Oproepcentrale krijgt regionale functie Japan gebruikt het als therapie bij seniliteit Weer jeugdland in Paasvakantie Leerlingen lopen voor Vastenactie DE HAVENLOODS Doorspuien leidingnet Woudhoek Succesvol project wordt uitgebreid Go-club start beginnerscursus Pantomime op koopavond Drie optredens in Café Podium Van Kampenschool denkt mee over oplossing 'Nationale Milieu Ramp' Sjoeltoernooi Rowi Parket Opgeven voor zomerkamp DONDERDAG 12 APRIL 1990 15-581 lkerk Zondag 1e Paasdag 15 april HERV. GEMEENTE: Grote Kerk: 10.00 uur: ds. J. D. Wuis- ter. 17.00 uur ds. L.J. Geluk, Rotter- Bethel-Kapel: Nieuwe Maasstraat 68d: 10.00 uur: ds. H.W. Hemmes, i Oegstgeest. Huize 'Ttiomas' Grieksestr. 18:10.00 uur: Vic. mevr. W. Uytdewilligen- i Koemders, Nieuwerkerk a.d. IJssel. J SCHIEDAMMedewerkers van de Openbare Nutsbedrij ven zullen de drinkwaterlei dingen in de Woudhoek eind april, begin mei doorspuiten. Het werk zal overdag plaats vinden. De ONS hopen de overlast tot een minimum te beperken. Mede door de aanwezigheid van stalen en gietijzeren on derdelen in de leidingen vormt zich in de loop der jaren een laagje ijzerslib in het wa terleidingnet. Dit heeft bruin water tot gevolg. Om dit te voorkomen worden de leidin gen regelmatig doorgespoeld. De waterdruk wordt dan op gevoerd en in de straten wor den de brandkranen openge zet. Hierdoor kan het voorko men dat de waterdruk in de woningen iets lager wordt dan normaal en dat er na het spui ten bruin water uit de kraan komt. Dit water is niet scha delijk voor de gezondheid. Wel adviseren de Nutsbedrij ven de bewoners van de be trokken straten het water in de week waarin de leidingen worden doorgespoeld vóór consumptie en/of gebruik van wasmachine of andere appa raten te controleren. Ook is het handig zonodig voor een kleine voorraad water te zor gen. Het doorspuiten begint op maandag 23 april in het ge bied van de Woudhoek dat be grensd wordt door de Brede- roweg, de La Marplein, Hop persingel, B. IJzerdraatsingel. N.A. van den Burgsingel, J.W. van den Berghpad, Scheep vaartweg, Harreweg en het Heijermansplein. In deze om geving duren de werkzaamhe den tot en met 27 april. Vervolgens wordt van 7 tot en met 11 mei een ander deel van de Woudhoek genomen. Dit gebied omvat de Heelmeester straat, tenniscomplex Kethel- hage, Hoefsmidstaat, Munter straat, Kasteelweg, M. Kruse- manstraat, Roos Vosstraat, Mary Zeldenrustpad, Scheep vaartweg, J.W. van den Berg hpad en B. IJzerdraatsingel. Eventuele verdere informatie is verkrijgbaar bij de ONS, tel. 4622222. WATERWEG-NOORD Het opvangproject 'De Op roepcentrale' heeft sinds 1 april jl. een regionale func tie gekregen. Nu het pro ject in Schiedam een suc ces gebleken is, zullen vrij willigers ook in Vlaardin- gen en Maassluis hulp bie den aan partners of verzorgers van thuiswo nende ouderen met geheu gen- of gedragsstoornis- In 1988 is het project in Schie dam van start gegaan. Met be hulp van onbetaalde mede werkers kan 'De Oproepcen trale' voor beperkte opvang zorgen, waardoor de mensen die zich dag in dag uit voor een zware verzorgende taak gesteld zien, er ook eens tus senuit kunnen. „Het project is opzettelijk kleinschalig begonnen", zegt de voorzitter van de stuur groep 'De Oproepcentrale' Dj.G.C. Bracke. „Na twee jaar hebben we nu de kinderziek tes eruit kunnen krijgen en blijkt het geheel dankzij de toewijding van de vrijwilli gers een groot succes te zijn." Stimulansen Volgens hem wisselen deze medewerkers ook onderling him ervaringen uit en geven zij elkaar hierdoor eigenlijk extra stimulansen. Bracke: „Bovendien kunnen ze op een uitgebreide voorlichting over de omgang met ouderen, die behept zijn met psychische stoornissen, rekenen. Wij zijn dan ook zeer verheugd dat we nu via 'De Oproepcentrale Nieuwe Waterweg Noord' te vens faciliteiten kunnen bie den in Vlaardingen en Maas sluis." dag op de hoogte gesteld van het nieuwe regionale karakter van 'De Oproepcentrale'. Cir ca vijftig belangstellenden, die de doelgroep kunnen wij zen op het bestaan van de mo gelijkheden van dit project, Vrijwilligers en bestuur van 'De Oproepcentrale' gaven dinsdag jl. voorlichting over dit project. hebben de voorlichtingsmid dag bijgewoond. Het betrof medewerkers van het Kruis werk, maatschappelijke ge zinszorg, ouderenbonden etc. Voor het aanvragen van vrij- willigershulp of bij interesse voor het werk als vrijwilliger kan er gebeld worden naar mevrouw A.G. de Jong, coör dinator vrijwilligerswerk in verpleeg- en reactiverings centrum DrieMaasStede, 010- 4278199 (op werkdagen tus sen 9.00 en 14.00 uur). ROTTERDAM „Go is 3000 jaar oud, hardstikke leuk, ontstaan in China, populair in Japan, en ook aardig voor Nederlanders die geen Chinees of Japans spreken", aldus kort en bondig Vincent van Gelde ren. Hij is waarschijnlijk een van de meest grote go- fanaten in Rotterdam. Het zal inmiddels duidelijk zijn: go is een spel. Het wordt gespeeld op een bord met vak ken en het gaat er simpelweg gesproken om gebieden te ver overen. Hoe doe je dat? Vin cent: „Je hebt een leeg bord met 361 vakken. Zwart begint en probeert steen voor steen meer vakken/gebieden te ver overen dan de tegenstander. Je kunt hem slaan en kruis punten (snijpunten van vier vakken) veroveren. Als je een ander omsingeld weet te krij gen is hij datgene dat binnen die grenzen ligt kwijt. Je kunt opgeven maar dan wint dege ne met de meeste gebieden". Veel mensen spelen go. Er is zelfs een Nederlandse bond die een eigen tijdschrift uit geeft. Al lijkt go op het eerste ge zicht verwantschap te hebben met schaken of dammen, vol gens de kenner zijn er grote verschillen. Vincent: De speelsterktes onder go-spelers In Rotterdam start de cursus op 24 april. Iedere dinsdag komt men om 19.45 uur bij een in wijkcentrum Middel land, Middellandstraat 103. Voor meer inlichtingen kan men bellen met Vincent van Gelderen, telefoonnummer 010-4366431. kers of bridgers, èn het spel kent ook meer zetten dan schaken, per spel zo'n 200. Be ginners gebruiken dan ook kleinere bordjes omdat een spel anders veel te lang duurt en te onoverzichtelijk wordt. Maar het grote bord trekt. Het is net als met leren zwemmen, je wil je diploma halen. Verslaving Go-fanaten huizen vooral in universiteitssteden. Daar worden dan ook vaak hele weekends georganiserd. Slaapzak mee en spelen maar. Als de koorts je eenmaal te pakken heeft, mag er gerust van verslaving gesproken worden. In Nederland kun je met het spel je brood niet ver dienen. Hoe goed je ook bent. Dat is in andere landen wel het geval. Daarnaast schijnt het spel ongekende therapeu tische mogelijkheden te bie den. In Japan wordt het ge bruikt ais Hersengymnastiek bij beschadiging van die orga nen en als vertragend middel bij seniliteit. In Rotterdam heeft go dat het gewoon een leuk, slim spel is - uitsluitend een enigs zins karakteronthullend en - verbeterend effect. Vincent: „Je ware aard komt er bij bo ven. Als je sterker gaat spelen, wordt je mentaal ook sterker. Je leert je beter concentreren en wat ook belangrijk is: je leert je openstellen". Ook in radio-café Rijnmond wordt actief go-gespeeld. Op vrijdagavond bijvoorbeeld. SCHIEDAM Op het plein tje vóór de Wereldwinkel aan de Hoogstraat wordt van avond een pantomime-voor stelling gegeven. De spelers zijn afkomstig van het Filip- pijns eiland Negros en hun le ven aldaar staat centraal tij dens de pantomime. Aanvang is 19.30 uur. De problemen waarmee het Filippijnse volk worstelt, ko men ook aan de orde: corrup tie, onderdrukking, mishan deling, uitbuiting en honger. Op gracieuze en boeiende wij ze weet deze Pantomimegroep in korte tijd een indringend beeld te schetsen van hun le ven. De voorstelling wordt, in het kader van de Vastenactie, ge organiseerd door de Wereld winkel. SCHIEDAMDe muzikale activiteiten in Café Podium beginnen vanavond met een Jamsessie die onder leiding staat van Peter van Gennip. Vanaf 22.30 uur kunnen muzi kanten zich uitleven aan de Lange Haven. In hetzelfde onderkomen vindt vrijdag 13 april een op- wegener huL&aanhuLsbladen Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax direktie: 010 - 4.699.362. Telefax advert.afd.: 010 - 4.699.237. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122,3110 AH Vlaardingen, Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Telefoon: 010 - 4.346.711. Kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- vé 079 - 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- REDACTIE: Marianne Ames en Susan de Ligt. Correspondent SCHIEDAM: Weinand Meiboom. SPORT: Gerard Verver (tel. privé 01899-17787) Manager redacties Zuid Holland: Rita Vlot-Heiden. DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis in Rotterdam e.o. in 13 edities en uitgave van Wegener huis-aan- (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTEUR: V. Doom. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. I nterlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 4.352.911 treden plaats van Radio Ra zor's Dancing Party. Ook de genen die op vrijdag de der tiende liever veilig thuis blij ven kunnen zich met een ge rust hart naar het muziekcafé begeven waar vanaf 22.30 uur lekkere dansmuziek te horen zal zijn. De Rotterdamse groep The Superficials doet zaterdagavond van zich spre ken in Podium. De vijf man sterke formatie maakt muziek die wordt omschreven als 'ste vige beat, melodieus en met nadruk op goede presentatie'. Ook dit keer begint het optre den om 22.30 uur in het café aan de Lange Haven 28 en alledrie de keren is de toegang gratis. ft The Superficials: zaterdag in Café Podium. VLAARDINGEN— Het mi lieu en alle problemen die hiermee samenhangen zijn de afgelopen tijd uitgebreid be sproken op de Van Kampen- school. De vijf hoogste groe pen leerlingen hebben boven dien nagedacht over een op lossing voor 'deze Nationale Milieu Ramp'. De beste ideeën zijn op papier gezet in brieven naar drie verschillende minis ters: Alders (milieu), Maij- Weggen (verkeer) en Andrie- sen (economische zaken). Deze brieven zijn donderdag op de post gedaan, enkele sug gesties eruit zijn stoppen met het maken van plastic en mest opslaan in een 'mestbank'. Te vens wordt geopperd: „Alle mensen betalen belasting voor het verbeteren van wegen en openbaar vervoer. De autoge bruikers betalen een extra be lasting waardoor het kaartje voor het openbaar vervoer goedkoper wordt. Fabrieken betalen belasting. Een stuk hiervan krijgen ze terug om ervoor te zorgen dat ze geen vieze stoffen in het water en de lucht lozen en als ze dit een jaar doen krijgen ze het vol gend jaar dit bedrag om uit te breiden." De verontruste Vlaardingse scholieren zijn sinds ze het milieuproject hebben afge rond duidelijk betrokken bij de berichtgeving over het mi lieu. Toen onlangs in een och tendblad werd gemeld dat tachtig procent van de bossen zal sterven, werd in een kring gesprek besloten mogelijke oplossingen te zoeken en de gevonden suggesties zijn in middels naar de drie verant woordelijke ministers gezon den. Tijdens het milieproject hiel den de leerlingen van de Van Kampenschaool overigens ook op verschillende plaatsen in de stad geluidsmetingen. Re sultaat: op bijna alle uitgeko zen lokaties werden meer de cibellen gemeten dan volgens de wet is toegestaan. „In de Van Viandenstraat werd bijna het hoogste gemeten (logisch bij de rijksweg), maar het viel mee want het was niet in het spitsuur. In het spitsuur is het nog meer herrie en daarom willen de mensen geluidswal len." Het gemiddelde aantal decibellen dat bij de Vianden straat werd gemeten is 73 de cibel. Op de Oosthavenkade (bij het Hoofd) en de West- landseweg (hoek Marathon- weg) werden gemiddeld res pectievelijk 84 en 77 decibel gemeten. „Voor onze gezond heid is tussen de 50 en 55 deci bel de norm. Daarboven kan ongezond zijn! SCHIEDAM Op scholenge meenschap Spieringshoek wordt vandaag bekend ge maakt wat de opbrengst van de sponsorloop is die dinsdag middag werd gehouden. Leer lingen maar ook docenten hebben menig rondje van 800 meter gelopen om zodoende een fiks bedrag voor de Vas tenactie bijeen te krijgen. De Vastenactie staat al enkele weken centraal op deze on derwijsinstelling aan de Van der Brugghenlaan. Gastdo centen hebben verteld over Namibië, Palestina, Nicara gua en Filippijnen, er was een tentoonstelling te bezichtigen en er werden verhalen voorge lezen. Hapjes volgens Nicara- guaans recept en uit de Pales tijnse keuken alsmede een dansmarathon van vijftien uur door zeventig scholieren hebben de culturen van de projectlanden van de Vasten actie enigszins tot leven ge bracht. Door middel van een presta tieloop hoopt Spieringshoek een flink bedrag bijeen te krij gen dat overgemaakt kan worden aan de Vastenactie. De lopers werden per ronde gesponsord en afhankelijk van het aantal ronden dat zij hebben volgehouden, kunnen zij deze dagen bij hun spon sors gaan innen. De kaarten en het geld wor den vandaag op school verza meld, waarna de totale op brengst bekend zal worden. 0 Ed Ridderhof, aanvoerder van SW, loste d de sponsorloop op Spieringshoek. SCHIEDAM In diensten centrum De Woudhoek wordt donderdag 26 april en 3 mei een sjoeltoernooi gehouden waarvoor deelnemers zich tot maandag 23 april kunnen aanmelden. Tijdens deze middagen wordt er vanaf 13.00 uur gespeeld. Er is geen afvalsysteem, maar uiteindelijk zullen de laatste tien doorgaan naar de finale. Er kunnen maximaal dertig deelnemers meedoen. Kosten zijn f 2.-. Aan het toernooi zijn enkele leuke prijzen ver bonden. Inschrijven dagelijks van 9 tot 12 uur aan de balie van De Woudhoek, Heijermansplein 35. De enige laminaatvloer die niet klost en niet verkleurt, keihard vc naaldhakken en slijtage. Makkelijk in onderhoud en waterbestendig. Fantastisch mooi in 18 kleuren en dessins. Nu verkrijgbaar in 32 filialen in Nederland. Overtuig uzelf bij: Schiedamsedijk 11a - 3011 EC Rotterdam - 010 - 4119131 V JiiÉi SCHIEDAM Tijdens de paasvakantie kunnen kinde ren weer deelnemen aan de activiteiten in het kader van Jeugdland. Coördinator Joop van Broekhoven en zijn team dojen van 17 tot en met 20 april diverse wijken aan waarbij de jeugd wordt uitge nodigd deel te nemen aan bij voorbeeld creativiteitsspelen, een spelcircuit, rondvaart, puzzeltocht. Ook vinden voor stellingen van een kinderthea tergroep en theatergroep plaats. Het programma vangt op dinsdag 17 april aan met acti viteiten in zowel Nieuwland als in Noord. In het wijkcen trum aan het dr. Wibautplein 165 begint om 14 uur een voorstelling van kinderthea ter Alfons Borm. Toegangs prijs is één gulden. Om diezelfde tijd kan de jeugd in het Hof van Spaland crea tief bezig zijn. Hier kunnen kinderen sieraden maken, maskers, mobiles, raamhan- gers, maar ook knippen, plak ken, verven, kleien en leer be werken. Deelname is gratis. De kinderen in Oost zijn wel kom op het Edisonplein waar vanaf 14.15 uur een spelcir cuit is uitgezet. Snelheid en behendigdheid spelen een be langrijke rol bij de kruiwa genrace, de eendenloop, auto- stepslalom, aap-ringwerpen etc. Ook hieraan zijn geen kosten verbonden. Het verdere programma van Jeugdland staat vermeld in het Schiedams Nieuwsblad van dinsdag 17 april a.s. Eventuele informatie over de activiteiten is verkrijgbaar via tel. 4732111 toestel 273. SCHIEDAM— Tieners kun nen zich tot uiterlijk 18 april opgeven voor het zomerkamp van Buurthuis Nieuwland. Begin augustus gaat de groep met de fiets op pad naar West maas, terwijl de bagage met de auto wordt vervoerd. Tij dens de vakantie kunnen de jongeren onder andere zeilen, roeien en deelnemen aan zo merspelen. De begeleiding bestaat uit er varen volwassen. De kosten van dit zomerkamp bedragen honderd gulden per persoon. Bij inschrijving moet f 25,- vooruit worden betaald. Voor het resterende bedrag is een spaarsysteem mogelijk. Ouders en verzorgers met een bijstandsuitkering kunnen een beroep doen op het nood fonds, waardoor een financië le bijdrage mogelijk is. Belangstellenden kunnen con tact opnemen met Mar ja de Graaf, jeugd- en tienerwerk ster van het buurthuis via tel. 473 86 71. Binnenkort zal te vens een informatiebijeen komst over het zomerkamp worden gehouden.

De Havenloods | 1990 | | pagina 3