Ui DE HAVENLOODS 'Waarom neemt de gemeente ons niet serieus?' "deze krant OM HSS 59: SchiedamsNeuwsblad X TERMEULEN 'Onzin' «95 Q95 *3* JSl Werken in onderwijs aantrekkelijk door betere kinderopvang Batelaan exposeert MEDEDELING Theater voor de jeugd Bij Britmij tijdelijk: twee brillen halen één betalen! Afscheid van Goeman Borgesius miimmiiiii lutimmum Jmm IttWitMilï'Iilil mVUMÏlillil Voor écht lage [irijzcii. EDITIE P, DONDERDAG 12 APRIL 1990, 39e JAARGANG Nr. 15 DE HAVENLOODS Cu HET ZUIDEN megener huLs-san-huLsbLaden KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. 11 üf«1!l»1 J!ldd:l verenigde spaarbank i ML ORANJEBOOM Om te voorkomen dat dit het toekomstbeeld wordt op Schiedamse scholen, wil de gemeente de voorwaarden voor het personeel verbete- SCHIEDAM Een paar weken geleden werd een complete schoolklas naar huis gestuurd toen de leer kracht ziek was en er geen vervanger gevonden werd. Onder meer door de kinder opvang van personeel dat werkt in het onderwijs te verbeteren wil de gemeente proberen de voorwaarden voor de invallers te verbete ren. 23 april komt in de ge meenteraad het voorstel ter sprake om voor het verbete ren van de kinderopvang honderdduizend gulden vrij te maken. Mogelijk knelpunt is dat in de huidige meerjarenbegro ting geen geld voor dit doel is gereserveerd. De verschil lende raadscommissies den ken daar echter een oplos sing voor te hebben gevon den. Geconstateerd is dat er de laatste jaren aanzienlijk minder schade wordt aange richt aan scholen en de leden van de gemeenteraad moe ten zich 23 april uitspreken over het voorstel om van het geld dat voor reparaties is gereserveerd in de meerja renbegroting in ieder geval honderdduizend gulden af te halen voor de kinderopvang. Schiedam is één van de ge meenten in Nederland waar schoolbesturen de gevolgen ondervinden van het (drei gende) tekort aan leskrach- ten. Er is de laatste maanden veel geschreven over dit on derwerp vooral nu leraren uitwijken naar Engeland waar het probleem reeds zo'n omvang heeft aangeno men dat daar onderwijzers uit het buitenland worden gehaald. Oorzaak van deze situatie is dat er vrijwel geen nieuwe leraren bijkomen terwijl juist heel veel docen ten stoppen, bijvoorbeeld door vervroegd uit te treden. Door de kinderopvang te verbeteren, hoopt de ge meente dat het makkelijker wordt voor vrouwen om in het onderwijs te blijven of gaan werken. Andere moge lijkheden die het onderwijs- voor invalkrachten en part timers aantrekkelijker moe ten maken, zijn het salaris van de invallers aan te vul len tot honderd procent (is nu negentig procent) en een verbetering van de reiskos tenvergoeding. Do the right thing SCHIEDAM— In het Film huis, Nieuwstraat 12, wordt op vrijdag 13 en zaterdag 14 april de Amerikaanse film 'Do the right thing' gedraaid van de zwarte regisseur Spike Lee. Het verhaal gaat over de Ita liaanse pizzabakker Sal die al meer dan twintig jaar in de Portoriaanse wijk van New York woont. Als de activist voor 'het zwar te geweten' in de wijk, op roept tot een boycot van de pizzatent slaat de vlam in de pan. Een jongen die de buurt terroriseert doet er nog een schepje bovenop. Pizzabazor- ger Sal probeert de gemoede ren nog enigszins te kalmeren, maar zonder resultaat. Dan barst de bom en neemt de film en dramatische wending... De aanvang is 21.30 uur en de zaal is vanaf 20.30 uur open. De toegang is voor donateurs f4.-. Het donateurschap kost f5.- inclusief de eerste film. SCHIEDAM De Schiedam se kunstschilder Gerard Bate laan (82) exposeert werk in het oecumenisch centrum De Wissel aan het Broersvest 30. Dit centrum is opgericht door de gezamenlijke kerken in Schiedam die aan een ieder de gelegenheid willen geven tot zichzelf te komen, wat te leze- n,een gesprek te voeren of deze expositie te bekijken. In 1925 haalde Gerard Bate laan zijn tekenakte. Later gaf hij behalve tekenles ook kunstgeschiedenisles op de HBS in Dordrecht en Den Haag. Omdat kunstenaars toendertijd met schilderen geen brood konden verdienen, zag Batelaan zich genood zaakt les te blijven geven. Wel werd zijn lesrooster zo inge deeld dat de donderdag vrij was, zodat hij naar hartelust kon schilderen of boetseren. Het werk van Batelaan is te zien op dinsdag van 10.00 - 12.00 uur, woensdag en vrij dag van 10.00 -12.00 uur en 14.00 - 16.00 uur en zaterdag van 13.00 - 15.00 uur. Ieder een is welkom. Ouverture zwaait chauffeur uit SCHIEDAM Leerlingen en leerkrachten van openbare basisschool De Ouverture hebben dinsdagmorgen de vrachtauto uitgezwaaid die zich momenteel in Polen zal bevinden. De wagen bevat goederen die op school zijn ingezameld en bestemd zijn voor mensen in Polen. Enkele ouders hebben de vrachtauto zaterdag al gela den, maar afgelopen dinsdag morgen vond het vertrek plaats. Faassenplein-hewoners verweren zich tegen komst piramides SCHIEDAM Verse boomstronken en verpul verd hout geven aan dat de strijd aan het Faassenplein eigenlijk gestreden is. De SCHIEDAM— „Natuurlijk is deze hele Haak ~v«rr ver meende verontreiniging mij bekend", antwoordt wethou der Zijdeveld. „We hebben dan ook onze standaardpro cedure toegepast. Dat bete kent een onderzoek naar de bodemkwaliteit en naar het grondwater. Dat eerste on derzoek werd inderdaad uit gevoerd door de firma Touw uit Deventer. Doordat de be treffende werkploeg die dag wat vertraging had opgelo pen ging men pas tussen ze ven en acht 's avonds aan de slag bij het Faassenplein. Twee dagen later gingen meteen de praatjes dat men midden in de nacht druk be zig was geweest. Dat is echt onzin. Beide onderzoeken hebben overigens aange toond dat van vervuiling aan het Faassenplein geen spra ke is. De betreffende rappor ten liggen vrij ter inzage op het gemeentekantoor, der tiende etage. Geen enkel probleem." Op Goede Vrijdag, 13 april, zullen onze kantoren vanaf 16.00 uur gesloten zijn. In verband met Pasen zijn de inlevertijden voor de op dinsdag 17 april te verschijnen kranten vervroegd: Te zetten advertenties vrijdag 13-04-1990, 09.00 uur Rubrieksadvertenties (Duo's) Vrijdag 13-04-1990,12.00 uur Cameraklare advertenties In overleg (Tel. 010-4.699.324) slogan 'Faassenplein groen houden, dan geen pirami des bouwen' lijkt door de feiten achterhaald. Toch verzet nog altijd een groep bewoners zich tegen de komst van de puntige drie hoekwoningen op ecologi sche grondslag. Daarnaast eisen zij van de gemeente de waterdichte garantie dat de grond rondom het Faassenplein niet veront reinigd is. Woordvoerder Ger Lems: „De afgelopen jaren zijn wij door de ge meente totaal niet serieus genomen. Niet op het ge bied van de piramides, noch dat van de vermeende bodemvervuiling. Daar moet nu echt verandering in komen." De grieven van de Faassen- plein-bewoners hebben be trekking op twee gescheiden zaken. De eerste kwestie be treft de mogelijke verontreini ging van de grond. „Dat is in Schiedam geen nieuw geluid", zegt bewoner Koremans. Ruim twee jaar geleden rook hij onraad. „Midden in de nacht kwam ik thuis en zag een aantal grondwerkers in het parkje bij het Faassen plein. Ik ben daar op afgestapt en zag dat men druk bezig was bodemproeven te nemen. Het betrof de firma Touw uit De venter. Ik vroeg uiteraard naar de reden van het onder zoek. Een direct antwoord kreeg ik niet, maar wel maak te een van de medewerkers duidelijk dat uit metingen bleek dat bodem behoorlijk verontreinigd was. Na de af gravingen in de nabijgelegen Botenbuurt kwam dat voor mij niet als een volledige ver rassing. Ger Lems bij de overblijfselen van het parkje. Rapporten Wel bleek het volgens Kore mans uitermate moeilijk om informatie los te krijgen van de gemeente. „Wethouder Zij develd weigerde ons inzage te geven in de betreffende rap porten die de firma Touw had opgesteld. We moesten hem maar op z'n woord geloven, dat er niets aan de hand was", vervolgt hij. Nadat duidelijk geworden was dat de gemeen te op de plaats van het parkje zestien piramidewoningen wilde laten neerzetten, volgde in mei '88 een nieuw bodem onderzoek, uitgevoerd door een ander bedrijf. „Ook de uitkomsten van dat onderzoek hebben wij als be woners, ondanks herhaald aandringen van onze kant, nooit onder ogen gekregen. Opnieuw sprak Zijdeveld sus sende woorden en stelde hij dat er geen reden was aan zijn integriteit te twijfelen. Kijk, dan ontstaat er natuurlijk een grijs gebied. Mensen gaan gis sen, er ontstaat wantrouwen naar de gemeente toe. Want wees eerlijk, als de wethouder niets te verbergen heeft kan hij die rapporten toch gerust openbaar maken." De piramidewoningen vormen de tweede zaak. In een geda teerd bestemmingsplan was de plaats van het Faassen- plein-parkje gereserveerd voor een mogelijke metro- boog. De metro kwam er niet, dus werd het stukje groen ge handhaafd. „Totdat de ge meente geld rook"stelt de be woner Ger Lems. „Plotseling werd het bestaande bestem mingsplan, op grond van Arti kel 19, gewijzigd en moest ons parkje plaats maken voor zes tien piramides. Waarom in vredesnaam hier, vraag je je dan af. Een paar honderd me ter verderop is men volop aan het bouwen en zouden die pi ramidewoningen prima inge past kunnen worden. Nee, zei de gemeente als bewoners wisten jullie dat deze groen voorziening niet blijvend was, dus moet je nu niet zeuren als het verdwijnt". Gevolgen De buurt ging echter niet ak koord en startte een actie, 'Faassenplein groen houden, dan geen piramides bouwen'. Een briefwisseling mondde uit in een hoorzitting, op 14 maart jl. Opnieuw Ger Lems: „De drie partijen, de gemeen te, de Faassenplein-bewoners en de stichting Piramidewo ningen, zaten toen bij elkaar aan tafel. Als bewoners heb ben wij naar voren gebracht dat we ons totaal niet serieus genomen voelen. Niet op ge bied van de bodemverontrei niging, noch dat van de pira mides. Over de vermeende vervuiling van de grond kon de hoorcommissie weinig op merken." „Onze kritiek op de komst van de piramides spitst zich toe op een paar punten. Het kost ons een mooi parkje, je kunt je afvragen of zulke qua vorm afwijkende huizen wel in deze buurt passen en wij moeten een groot aantal parkeer plaatsen inleveren. De com missie heeft die argumenten aangehoord en we hopen maar dat de gemeente alsnog begrip toont voor dit verweer. Ik schat dat 80 tot 85 procent van de bewoners van het Faassenplein achter deze actie staat, die mensen kun je toch niet zomaar terzijde schui ven." A WIK-handbal: 'Aandacht voor jeugd, prestaties en sporthal'. Sylvia Millecam geen zacht ei. A Oproepcentrale in Schiedam een suc- A Gerard Batelaan (82) exposeert. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM In de theaters wordt de komende week extra aandacht geschonken aan de jeugd, die Paasvakantie viert. Kinderen vanaf 4 jaar kunnen zaterdag 14 april een voorstel ling van het poppentheater bijwonen in De Teerstoof. Sneeuwitje en Rozenrood wo nen in een huisje in het bos. Dan raakt een boze kabouter met zijn baard in het struikge was verward. Dit sprookje be gint om 14 uur. Toegangsprijs is f3,75. De Teerstoof is gevestigd aan de Nieuwstraat 12. Verder kan de jeugd op woensdag 18 april terecht in het Passage Theater voor een voorstelling van het Dansthe ater Arena. Vier vriendinnen staan centraal in 'Volgende alstjeblieft'. Zij dromen ervan prima ballerina te worden, maar het leven van een danse res gaat niet over rozen: veel oefenen, niet snoepen, op tijd naar bed. Ook deze voorstel ling begint om 14 uur, toe gangsprijs f 3,75. Tegen inlevering van deze bon twee f complete brillen halen en maar één betalenf (Geldig t/m 14 april 1990) bril gaan normale, De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt, mag niet goedkoper zijn dan f100.- Het montuur van de gratis bril komt' uit' d£' Kolleftie monturen met het blanke glazen in dezelfde sterkte als m de eerste (betaalde) bril. Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, f anti-kras, kleur, enz.) dan geldt J een toeslag. I (Geen andere kortingen tijd. Op beide brillen 1 jaar garantie zelfder i R'dam Kruiskade R'dam Termeulen R'dam Zuidplein (1 uur seivice) Vlaardingen Schiedam Spijkenisse |VJ tl uur service? in de Gouden Gids vindt u de adressen (BéJ. persoonlijk advies scherpberekende prijs ■I desgewenst vakkundig gemonteerd holland-norm uitbreiding specialist KEUKENADVIESCENTRUM STAM ZOON BV ROTTERDAM: Giessenweg 20 (in Praxis) vrijdag koopavond SCHIEDAM: Parkweg 361 donderdag koopavond. SCHIEDAM De Goeman Borgesiusschool aan de Anthonie Muijsstraat wordt gesloopt. Tijdens de zomervakantie ml het gebouw, waar duizenden Schiedammers herinneringen aan hebben, aan de slopershamer worden prijsgegeven. Wie zich nog even in vervlogen tijden wil wanen, kan de negentiende mei vrijhouden. Dan vindt tussen 10 en 13 uur een afscheids-inloop plaats. Mensen die in het bezit zijn van foto's of andere tastbare herinneringen kunnen deze op 10 mei langsbrengen. Synthetisch dekbed Holle polyester- vulling. Witte tijk. 1 persoons: Surfshorts In vrolijke kleuren. Herenmoten von 9.95 voor 6.95. Kindermoten: Timotei shampoo Reinigend en verzorgend. In grote fles van 400 ml.: Videofilm Nederlandse kwalificatie WK-90. VHS. Muziek: Havenzangers. Draka Matras SC» 40 Dworsgestikt, 14 cm dik. 140x 200 cm van 489.-voor 399.- 90 x 200 cm van 319.- voor 289.- 80 x 200 cm von 279.- voor 229.- 80 x 190 cm: Geldig t/m 18 april of zolang voorradig.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1