), Albert Veenendaal (piano en synthesizer), Mischa Kool (bas) en Wiek Hijmans (gitaar). Het optreden van dit gezel schap begint om 21.30 uur. Toegang is gratis. SCHIEDAM Restaurant snackbar Weerheim viert deze maand het tienjarig bestaan. „Ik hoor van iederen dat de portomonnee wat dun is, dus probeer ik daaraan tegemoet te komen", licht eigenaar Jan Weerheim zijn jubileumaan biedingen toe. Vooral op koopavond zullen de bezoe kers van de zaak aan de Rot- terdamsedijk 286d weten dat hier een dubbel lustrum wordt gevierd. Geen versieringen in de zaak, maar koopje als vier patat ha len, drie betalen, koffie en punt voor f 1,75 etc. „De men sen zullen weten dat Weer heim hier zit. In die tien jaar is namelijk veel veranderd: de bus- en tramhalten zijn weg gehaald en op een stukje van vijftig meter zijn er negen concurrenten bijgekomen", somt de eigenaar op. Toch is dat tevens een uitda ging aan zijn vakmanschap. „De zaak is drie jaar geleden geheel verbouwd. De appara tuur wordt computer ge stuurd, wat dat betreft is het vak vereenvoudigd maar de aandacht die je aan je produk- ten moet besteden is hetzelfde gebleven. Een biefstuk, schnitzel doe ik nog steeds zelf in de koekpan. Het vak manschap blijft." Een uitspraak die past bij ie- rant gehad en Jan Weerheim mand die in het vak geboren zelf zlt inmiddels al dertig is. De ouders van Weerheim }aar in het vak, waarvan tien hebben altijd een café-restau- laar in Schiedam. SCHIEDAM In de karakte ristieke Branderszaal van Art Gallery Interbook Internatio nal worden tot en met 29 april 18e en 19e eeuwse Hollandse Meesters geëxposeerd. Ook toont de Engelse beeldhouwer Peter Tredgett hier zijn recen te werk. De abstracte bronzen sculptu ren van Tredgett laten zich wonderwel goed combineren met de Nederlandse schilder kunst uit de eigen collectie van de galerie. Vanaf 1965 werkt de beeldhouwer in Ne derland, waar hij ook zijn op leiding vervolgde. Al geruime tijd werkt Tredgett vanuit klei in gips en vervolgens in brons. Een steeds terugkerend thema in zijn werk is de tijd. Hij raakt geïnspireerd door de sporen en indrukken die de tijd nalaat in de natuur en haar invloed op de mens. In Schiedam worden cii Een winterlandschap van Leickert. twintig beelden getoond die variëren van kleine sculptu ren tot middelgrote beelden. Van elk beeld giet hij overi gens 1 tot 5 exemplaren maar deze verschillen onderling van elkaar. En vanwege de hoge kosten die het bronsgieten met zich meebrengt, zal van de beelden alleen het gipsmo del tentoongesteld zijn. Interbook International vult de expositie aan vanuit de eigen collectie, die onder meer werken omvat van Herman Frederik Carel ten Cate, Jan van Gooi, J.P.C. Gabriel en Charles Henri Joseph Leic kert. De Art Gallery is gevestigd aan de Lange Haven 97. Ope ningstijden zijn: dagelijks van 13 tot 17 uur. Op 15 en 16 april is de galerie gesloten. Ambulance rijdt vaker in regio Waterweg Noord S CHIEDAM/ VLAARDIN - GENDe Centrale Post Ambulancevervoer Rijn mond heeft in 1989 meer rit ten gereden in het vervoers gebied Nieuwe Waterweg Noord. In totaal werden vo rig jaar 65.527 ritten gere den, tegen 64.989 het jaar daarvoor. De stijging van het aantal keren dat de ambulances moésten uitrukken deden zich voornamelijk voor in deze regio, terwijl het aantal ritten in het Rotterdamse vervoersgebied is teruggelo pen. Verder maakt de Centrale Post melding van de voort gang van een project waarbij de patiënten met een hartin farct al in de ambulance worden geholpen. Patiënten die een stolselsoplossend middel toegediend moeten krijgen, krijgen dit al in de wagen en niet pas in het zie kenhuis. Hiermee wordt de grootte van het hartinfarct beperkt en de prognose van de patiënt verbeterd. De voorlopige resultaten van dit project zijn veelbelovend. Tot nu toe werden 116 pa tiënten behandeld, waarvan 2,6 procent overleed. Wan neer deze behandeling pas in het hospitaal wordt begon nen, overlijdt gemiddeld acht procent van de patiën ten. Door het middel direct toe te dienen, wordt een tijd winst geboekt van 46 minu- SCHIEDAM Aanstaande ouders kunnen op dinsdag 17 april antwoord op hun vragen over de bevalling krijgen. Het Kraamcentrum en het Kruis werk houden dan een voor lichtingsavond. Een verloskundige bespreekt aan de hand van een video en dia's het verloop van een nor male bevalling. Ook wordt uitgelegd hoe de gang van za ken is bij een poliklinische be valling en wanneer dat thuis gebeurt. Verder wordt aan dacht besteed aan de voorbe reidingen en de rol van de partner in het geheel. Het zal de deelnemers aan deze bij eenkomst duidelijk worden met welke gezondheidswer kers men tijdens de zwanger schap en de geboorte te maken krijgt. De bijeenkomst wordt gehou den in het kruisgebouw aan de Van Swindensingel 40. Aan vang is 20 uur. Kosten zijn een rijksdaalder per pesoon. Aan melden bij het Kruiswerk via tel. 473.99.00. Deze voorlich tingsbijeenkomst wordt weer gehouden op 13 juni a.s. Op een mooie locatie aan de Vlaar- dingerdijk in Schiedam bouwen wij een klein complex met 18 comforta bele appartementen. Geriefelijke indeling: Z-vormige woonkamer, halfopen keuken) 2 slaapkamers en badkamer. Voorts individuele c.v., lift, intercom en privé (fietsen)berging op de begane grond. Koopprijzen van 133.000,-tot 136.000,-vrij op naam. Premie-A-subsidie tot 41.000,-. Bij een bruto inkomen van 3.340,- per maand is 100% financiering mogelijk voor LAO_ netto per maand. Vindt daar maar eens een vergelijk baar huur-appartement voor! Voor uitgebreide informatie over de appartementen en de financierings mogelijkheden bent u tussen 19.00 en 21.30 uur welkom in Café-restaurant De Amstelbron, Koemarkt I 3 (Broersvest), Schiedam. Verhinderd? Bel Heintz Makelaardij o.g. b.v. in Vlaardingen, Schiedam- seweg 67, tel. (010) 4 60 12 I I Of het verkoopkantoor van de nv Bouwfonds Nederlandse Gemeenten in Rotterdam, Coolsingel 245, tel. (010) 4 13 65 10 en u krijgt docu mentatie thuis. Of bel de service-lijn NB ook nog één twee-onder-een- kap beschikbaar. Koopprijs 142.000,- v.o.n. Dit is een project van Schaaktoernooi Speel-werkhoeve VLAARDINGEN Tien ba sisscholen uit de regio doen mee aan het schaaktoernooi dat op de Speel-werkhoeve in Vlaardingen wordt gehouden. Dit evenement vindt voor het tweede achtereenvolgende jaar plaats. De ruim negentig deelnemende scholieren zul len woensdag 11 april aantre den in de school aan de Utrechtlaan 21. Vorig jaar werden de schaak activiteiten van basisschool de Speel-werkhoeve afgeslo ten met een toernooi voor scholieren. Vanwege het suc ces zijn ook ditmaal een aan tal scholieren uit de regio aan- aschreven voor deelname aan het toernooi. Bekend is al dat de op dit moment sterkste scholen uit de omgeving, de Bongerd uit Capelle aan den IJssel en de Tweesprong, met hun sterkste teams zullen deelnemen. Er wordt in Vlaardingen ge speeld in twee poules volgens het zogenaamde Zwitserse systeem met een bedenktijd van tien minuten per persoon waarbij de schaakklokken worden gebruikt. Per pouke zijn drie prijzen beschikbaar, bovendien is er voor de school die het beste uit de verf komt een groepsprijs beschikbaar. De prijsuitreiking op 11 april is omstreeks 17.00 uur. VLAARDINGEN— De vlie geniers die destijds de voed- seldroppings hebben uitge voerd, brengen op 30 april a.s. een bezoek aan Vlaardingen. Het betreft veteranen van de operatie Manna/Chowhound, die op uitnodiging van de stichting Voedsel en Vrijheid naar Nederland komen. De veteranen krijgen een offi ciële ontvangst op het stad huis aangeboden.

De Havenloods | 1990 | | pagina 5