Huize Frankeland scherpt veiligheidsmaatregelen aan r Burchthuysrod grootmeesters tapijten gordijnstofferi 139,- 259,- ^ÜOBÏMiil 3 X FT CDA: meer commissies Dans en misdaad in Passage Theater DE HAVENLOODS Teleman-ensemble in De Blauwe Brug Parijse vlooienmarkt op Emmaplein m Sea of love DONDERDAG 17 MEI 1990 20-384 kerk Diensten op 20 mei HERV. KERK Grote Kerk: 10 u. ds. J.D. Wuister, H A. 17 u. ds. A. Muilwijk, H.A. Opstandingskerk: 10 u. ds. H.W. Hemmes, Oegstgeest. Bettfel-Kapel: 10 u. dr. A.J. Lamping, Rotterdam. H.A. Huize 'Thomas': 10 u. G. de Lang. HERV. GEMEENTE KETHEL: Dorpskerk: 10 u. ds. N.K. Mos, doop- dienst. St. Martinuskerk: 9.30 u. ds. J. Sosef. Ark: 10 u. ds. A. Prins. NEDERLANDSE i PROTESTANTENBOND: Kerkgebouw Westvest 92, zondag 20 mei 10.30 u. Regio-dienst in Maas sluis. JOHAN MAASBACH WERELDZENDING: Vrijdag 1— mei 19.30 u. DS. KI. van Twillert. Zaterdag 19 mei 19 u. dhr. Rens van Reenen, jeugddienst. Zondag 20 mei 10 u. voorganger E.R. Holder, eredienst. Dinsdag 22 mei 20.00 u. voorganger E.R. Holder, bidstond. HERV. EVANGELISATIE OP QEREF. GRONDSLAG: 10 u. Aula scholengemeenschap De Btircht ds. M. van Campen, Woerden; 17 u. in de grote kerk ds. A. Muilwijk, Klantvriendelijkheid mag niet in het geding komen Honderd jaar Leger des Heils SCHIEDAM Het Leger des Hfils-korps in Schiedam be staat deze maand 100 jaar. Oïn dit jubileum te vieren zal zaterdag a.s. een feestelijke bijeenkomst plaatsvinden in de Opstandingkerk. Deze dienst begint om 19.30 uur. Adres: Honnerlage Gretelaan. In deze kerk zullen oud-heil soldaten elkaar eerder op die dag ontmoeten. Vanaf 12.30 uur vindt een reünie plaats, waaraan o.a. zes oud-mede- werkers deelnemen die thans in Canada wonen. Overigens zal zondag 20 mei éen bijzondere samenkomst plaatsvinden in het onderko oien van het Leger des Heils aan de Lange Haven 27. Om 10 uur begint een dienst onder leiding van commandant Schurink, van het Leger des Heffe Nederland. Deze dienst zalatevens om 17 uur worden gehouden. SCHIEDAM Het zijn de laatste jaren geen gemak kelijke tijden geweest voor het verplegend en verzor gend personeel in bejaar dentehuis Frankeland. Als gevolg van allerlei bezuini gingen is de zorg voor de bejaarden onder zware druk komen te staan. Om dat de personeelskosten gedrukt moesten worden kwamen er onherroepelijk minder verplegenden en verzorgenden op de diverse afdelingen te werken, het geen de verzorgende taken niet bepaald ten goede ge komen is. De laatste tijd doemt er echter een geheel nieuw bezuizigingspro- bleem op: de criminaliteit. Door de personeelreducties is de controle in de tehuizen, die openbaar zijn, afgenomen. Te gelijkertijd nam het aantal diefstallen echter stormender- St. Jan de Doper bestaat 25 jaar SQHIEDAM— De parochie kerk St. Jan de Doper bestaat Op 20 mei 25 jaar. Na een aantal jubileumvierin gen in de afgelopen maanden die in het teken van het thema 'Om toekomst bewogen, kie zen voor stonden, vindt op 20 mei de manifestatie plaats. Deze bestaat uit een kerkelij ke viering die om 10.45 uur aanvangt en daarna (vanaf 12.30 uur) een ontvangst voor de parochianen en genodigden ïn de kantine van scholenge meenschap Branderstad (gele gen achter het kerkgebouw). QONCERT In de Grote Kerk te Schiedam wordt het tweede con cept in de serie 1990 gegeven door de organist van de kerk André Verwoerd en het kerkkoor 'Magis ter Cantat' o.l.v. Arie Eikelboom. Op 22 mei begint het concert om 20.15 uur. Programma's, tevens bewijs van toegang, zijn 's avonds aan-de kerk in de Lange Kerk straat a f 6,50 p.p. te verkrijgen. (CJP/Pas 65 f 4,50 p.p.) Ufegener hUs-aarvhOsbUiden HOOFDKANTOOR: WÉfeener Huis-aan-huisbladen B.V., Prtps Hendrikkade 12-16, Gebouw Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telex 23196 Telefax direktie: 010-4.699.362. Telefax advert.afd.: 010 - 4.699.237. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3110 AR Vlaardingen, Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Telefoon: 010 - 4.346.711. kantooruren: maandag t/m donder dag 08.30-17.00, vrijdag 08.30- T5-00 uur. ADVERTENTIEVERKOOP: SCHIEDAM: W. Anderiessen (tel.pri- 079 - 413007) DISTRICTVERKOOPLEIDER: Th.J. Bravenboer (tel privé 010- 4.353.883) Manager redacties Zuid Holland: Rita Vlot-Heiden. DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- huis in Rotterdam e.o. in 13 edities en is een uitgave van Wegener huis-aan- huisbladen b.v. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTEUR: V. Doom. Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim ec SCHIEDAM Op het Emma plein in het centrum van Schiedam zal zondag 20 mei een Parijse vlooienmarkt met allerlei verschillende attrac ties worden ingericht. Als belangrijkste onderdeel van deze ooit door onze verre zuiderburen verzonnen markt proberen ongeveer 175 parti- Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.201 4.352.911 hand toe. Zo kon onlangs een dief aan zijn schoenen, die hij van een personeelslid van Huize Frankeland gestolen had, herkend worden. In een brief aan de zaakwaar nemers van de bewoners van Frankeland kondigt Ben de Koning, directeur beheer van de St. Liduinastichting, dan ook aan dat er 'met het doel te komen tot een betere bescher ming van (de eigendommen van) de bewoners, het perso neel en de stichting, intem de- nodige maatregelen getroffen en bovendien een aantal re gels en instructies van kracht geworden zijn". De voornaamste maatregel is dat de taken van de receptie benadrukt worden en de ope ningstijd tot 22.45 uur ver lengd is. Ben de Koning zegt hierover: „We wilden het per soneel er gewoon op wijzen dat zij het volste recht hebben bezoekers naar naam en reden van bezoek te vragen. Boven dien mogen zij de verstrekte Frankeland kon zich afgelopen maandag tijdens SCHIEDAM— Ter gelegen heid van de viering van het tienjarig bestaan van wijk centrum De Blauwe Brug vindt vrijdag 18 mei een op treden van het Teleman-en semble uit Maassluis plaats. Dit gezelschap bestaat uit een groep van 30 enthousiaste amateurmusici, dat vanaf 1977 onder leiding staat van Arno Weiffenbach. Het orkest bevat violen, altviolen, celli, contrabas, fluiten, hobo's, klarinetten, fagotten, hoorn en zangeres. In de afgelopen jaren is tweemaal en radio optreden verzorgt voor Hil versum (tegenwoordig Radio 4). De avond, die begint om 20.00 uur, zullen werken van o.a. Brahms, Bach en Vivaldi wor den gespeeld. De kosten voor het concert, dat in het wijk centrum zelf gehouden zal worden, bedragen f 2,50 en de opbrengst zal ten goede ko men aan het 'Vogel-asiel' in Schiedam Noord. ft Het personeel informatie controleren en be zoekers de toegang weigeren". (Pe klantvriendelijkheid kan echter als gevolg van de bena drukking van deze receptieta- culieren uit Schiedam en om geving hun tweedehands spul letjes aan de man te brengen. Hierbij moet de geïnteresseer de bezoeker aan allerlei din gen denken. Van oma's inboe del tot en oud militair uniform met onderscheidingen en van oude koffiemolens tot boeken; alles kan in de marktkraamp- jes gevonden worden. Bij de kraampjes zal van alles te koop zijn. Behalve de vlooienmarkt zijn er ook allerlei oude ambach ten te bezichtigen. Zo zullen onderandere de houtsnijder, steenslijper, draadschrijver, zijdeschüderes, keramiste en andere ambachtslieden him vaardigheden laten zien. Zeer opvallend daarbij is de sier- steenslijper, die toont hoe van grove stenen ware 'juweeltjes' worden gemaakt. Om dit alles te ondersteunen staan allerlei verschillende soorten amusement op de agenda. Ali Ben Sali haalt, hoe kan het ook anders, ge vaarlijke stunts uit met slan gen, messen en glas. Een trou badour luistert de markt met Fr anstalige muziek op en voor kinderen is er een kinderboer derij, zweefmolen en lucht kussen. Een orkest blaast een stevig partijtje mee en op een terras zijn drankjes en hapjes te verkrijgen. De markt is geopend van 10.00 tot 17.00 uur, toegang f 3,50 voor volwassenen, kin deren onder geleide t/m 12 jaar gratis. ken in het geding komen. De Koning reageert: „Daarom is de receptie, die eerst tot 20.00 uur open was, nu tot 22.45 uur geopend. Op die manier hoe ven bezoekers of van een be zoek terugkerende inwoners van Frankeland niet meer zo lang voor een gesloten deur te wachten. De kans dat onge wenste indringers meeglippen is nu ook minder al zal ieder een die na 22.45 uur nog naar binnen wil, goed op moeten blijven letten"). (De keuze voor een receptie die langer bemand is gaat vol gens de Koning echter wel ten koste van de verzorgende ta ken. „Het is nu eenmaal niet barbecue even ontspannen. zo dat wij binnen ons budget een optimale veiligheid èn op timale zorg kunnen financie ren; er moet altijd een gulden middenweg gevonden wor den"0 Eind 1991, als Frankrijk 1,2 miljoen aan personeelskosten bezuinigd moet hebben, wordt bekeken of die gulden mid denweg inderdaad gevonden is. Voorlopig lijken de proble men die het krappe budget met zich meebrengt nog le vensgroot en is het, zo blijkt uit de brief, met de criminali teit in kwetsbare openbare in stellingen als Frankeland slecht gesteld. SCHIEDAM De voorgestel de samenstelling van de nieu we raadscommissies kan niet de goedkeuring wegdragen van het CDA. Het instellen van één commissie per porte feuille is volgens het CDA on overzichtelijk voor burgers en raadsleden en ineffeciënt voor ambtelijke advisieurs. De nieuwe verdeling van de commissies staat in de ogen van het CDA haaks op de doelstellingen van het PvdA- /D66/Groen Links-college. „In de samenwerkingsover eenkomst staat dat het college een goed bestuur en ruimere Huisvuil SCHIEDAM - Op Hemel vaartsdag (donderdag 24 mei) zal er geen huisvuil worden opgehaald. De ophaaldiensten van deze dag worden verscho ven naar maandag 28 mei. De huisvuildiensten van maan dag 4 juni (2e pinksterdag) verschuiven naar donderdag 7 juni. Voorlichter Mari Dinge- nouts van de Openbare Nuts bedrijven dringt er op aan geen huisvuil buiten te zetten op Hemelvaartsdag en Twee de Pinksterdag omdat dit straatvervuiling in de hand werkt. inspraakmogelijkheden in de commissie voorstaat. Het komt ons voor dat een voor de hand liggend gevolg daarvan is, in tegenstelling tot de voor gestelde optie van één com missie per wethouder, waarin een heterogeen conglomeraat van onderwerpen aan de orde komt", aldus Nanda Gelder blom namens de CD A-fractie. De christen democraten zien liever elf in plaats van vijf raadscommissies. In elk van de commissie moeten dan vol gens het CDA zaken aand e orde komen die direct met el kaar te maken hebben. In het andere geval is het namelijk mogelijk dat zowel punten die het cultuurbeleid aangaan als onderwerpen over verkeer op dezelfde agenda staan met beide punten vallen onder één en dezelfde wethouder, in dit geval Chris. Zijdeveld. ORGELCONCERT— De Rotter damse toonkunstenaar Aad van der Hoeven geeft zaterdag 19 mei aanstaande een orgelconcert in het kerkgebouw van de Neder landse Protestantenbond aan de Westvest 92. Na een mondelinge toelichting vertolkt hij o.a. wer ken van Bach, Handel, Renaud, Reger en zijn leermeester Piet van den Kerkhoff. Aanvang 15.00 uur, toegang gratis. Close harmony in de Tender 'SCHIEDAM - Vorig jaar wer den ze nog winnaar van het vierde Close Harmony con cours en donderdag staan de Cornuto's op de planken in theatercafé de Tender. Het a capella kwartet brengt een re pertoire dat varieert van vroeg barok tot modern klas siek. De manier van presente ren verraadt dat de Cornuto's zijn geïnspireerd door de le gendarische Comedian Har monists uit de jaren dertig en veertig. De aanvang van het concert is 21.30 uur. De toe gang is gratis. De Tender is te vinden in de Passage. Rommelmarkt SCHIEDAM De Christelij ke muziekvereniging Harpe Davids heeft geld nodig om nieuwe uniformen te kopen. Vandaar dat de muzikanten zaterdag 19 mei op het Hema- plein een rommelmarkt hou den. Van alles is te koop: rom meltjes en boeken maar ook oliebollen. Ook is er een rad van avontuur. De rommel markt is van 10.00 tot 15.30 uur. Mensen die nog bruikba re spullen hebben voor de rommelmarkt kunnen bellen naar de telefoonnummers 4711719 of 4705393. THEEMIDDAG— In diensten centrum 'de 4 molens' vindt zon dag 20 mei a.s. een thé-dansant plaats. De middag duurt van 13.30 tot 16.30 uur, toegang is gratis. Het dienstencentrum is te vinden aan de Nieuwe Damlaan 766. Eleven shades of grey: een alledaags kantoor? (foto: Maurice Boyer). SCHIEDAM— In de grote zaal van het Passage Theater zijn het komend weekeinde verschillende theatervormen te bewonderen. Vrijdagavond 18 mei treedt het Shusaku Dormu Dance Theatre op. In de productie Eleven shades of grey - van de sinds 1974 in Nederland wonende Japanse choreograaf Shusaku Takeu- chi - staat het alledaagse be staan van alledaagse employ és op een alledaags kantoor centraal. Iedere aktie mist doel of betekenis in deze voor stelling die gebaseerd is op de beweging als resultaat van ge woontes. Organisatie en tech niek beheersen het leven van het individu in dit stuk volle dig. Aanvang 20.15 uur, toe gang f 15,- (CJP/Pas 65 f 10,-). Na meer dan honderd voor stellingen door het hele land komt de Haagse Comedie voor SCHIEDAM— Het Filmhuis draait op vrijdag 18 mei de Amerikaanse thriller Sea of Love van regisseur Harold Becker. De hoofdrollen zijn voor Al Pacino en Ellen Bar- kin. Aanvang 21.30 uur, toegang f4,- voot donateurs (dona teurschap f 5,-, inclusief eer ste film). Het Filmhuis is ge vestigd aan de Nieuwstraat 12. de laatste opvoering van Tien kleine negertjes zaterdag avond 19 mei naar het Passage Theater in Schiedam. Tien personen, van diverse pluimage met ieder wat op hun kerfstok, worden uitge nodigd in een huis op een ge heimzinnig onbewoond eiland. Eén voor één komen zij, als in het bekende aftel versje, op geweldadige wijze aan hun eind. Het stuk werd geschreven door Agathe Christie, de on betwiste koningin van de mis daad. Tien kleine negertjes was het eerste verhaal dat zij zelf tot een toneelstuk be werkte. Voor het Passage Theater is dit de laatste voor stelling van dit seizoen. Kaar ten variëren van f 16, f22,- (CJP/pas 65 f3,- ting). Aanvang 20.15 uur. Zondag 20 mei speelt de jonge Engelse organist Martin Har- ris bekende en minder beken de melodieën op het unieke Standaart Theaterorgel. Aan vang 11.00 uur, toegang f9,- (CJP/Pas 65 f 7,-), leden f 5,-. Zondagavond geeft de ballet school Miranda van Oorschot een uitvoering. Aanvang f 10, (kaartverkoop via de ballet school). Heeft u de nieuwe luxueuze vloerbedekking-en gordiinstoffenafdeling van Burchthuys al be zocht? Echt de moeite waard! Want hier ontdekt u o.a. uilsluitend klassetapijten van de betere merken. Alles met gegarandeerde optimale vuil-, vlekwerende en isolerende eigenschap pen en slijtvastheid. Kortom waar u heel lang onbezorgd woongenoegen aan zult beleven. Vakbekwaam gelegd door ervaren stoffeerders. Ook de stijlvolle kollektie zware kwaliteiten gordijnen en vitrage is een lust voor het oog. In ontelbare verfijnde kleurstellingen: een ruime keus. Dus ✓oor een chique aksent in uw interieur Burchthuys. Een meesterlijke zet... BONAPARTE EEN VORSTELIJK TAPUT Bonaparte Trofeo een schitterend tapijt van 100% polyamide in 9 prachtige kleuren. Uitermate geschikt voor zwaar gebruik zoals kantoren, woonkamers, trappen etc. per meter (400 cm. breed) EN... GRATIS GELEGD! In uw woon of slaapkamer. BAGDAD Een klasse 4 sterren tapijt van 100% zuiver scheerwol. Een streling voor het oog, dit geweven tapijt. Luxe en klasse bij Burchthuys Tapijt; betaalbaar voor breed) (Rw. A20, afslag Schiedam). Tel. 010-4738393.

De Havenloods | 1990 | | pagina 3