Anti-climax voor Ursus in jubileumjaar Schiedams Nieuwsblad St. Lodewijk slimmer in promotiewedstrijd Spaland Ruiters aan zee MEESTERS PRESENTEREN JONG TALENT SPECIALE LEZERSACTIE Feyenoord besluit met hoge score Bevrijdingsvuur bereikt Schiedam Heusdens ondanks puntverlies aan kop Spanning in bridgestrijd Jeugdtoernooi Ton Kemper trainer SVDPW Sportnieuws naar redactie Familietoernooi groot succes Voortvarend begin cricketseizoen Fietstocht Drie Spartanen bij Deltasport 'Vlaardingen' kampioen Finale Spanning Excelsior'20 bijna fataal 19-15? DE HAVENLOODS DINSDAG 8 MEI 1990 19-496 SCHIEDAM Voetbal vereniging Ursus is er niet in geslaagd het 70-jarig ju bileum sportief cachet te geven. Zondagmiddag ver loren de Schiedammers de promotiewedstrijd van St.Lodewijk. Het grootste deel van het duel had Ur sus het beste van het spel, maar wist geen doeltref fende opening te vinden in de Rotterdamse defensie. Lodewijk bleek schotvaar- diger. Na een snelle ope ningsgoal werd de score in het laatste kwartier zelfs opgevoerd naar een geflat teerde 3-0. „Heel zonde", oordeelde trainer Jaap van der Nol na afloop. „We hebben zeker niet slecht gespeeld, maar onervaren heid en nervositeit hebben ons de das omgedaan". De nummers twee uit de eer ste klasse A en B van de Rot terdamse zondagafdeling ont moetten elkaar op neutraal terrein voor deze beslissings wedstrijd. Het Xérxes-com- plex deed bijna tropisch aan. Meegereisde Schiedammers, in bermuda en bahama-shirt, zochten verkoeling op de rian te, overdekte tribune. Ursus trad aan in z'n sterkste opstel ling (een voetblessure van spits Jeroen Langedijk bleek minder ernstig dan voorzien). Zenuwen Bij aanvang van de wedstrijd gierden de zenuwen blijkbaar in niet geringe mate door de Schiedamse kelen. Nadat in de tweede minuut een te korte terugspeelbal door Lodewijk niet optimaal werd uitgebuit, was het kort daarna wel raak. Aan de rechterkant leek Timo van Schayk zich vast te lopen, waarop hij verrassend uit haalde. De jeugdige Ursus- doelverdediger Johan de Maar ging meteen grof in de fout en liet de bal onder zijn lichaam doorschieten, 1-0 derhalve. De formatie van Van der Nol toonde zich allerminst aange slagen. Een Schiedamse vrije trap vloog net over en een schuiver ging voorlangs. De twee beste mogelijkheden de den zich voor na circa twintig minuten. Eerst richtte Lange dijk met het hoofd iets te hoog na een prima voorzet van John de Vries, daarna was het Mar tin Schoenmakers die van zich deed spreken. De Schiedamse captain overbrugde een groot aantal meters voordat hij af drukte. Het dwong de Rotter damse goalie tot een spectacu laire redding met een vuist. In de rebound ontbrak Schie damse scherpte. Lodewijk hield het simpel. Het trok zich terug rondom het eigen zestienmetergebied, liet Ursus komen (wat bij deze temperaturen energie vrat) en beperkte zich tot een enkele counter. Het noopte De Maar tot sporadisch ingrijpen. Op nieuw Jeroen Langedijk kwam in kansrijke positie na een doorgeschoten bal, maar hij weifelde te lang om te kun nen scoren. In de slotfase van de eerste helft had Ursus tot tweemaal toe pech, doordat (de prima leidende) arbiter Opstal de voordeelregel niet toepaste en een Schiedamse opmars verhinderde. Kopkans Het tweede bedrijf bood aan vankelijk hetzelfde beeld. Ur sus energiek, Lodewijk af wachtend. Marco Dominie buitte een open kopkans niet uit en zag een snoeihard schot van zijn voet gestuit door een Rotterdams been. De Schie dammers bleven aandringen, maar de verlossende gelijk maker kwam niet op het sco rebord. Een vergroting van de marge was zelfs dichter bij. Na een dieptepass belandde de bal veilig in de handen van De Maar, maar achtte laatste verdediger Marco Herben het alsnog noodzakelijk zijn op ponent naar de grond te du wen. Opstal toonde zich con sequent en wees resoluut naar de penaltystip. Het stelde Jo han de Maar in de gelegenheid zijn blunder te herstellen en met een prima reactie stopte hij de Rotterdamse inzet. De Schiedammers verloren hun greep op het duel. Cille- kes verving Henk de Maar, veel haalde het niet uit. In de slotfase toonde Lodewijk wei nig mededogen. Door middel van twee sterke counters (de eerste op de rand van buiten spel) stelden de Rotterdam mers via opnieuw Van Schayk en Peeman de winst veilig. Andermaal bleek het Xerxes- terrein geen gelukkige bodem voor Ursus (dat ook in het ver leden beslissingsduels op dit complex verloor). Jaap van der Nol toonde zich realis tisch. „Wij hebben behoorlijk gevoetbald", zei hij. „Maar iedereen heeft kunnen zien dat Lodewijk beter gebruik heeft gemaakt van de moge lijkheden dan wij. Dan moet je stellen dat we verdiend hebben verloren, zo werkt dat bij voetbal. Met een gemiddel de leeftijd van 21 jaar komt Ursus vooral ervaring tekort, sommige jongens stonden stijf van de zenuwen. Het is jam mer dat Ursus in dit jubileum jaar niet promoveert naar de RVB-hoofdklasse en dat ik niet met een feestje afscheid (naar Cion, red.) kan nemen". SCHIEDAM Tijdens een door de Spaland Ruiters en Hoeve Westland Ruiters on langs in Overschie georgani seerde Kringwedstrijd boekte de Schiedamse paardensport vereniging wisselende resul taten. Nanette Beerman moest een grote teleurstelling incasse ren. Om naar de paarden Z- klasse te promoveren had zij nog één winstpunt nodig. Met Trigger behaalde zij een eerste plaats en 117 punten, maar kreeg van de jury geen winst punt toebedeeld. Wel waren er winstpunten voor Carola Schets (paarden B), Danielle van de Ark (pony's B), Chiara Karpes (pony's B) en Anne- mieke Beerman (pony's B). Deze maand staan nog twee wedstrijden op het program ma waarin winstpunten vero verd kunnen worden. Ook heeft de Spaland Ruiters haar jaarlijkse buitenrit weer achter de rug. Nadat deze tocht enige maanden geleden wegens de weersomstandighe den (regen en storm) moest worden afgelast, werd het nu een groot succes. Met dertig paarden (in een veewagen en diverse trailers) togen de Schiedammers naar Rockanje waar op het strand een tocht was uitgezet. Speciaal Promenadeconcert vrijdag 25 mei DE DOELEN aanvang 20.15 uur Tegen overgave van deze bon aan de kassa van De Doelen betaalt u f 16.- per entreebewijs. Een reductie van f 4.- per kaartje ROTTERDAM Feyenoord heeft het meest miserabele sei zoen in haar bestaan afgesloten met veel doelpunten. In de laatste wedstrijd werd het 5-0 tegen RKC uit Waalwijk. Piet Keur (foto) nam drie treffers voor zijn rekening. In de achtste minuut was het al raak via een strafschop. Twaalf minuten daarna en meteen na het begin van de tweede helft scoorde de spits tweemaal met het hoofd. Krom mendijk en Metgod voerden de score op naar 5-0. Zo eindigde de club van Zuid op een elfde plaats, één stek boven stadgenoot Sparta dat tegen Willem II niet verder kwam dan 1-1. De derde Rotterdamse club in het betaalde voetbal, Excelsior, sloot het seizoen af met een 0-2 overwin ning op Helmond Sport. Excelsior eindigde in de eerste divisie op een veertiende plaats, (foto Cor Vos). SCHIEDAM Voor het dam kampioenschap van Schiedam zijn de afgelopen weken een flink aantal partijen gespeeld. Er werd een inhaalronde afge werkt, enkele afgebroken par tijen uitgespeeld en de achtste ronde voltooid. In de hoofdklasse kwam Ron Heusdens tegen Tiny Mous niet verder dan remise, en leed derhalve zijn eerste puntver lies. Tegen Thijs Huijs kroop Heusdens door het oog van de naald. Huijs verzuimde in het onderlinge duel door middel van een simpel zetje de volle winst te pakken, en moest met lede ogen toezien hoe Heus dens de punten pakte. Dat zelfde deed Heusdens in de partij tegen Peter Lansbergen, zodat hij met 13 uit 7 vrij comfortabel op kop blijft staan. Hij wordt gevolgd door Dinant Spieker die hetzelfde aantal punten heeft met een wedstrijd meer gespeeld. Op het programma staat nog een onderling duel tussen de twee rivalen. Ook in de eerste klasse is het spannend aan kop van de ranglijst. Koploper Mathieu Smit heeft uit acht partijen veertien punten maar weet SCHIEDAM De slotmaand van de huishoudelijke compe titie van bridgesociëteit Tam boer belooft veel spanning. In de afgelopen twee ronden is het verschil tussen de num mers een en twee op de rang lijst (Brusse-Van de Dool en J. P. Marrevee) van bijna 40 procent geslonken tot ruim 10 procent. De beslissing valt dan ook pas tijdens de laatste bridgedrive van dit seizoen, op 30 mei a.s., (wanneer men om 19.30 uur aanvangt). De stand aan kop is momen teel als volgt: 1. Brusse-Van de Dool (1716.15 procent), 2.J. P. Marrevee (1694.18 procent), 3. Tamboer (1673.90 procent). zich op de voet gevolgd door Jan Out en Hans Lansbergen (8 uit 8). In de tweede klasse gaat Hans de Buck aan kop. gevolgd door Leo van- Steenhoven. De Buck heeft met 14 uit 9 welis waar een punt meer vergaard SCHIEDAM Bij v.v. Olym pus vindt op 12 mei een A en C toernooi plaats met als gast de Belgische vereniging Racing Waregem. Deze club zal in de A-poule meestrijden om de hoogste eer. Na vele jaren zal de naam Koudijzer weer over de Schie damse velden gaan omdat het doel van Racong Waregem verdedigd zal worden door Fabian Koudijzer, de zoon van de legendarische ex- SVVer. De aanvang van het toernooi is 10.00 uur. Verdere deelnemende verenigingen zijn: Olympus Schiedam, sc Botlek, DHS, HVO Monopool 2000. dan Van Steenhoven, maar bovendien een wedstrijd meer gespeeld. Ook Tom Tilman (11 uit 7). en Jan Lucassen (13 uit 9) doen nog mee om de titel. KORFBAL 'Vlaardinger' speler Rick Brouwer wordt bij de korf balclub Spirit co-trainer van hoofdtrainer Ton Sahli. Samen met Sahli zal hij verder vorm trachten te geven aan het totale trainingsgebeuren bij Spirit in het komende seizoen. SCHIEBAM Het Schie damse SVDPW zal het ko mende seizoen voor zowel de zaterdag- als de zondagafde ling een nieuwe trainer op de bank hebben. Henk Salari (ex-SVV) zal de verantwoor delijke man bij de zaterdagaf deling worden, en daarmee opvolger van de met tamtam vertrokken Jan Rotgers. Bij de zondagafdeling zal Ton Kern- per (ex-Sparta, ex-Hermes DVS) aan het roer staan. SCHIEDAM Op de Koe markt ontstak burgemeester Scheeres de bevrijdingsvlam met het vuur dat door een groep van twintig Schie- dams/Vlaardingse atleten over een afstand van 120 ki lometer vanuit Wageningen naar Schiedam is gebracht. De complete groep was vrij dagnacht om 01.00 uur vanaf het gerestaureerde ex- Hotel 'De Wereld' (waar op 5 mei 1945 de Duitse capitula tie een feit werd) vertrok ken, en arriveerde zaterdag om 11.30 uur onder grote be langstelling in het Schie damse centrum. In totaal waren er 165 ploegen vanuit Wageningen gestart om deze zevende editie tot een goed einde te brengen. De Schiedamse atleet Hans Kleinekoort liep de bevrij dingsloop voor het eerst. „Het was een prachtig ge zicht bij het vertrek, die lo pers met fakkels in het don ker en de zwaailichten van de motor-escorte. Het is een goed initiatief geweest om op deze manier de bevrijding te herdenken, er zijn immers steeds minder mensen die deze gebeurtenis hebben meegemaakt". Van de Schiedams/Vlaar- dingse ploeg hoefde nie mand in de bezemwagen plaats te nemen. Kleine koort: „Onze ploeg was erg fit en blessures traden er niet op. Geheel volgens sche ma waren we om 10.00 uur in Vlaardingen, en anderhalf uur later in Schiedam". Burgemeester Scheeres ontsteekt de Bevrijdingsvlam. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor de sportpagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. SCHIEDAM— Voor de ne gende keer heeft een zestal trouwe leden binnen Excel sior '20 het traditionele fami lietoernooi georganiseerd. Wederom werkte het weer op Koninginnedag mee, en er kan teruggekeken worden op «en geslaagde dag, ondanks te genslag en tijdsnood bij de voorbereiding. Met aangepaste spelregels vonden de wedstrijden plaats op halve voetbalvelden. Van de twintig families bleken uit eindelijk de familie Ton- /Klerks en de familie Van De venter de langste adem te heb ben. De finale (1-1) moest door penalty's beslist worden, waarna de familie Ton/Klerks de eerste prijs ontving. De familie Lansbergen zag haar sportieve spel beloond met de 'Jan Stolk-cup' (de overleden mede-drijfveer ach ter het toernooi). Onervarenheid en nervositeit werden de Schiedammers fataal. SCHIEDAM Met het eerste van Excelsior'20 in de hoofd klasse en Excelsior 2 en Her mes DVS in de eerste klasse spreekt Schiedam een woord mee in de nationale cricket wereld. Afgelopen weekeinde konden de teams direct met een dubbelprogramma aan de bak. De korte zomers, oefen wedstrijden van de nationale ploeg en het WK voor B-lan- den, dwingt de competitielei ders tot zulke 'dubbels'. In de hoofdklasse stond zater dag direct de topper Kam- pong-Excelsior 1 op het pro gramma. Het noodlot trof Ex celsior en de match ging met een verschil van slechts drie runs verloren: 244 tegen 241. De wedstrijd, volgens mana ger Koos Gouka onterecht verloren, stond in het teken van de strijd tussen Excelsiors nieuwe coach/speler Zoehrer met 154 runs, en Kampoigs Australische coach/speler Cantrell met 156 runs. Excel sior herstelde zich zondag in de uitwedstrijd tegen VRA door met 154 'all-out' tegen 158 voor 5 te winnen. Bij VRA scoorde ex-Excelsiorcoach Gomez 65 runs, bij Excelsior scoorde Trotman 60 'not out'. Op zondag 13 mei speelt Zoehrers team zijn eerste thuiswedstrijd tegen Quick 'Haag. In die wedstrijd zal Excelsior weer op volle oorlogssterkte kunnen opereren, want de voetballers binnen de ploeg: Dennis Gouka, Luuk van Troost en Ronald Groen heb ben zich met het eerste veilig gespeeld en kunnen zich dus volledig op het cricketseizoen concentreren. Volgens Koos Gouka zou bij eventuele be slissingswedstrijden van het eerste voetbalelftal de bom binnen de vereniging gebar sten zijn. Het probleem is ech ter verdwenen, maar of de spanning tussen de crickettak en de voetbalafdeling verle den tijd is, valt nog te bezien. In de eerste klasse speelde de gradant Hermes DVS zater dag tegen promovendus Ex celsior 2. Op Thurlede won het bezoekende HDVS met 255 voor 9 tegen 169 'all-out'. Bij HDVS scoorde coach Bradley 105 runs. Ook zondag wist HDVS de volle winst bin nen te slepen. In het Harga- park verloor Sparta met 130 'all-out' tegen 197 voor 9, met 40 runs van Bradley. Op 20 mei speelt Hermes DVS zijn volgende thuiswedstrijd tegen WV. SCHIEDAM Toerclub Rijnmond houdt op zondag 20 mei een clubtocht onder de naam 'Ronde van Zuid-Hol land'. De route beslaat een af stand van 200 km en voert langs de volgende plaatsen: Delft, Berkel, Schoonhoven, Vlist, Haastrecht, Oudewater, Leimuiden, Noordwijkerhout, Katwijk, Hoek van Holland en Schiedam. De start van deze tocht is om 07.00 uur op de wielerbaan in sportpark Harga. Inschrijven kan tussen 06.00 en 06.50 uur, eveneens op de wielerbaan. Kosten voor leden zijn vijf gulden, niet-leden betalen zes gulden. Voor meer informatie: Toerclub Rijnmond, tel. 435 72 66 of 470 31 37. VOETBAL Voor de eerste keer in de geschiedenis van VFC wordt op 13 mei op het complex aan de Sportlaan een vrouwen-voetbal toernooi georganiseerd. Deelne mende ploegen zijn Ammerstol, Oranje Groen, Nieuwerkerk en natuurlijk VFC. VLAARDINGEN De fusie vereniging Deltasport organi seert morgenmiddag, woens dag op het complex in de Broekpolder een presentatie voor de jeugd. „Morgenmid dag laten wij de jeugd van zowel 'Vlaardingen' als DSS het nieuwe tenue presente ren", zegt Trudy van der Ma- rel van de fusieclub Deltas port. „Daarnaast houden wij voor iedereen (lid of geen lid) open huis in de Broekpolder", gaat Trudy van der Marei verder. „Daarvoor hebben wij uitge nodigd de Sparta-spelers Ed de Goey, Peter Houtman en René van der Gijp, en die zul len een trainingssessie hou den." Met deze voetbalsterren zul len ook de Deltasport-trainers hun medewerking verlenen en nieuwe jeugdleden kunnen gratis in het bezit komen van een voetbaltenue van Deltas port. Het programma voor morgen middag ziet er als volgt uit: 15.30 uur Presentatie nieuw voetbaltenue door Deltasport - jeugd; 15.45 uur Trainingsses sie door Ed de Goey, Peter Houtman en René van der Gijp. FITNESS— Tot eind mei wordt in sportschool Bodyca- re, Graaf Florisstraat 62b, een expositie gehouden van schil derijen met als thema de fit ness sport. Voor meer infor matie: dhr. Illetschko, tel. 4733677. VLAARDINGEN— Met een 8-4 overwinning op TOV vier de korfbalvereniging 'Vlaar dingen' zondagavond een echt kampioensfeest. De ploeg van trainer Jelle Ram behaalde de titel in de eerste klasse en pro moveert naar de Overgangs klasse. De doel punten in deze wedstrijd wer den gemaakt door Martin van de Zwan, Sandra Kijnemans, Hedy Brouwer (3x), Rik Brou wer, Elly van de Hoeven en IJsbrand den Breems. VLAARDINGEN Van avond, dinsdagavond wordt de finale gespeeld van het Vlaardings kampioenschap voor Cl-elftallen. Voor deze finale hebben zich geplaatst de ploegen van Zwaluwen en Fortuna. De wedstrijd begint om 19.30 uur op het VFC-ter- rein aan de Sportlaan. De strijd om de derde en vierde plaats gaat tussen VFC en TSB. Deze wedstrijd begint om 18.00 uur. minuut leek de definitieve ge- nadestoot toegebracht toen de watervlugge Bakboord op rechts richting doel stormde. Scheidsrechter Kuit negeerde het buitenspel-appel van de wel erg gewillig vlaggende grensrechter. Nico Vester was op tijd in de doelmond om Bakboord's voorzet in 3-0 om te zetten. Feestje Er leek geen vuiltje aan de lucht maar bij tal van Excel- siorspelers sloeg de spanning en hitte naar de benen. Een kwartier voor tijd werd het 3- 1 en tien minuten later zelfs 3- 2. Voor coach Kloppers volg den nog vijf zenuwslopende minuten: "Het was voor mij een hart-training". Na het be vrijdende slotsignaal was het wachten op het resultaat van CW-Feyenoord. De 2-2 was genoeg voor Kloppers om een feestje te bouwen. Zichtbaar opgelucht richtte hij zich al op het nieuwe seizoen: "We zijn met keihard werken door de spanning van de laatste we ken gekomen. Dat is een pri ma basis voor de toekomst. Met een betere voorbereiding zie ik die toekomst rooskleu rig in. Mijn taak is nu om de groep zoveel mogelijk bij el kaar te houden en er een soli de geheel van te smeden". Het is echter al bekend dat Glim merveen vertrekt naar Excel sior Maassluis. SCHIEDAM— Door de 3-2 zege van Excelsior'20 op het Delftse Wippolder weet de formatie van John Kloppers zich te handhaven in de derde klasse. Een beslissingswed strijd bleek overbodig omdat de concurrentie de punten liet liggen. In een tropisch SVV-stadion, gevuld met zo'n 400 bezoe kers, nam Excelsior al snel een voorsprong. In de vierde minuut was het de uitblinken de Edgar van der Roer die het 16-meter gebied binnendrong en keeper Van Leeuwen met een leep balletje in de korte hoek verraste. Daarna vielen in een attractieve eerste helft de kansen over en weer met positieve rollen voor Van der Roer, Glimmerveen, Bak boord en keeper Bunte. De stand-in voor de geblesseerde Ronald Groen bleef overeind in tal van chaotische situaties voor het Excelsior-doel. Na de rust was het in de acht ste m inuut weer raak. Na een goede aanval met Glimmer veen aan de basis kreeg Excel sior een corner. Uit de onover zichtelijke spelsituatie die hierna ontstond kreeg Edgar van der Roer de bal voor de slof. De volley vanaf de rand van het strafschopgebied sloeg genadeloos in het Delft- se doel: 2-0. Even later bracht Wippolder twee verse krach ten in, maar in de dertiende Excelsior'20 ook volgend seizoen in de derde klasse.

De Havenloods | 1990 | | pagina 5