'mm Verweij en Bradley 'rammen' Hermes naar monsterscore Vrieskou spelbreker bij snelwandelaars I Vechten als Kunst Van Dijk gaat door Schiedams Nieuwsblad Samen goed voor 291 runs Korfbal ODI succesvol Sportnieuws naar redactie Nieuwe coach SVDPW zakt af naar RVB 3 BETALEN 2.40 Esmnsamim Schiedamse triathleten naar pijngrens DE HAVENLOODS DINSDAG 29 MEI 1990 22-495 SCHIEDAM Een week voor het belangrijke duel tegen Rood Wit lieten de cricketers van Hermes DVS, lees John Verweij en Roger Bradley, geen enkele twijfel bestaan over hun doel: promotie naar de hoofdklasse. Na vier wed strijden gewonnen te heb ben, bond Hermes afgelo pen zondag HCC 2 aan de zegekar. De gasten dropen na een vernietigende ne derlaag af richting Den Haag: 369 voor 4 tegen 110 'all-out'. Hermes staat nu fier met 10 uit 5 aan kop van de ranglijst in de eerste klasse. Nadat Jos Zuidgeest en Lou Borrani jr., met respectieve lijk vier en twaalf runs, door de Hagenaars waren uitge- bowld, was het de beurt aan het koppel Verweij en Brad ley. Op het grote veld van het Hermes-complex lieten zij te zamen het elftal van HCC alle hoeken zien. Beiden sloegen elf boundaries goed voor elk vier punten, Verweij nog eens zes zessen, Bradley sloeg er Blessure Verweij blijft echter nuchter en relativerend: „er is wel de gelijk verschil tussen veel runs scoren en goed cricket. Elke run telt, dat is zo, maar het gaat nog niet helemaal op timaal met me. Die blessure van afgelopen seizoen heeft me heel lang op de bank ge houden. Daardoor speel ik nog te veel op kracht en te weinig op souplesse. De ver houding ligt nu zo'n beetje 90% kracht en 10% souplesse, dat moet 70% 30% worden". In de 54e over viel het doek allereerst voor Verweij. Bij een stand van 325 voor 2 schampte hij de bal en ving de Haagse wicketkeeper hem uit bij een persoonlijk totaal van 159 runs. Drie overs later moest ook coach Bradley er aan geloven. Bij een stand van 343 voor 3 werd hij eveneens uitgevangen door het over het algemeen fieldende HCC. De zestig overs werden voltooid door Paul de Roos met 32 'not out' en Cornet 'not out', zodat HCC de ondankbare taak kreeg Hermes' 369 runs na precies vijf uur speeltijd te verbeteren. Nadat Rob ter Braak en Robin ter Plegt beiden een Haags wicket hadden genomen, liet Dick Klokgieters de gasten weinig illusie. Met 35 voor 4 in tien overs brak hij het moraal van de HCC-ers definitief. Nadat Nicky Statham en John Verweij nog even hadden ge bowld, maakt Rob ter Braak het karwei af door vier wic kets te nemen: 110 'all out' derhalve. Niveau Volgende week wacht Hermes de moeilijke uitwedstrijd te gen Rood Wit, samen met ACC vindt Verweij dat de grootste concurrenten voor de titel. „Een extra voorberei ding is echter nergens voor nodig. We moeten gewoon al les winnen", zegt Verweij zelfverzekerd. Toch is het voor hem wennen aan het lagere niveau van de eerste klasse: „We hebben ons goed aangepast aan het eerste klasse-niveau. Op drie sterk gebowlde ballen volgt soms plotseling een schlemielig mislukt balletje. Dat vraagt extra concentratie, want juist op die ballen dreig je je volle dig te verslaan. De betere batsman maakt zichzelf als Nationale cricketploeg bij Hermes DVS SCHIEDAM Het terrein van cricketvereniging Her mes DVS dient begin juni als thuisbasis voor het Nationa le elftal. Op 1 en 2 juni speelt het Nederlands team twee oefenwedstrijden als voorbe reiding op het WK. Verder worden enkele dagen later zeven poule-wedstrijden van het WK op Harga gespeeld. Dit zijn de wedstrijden die reeds bekend zijn: maandag 4 juni Bermuda-Fuji, woens dag 6 juni Denemarken- Oost/Centr. Afrika en zon dag 10 juni Papua Nieuw Guinea-Israel. Alle wedstrij den beginnen om 11.00 uur. Mocht het Nederlandse keurkorps dit ICC-toernooi winnen, dan ligt de weg open naar het WK-cricket in Australië met wedstrijden tegen alle test-naties. het ware uit in zo'n geval, ter wijl in de hoofdklasse de bow lers beter zijn en het meer een gevecht is tussen de bowler en de batsman". Aan het Nederlandse elftal denkt Verweij voorlopig niet meer: „vorig seizoen wel ja, maar toen gooide die ge scheurde achillespees roet in het eten. Nu heb ik dat uit mijn hoofd gezet, er zijn zo veel kandidaten". Voor cap tain Verweij telt slechts één ding: presteren met Hermes. Het hoge aantal runs van Her mes werd in de hoofdklasse op opzienbare wijze voorbijge streefd door Quick Haag, lees Nolan Clarke. Hij verbeterde het historische record van Hermes-speler Jan Offermen, die op 9 juni 1935 tegen Rood Wit 240 runs scoorde. De Quick-batsman kwam zondag echter tot 289 runs, dankzij onder andere 15 zessen en 23 vieren en completeerde het Haagse totaal tot 428 'not out'. Clarke zal binnenkort de 'Oranje Wimpel' uit handen van Jan Offermans zoon Ernst ontvangen. Dat is dezelfde prijs die de Schiedammer des tijds voor zijn record kreeg aangeboden. In de hoofdklasse wist Excel sior in Rotterdam VOC te ver slaan met 183 voor 8 tegen 188 voor 2, met een hoofdrol voor André Troost met 4 voor 40, Dennis Gouka 98 runs en Carl Schewe met 54 runs. Kam pong versloeg medekoploper HBS zodat de lijst wordt aan gevoerd door Excelsior'20 en Kampong met 10 punten uit zes wedstrijden. SCHIEDAM Het meest dramatische sportmoment van het afgelopen weekeinde was ongetwijfeld het lot van die ene Engelsman. Gestart in de snelwandelwedstrijd over 100 kilometer, vond hij zon dagochtend vroeg zijn Water loo aan de rand van het Bea- trixpark. Met nog 500 meter te gaan werd hij omvergereden door een wielrenner: een be handeling in het ziekenhuis was het gevolg. Met diverse kneuzingen en een arm in een mitella werd hij alsnog in het klassement opgenomen. Het Beatrixpark was door de Rotterdamse Wandelsport Vereniging als parcours uitge kozen voor een internationale snelwandel wedstrijd over su per-marathonafstanden. De in totaal 70 deelnemers, waar onder Denen, Belgen, West duitsers en Engelsen, startten afgelopen zaterdagmiddag op de verschillende afstanden: 100 Engelse mijlen, 50 Engel se mijlen, 100 kilometer en 50 kilometer. Het deelnemers veld, bestaande uit wedstrijd lopers en prestatielopers, ken de drie Schiedamse wande laars. In het verleden werd een soortgelijke wedstrijd al een dertiental keer gehouden in Sint Oedenrode in Brabant. De Brabantse vereniging 'de Ollandse Lange Afstands Tip pelaars' (olat) heeft er daar ginds een tweejaarlijks evene ment van gemaakt, als het even kan wil de RWV hetzelf de in Schiedam gaan doen in de tussenliggende jaren. Organisator Hans van der Knaap is hoopvol: „Alle deel nemers waren zeer te spreken over het parcours. Ook de sa menwerking met de gemeente, de politie en scoutingsgroep Taizé was optimaal. Alleen fi nancieel zal het een moeilijke zaak blijven. Grote sponsors stoppen liever geld in een eve nement wat meer kijkers trekt. Met zo'n 80 vrijwillige medewerkers op 70 lopers is de balans echter zoek, deson danks doet iedereen het graag en kunnen we spreken over een geslaagd evenement". Veteraan Zaterdagmiddag vertrokken 31 lopers voor de 100 Engelse mijlen (160 kilometer). Onder andere door de extreme tem peratuursverschillen van 's middags en 's nachts (min vijf aan de grond) kende de race elf uitvallers waaronder de Schiedamse snelwandel crack Gerard Baatsen. De 65- jarige veteraan met KNAU- licentie moest tot zijn grote spijt de strijd na zo'n 60 kilo meter staken. „Dit is me nooit gebeurd. Ik werd misselijk, kreeg buik pijn, kon geen stap meer ver der. Ik denk dat ik te weinig had gegeten. Alleen een ont bijtje en verder zou ik in de wedstrijd wel wat eten. Nou het ging mooi mis". Baatsen, in 1947 al begonnen met het in Nederland weinig populaire snelwandelen, deed in het verleden ook nog aan verspringen, hardlopen en wielrennen. Tussen 1956 en 1965 zeer actief binnen de wandelsport, daarna een tijd een stuk minder. Na 1976 is hij echter weer volop met zijn sport bezig en traint hij ieder dag in het Beatrixpark zo'n 25 kilometer. „Het is een soort verslaving: als ik niet train, ben ik ziek". Baatsen laat het er niet bij zitten en is ervan overtuigd de volle afstand volgende keer wel uit te lopen, „al gaat de leeftijd wel een beetje meespelen. Nee, aan de Olympische Spelen denk ik niet meer", dolt hij. Schiedammer De 100 mijl werd na 18 uur, 33 minuten en 38 seconden win nend afgesloten door Jan Vos uit Den Haagm lid van RWV. Tweede werd de Westduitser Loch met een tijd van 19 uur, 16 minuten en 51 seconden, derde eindigde de Deen Ras mussen in 19 uur en 30 minu ten. Zij kwamen allen in aan merking voor de begeerde 'Continental Centurion' on derscheiding. Als beste vrouw kwam Aaf Peters-de Rijk over de streep in ruim twintig uur. De 100 kilometer bracht de Westduitser Bschor op zijn naam in een tijd van 10 uur en 43 seconden. Tweede werd de Belg Forthomme, de Braban der Derks eindigde met 11 uur, 26 minuten en 52 secon den als derde. Allen verdiende met hun tijden de 'Honderd Man' speld. Bij de 50 Engelse mijlen ein digde de Schiedammer Ge rard van der Klift in 12 uur, 41 minuten en 41 seconden als twaalfde. De Engelsman Bradley won de race in 9 uur, 17 minuten en 5 seconden. De 50 kilometer-race was voor de Westduitser Austermuhle, in 5 uur, 42 minuten en 33 secon den. De Schiedammer Cor Sla moest op deze afstand de strijd na ongeveer 30 kilome ter staken. Over alle vier de afstanden was hij één van de 19 uitvallers, een vrij hoog aantal waar de grote tempera- tuursschommelingen vrijwel zeker debet aan waren. SCHIEDAM Het korfbal seniorenteam ODI, uitkomend in de tweede klasse van de afdeling Rotterdam, is vorige week op een verdienstelijke tweede plaats in de competitie geëindigd. Het team van trainer/coach Kick Hartlief kwam in de laatste competitieronde echter niet tot winst. In een gelijk opgaand duel verloren de Schiedammers met 4-5 van Waterschip, het team dat kampioen werd. Meer succes hadden de junioren van ODI, eveneens onder de hoede van Hartlief. De vijftien- tot achttienjarigen werden kampioen in de derde klasse door de beslissingswedstrijden tegen Rotterdam 1 met 10-1 te winnen. Met slechts twee verliespunten in het afgelopen seizoen en met versterking van een aantal goede A-junioren op komst ziet Hartlief het volgende seizoen optimistisch tegemoet. Dan zal ODI met een twaalftal in de tweede klasse moeten aantreden, dit seizoen werd er met een achttal gespeeld. Ouderenbiljart SCHIEDAM— In de weken van dinsdag 1 tot en met vrij dag 18 mei werd gedurende zes dagen in het Dienstencen trum De Woudhoek voor de vierde maal het 'Vriendschap- toernooi' voor individuele bil jarters georganiseerd. De 32 deelnemers streden om de door de RABO-bank beschik baar gestelde prijzen. In to taal werden 99 wedstrijden gespeeld, waarin in 5368 beurten 7715 caramboles wer den gemaakt. De eerste prijs werd gewon nen door dhr. F. Droge, die eveneens de wisselbeker voor een jaar mee naar huis mocht nemen. De overige prijzen werden uitgereikt aan de he ren J. Oostelander, F. Deul, H. v.d. Velde, M. Goeders, P. Ver meulen, P. Koster, A. van Tie nen, H. Blonde en W. Ie Pair. Spijkvliet wint Achtstedentoernooi SCHIEDAM Afgelopen vrijdag was het terrein van Hermes DVS voor de zevende maal het decor voor het Acht stedentoernooi voor voetbal- Bridge-instuif van start SCHIEDAM— Voor de 23e maal gaat morgen, woensdag 30 mei, de jaarlijkse zomer bridge-instuif van start. Alle avonden staan onder auspe- ciën van de Dienst Sport en Recreatie en vinden plaats in de kantine van sportvereni ging Excelsior'20, Sportpark Thurlede. Aanvang van elke avond is 19.45 uur. Ook beginnende bridgers zijn welkom. Inschrijving uitslui tend per paar 's avonds aan de kantine. De kosten bedragen vier gulden per paar per avond. De speelavonden zijn 6,13, 20 en 27 juni, 4,11,18 en 25 juli, de slotavond is op 1 augustus 1990. Om voor een prijs in aanmer king te komen moet men mini maal zes avonden, hebben deelgenomen. Voor inlichtin gen, tel. 4700335 of 4738543. SCHIEDAM Clubbladen en berichten voor deze pagina kunt u sturen naar de sportre dactie van het Schiedams Nieuwsblad, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Het is ook mogelijk berichten telefo nisch door te geven, tel. 4352911. lende D-pupillen. De finale om de 'Jan Sey Bokaal' ging tussen de 'Gullitjes' van Rot terdam-Zuid en de 'Rijkaard- jes' van Spijkvliet (Spijkenis- se/Hoogvliet). Na een 0-0 einduitslag namen de Spijkvlieters de straf schoppen iets beter en won nen zo het toernooi voor Rot terdam-Zuid. Derde werd de selectie van Schiedam. Na een 3-3 tegen IJsselstreek schoten de Schiedammers de penalty's beter in. Vijfde werd Maas sluis door een 4-1 winst op Hoekse Waard, zevende werd Voome Putten dankzij een 1-0 winst op de mannen uit Vlaar dingen. OLYMPUS Voetbalvereniging Olympus Schiedam houdt op zon dag 10 juni een grootse sport- en speldag voor senioren en A-junio ren, terwijl op zondag 17 juni de beurt is aan de pupillen en C- junioren. SCHIEDAM— Fred Over- kleeft is het komende seizoen de nieuwe hoofdtrainer van de heren senioren 1 en 2. O ver- kleeft, woonachtig in Den Haag, is ex-trainer/coach van onder andere de heren Hellas 1, en dagelijks werkzaam als leraar lichamelijke opvoe ding. Op 31 mei hoopt het bestuur van DWS de nieuwe hoofd trainer voor de dames senio ren te presenteren op een ver gadering in de kantine van DWS, aanvang 19.30 uur. FLIPPEREN Flipperaars vanaf zestien jaar kunnen in alle Fair Play Amusementshallen meedoen het flipperkampioenschap. Tussen 26 mei en 9 september kunnen zij op een spelerspas hun hoogste scores laten noteren die zij behaald hebben op de als zoda nig gemerkte wedstrijdkasten: de Whirlwind. Na 9 september vol gen dan de halve finales tussen de beste flipperaars. SCHIEDAM De School der Bewegende kunsten, Westmo lenstraat 24 te Schiedam, or ganiseert op 8 en 9 juni een tweedaagse workshop Aikido, geleid door Frans Heiwig, die al zo'n tien jaar Aikido beoe- SCHIEDAM Na een bizar verlopen seizoen is het doek voor interim-coach Warnaar en zijn mannen definitief ge vallen. Ondanks de 2-1 winst op Die Haghe in het derde en laatste degradatieduel, zakt de ploeg af van de vierde klas se KNVB naar de hoofdklasse RVB. De verliespartijen tegen Koudekerk (0-3) en Bolnes (3- 2) deden de zaterdagploeg uit eindelijk de das om. In de RVB zal SVDPW het onder meer moeten gaan op nemen tegen GSS, de nieuwe vereniging van Warnaar. Warnaar heeft zelf enigszins Speciaolt Pinksteren SCHARRELVARKENS FRICANDEAU Q Eft heel kilo3 a «JU IEDERE MAANDAG TARTAARDAG! 4 halen VLEESWARENAANBIEDING! SCHARELVARKENS SCHOUDERHAM BESENGEK Blokjes mals rundvlees pikant gekruid met champ., uitjes en vrede met de degradatie: „We hebben het eigenlijk in de competitie al laten liggen. Ik heb mijn best gedaan, maar als je ziet wat er afgelopen seizoen allemaal met het team is gebeurd, dan kon dit niet uitblijven. Jongens verlieten de club, er werd niet meer ge traind, het clubbeleid is niet best, de rol van Rotgers (de vertrokken voorganger van Warnaar, red.), allemaal geen voedingsbodem voor resul taat". De promotiewedstrijden, waar SVDPW aanvankelijk recht op had door het behalen van de eerste periodetitel, ver vallen door de degradatie. Een betere illustratie van het afge lopen seizoen is niet te geven. tent en doceert. Het programma voor beide dagen ziet er als volgt uit: 09.00-10.00 uur: (zen) medi- datie/yoga, 10.30-12.30 uur: Aikido, 12.30-14.00 uur: pau ze, 14.00-17.00 uur: Aikido. Op zaterdagavond volgt aan sluitend op het dagprogram ma een film over Aikido, waarna in een Japans restau rant gegeten wordt. Aikido is een van de zoge naamde 'Martiale Kunsten', oftewel een 'Vechtkunst'. Bij Aikido leert men eerder om gaan met zichzelf en met de ander, dan te vechten. Men spreekt dan ook niet van een tegenstander, maar van een partner. De kosten voor het volledige tweedaagse pro gramma (inclusief f 45,- film en diner) bedragen f 120,-. De kosten voor één cursusdag be dragen f 50,-. Beginners en belangstellenden die alleen deelnemen aan de beide och tendprogramma's betalen f50,-. Voor informatie, aanmelding en betaling: tel. 4118562. Winstpunten Hélène Sigmond SCHIEDAM— Zes ruiters van paardesportvereniging Spaland Ruiters hebben af gelopen donderdag goed ge presteerd op het dressuur- concours in Dordrecht. In de zwaartste klasse (Z-klasse) legde Marian Tilman met het paard Us-Pelle beslag op een derde plaats, goed voor één winstpunt. In de L-klasse leverde Hélè ne Sigmond een uitstekende prestatie door met het paard Davinci in twee dressuur- proeven beide eerste plaat sen te bemachtigen. De drie winstpunten die hiermee werden verdiend, leverde haar een promotie naar de M-klasse op. Nannette Beerman debu teerde verdienstelijk in de zwaartste klasse met haar paard Prigger. Op zaterdag 2 juni zullen de Spaland Ruiters deelnemen aan de dressuur- en spring- wedstrijden bij de Schie Ruiters in Overschie. ZWEMMEN De Viking '60 presteerden goed tij dens de derde wedstrijd van de vriendschappelijke driekamp SZC en WVH. Onder leiding van trainer Wim Kensler behaalde Yvonnne Onkenhout een eerste plaats op de 200 meter wisselslag en 50 meter rugslag. Chantal Eemschoten zegevierde op de 50 meter schoolslag en Leon de Boer deed hetzelfde bij de jongens. Mi chel Kensler en Brigitte Bom be haalden in hun series een tweede plaats. Nanda Onkenhout zwom op de 200 meter rugslag bij de meisjes tot 14 jaar een nieuw clubrecord: 2.55.3. SCHIEDAM— Vier atleten van Triathlon Vereniging Schiedam komen aanstaande vrijdag 1 juni in Lelystad aan de start van de tweede editie van de Double Dutch. De Double Dutch is een dubbele triathlon, oftewel 7.6 kilome ter zwemmen, 360 kilometer fietsen en 84 kilometer hard lopen. De monsterrace wordt gehouden in twee categorieën, te weten de solo-categorie en de estafette categorie. In de solo-categorie staat de 45-jarige Schiedamse triath- leet Piet Baris in het interna tionale deelnemersveld aan de start om voor de tweede maal zijn pijngrens te doorbreken. In de estafette-categorie star ten de drie Schiedamse triath leten Jan-Peter Hemminga, Remco Vitscher en Patrick van Rooyen als het Playland Triathlon Team. Een ieder moet een derde van de afstan den afleggen. In totaal zal de wedstrijd over de dubbele afstanden meer dan één dag in beslag nemen. Tijdens de wedstrijd zullen de triathleten ondersteund wor den door een groep vereni gingsleden voor met name verlichting van de parcoursen tijdens de nacht en natuurlijk ook de lichamelijke verzor ging. Dit laatste zal geen over bodige luxe zijn. SCHIEDAM Voorzitter John van Dijk van SVV heeft zijn slag geslagen: Joop Hiele. Kondigde hij eerder in de week aan zowel Warry van Wattum (Excelsior) als Michel Vonk (AZ) een driejarig con tract te hebben aangeboden, afgelopen vrijdag wist hij Feyenoord doelman/interna tional Joop Hiele voor maar liefst acht jaar aan zich te ver binden. Hiele mag zelf invullen hoe lang hij als keeper actief zal blijven. Een eventuele techni sche functie binnen SW of Van Dijk's bedrijf behoort daarna tot de mogelijkheden. SW heeft dus ook iemand in Italië. ill m !ÖI WSm mmmiz mX^^^ÊÊÈÊÊË Hermes blijft koploper dankzij ruime zege op HCC 2.

De Havenloods | 1990 | | pagina 5