Milieuactivisten graven zandlichaam rijksweg 19 af DE HAVENLOODS Open dag jachthavens Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Landelijke Verkeersactiedag tegen aanleg van wegen Al stukje afgegraven Schiedams Molenfeest TERMEIJLEN Orgelconcert Liveconcert van The Name SCHIEDAM Afwisselende muziek waarin het niet draait om 'beats per minute'. Zo wordt de stijl van The Name omschreven. Deze Nederland se formatie treedt donderdag op in Theatercafé De Tender. Het optreden begint om 21.30 uur en de toegang is gratis. Voor de ware muziekliefbe- bebrs zullen de leden van de band geen onbenden zijn. The Name wordt gevormd door de broers Age en Frank-Jan Kat, Jeffrey Mayer, Hans Bouman en Sigrid van Buren. Schildercursus SCHIEDAM Onder toe ziend oog van een deskundige leerkracht wordt in Kluphuis Zuid een cursus schilderen ge geven. Belangstellenden kun nen op maandagavond en op donderdagavond leren schil deren met olieverf. Wie de les sen twee keer per week volgt, betaalt t 30,- per maand en voor een les per week komen de kosten op f 17,50 per maand. Aanmelden kan bij Kluphuis Oost in de Galileï- straat, telefoon 473.54.35. A Tiende Rotterdam Marathon moet re cords breken. A Open dag Water recreatie in Schie- damse havens. A Los Bigotes zoekt oud-leden. A Opmerkelijke prestaties Feike Waqué. 30 EDITIES in Zuid-Holland i totale oplage van 1.30Q.900 per week Atleten klaar voor de start VL AARDINGEN/SCHIE DAM Ruim dertig atleten uit Vlaardingen en Schie dam, allen lid van atletiek vereniging Fortuna, doen aanstaande zondag mfee aan de marathon van Rotterdam. De afgelopen maanden heeft de groep hard getraind; niets werd aan het toeval overge laten. Het blijft voor veel lange afstandlopers een uit daging om een marathon te gopen en de wedstrijd in Rot terdam blijkt bijzonder veel aantrekkingskracht uit te oefenen op de atleten. „De marathon van Rotterdam moet je gelopen hebben. De hele sfeer om de wedstrijd heen en al die mensen langs het parcours maken het een geweldige belevenis", meent Fortuna-trainer Arie van Erobden. Van Embden heeft de lange afstandslopers bij de club onder zijn hoede en hij verwacht veel van zijn groep. „Er zullen weer de nodige persoonlijke records sneuvelen. EDITIE 9, DINSDAG 17 APRIL 1990, 39e JAARGANG, Nr. 16 ÜJ Schiedams Nieuwsblad Wegener huLSraan-hu.sbLaclerv KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Bij het dijklichaam van rijksweg 19 tussen Schiedam en Vlaardingen wordt op 21 april a.s. de Landelijke Verkeersactiedag gehouden SCHIEDAM/VLAARDÏN - GEN Rijksweg 1 9 is' één van de meest omstreden snelwegen die in Neder land moeten worden aan gelegd. De weg zal name lijk dwars door het waar devolle vogelweidegebied Midden Delfland voeren, een plan waartegen bewo ners, locale overheden en actiegroepen al circa vijf tien jaar protesteren. Daarom is het zandli chaam van rijksweg 19 ge kozen als locatie voor de landelijke verkeersactie- dag de op zaterdag 21 april wordt gehouden. Van hein de en ver zullen milieuacti visten naar Schiedam ko men om een krachtig pro test te laten horen tegen de aanleg van nieuwe wegen en tunnels. Rijksweg 19 is namelijk de eerste verbinding die door dit kabinet dreigt te worden aan gelegd. Op de begroting van Verkeer en Waterstaat van 1990 is 35 miljoen gulden uit getrokken voor het afbouwen van deze weg. De aanleg zal bovendien leiden tot uitbrei ding van de Beneluxtunnel en betekent een aanzet tot een internationale verbinding met de A4. „Wat in de toekomst zal lei den tot nog meer tunnels en SCHIEDAM— Als voor proefje van de landelijke Verkeersactiedag is reeds een begin gemaakt met het afgraven van de in aanleg zijnde Rijksweg 19. Enkele milieuactivisten zijn don derdag jongstleden met een schep in de weer geweest. Ook werden bij het zandli chaam borden geplaatst, die attenderen op de mani festatie van aanstaande za terdag. Overigens is het zand, dat bij deze actie werd afge graven, gestort in de dui nen bij Kijkduin. Hiermee willen de milieu-organisa ties minister May-Weggen helpen bij het herstellen van de Nederlandse zeewe ring, die tijdens de twee re cente stormen zwaar werd beschadigd. Spreekuur CNV SCHIEDAM De Schiedam- se afdeling van het Christelijk Nationaal Vakverbond houdt igmiddag 18 april het maandelijkse spreekuur in het CBS-zalen- centrum aan de Lange Haven 73. per jaar extra moet betalen. Voor het gros van de automo bilisten is de reistijd veel be langrijker. Wil de regering het autover keer werkelijk terugdringen, dan is het duidelijk dat er niet meer snelwegen of tunnels bij moeten komen. In plaats hier van moet er een goede infra structuur voor het openbaar vervoer en de fiets komen, met name voor de Randstad. Het geld dat vrijkomt door het niet aanleggen van wegen en tunnels, kan hiervoor worden gebruikt". Met schop De leus 'Schep nieuwe wegen weg, bouw aan openbaar ver voer' staat dan ook centraal op de 21e april. De organisatie roept ook een ieder op met een schop naar de manifestatie te komen. „Als deze regering niet bereid is Het roer om te gooien, ondanks alle mooie beloftes in de verkiezingstijd, Mevrouw May Weggen ministerie van Verkeer en Water staat dat op de begroting van 1990 35 miljoen gulden heeft uitgetrok ken voor het afbouwen van de weg. moeten we zelf aan de1 slag bm de roep om een ander beleid kracht bij te zetten". De manifestatie wordt ge speend door het symbolisch wegscheppen van het zandli chaam van rijksweg 19 en te gelijkertijd de mogelijkheid van een milieuvriendelijke toekomst te laten zien door het tracé aan te geven waaro ver de tram kan rijden. Daar naast zullen er samen met de gemeente Schiedam en buurt bewoners bloemen en planten worden geplant om aan te ge ven dat de rest van het zandli chaam beter voor andere doel einden kan worden gebruikt. Deze actie wordt financieel gesteund door o.a. de gemeen ten Vlaardingen en Schiedam. asfalt, terwijl precies dat wat er nog aan natuur over is, se rieus wordt bedreigd door luchtverontreiniging, bodem vervuiling, geluidshinder en aantasting van dat kleine stukje natuur, 'waarmee de organisatie haar beweegrede nen aangeeft voor het organi seren van de landelijke ver keersactiedag'. De manifestatie is opgezet door de Vereniging Milieude fensie, Stichting Natuur en Milieu, de Zuidhollandse Mi lieufederatie, de Eerste Ne derlandse Fietsersbond en Aktie Strohalm. De datum 21 april is gekozen vanwege de milieuactiviteiten die dit weekeinde overal in de wereld in het kader van Earth Day plaatsvinden. Heilloze weg Ook de Nederlandse regering wil het autoverkeer terug dringen maar volgens de mi lieuverenigingen wordt hier alleen mee bedoeld dat de groei van het autoverkeer moet worden afgeremd. „De regering denkt het autoge bruik te kunnen ontmoedigen door middel van tol of reke ningrijden. Vervolgens besluit ze tot de aanleg van nieuwe wegen en tunnels om het file probleem op te lossen. Uit di verse onderzoeken is gebleken dat dit een heilloze weg is", constateert de organisatie van de verkeersactiedag. De automobilist laat, zo meent zij, de auto niet zomaar staan, ook niet als deze daar voor vijftienhonderd gulden Programma De Nationale Verkeersdag vindt plaats op 21 april bij het zandlichaam van rijks weg 19 aan de Laan van Bo- l'Es te Schiedam. De many x vinden kastelen bouwen excursies plaats. Om 15,30 uur wordt de eer ste zandzak voor verbetering festatie gaat om 12.00 uur ZZZZ van start door een soade de aangeboden aan Minister van start door een spade de grond in te steken voor aan leg van een trambaan, Tussen 12 en 16 uur wordt het zandlichaam 'afgegra ven', vinden diverse optre dens plaats, is er een kinder programma met o.a. zand- Maij Weggen. Deze aanbie ding wordt gevolgd door verschillende toespraken, waarna de manifestatie om 17 uur wordt afgesloten. Iedereen wordt uitgenodigd met een schep te komen. Cursussen in De Erker SCHIEDAM— In wijkcen trum De Erker beginnen bin nenkort twee verschillende cursussen; reportagefotogra fie en badminton. Vijf dins dagavonden kunnen belang stellenden zich ervan op de hoogte stellen hoe ze een foto grafisch verslag kunnen ma ken van gebeurtenissen en ook leren ze de films te ontwikke len en afdrukken. Elke woensdagavond kan er worden gesport in het wijk centrum. In de badmjntoft- groep zijn enkele plaatsen vrij en wie een pluimje wil slaan, kan na betaling van f 10.- een maand lang elke woensdag- -avond tussen 21.30 en 22.30 uur terecht in het pand aan de Jan van Avennestraat. SCHIEDAM— Ook dit jaar zal tijdens de Nationale Mo lendag veel te beleven zijn rond de molens die Schiedam heeft. Zo zullen de volgende molens te bezichtigen zijn: De Vrij heid, De Walvisch en De Palmboom en ook Branderij De Tweelingh is voor publiek geopend, terwijl bij de Noord- vestgracht historische sche pen zullen afmeren. In De Walvisch zal zowel 's morgens als 's middags een bekende zanger Schuberts 'Die Schone Mühlerin' ten gehore brengen. De Nationale Molendag is op zaterdag 12 mei. NCVB in De Ark SCHIEDAM De Neder landse Christen Vrouwenbond (NCVB) houdt op 19 april haar maandelijkse bijeen komst in het gebouw De Ark, Hargplein 101, Schiedam. Deze keer staat op het pro gramma: 'Links en rechts in de politiek'. Vroeger wist men wat dat inhield: Is dat tegen woordig nog zo? Mevrouw Nel van der Linden uit Vlaardin gen komt er over vertellen. Belangstellenden zijn harte lijk welkom en de avond be gint om 19.45 uur. SCHIEDAM Onder het motto 'Schiedam, een leuke aanlegplaats' zal op 21 een lijk georganiseerd door o.a. de Hiswa, ANWB, het ministerie van Landbouw en Visserij e promotiecampagne van start het Nederlands Bureau voor gaan om de watersportmoge- Toerisme. Het is de bedoeling lijkheden onder de aandacht van deze Open dag een jaar- te brengen. De start van de lijks terugkerend evenement campagne valt samen met de te maken, eerste Nationale Open Dag De Schiedamse jachthavens bieden plaats aan circa vijf- honderd pleziervaartuigen. meente, de WV en plaatselij- De poorten van jachthaven De ke watersportverenigingen Schie, De Vrije Liggers, De hebben voor die 21e april een Nieuwe Haven, De Nieuwe gezamenlijk programma in el kaar gezet met o.a. demon straties, exposities, een boten- markt, hengelsportwedstrijd, een fietstocht en puzzeltocht. De Open dag is niet alleen be- Waterweg en De Volharding staan zaterdag a.s. van 10.30 tot 17.00 uur open. Op en in deze jachthavens organiseren de watersportverenigingen een attractief programma, doeld voor mensen die al ge- waarbij o.a. aspecten als bruik maken van de water- lieu, veiligheid, leren varen en sportmogelijkheden in Schie- schipperservaringen aan bod dam, de activiteiten richten komen. Op locatie wordt te- zich op de stadsgenoten die nog niet bekend zijn met het- een botenmarkt gehou- geen de stad op en aan het Daarnaast zal ook rond de water te bieden heeft. De wa- Korenbeurs aan de Lange Ha- terrecreatiedag wordt lande- ven een en ander te doen zijn. De Havendienst, WV, model-" botenvereniging De Viking la ten zich hier niet onbetuigd. Scouting Schiedam presen teert zich ter hoogte van de Vismarkt, de Vereniging tot Behoud van Zeilende Be drijf svaartuigen is present bij de Havenkerk en schippers van afgemeerde vaartuigen geven een toelichting op hun schepen. Maar dat is nog niet alles: mu ziekkorpsen zetten de Open Dag luister bij, er is gratis vervoer over water waarbij passagiers van jachthaven naar jachthaven worden ge bracht, De Vrije Liggers ver zorgen een viswedstrijd als mede een zogenaamde sjbffel- lopen en bij de WV aan de Buitenhavenweg zijn tifssen 10.30 en 15.00 uur fietsroutes verkrijgbaar. Overigens zal de officiële start van de Open Dag te Schiedam om 10.00 uur bij de Koren beurs plaatsvinden. 0 De Schiedamse jachthavens houden op 21 april a.s. open dag. SLAGERIJ ERE 13.90 14» 15» 7» BE 499 100 gramI Binnenwegplein 21 Rotterdam-Centrum S 010-4.134.136 Luisteren naar het lichaam SCHIEDAM Luisteren naar en rekening houden met je lichaam kun je leren. Daar om start donderdag 26 april de cursus 'Lichaamswerk' waarin de deelnemers bewust worden gemaakt van de be staande verbanden tussen bij voorbeeld spanningen en hoofdpijn. Er zal veel aandacht worden besteed aan ontspannen en goede ademhaling en de hele cursus zal tien weken duren. De organisatie is in handen van de Stichting SVO, Schie damse Vrouwenemancipatie Organiatie; deelname kost f 10.- en aanmelden kan aan de Lange Kerkstraat 62. Na dere inlichtingen zijn te ver- krijgan via telefonnummer 4734545 of 4267814. Bureau zoekt gewone mensen SCHIEDAM— Het figuran tenbureau 'Stars Stars' is op zoek naar mensen van 0-88 jaar, voor T.V. en Film-pro- dukties. Mensen, die zichzelf mooi, apart of juist heel ge woon vinden, in het bezit zijn van flaporen, een grote neus of een mooie baby, worden uitge nodigd om vrijdag 20 april naar het Novotel in Schiedam te komen. Daar man men zich laten inschrijven voor f 15.- en ook wordt er een foto door een beroepsfotograaf gemaakt. Iedereen kan aan deze isnc- hrijving deelnemen, er vindt geen voorselectie plaats. Ook zonder fotopresentatiemap of acteertalent kan men zich. op vrijdag 20 april vervoegen bij het Novotel; Hargalaan 2 tus sen 19.00 en 21.00 uur. SCHIEDAM De vereniging 'Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam' heeft een orgelconcert georgani seerd in het kerkgebouw van de Nederlandse Protestanten bond aan de Westvest. Het or gel zal zagerdag worden be speeld door Jan J. v.d. Berg, de bekende organist van de Nieuwe Kerk te Delft. Voor dit concert zijn composi ties gekozen uit het repertoir van hemzelf, Schuurman, Bach, Stanley, Boëllmann (suite Gotique) en de Wolf. Ook zullen enkele koraalbe werkingen door Jan J. v.d. Berg ten gehore gebracht wor den. "Deze muzikale belevenis vindt zatrdag 21 april plaats en be gint om 15.00 uur, aan de Westvest 92.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1