mm Strijdlustig Excelsior '20 troeft mat Feyenoord af Triatleten trekken stijgende lijn door SW neemt afscheid van Harga Schiedams Nieuwsblad John Kloppers: "Het resultaat telt' Fietstocht Biljarten in De Woudhoek Activiteiten in Nieuwland SV V-pupillen naar De Kuip Intensief oefenprogramma Vlaardings D-pupiüenteam Nederlaagserie Ouderen op de fiets OPEL O TOP 20 TOP 20 DE HAVENLOODS DINSDAG 24 APRIL 1990 17-496 SCHIEDAM Excelsior '20 doet de laatste weken opvallend goede zaken. Na een matig seizoen, waarin absoluut niet aan de ver wachting kon worden vol daan, pakt de formatie van trainer John Kloppers de laatste wedstrijden de zo belangrijke punten die no dig zijn voor consolidatie van het derde klasser- schap. Werden vorig week einde PFC en DHL met de paashaas het bos in ge stuurd, deze week verliet sportclub Feyenoord in meerdere opzichten gedes illusioneerd Sportpark Thurlede. Ondanks de 1-0 winst van Excelsior '20 kan echter nog niet opge lucht geademd worden, want door de winst van de naaste concurrentie blijven de zwart-wit gestreepten met 17 punten uit 20 wed strijden op de derde plaats van onderen staan, hetgeen automatisch degradatie zou betekenen. Excelsior '20 trad op een zon nig Thurlede aan in de beken de opstelling, dus met de vorig weekeinde tegen DHL heen gezonden Frans Schaepler als linker verdediger.Zowel zijn schorsing als die van Frans Kapteijn was afgelopen zon dag nog niet van kracht, maar laatstgenoemde moest vanwe ge een blessure aan de kant blijven. De openingsfase van de goed bezochte wedstrijd was voor de bezoekers uit Rotterdam- Zuid. Zij manifesteerden zich fysieker en wonnen meer per soonlijke duels op het mid denveld. Desondanks creëer den zij zich nauwelijks uitge speelde kansen. Excelsior's sluitpost Ronald Groen hoef de slechts in de zeventiende minuut gestrekt naar de hoek om een Feyenoord-kans om zeep te helpen.Na deze kans leek het of Excelsior was wak ker geschrokken. Aangemoe digd door een fanatiek meele vende Kloppers werd er dui delijk een tandje hoger ge schakeld. Vanaf dat moment werd het matig voetballende Feyenoord op pure wilskracht en inzet afgetroefd. Met name Rob Glimmerveek en Edgar van der Roer eisten binnen hun ploeg een positieve hoofdrol op. Coach Kloppers na afloop: „Jongens als Glim merveen en Van der Roer brengen in dit soort degrada tievoetbal wat extra's op de mat. Zij helpen de rest van de ploeg over het dode punt heen." Het verbeten zwoegende Ex- celsior-collectief verschafte zich voor rust nog enkele goe de kansen. Met name Glim merveen was enkele malen dicht bij een doelpunt, maar precisie ontbrak om Feye noord doelman Eddy van Zwieteren te passeren. In de 33-ste minuut belandde de bal na een cornervoor de voeten van 'Glimmie' die rakelings naast knalde. Vijf minuten voor rust scoorde Feyenoord haast nog tegen de verhouding in 0-1 toen na een chaotische scrimmage in het doelgebied van Excelsior'20 de bal voor een Feyenoord-voet belandde; Groen redde echter. Even la ter kreeg dennis Gouka de beste kans van de eerste helft aar hij kopte de bal via de handen van de keeper op de lat. Bij rust dus 0-0. SOLO Na rust keerden de Schiedam mers in gewijzigde formatie terug op het veld. Ronald Bunte verving de geblesseerd in de kleedkamer achtergeble ven keeper Groen. 'Ik tob al een week of zes met m'n lies, maar vandaag trok de pijn door naar m'n rugen ging het echt niet meer'. Excelsior startte de tweede helft goed en zette Feyenoord direct op de eigen helft vast. In de vijfde minuut resulteer de dat in een snelle aanval op rechts. Glimmerveen werd ge lanceerd en na een solo waar bij hij twee Feyenoorders pas seerde, vlamde hij op de vuis ten van Van zwieteren. De wegstuiterende bal werd daarna door de toegesnelde Daniel Bakboord van dichtbij ingeschoten: 1-0. Hierna verslapte Excelsior vreemd genoeg enigszins.De aansluiting tussen de achter hoede en de spitsen liet te wensen over en er vielen gaten op het middenveld. In de acht ste minuut ging Nico vester een kopduel aan met de cen trale middenvelder van Feye noord die met een bloedende hoofdwond het veld moest ruimen voor Richard van der Laar. Na wat verprutste kansjes over en weer kwam Excelsior terug in de wedstrijd. Na bij na een half uur lag de 2-0 panklaar op de kalende kruin van Nico vester, maar hij kop te een voorzet van Edgar van der Roer naast. Tien minuten later werd Bakboord op rechts neergehaald. De door Glim merveen genomen vrije trap werd echter door Dennis Gou ka over de kruising gekopt. Drie minuten later rukte Ro bert van 't zelfde op richting doel, maar zijn poging werd tijdig verijdeld door een Feye- noorder die de Schiedamse middenvelder met een duw op de grond werkte. Tot ieders verbazing zag de tot dan toe goed fluitende scheidsrechter Lugthart hier aanleiding in de Feyenoorder officieel te note ren, protesten ten spijt. Grimmig De faire wedstrijd kreeg ver volgens een grimmig karakter waarbij de man in het zwart zich nadrukkelijk manifes teerde. twee minuten later werd na een dot van een kans van Glimmerveen (schot voor langs) Bakboord grof getac- kled. Waar een boeking op zijn plaats zou zijn, greep de leidsman naar de zwaarste straf: douchen, het tumult wat nu op het veld ontstond leidde tot enig oponthoud, de scheidsrechter werd belaagd door de spelers en de trainer van Feyenoord waarbij nog twee boekingen vielen. De degradatiezorgen van Excelsior behoren ook na de zege op Feyenoordniet tol het verleden. Na de spelhervatting liet Lugthart blijken de kluts kwijt te zijn door twee minu ten later een zelfde grove overtreding van Robert van 't Zelfde onbestraft te laten. De op zijn eind lopende wedstrijd bracht in de laatste minuut nog voor beide ploegen een riante kans, maar beide teams faalden in de afwerking. Wie dacht dat het toen gedaan was had het mis. Bij het verla ten van het veld werd de scheidsrechter werderom door feyenoord-spelers belaagd hetgeen uitliep op een hand gemeen met rake klappen tus sen de trainer van Feyenoord de scheidsrechter en een sup porter van de Rotterdammers. Verschillende mensen moes ten er aan te pas komen om de scheidsrechter te ontzetten en hem hem naar de kleedkamer te ontzetten. Lugthart over het incident:'na het laatste fluitsignaal gooide een speler van feyenoord van dichtbij de bal met een duidelijke intentie mij in het gelaat te raken. Toen ik daarna handtastelijk werd bejegend door de trainer was het voor mij tijd om terug te slaan. Ik ben ook maar een mens'. Trainer kloppers distancieer- de zich na afloop van de wed strijd van de vechtpartij. De 1-0 winst was hetgeen waar de zichtbaar tevreden oefen- meester zich om bekommerde. 'Het was vanmiddag puur de gradatievoetbal. Bepaald niet fraai, maar qua inzet verdien den mijn jongens de volle winst. In de laatste wedstrij den geloven ze weer in eigen kunnen vooral omdat er bin-' nen het team binnen het team een aantal jongens een lei- densrol op hun schouders ne men. de jonge jongens worden hierdoor gestimuleerd. We ko men iets meer in ons eigen spel, maar vergeet niet dat we in deze fase alleen het resul taat telt. We zijn nog absoluut veilig maar als we zo blijven knokken zie ik de laatste wed strijden optimistisch tege moet. We gaan in de twee res terende wedstrijden voor de volle winst. Het is ongekend spannend momenteel, de be slissing voor zowel het kampi oenschap als voor degradatie gaat op de laatste speeldag vallen'. SCHIEDAM Tijdens een in Waalwijk georganiseerde du- athlon (onderdelen zwemmen en hardlopen) heeft een aantal triatleten van Triathlon Vere niging Schiedam bewezen dat de goede prestaties die gedu rende het winterseizpen wer den geleverd, geen toevals treffers zijn geweest. Aan de start verschenen, on danks de matige weersom standigheden, cira 270 man nen en vrouwen voor de recre atieve dan wel de wedstrijd duathlon. Men startte in groe pen van 30 deelnemers in het zwembad van Waalwijk, waar zowel recreanten als wed strijddeelnemers 1 kilometer moesten zwemmen, Hierna diende in de nabije omgeving 2 of 3 maal een bochtig, maar redelijk snel loopparkoers af gelegd te worden. De recrean ten liepen ruim 11 en de wed- strijddeelnemers 16 kilome ter. Gedurende het evenement klaarde het weer op, wat de wedstrijd en de tijden ten goe de kwam. Schiedammers Door het vijftal naar Waal wijk afgereisde Schiedamse triatleten, waarvan er drie voor de wedstrijd en twee voor het recreatieve deel in schreven, werden gezien de omstandigheden redelijke tij den gescoord. Sonja Jansen behaalde bij de vrouwenwed strijd met 1 uur 27 minuten en 35 seconden een derde plaats. Bij de mannen pakte Jerry van der Berg met i.09.42 een 12e en Norbert Veringmeier met 1.12.32 een 31e plaats. Bij de recreanten werden eveneens behoorlijke tijden gereali seerd door zowel Jan-Peter Hemminga al^ Robert Grpe- neweg, beiden zitten nog in de- opbouw fase van him seizoen. Gelijktijdig liep een andere triatleet van TV Schiedam in Barendrecht een wedstrijd over 4 kilometer op een rede lijk zwaar parkoers (2 hellin gen) met nogal wat wind. Sjef Middelweerd eindigde binnen een deelnemersveld van circa 120 lopers als derde met een tijd van 13 minuten en 36 se conden. Vrijwilligers Op zondag 23 september a.s. organiseert de Stichting Tri athlon Schiedam voor de tweede maal de 'Coca-Cola Branderstriathlon'. Mensen die als vrijwilliger willen mee werken aan dit evenement kunnen zich aanmelden bij het secretariaat van de stich ting, tel. 4378256. VERREK, Ik huurkoop m'n auto bij Van der Spek! SCHIEDAM Toerclub Rijnmond organiseert op zon dag 29 april a.s. ae Westein- derplassentocht. Het betreft een fietstocht over 140 kilometer. De start is om 8.00 uur bij de Wielerbaan Schiedam in sportpark Harga. Inschrijven is mogelijk van 7.00 tot 7.50 uur op het starta dres. Leden van de NRTU be talen f 3,50, niet-leden f 4,50 per persoon. De globale route: Delft, Lei den, Aalsmeer, Kuddelstaart (rust), Woubrugge, Rotteme- ren, Schiedam. De fietssnel- heid bedraagt 25 kilometer per uur, zodat een race- of trimfiets verplicht is. Infor matie: tel. 4357266 of 4703137. VLAARDINGEN Burgemees ter van Lier zal op 30 april om 14.15 uur het startschot lossen voor de 44ste prestatieloop rond de haven. SCHIEDAM Motorrijders kunnen de komende weken aan diverse evenementen deelnemen. Op 29 april wordt de landelijke motordag geor ganiseerd, terwijl op 20 mei de zesde sleutelrit van de Motor Toerclub Schiedam plaats vindt. Ook wordt er een mo- torbeurs georganiseerd. Zondag 29 april zullen ander maal duizenden motorrijders optrekken naar het befaamde circuit in Assen. Als vertrek punt gelden motordealers en motorclubs. Rijders zullen zo wel individueel als in groeps verband naar het noorden af reizen. Op het TT-circuit wor den diverse activiteiten geor ganiseerd. Als hoofdonderdeel geldt echter demogelijkheid op zelf het motorcircuit te be rijden. Dit gebeurt groepsge wijs en vindt de gehle dag plaats. De landelijke motor dag begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. Bochtig Motor Toerclub Schiedam or ganiseert op zondag 20 mei voor de zesde maal een zoge naamde sleutelrit. Bestuurslid Rene Tournier van de MTS: „In de route zullen kleine, bochtige weggetjes worden opgenomen. De snelwegen proberen we zoveel mogelijk yte mijden. De lengte van de rit bedraagt ongeveer 180 ki lometer. Voor veteranen-mo toren (van voor 1970) wordt een rit van circa 80 kilometer uitgezet. Het aantal deelne mers is met name afhankelijk van het weer, maar we reke nen op zo'n 100 motorrijders. Het inschrijfgeld varieert van ƒ10,- tot ƒ15,-, afhankelijk van een herinnering (een tin nen steekringsleutel) en het bouwjaar van de motor. Bezit ters van motoren van voor 1970 krijgen korting, het is de bedoeling dat motorrijders de route individueel afleggen, maar mocht er belangstelling bestaan om in een groep te vertrekken, is dat bespreek baar. Start- en vertrekpunt op 20 mei is café Baumann aan de Rotterdamsedijk 259 in Schie dam. Men kan vertrekken tus sen 9.00 en 11.00 uur. Infor matie is verkrijgbaar via de telefoonnummers: 4513574 of 4732934. Komend weekeinde (zaterdag 28 en zondag 29 april) vindt in sporthal Margriet de vierde editie van de motorbeurs Schiedam plaats. Naast on derdelen zullen ook complete motorfietsen worden aange boden. tevens staat een histo rische motorshow op het pro gramma. De entree bedraagt zes gulden. De openingstijden zijn: zaterdag 10.00-18.00 uur en zondag 10.00-17.00 uur. Bezitters van oudere motoren komen in aanmerking voor een korting voor de MTS-sleutelrit. SCHIEDAM— Dienstencen trum De Woudhoek organi seert voor de vierde maal een vriendschappelijk biljarttoer- nooi. De wedstrijden zullen zich verspreid over een zevental middagen afspelen. De start i het toernooi is dinsdag 1 ____i a.s. om 11.00 uur. De vol gende data zijn 4, 7, 11, 14 en 18 mei, terwijl de slotmatch (en prijsuitreiking) op maan dag 21 mei plaatsvindt. De kosten van deelname bedra gen f 2,50 per persoon. In schrijving kan vanaf heden geschieden aan de balie van dienstencentrum De Woud hoek van 9.00 tot 12.00 uur, onder vermelding van naam, adres, telefoon en moyenne. Net als in voorgaande jaren zorgt de organisatie voor pas sende prijzen. In totaal kun nen 32 biljarters deelnemen. SCHIEDAM— Vanaf heden bestaat iedere donderdag avond voor tieners en volwas senen de mogelijkheid om on der leiding van een ervaren competitiespeler te tafelten nissen in Buurthuis Nieuw land. De jeugd van 11 tot en met 15 jaar kan terecht van 18.30 tot 20.00 uur, de kosten bedragen 75 cent per avond. Volwassenen hebben de mo gelijkheid van 20.00 tot 22.00 uur, zij betalen f 1,50 per avond. Tevens is het iedere donder dag mogelijk deel te nemen aan de sport- en spelavond voor volwassenen. In de ont moetingsruimte van Buurt huis Nieuwland kan onder meer aan darts worden ge daan. Tijdens het seizoen speelt het dartsteam (N) Ever Loose eenmaal in de twee we ken een thuiswedstrijd. Infor matie, tel. 4738671. Buurthuis Nieuwland is gevestigd aan de Albardastraat 65. SCHIEDAM— De jeugdaf deling van SW loopt in ieder geval niet achter de fei ten aan. In het clubblad van de afgelopen week worden SW-pupillen opgeroepen zich aan te melden voor een rondleiding die op 6 juni a.s. in en rond het Feyenoord- stadion gemaakt kan wor den. „Aangezien ons eerste elftal het volgend seizoen daar zijn thuiswedstrijden zal afwer ken lijkt ons dit een gelegen heid die we niet voorbij moe ten laten gaan", blikt men vooruit. SCHIEDAM De bridge-af- deling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen heeft afgelopen vrijdag de laatste ronde van het seizoen 89/90 afgewerkt. Kampioen werden de dames J. en M. Marrevee (met een gemiddel de van bijna 58 procent). Op de laatste speeldag hadden de houders van de wisselbe ker, de dames L. Brussé en Van Eyck een niet meer te overbruggen achterstand op het leidende koppel. Door de nieuwe kampioenen werd deze bres met nog eens 7% vergroot. De eindstand ziet er als volgt uit: l.J.Marrevee - M.Marrevee, 2.L.Brussé - Van Eyck, 3.Van de Dool - Mulder, 4.Smits - Tamboer, 5.Voor winde - Adriaansens. Op 4 mei a.s. houdt men de slotdrive in Boerderij Land- vreugd, waarbij in de loop van de middag de herinnerings- prijzen zullen worden uitge reikt. VLAARDINGEN - Het Vlaar dings D-pupillen-team is na een aantal weken van voorbe reiding aan de laatste oefen wedstrijden begonnen in de aanloop naar het acht-steden- toernooi, dat op vrijdag 25 mei op het complex van Her mes DVS in Schiedam wordt gehouden. De laatste selectie heeft inmiddels plaatsgevon den en onder leiding van de trainers Ab Schierboom, Rob Robbemond en Ed Hoogen- dam wordt er morgenavond, woensdag een wedstrijd ge speeld tegen het Rotterdanse Sparta (aanvang 19.00 uur VFC-terrein). Verder ziet het oefenprogram ma van de Vlaardingse selec tie er als volgt uit: 3 mei Zwervers, 10 mei Neptunus, 15 mei Ommoord en 22 mei Alexandria. De wedstrijden worden steeds gespeeld op het complex van VFC aan de Sportlaan en beginnen om 19.00 uur. SCHIEDAMVoor ruim duizend toeschouwers speelde SW afgelopen zondag de laatste competitiewedstrijd op Harga. Komen seizoen zullen de Schiedammers hun thuiswedstrijden in de eredivisie afwerken in de Rotterdamse 'Kuip'. Deformatie van Dick Advocaat maakte van het afscheidsoptreden geen sprankelende vertoning. Reeds in de tweede minuuut scoorde Jimmy Simons de beslissende treffer. Voor het slotduel van dit seizoen reist de kampioen komend weekeinde af naar Leeuwarden, waar tegen Cambuur wordt gespeeld. SCHIEDAMMet een zeer geslaagde slotmddag is on langs de nederlaagserie van biljartvereniging De Kromme Keu (onderdeel van ouderen- sociëteit St. Jozef) afgesloten. In deze zevende nederlaagse rie kwamen 756 biljarters in actie. Er werden 504 wedstrij den gespeeld, waarin 44165 caramboles werden gemaakt. De Kromme Keu-spelers pro duceerden 19955 caramboles in 14293 beurten (een gemid delde van 1.69). De gasten maakten 19955 caramboles (een gemiddelde van 1.40). Van de te behalen 1008 pun ten waren er 452 punten voor de gastspelers en 556 voor de thuisploeg. De Kromme Keu verloor 7 partijen, speelde 2 maal gelijk en won 12 keer. SCHIEDAM— Vanaf heden kunnen ouderen iedere zon dagmiddag deelnemen aan speciaal voor hen georgani seerde fietstochten. Het start en eindpunt is bij sporthal Margriet, de tochten duren van 9.00 tot 12.00 uur. De lei ding berust bij dhr. Klaassen, onder auspiciën van de Dienst Sport en Recreatie van de ge meente Schiedam. Informatie, tel. 4260500 (toestel 158). In samenwerking met Het Zuiden en De Havenloods D.S.79 Martin beuk Andrew Braaf Johan Bijsterveld Jimmy Charite Wilco van Haren Roel Liefden Albert Pruymboom Theo Speelmeyer FEYENOORD Regi Blinker Rene Brochard Ruud Heus Ton Lockhoff John Metgod Arnold Scholten 4 DE WEEK: Winston Bogarde EXCELSIOR 6 Winston Bogarde 6 Edwin van Buren 6 Leo van Buren 6 Aad Leenheer 6 Ton Pronk 6 Ed Roos Virgel Breetveld Jerry Cooke Carlo L'Ami Marcel van der Net Ab Plugboer Ed Ridderhof Frank Roosa Jimmy Simons Prince Polley Ron van den Berg Ed de Goeij Peter Houtman John Schuurhuizen Edwin Vurens Piet Wijnberg Slotfeest Radio Rijnmond Voetballer van het Jaar: 17 mei 1990

De Havenloods | 1990 | | pagina 5