üj DE HAVENLOODS Links college wekt verwachting bij bewonersverenigingen Om 82* Schiedams Nieuwsblad 55 Molenfeest schept een 'historische ambiance' C TER MEULEN UW bestaat 45 jaar Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. itstl e| Milieudag i Amnesty op Aleidafeesten De Erker Rommelmarkt -JO - U h* HO Voor echt lage prijzen Collegiale samenwerking nieuwste politieke ei van Columbus Wijkbeheer Adrie Reijnhout, de kersver se wethouder, zegt in een commentaar dat hij bij de organisaties van wijk- en buurtbeheer langs zal ko men. „We moeten in samen spraak met deze organisaties tot een goed beleid op het gebied van het wijkbeheer kunnen komen. Het liefst heb ik zo tegen het eind van de herfst deze gesprekken af gerond." Wat betreft het IOBS zegt Reijnhout toe te trachten voor dit orgaan er wat meer menskracht bij te krijgen. „Alle aandacht op het IOBS concentreren zou ik echter niet goed vinden. Ik kan mij voorstellen dat er vanuit de wijken, ja zelfs straatsge- wijs, kleine projecten opge start worden. Grote bestuur lijke verbanden dienen waar dit mogelijk is vermeden te worden. Burgers mogen zelf ook met initiatievan ko men", brengt Reijnhout het typische D'66 gedachten- goed nog maar eens naar vo- EDITIE P, DONDERDAG 10 MEI 1990, 39e JAARGANG Nr. 19 KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM— Wijkcentrum De Erker organiseert op zon dag 13 mei een milieudag. Hieraan wordt deelgenomen door tal van organisaties, zo als Verontruste Bewoners Rijksweg 19, de Enige Echte Fietsersbond, Greenpeace en de Plantsoenendienst. Deze organisaties zullen op diverse manieren informatie verstrekken over de wijze waarop zij een bijdrage leve ren aan verbetering van het milieu. Ook worden korte spreekbeurten (van circa 15 minuten) met vertoning van dia's gehouden over Rijksweg 19 en de Waddenzee. In het wijkcentrum wordt een com plete tuin ingericht, waarbij bezoekers nuttige tips kunnen krijgen over het onderhoud en de inrichting van tuin en bal kon. Kinderen kunnen hun huisdier meenemen en dat la ten keuren door een docent van de Land- en Tuinbouw school. De entree is vrij en er zal veel SCHIEDAM De maande lijkse Amnesty International stand van de Schiedamse groep zal zaterdag 12 mei aanwezig zijn op de Aleida feesten. Thema is deze maand het wer ven van actieve leden. Dit om het verloop binnen de Schie damse afdeling van Amnesty op te vangen. Bovendien zijn bereidwillige leden altijd no dig om de groep aktief te hou den. De mensen van de groep zul len zaterdag het publiek dat interesse heeft voor het werk van Amnesty graag informe ren over wat je kunt doen voor de organisatie. Daarnaast zul len er op de Aleidafeesten tuinplantjes worden verkocht ten bate van Amnesty Inter national. materiaal aanwezig zijn dat gratis aan geïnteresseerden wordt verstrekt. Aanvang 12.00 uur (slot 17.00 uur). Wijkcentrum De Erker ligt aan de Jan van Avennestraat 32 in Schiedam. JExpositie in 'de Boshoek' WATERWEG— De Konink lijke Nederlandse Natuurhis torische Vereniging (KNNV) afdeling Waterweg-Noord or ganiseert in haar centrum 'De Boshoek' een tentoonstelling over de Noordzee. Schoolbio- loog Roel van Raay is er na melijk in geslaagd een door het natuur-museum te Leiden vervaardigde expositie met dit onderwerp naar Schiedam te halen. In de tentoonstelling worden de volgende aspecten toege licht: off-shore, visserij, re creatie, zeevaart en lozingen. De organisatoren verwachten dat er, naast de op eigen gele genheid komende geïnteres seerden, ook een groot aantal schoolklassen een bezoek aan het centrum zullen brengen. De expositie is al ingericht en staat nog tot half juni open voor natuurliefhebbers en mi lieuvoorvechters in spé. Er draait bovendien een film over weide vogels. Dit om nog eens de belangrijkheid van het rustgebied Midden-Delfland te benadrukken. Ook zijn er zaden, vooral belangrijk voor de dagvlinders, in de Groene- winkel te koop. De openingstijden van 'de Boshoek' zijn: iedere woens dag- en vrijdagmiddag van 12.30 tot 16.30 uur en de eer ste zondagmiddag in de maand van 12.30 tot 16.30 uur. Het natuurcentrum ligt achter flat 5 van het Bach- plein, of met tramlijn 1, halte Bachplein in Schiedam- Noord. SCHIEDAM— De Unie van Vrijwilligers viert op 15 mei a.s. in Den Haag haar negende lustrum. Tijdens een feestelij ke dag waarop ook minister d'Ancona van WVC aanwezig zal zijn, is het hoofdthema 'Zorg zorgvuldig'. Belangrijk ste onderwerp binnen dit the ma zijn de daaraan verbonden morele dilemma's. De afdeling Schiedam zal zorg en zorgvuldigheid hoog in het vaandel blijven voeren. Reeds 15 jaar is deze afdeling werk zaam, o.a. in het Schieland- ziekenhuis. Hier worden door de UW-medewerkers bloe men en fruit van de patiënten verzorgd, begeleidt men pa tiënten naar de fysiotherapie, fungeert als gastvrouw bij de opname van nieuwe patiën ten, organiseert men bezig heidstherapie enz. Vriend schappelijk contact en hulp bij de thuiszorg staan ook op het programma. De afdeling Schiedam van de UW kan nieuwe medewer kers uitstekend gebruiken. Nadere inlichtingen, tel. 4704134 (mevr. Lefel). SCHIEDAM Voor de zes de achtereenvolgende keer organiseert de Stichting de Schiedamse Molens het Schiedamse Molenfeest. Za terdag 12 mei barst het feest los en zullen de molens die hiertoe in staat zijn gaan draaien. Het feit dat op deze dag elders in Schiedam de Aleidafeesten gehouden worden stoort de directeur van de stichting J. Gunne- weg allerminst. „Het evene ment kan gewoon doorgang vinden want het is op een andere doelgroep gericht", constateert Gunneweg nuchter. „Met name mensen die open staan voor een his torische ambiance komen bij ons Molenfeest volledig aan hun trekken", voegt hij daar nog eens aan toe. Voor mensen met historische interesse is een wandeling langs de vijf molens in Schiedam georganiseerd. In en rond die molens staan tal van nevenactiviteiten op stapel. In molen de Walvisch zal de Schiedamse tenor Al- bert de Bruin in een toepas selijke omgeving met piano begeleiding twee keer - om 11.00 en 14.30 uur - een ver tolking van Schubert's 'Die schone Müllerin' geven. Het interieur is hiertoe ontruimd om plaats te maken voor stoeltjes waarop het optre den rustig bekeken kan wor den. In molen de Vrijheid zal spe ciaal voor de gelegenheid een complete bakkerij inge richt worden, waar naast brood ook banket te krijgen is. Het gehele productiepro ces van graankorrel tot meel, en van meel tot brood wordt in de Vrijheid uit de doeken gedaan. „Een milieubewust proces dat uitermate goed in deze tijd past", zegt mole naar Cock den Uyl hierover. In molen de Noord is in het restaurant een .foto-exposi tie van Frangois Paul de Jongh ingericht, in 1989 bij een fotowedstrijd nog goed voor een eerste prijs. Allerlei zaken die met molens te ma ken hebben legde de Jongh volgens een deskundige jury op een originele manier vast. De tentoonstelling begint om 12.00 uur en is te bezich tigen van 12 tot 26 mei. Hoe de herbouw van molen de Nieuwe Palmboom vor dert wordt door de molen makers van de Stichting Restauratie Werkplaats Schiedam getoond. Het is de bedoeling dat deze molen, die in 1901 afbrandde, in 1991 weer in volle glorie hersteld is. Hiermee zal dan de complete fase van herstel van alle molens, door de Stichting Schiedamse Mo lens een aantal jaren geleden geïnitieerd, afgerond zijn. Alle molens, met uitzonde ring van 'De Drie Koorn- bloemen' zijn van 11.00 tot 16.00 uur voor het publiek toegankelijk. Donateurs die de Schiedamse molens, uniek in de wereld, een warm hart toedragen kun nen zaterdag terecht bij mo len 'De Nieuwe Palmboom', gelegen voorbij molen 'de Noord' aan de Noordvest. Zorg in het ziekenhuis. SCHIEDAM— Bij de in stallatie van de nieuwe ge meenteraad en beëdiging van de wethouders waren vorige week zorgelijke ge luiden ten aanzien van het functioneren van de locale democratie te horen. De burgers moeten, het is een veelgehoorde politieke am bitie, meer bij het reilen en zeilen van hun omgeving betrokken raken. De apa thie van de lage verkie zingsopkomst dient in de wijken bestreden te wor den, is het nieuwste poli tieke ei van Columbus. Het is geen wonder dat deze ideeën de vertegenwoordigers van de diverse Schiedamse bewonersverenigingen als muziek in de oren klinken. Vice-voorzitter van de bewo nersvereniging Schiedam Zuid, André Marbus, steekt zijn vreugde over het linkse college dan ook niet onder stoelen of banken. „De eerst komende vier jaren beloven iets moois te worden", is zijn optimistische commentaar op de jongste politieke ontwikke lingen in Schiedam. Met name op het gebied van het wijkbeheer zijn de ver wachtingen hoog gespannen. Marbus: „In het verleden trok de nieuwbouwtrein snel door een wijk, maar daarna ge beurde er niets meer. Wij heb ben met onze vereniging een efficiënt wijkbeheer voor ogen, waarbij verpaupering van woningen, trottoirs die niet goed liggen en andere knelpunten in de samenleving snel door ons gesignaleerd en aan de overheid doorgegeven kunnen worden." Een goed voorbeeld van hoe het met de samenwerking burgers-ge- Het is zaterdag weer feest rond de Schiedamse molens. Demonstraties Zakkendragersgilde I SCHIEDAM Naast het officiële programma van het Schiedams Molenfeest nemen de zakkendragers van het 'Anthonisgilde' toeschouwers terug naar een ver Schiedams verleden. Na het dobbelen of 'smakken' - om 10.30 bij het zakkendragershuisje - geven de leden v dit herleefde Schiedamse instituut zaterdag twee maal een demonstatie i het dragen van zakken meel. De route loopt dan van molen de Vrijheid naar branderij de Tweelingh aan de Noordvest 93-95. SCHIEDAM Tafeltennis vereniging De Reling organi seert op zaterdag 12 mei een rommelmarkt in het clubge bouw, Singel 8 (achter C&A) in Schiedam. Aanvang 10.00 uur, slot 16.00 uur. op 't water een dynamische lokatie voor uw bruiloften, recepties.vergade- ringen, bedrijfspresentaties etc. sunrise partyboot Postbus 2041, A Marco muzikaal op reis door Euro pa^ A Rijnmond-volley- bailers op zoek naar spelbepaler. A Notenkraker wint vandalismepro- 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week 0 De Den Bommelsestraat: volgens André Marbus een goed voorbeeld van samenwerking tussen burgers en gemeente. meente moet vindt Marbus de Den Bommelsestraat. Hier werd voor de oude woningen, met technische medewerking van Bouw- en Woningtoe zicht, een collectief verbete ringsplan opgesteld waardoor het karakteristiek van Schie- dam-Zuid in stand gehouden kan worden. Gekortwiekt Ook het Instituut Opbouw werkers Bewoners in de Stadsvernieuwing, (IOBS), dient volgens Marbus haar ge kortwiekte vleugels weer te kunnen uitslaan. Dit insti tuut, dat de vrijetijds-be- stuurders van de bewoners verenigingen met allerlei ad viezen moet bijstaan en bege leiden, is de laatste jaren het slachtoffer geworden van al lerlei bezuinigingen. Marbus hoopt dat in de toekomst de geldkraan naar wat hij noemt „dit instituut dat nooit verlo ren mag gaan" weer open ge draaid wordt zodat per wijk meer opbouwwerkers actief kunnen zijn. Met betrekking tot het IOBS etableert John de zie verder pag. 3 Adrie Reijnhout. I VAN 11.95 VOOll Si randtas Van ijzersterk Nylon. Diverse kleuren. VAN 19.95 VOOR Cream of oils Voedzame gezichtsemulsie in handige flacon met pompje. VAN 5.95 VOOR Teddy Met strikje en ingeweven glans streepje. Maten S t/m XL. VAN 22.95 VOOR Hop en seholel Wit porselein met goudlijn. Set van 6 stuks. VAN 14.95 VOOR Lux Line gesehenkdoos Badzeep en flacon douchegel. Voor normale/vette huid of normale/droge huid. Geldig t/m 16 mei of zolang voorradig.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1