mm Atleten brengen Bevrijdingsvlam van Wageningen naar Waterwegsteden cc;: - ':m% Excelsior '20 haalt Australische coach binnen Dertigste Bevrijdingsronde op parcours Hofsingel/Hoflaan Schiedams Nieuwsblad Estafetteploeg van twintig lopers Estafetteploeg Route 'Stick-Aid': kolderieke actie? Recordpoging Feike Waqué Zomerbridge Programma NK Karate 5.75 f**************************** VZC-jeugd pakt titel Sportnieuws naar redactie Videofilm over Canadees kanoën Trainingspakken voor lange afstandlopers Kans op promotie voor jubilerend Ursus Open dag jeu de boules DE HAVENLOODS DINSDAG 1 MEI 1990 18-492 VLAARDINGEN/SCHIE- DAM Twintig estafette lopers uit Schiedam en Vlaardingen zullen op 5 naei het Bevrijdingsvuur vanuit Wageningen naar het Broersvest in Schiedam en de Markt in Vlaardin gen brengen. De groep at leten, samengesteld uit sporters van diverse clubs uit Vlaardingen en Schie dam, vertrekt vrijdaga vond 4 mei met een bus richting Wageningen. Om middernacht zal er in Wa geningen een plechtigheid plaatsvinden waarbij voor het gerestaureeerde ex- Hotel 'De Wereld' (waar op 5jj mei 1945 de capitulatie door de Duitse generaals werd ondertekend) de be vrijdingsvlam worden ont stoken. Door Peter Spek Itierna zal de Schiedams- /yiaardingse groep om 1.00 i(ur vertrekken vanuit Wage- qingen om via een speciaal uitgezette route om 10.00 uur ijl Vlaardingen aan te komen, waar door burgemeester van Lier op de Markt het Bevrij dingsvuur zal worden ontsto ken. Vervolgens vertrekt de groep naar de kop van de Eer ste van Leijden Gaelstraat waarna het ontsteken van het Bevrijdingsvuur de opening zal plaatsvinden van het ma- ratieme evenement in de Vlaardingse havens. De groep zal koers zetten naar Schie dam om daar om 11.30 uur op het Broersvest de Bevrijdings- dagen. „Het is altijd een erg vlam te ontsteken. Sinds 1960 wordt de Bevrij- dings-estafette al georgani seerd door Maarten Hooger- waard, bestuurslid van de Stichting Nationale Gedenk- sfeervol evenement", zegt de Vlaardinger. „Uniek ook, omdat Vlaardin gen in 1960 eigenlijk het initi atief heeft genomen. Wage ningen kwam toen met het verzoek om vanuit deze stad een Bevrijdings-estafette te houden. We zijn toen begon nen met twee ploegen. Inmid dels zijn het honderden ploe gen die op 5 mei het vuur in Wageningen komen halen." „Ik bewaar erg goede herinne ringen aan deze estafettes", gaat Hoogerwaard verder. „Problemen hebben we nooit gehad. Het is weieens voorge houden dat de begeleidende bus de lopers uit het oog ver loor, maar dat werd snel weer goed gemaakt. Er wordt steeds gelopen met een snel heid van ongeveer 15 kilome ter per uur." Ervaren lopers „Tegenwoordig kunnen we kiezen uit ervaren lopers. Dat was in het begin wel anders", weet de initiatiefnemer van de estafette in 1960, 1965, 1970, 1975, 1980 en 1985. „Dit jaar zal het ook voor de lopers een zware rage worden. Omdat we al om 10.00 uur in Vlaardin gen moeten zijn, vertrekken we om één uur vanuit Wage ningen, en dus moeten we ruim vier uur in het donker lopen." VLAARDINGEN/SCHIE- DAM De ploeg die het Be vrijdingsvuur vanuit Wage ningen naar Vlaardingen en Schiedam brengt bestaat uit: Metha Bot, Dini v.d. Pas, Joke Huis in't Veld, Karin Stein, Lies Visser, Niels Hoogendijk, Anne de Bruin, Aad Rozen- daal, Bertus Stigter, Ricardo Stigter, Hans Kleinekoort, Huib Boeren, Aad van Vugt, Wim de Koning, Rien Oele, Bram de Jong, Wim Masten broek, Peter Geurtsen, Jan Wielaard en Elly Voerman. VLAARDINGEN/SCHIE DAM De route die de es tafetteploeg met het bevrij dingsvuur zal afleggen ziet er als volgt uit: Wageningen, Grebbeberg, Rhenen, Ame- rongen, Wijk bij Duurstede, Schalkwijk, Nieuwegein, Montfoort, Oudeater, Haastrcht, Gouda, Nieuwer- kerk aan den IJssel, Rotter dam, Capelseweg, Pr, Roose- veltlaan, Terbregseweg, Mo lenlaan, L. de Montignylaan, Weissenbruchlaan, Straat- Klein Polderplein, Griesenbaan, Matelingen- Galateestraat, Brug Over de Schie, 's Graven- landseweg, Horvathweg, Van Haarenlaan, Nieuwe Damlaan, Hargalaan, Bur gemeester Heusdenslaan, Burg. Pruissingel, Van der Driftstraat, Cronjéstraat, Korte Hoogstraat, Westha venplaats, Hoogstraat, Markt. Om 10.00 uur worden de lo pers op de Markt verwacht. Daarna vertrekt de groep naar de Eerste van Leijden Gaelstraat via Hoogstraat, Westhavenplaats, Oostha- venkade, Schiedamseweg, Mr. Kesperweg en Burge meester Knappertlaan naar de Koemarkt. 5 HF?S #pt ftr 9 BMW-dealers op de bres voor hockeyend Afrika. SCHIEDAM Zo nu en dan komt de sportredactie een be richt onder ogen dat uit enig ongeloof een herlezing waard is. Onder het motto 'Een stick voor Afrika' houdt de Ko ninklijke Nederlandse Hoc- keybond in samenwerking met hoofdsponsor BMW een inzamelingsactie voor de Der de Wereld. De BMW-dealers fungeren in dit ijzersterke scenario als inlever-depot voor afgedankte hockeysticks. Enige citaten: „De KNHB...., heeft deze landelijke inzame- lactie van hockeysticks geor ganiseerd doordat in deze Afrikaanse landen een chro nisch gebrek aan hockeysticks is, omdat ze daar niet worden gefabriceerd". De „hockeyers in deze Afrikaanse landen kunnen rekenen op de steun van hun Nederlandse vrien den, verklaart G.H. Kalfsbeek die als BMW-dealer in deze regio bij de actie betrokken is. „Hockeysticks inzamelen voor Nigeria, Zambia en Zimbab we? Maar natuurlijk," waar mee hij aangeeft dat hij deze vreemdsoortige liefdadig heids actie ten volle onder steunt. En volgens hem moet deze 'Stick-Aid' wel succes opleveren. Want „Na de intro ductie hier van de hockey stick met het 'korte puntje' zijn de 'oude' sticks op zolder gezet, of anders in de schuur of de kelder. En daar mogen ze niet blijven staan, want onze hockeyvrienden in Afri ka kunnen ze goed gebrui ken". Daarnaast kan ook de gulle gever er beter van worden. Op de stick moet de gever zijn- /haar identiteit door middel van een sticker bekend maken en er tevens een hockeygroet in het Engels opzetten. Voor de leukste weldoener valt er een reis naar Afrika te verge ven, zodat deze als een 'hoc- key-ambassadeur' de sticks kan afleveren. Het wachten is nu op de vol gende multinational die lief dadigheid en publiciteit com bineert. Er liggen op zolder nog wat ski's, schaatsen en een biljartkeu. SCHIEDAM De Schiedam mer Feike Waqué heeft voor de tweede keer de recreatie loop van de Rotterdamse ma rathon op zijn naam geschre ven. Waqué, lid van de Invali de sportvereniging 'De Ooievaart', had geen last van de warmte en legde de vijftien kilometer af in 54 minuten en 40 seconden. Hiermee haalde hij ruim vijf minuten van zijn persoonlijk record af. In te genstelling tot de rolstoelrij ders die de 42 kilometer afleg de, mocht Waqué vóór het deelnemersveld starten. Op 5 mei zal hij in Beesd een po ging doen het record op de halve marathon te verbeteren. SCHIEDAM De traditione le zomer bridge-instuif, onder auspiciën van de Dienst Sport en Recratie, wordt dit jaar voor de 22e maal georgani seerd. De openingsavond is op 30 mei a.s., de overige speelavon den zijn 6, 13, 20, 27 juni en 4, 11,18, 25 juli. De slotavond is gepland op 1 augustus. Alle bridge-avonden worden ge houden in de kantine van Ex- celsior'20, Parkweg, sport park Thurlede. Aanvang is telkens 19.45 uur. Ook begin nende bridgers zijn welkom. Inchrijven kan uitsluitend per jaar geschieden en kost f 4.- per paar per avond. Prijs Men moet minimaal zes avon den deelnemen om voor een prijs in aanmerking te komen. De eerste twee zittingen is de indeling willekeurig, daarna volgt indeling volgens de stand. Inlichtingen, tel. 4700336 of 4738543. VLAARDINGEN In de strijd om het Vlaardings voet balkampioenschap worden vanavond 1 mei de volgende wedstrijden gespeeld: Fortuna - RKWIK 18.45 uur VFC - Zwaluwen 19.15 uur. SCHIEDAM - De Nederland se Culturele Sportbond orga niseert op 5 mei a.s. in samen werking met de karatevereni- ging Fuji Yama en Goju Kan het Nederlands Kampioen schap Karate NCS voor senio ren. Aan dit jaarlijks terugkerende evenement doen ditmaal 200 karateka's uit het gehele land mee, waaronder leerlingen van F. Meyer (7e dan) en John Reeberg (4e dan). Het kampi oenschap wordt gehouden in sporthal Oost aan de Fahren- heitstraat in Schiedam. De öpening vindt om 10.00 uur plaats. Men vangt aan met het onderdeel Kata's, 's middags staat het onderdeel Kumite op het programma. De prijsuit reiking geschiedt omstreeks 18.30 uur en wordt verricht (ioor voormalig wereldkam pioen John Reeberg. De toegangsprijs is f 7.50, jéugd tot 18 jaar betaalt f5.00. 4 WALNUTS Wegener huLs-aaobuLsbLacJen HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax direktie: 010 - 4.699.362. Telefax advert.afd.: 010-4.699.237. BIJKANTOOR: Hoc Vlaardingen, Postadres 3130 AH Vlaardingen. Telefoon: 010 - 4.346.711. Kantooruren: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: W. Anderiesen (tel.privé 079- 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- CORRESPONDENTEN: Schiedam: Wijnand Meijboom en Bram Wesdorp (sport). Managet Vlot-Hek redacties Zuid Holland: Rita SCHIEDAMS NIEUWSBLAD verschijnt elke dinsdag huis-aan-huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener huis-aan- huisbladen b.v. (zie HOOFDKAN TOOR). DIRECTEUR: V. Doom. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interianden/Sprelgroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 4.352.911 Bosch ■if" Boterkoek met vulling ■ifcaramel en walnoot, y Deze aanbieding is geldig t/m 5-5-'90 if Woensdagmiddag gesloten. jj 9 Het jeugdteam van VZC na het behalen van het kampioenschap. VLAARDINGEN —Dooreen ruime 16-2 overwinning op het Schiedamse SZC behaalde het jeugdteam van de water poloclub VZC vorige week het kampioenschap. Bijna moei teloos behaalde het Vlaar dingse team onder leiding van coach Edwin Termijn de titel. VZC kende al een goed voor seizoen met slechts twee ver loren wedstrijden. In de wed strijd tegen SZC werd tevens het tweehonderdste doelpunt van dit seizoen gescoord. Het VZC-team bestond uit Jeroen Verhulst, Selcuk Erhan, Vin cent Burger, Werner Goeden- dorp, Alexander Patsalias, Erik Stout, Jacco Teileman, Danny van Hees, Dennis Goe- dendorp en Wim Aalders. VLAARDINGEN Berich ten, clubbladen en weekbrie ven bestemd voor deze sport pagina kunnen voor het Schiedams Nieuwsblad ge zonden worden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, tel. 4.35.29.11. Voor de Nieu we Vlaardingse Courant naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, tel. 4.35.26.15. SCHIEDAM- Cricketvereni ging Excelsior '20 presenteer de onlangs haar beleidsplan voor het komende seizoen. Een aantal kapitaalkrachtige sponsors maakte het voor de Schiedamse vereniging moge lijk om de 28-jarige Australiër Tim Zoehrer binnen te halen. De verwachtingen voor Excel sior's hoofdmacht zijn dan ook hoog gespannen. In de persoon van Koos Gouka maakte Garfield Aluminium bekend het sponsorcontract met nog een jaar te verlengen. Als nieuwe subsponsors wer den verder de auto-dealers Nefkens en Autohuis bekend gemaakt. Novotel stelt als sub-sponsor accommodatie beschikbaar voor de in En- uitwijzen, maar het moge dui delijk zijn dat de rol van titel kandidaat wordt gemeden. VLAARDINGEN In het clubhuis van watersportvere niging De Bommeer wordt woensdag 2 mei een instruc tiefilm vertoond over het Ca nadees kanovaren. Deze film is getiteld 'Path of the paddie' en handelt over varen met meerpersoons kano's: het zg. Canadees kanovaren. De film van Bill Mason laat zien wat je allemaal kunt doen met de canadees. Ter ondersteuning van de film zal de heer Kooy van de firma Tiekano uit Rot terdam eventuele vragen over deze tak van sport beantwoor den. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. dië afkomstige 'cricket-crack' begint aan zijn vijfde seizoen bij Excelsior. Doelstelling Er zullen in het komende sei zoen twee teams van Excelsior in de hoofdklasse meedraaien. PR-man Charles van de Velde benadrukt zonder het woord 'kampioenschap' in de mond te nemen, dat het eerste team wordt geacht zo hoog moge lijk mee te draaien. De doel stelling voor het tweede team ligt voornamelijk op ervaring opdoen en consolidatie van het hoofdklasserschap. Of hier sprake is van valse be scheidenheid moet de praktijk VLAARDINGEN Dankzij de aansprekende prestaties van de lange afstandlopers van atletiekvereniging Fortuna, is het bestuur er in geslaagd een sponsor te vinden voor deze groep. Vorige week werd aan trainer Arie van Embden het eerste trainingspak uitgereikt door sponsor Kees Don van Geul Techniek. De sponsor voorzag gelijktijdig de zestig man sterke lange afstandgroep van Fortuna van een nieuw trainingspak. een ervaren man binnen. De momenteel als reserve wicket keeper van het Australische team spelende coach, heeft al tien test-matches, 31 'one- day' internationals en tours meegemaakt. Behalve de coa ching van de diverse selecties, zal Zoehrer's inbreng met name op het gebied van de training liggen. Binnen het bestuur van Excel sior heerst ergernis over de accommodatie op Thurlede. Voorzitter Van 't Zelfde en manager Gouka verwijten de gemeente te veel inspanning te doen voor het betaalde voetbal van SW, terwijl een vierde veld met een perma- 9 Volgens Excelsior doet de gemeente te weinig voor het topcricket. nente pitch voor hun club te veel gevraagd is: "Terwijl het verleden toch heeft bewezen dat zowel het Schiedamse pu bliek als het bedrijfsleven warm loopt voor top-cricket." SCHIEDAM— Het 70-jarige Ursus zal op 6 of 13 mei een promotiewedstrijd spelen te gen DEH of St Lodewijk. Bij VLAARDINGEN Na de Havenloop is ook de Bevrij dingswielerronde weer terug het op oude parcours Hof- laan/Hofsingel. Vorig jaar moest deze ronde wijken voor werkzaamheden én verkeers- bezwaren en werd de Bevrij dingsronde afgewerkt op het parcours Ambonlaan. „Dat was een redelijk alternatief, maar onze voorkeur blijft uit gaan naar het oorspronkelijke parcours rond het Oranje park", zegt voorzitter Ed Wit- tekoek van De Coureur, die dit jaar weer de dertigste edi tie organiseert. Enkele weken geleden schrok de Vlaardingse organi satie van het bericht, dat bur gemeester en wethouders had den besloten geen toestem ming te geven het parcours op de Hofsingel/Hoflaan uit te zetten in verband met de ver keerssituatie in Vlaardinger Ambacht en de gevolgen voor het doorgaande verkeer op de Schiedamsedijk. „Hierop heb ben we natuurlijk gereageerd en dank zij steun van de Stichting Nationale Gedenk dagen en de sectie Overige buitensporten van de Vlaar dingse Raad voor Sport en Re creatie is dat besluit terugge draaid", aldus Ed Wittekoek. Ook dit jaar bestaat er voor deze ronde weer veel belang stelling bij de regionale ren ners. „Onze race staat bij de wielrenners goed aangeschre ven en dat kunnen we bij de inschrijvingen wel merken, alle onderdelen zijn nagenoeg volgeboekt". Het Hoflaan/Hofsingel par cours heeft een lengte van 1600 meter en de start- en fi nish zijn op de Hofsingel. Het programma ziet er als volgt 12.00 uur: Start liefhebbers- /veteranen over 50 kilometer. 13.30 uur: Start junioren over 65 kilometer. 15.15 uur: Start amateurs over 90 kilomer. iaar: Klaus Boeers. loodst scheidend coach Jaap van der Nol zijn jonge ploeg naar de hoofdklasse van de RVB-zondag. „We hebben een uiterst wis selvallige seizoenstart gekend. De ervaring ontbrak binnen de ploeg, maar wat wil je met een dergelijke jonge groep. De gemiddelde leeftijd is zo'n beetje 21 jaar. Kende het sei zoen voor de winterstop vele dalen en enkele pieken, daar na zijn we duidelijk sterker geworden, met name op het fysieke vlak". Speculerend op een eventuele promotie, staat het voor Van der Nol vast dat zijn opvolger John Corver versterking nodig heeft. „De basis is momenteel erg smal. Wil je rekening hou den met blessures en schorsin gen dan zullen er een paar sterke jongeren bij moeten. Maar wat dat betreft ben je overgeleverd aan derden." Aan het eind van het seizoen vertrekt Van der Nol naar de zaterdag-hoofdklasser CION. „Ik heb het bij Ursus drie jaar uitstekend naar mijn zin ge had, maar op een gegeven mo ment komt er een drang naar iets nieuws. Ik heb zelf altijd gezegd dat je na drie k vier jaar eens verder moet gaan kijken. Dat geldt in de voet ballerij op alle niveaus." Alle aandacht is dus gericht op de promotiewedstijd. Daarnaast speelt Ursus in het kader van het jubileum mo menteel op de donderdag avond een nederlaagserie. Er zijn al twee wedstrijden ge speeld. GSS (3 mei), Hermes DVS (10 mei) en SW/am (17 mei) volgen nog. Verder zal op 26 mei een feestavond worden georganiseerd, waarna Ursus op dinsdagavond 29 tegen een door André Stafleu (PPSC) geformeerde Schiedamse se lectie zal aantreden. VLAARDINGEN Op woensdagavond 2 mei houdt de jeu de boulesvereniging 'Vlaardingen' aan de Claudius Civiluslaan open huis.

De Havenloods | 1990 | | pagina 3