m DE HAVENLOODS Paalman uitgerangeerd bii Stedelijk Museum krant Schiedams Nieuwsblad IO6Z0 Vismarkt fi TER MEULEN z= 'NELLY' HOUWroSE^ haRIHG 1 uur fotoservice wg miO s© 52 Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Capelse zigeuners zetten pers op verkeerde been Zijdeveld woedend over uitlatingen in de pers Residence Gssenburgh OOMS lilil: :'i 2 brillen halen, 1 betalen Voor echt lage prijzen. EDITIE P, DONDERDAG 31 MEI 1990, 39e JAARGANG Nr. 22 KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM- sm mm SCHIEDAM Het geruch tencircuit dat soms ineens rond een nieuwsbericht kan ontstaan, kwam vorige week weer eens goed op gang. Een groep rondtrekkende woon wagenbewoners zou uit Ca- pelle op weg zijn naar Schie dam om hier niet meer zo sterk onder controle van de politie te staan. In Capelle, met name in de wijk Schol levaar, voelden zij zich te sterk gecontroleerd door de politie. Hoewel de Capelse politie dit ontkende, voelden de woonwagenbewoners zich gediscrimineerd omdat zij vrijwel dagelijks voor al lerlei kleinigheden werden aangehouden. In een bericht dat Radio Rijnmond vervolgens vrij dagmorgen vroeg uitzond, werd gemeld dat de rond trekkende woonwagenbe woners de wijk hadden ge nomen naar Schiedam. De Schiedamse politie kon dit niet bevestigen. Woordvoerder Buinink: „Wij hebben naar aanleiding van deze berichten de ronde gedaan door Schiedam. Er staan enkele tourcaravans bij het NS-station Schie dam-Rotterdam West. De ei genaars daarvan zijn echter niet afkomstig uit Capelle. Voor zover wij weten is de groep uit Capelle dan ook niet in Schiedam aanwezig. Navraag deze week levert een totaal ander beeld op. De rondtrekkende woonwa genbewoners hebben Capel le nooit verlaten en de nieuwsberichten blijken al lemaal te berusten op een overmatig gebruik van alco holische versnaperingen. De caravans die achter het Schiedamse station opge steld staan, behoren toe-aan een groep uit Nieuwegein, die daar begin vorige week arriveerden. Geconfronteerd met de vraag of zij iets te maken hebben met het Capelse ge zelschap haalden zij onwe tend de schouders op. Wel licht hadden zij Radio Rijn mond niet aanstaan. -A Deze groep rondtrekkende woonwagenbewoners is afkomstig uit Nieuwegein. Amnesty in het teken van China WEEKAANBIEDING Gary Moore Still got the blues van 39.90 nu.. 34.90 r UB40 Labour of love II van 39.90 nu. 34.90 CD-SHOP Di. t/m vr. van 10.00-18.00 ui Za. van 10.00-17.00 uur Do. avond koopavond Recht tegenover het stadskantoor Maandag gesloten Sportieve uitwisseling SCHIEDAM gedurende de komende Pinksterdagen zal de gemeente Schiedam onder toezicht van de Dienst Sport en Recreatie weer als gast vrouw optreden voor een groep Duitse jongeren. De oosterburen variëren in leef tijd van 16 t/m 18 jaar en zijn afkomstig uit de partnerstad Esslingen (Zuid-Duitsland). De uitwisseling vindt dit jaar voor de zestiende maal plaats. De groep bestaat in totaal uit 33 meisjes en 37 jongens. Zij arriveren op vrijdag 1 juni in Schiedam. Tijdens de Pink sterdagen worden er sport wedstrijden gehouden. Krachten worden op sportief vlak gemeten op het gebied van handbal, volleybal en ta feltennis (Sporthal Margriet) en voetbal en atletiek (sport park Vijfsluizen). Aanvang van de wedstrijden is 9.00 uur. De deelnemende verenigingen uit Schiedam zijn: H.B.S.S. (voetbal), H.V.C. (handbal meisjes), D.W.S. (handbal jon gens), Volleybal Club Rijn mond en tenslotte de Koren beurs (tafeltennis). Op maandag 4 juni zal de uit wisseling worden besloten met een barbeque voor alle deelnemers waarna de prijs uitreiking zal plaatsvinden. SCHIEDAM Pierre Janssen heeft definitief nee gezegd te gen een functie in het Stede lijk Museum. Wethouder Zij develd heeft Janssen in een gesprek niet kunnen overha len alsnog de taak van schei dend directeur Hans Paalman over te nemen. Paalman zelf is waarschijnlijk vanaf morgen uitgerangeerd bij het mu- Zijdeveld betwijfelt of Paalmans uitlatingen in de pers nog wel plaats voor de ex-directeur in het museum is. Het staat voor Zijdeveld vast dat de uitspraken van Paal man er toe hebben geleid dat Janssen heeft bedankt en hij betreurt dat. „Het is doodzon de dat het gedrag van Paal- er toe heeft geleid dat Janssen heeft afgehaakt", zegt Zijdeveld. Wie nu de tijdelijke leiding van het museum op zich gaat nemen, is volgens de wethouder nog niet bekend. Wel zijn de afgelopen dagen gesprekken gevoerd met kan didaten. Op losse schroeven De uitlatingen van Paalman over het gemeentebestuur en zijn opvolging door Janssen zullen er waarschijnlijk toe leiden dat de ex-directeur vanaf morgen thuis zal zitten. Paalman zelf zei in een inter view met deze krant te ver wachten dat hij zich de perio de tot zijn Vut bezig zal gaan houden met de inventarisatie van de collectie van het mu- Dat is nu op losse schroeven komen te staan. „Het is heel simpel. Er is een contract waarin staat dat Paalman per 31 mei terugtreedt als direc teur. Dat is het enige dat vast staat. Los daarvan zijn er nog afspraken voor nadere op drachten. Ik moet mijn hou ding hierin nog bepalen. Je kan je echter afvragen of ie mand na dergelijke uitlatin gen nog in de organisatie kan werken", stelt Zijdeveld. De wethouder sluit dan ook niet uit de Paalman de tijd tot aan zijn Vut thuis kan gaan zitten, met behoud van zijn salaris. Praten Het CDA-raadslid Els Hell- wig-Kuipers heeft Zijdeveld verzocht om zo snel mogelijk de raadscommissie Cultuur bijeen te roepen om over de ontstane situatie te praten. Het raadslid wil zo voorko men dat de politici achteraf te horen krijgen welke maatre gelen er zijn genomen. „Ik wil er vanaf het begin bij worden betrokken. Het moet niet zo als bij Hafkamp gaan dat we via de kranten moeten horen wat er gebeurd is", zegt Heli- wig. Ook wil de christen-de- mocrate voorkomen dat de af deling cultuur-, sport- en jeugdzaken alles naar zich toe trekt. „De afdeling heeft dui delijk een rol gespeeld in deze affaire", stelt Hellwig. Dat Janssen heeft afgehaakt, kan Hellwig niet betreuren. „Ik vind het helemaal niet jammer. Janssen had als PR- man goed werk kunnen doen. Aan de andere kant staat Janssen bekend als kenner van Van Gogh en Monet ter wijl Paalman een kenner is van kunstenaars van deze pe riode. Ik vind dat de lijn van Paalman wordt voortgezet". „Ik hoop dat er een extern deskundige benoemd wordt en dat het museum een zelf standig kunstbeleid kan blij ven volgen in de toekomst. Ik wil er in ieder geval zelf over kunnen meepraten", aldus Hellwig. SCHIEDAM - De Schiedamse Amnesty-groep staat zaterdag 2 juni vanaf 11.00 uur met een stand voor de Hema. Deze stand zal tevens als startpunt dienen voor een demonstratie ve fietstocht naar Spijkenisse. Zowel de stand als de fietstocht staan in het teken van mensenrechtenschendin gen in China. De datum begin juni is gekozen om de slacht offers te herdenken die op 4 juni 1989 vielen tijdens de studentendemonstratie op het Plein van de Hemelse Vrede in Peking. Toen bestormden het Volksleger de protesterende studenten en arbeiders die vreedzaam op het plein bijeen gekomen waren om hun de- mocratiseringseisen kracht bij te zetten. Duizenden verloren die dag het leven. Aan het ein de van juni waren tenminste 33 mensen terechtgesteld en zo'n tienduizend mensen ge arresteerd. Burgemeester Scheeres zal op het Hemaplein een korte toe spraak houden en het start schot voor de fietstocht geven. Het evenement krijgt een re gionaal karakter doordat ook andere Amnesty-groepen zich onderweg naar Spijkenisse aansluiten bij de Schiedamse groep. Bovendien komen ook Amnesty-vertegenwoordigers van de Zuidhollandse eilan den naar Spijkenisse. Alle groepen nemen een sym bolische steen van de Chinese r mee met daarop de n vermeld van een slacht offer. Deze stenen zullen in Spijkenisse een muur vormen en kunnen aldaar (per stuk) geadopteerd worden. Ook be gint in Spijkenisse om 14.00 uur een manifestatie. Schiedammers die aktief wil len mee doen kunnen bij de stand voorbedrukte kaarten kopen. Ook kan er mee ge fietst worden. In dat geval is het verzamelen bij de stand om ongeveer 12.00 uur. Voor meer informatie bellen met Nienke Kool, tel. 4268153. A Alle details over finale Vlaardings voetbalkampioen schap A Filmliga ten grave gedra Het gaat goed met Schiedamse thea A Huisvuil in Woud hoek gescheiden ophalen Over het lot van deze gewetens bezwaarde, de Boeddistische mon nik ljulo Dawa Tsering, is niets bekend. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week Zomerkamp SCHIEDAM Buurtcentrum 'Trefpunt oost' in de Celsius- straat te Schiedam organi seert ook dit jaar weer een zomerkamp voor kinderen van 6 tot 13 jaar. De kinderen gaan, in de week van 7-14 juli, naar de plaats Someren- heide, dat in een prachtige bosrijke omgeving in het zui den van Noord Brabant ligt. De kosten bedragen f 100,-. Mensen met een uitkering kunnen een beroep doen op het fonds speciale noden. Er zijn nog plaatsen vrij. Voor meer informatie kan gebeld worden naar het 'Trefpunt', tel. 4621066. Service appartementen Rotterdam-Kralingen appartementen TOT 120 m U kunt zelfstandig wonen naar behoefte kombineren met de verzorging van een toegewijde staf (24 uur per dag) Gesitueerd te midden van het groen, nabij het Kralingse Bos en de plas. Het stadscen trum is gemakkelijk bereikbaar. Uw veiligheid wordt gegarandeerd d.m.v. de modernste voorzieningen. Stijlvol eigen restaurant. Logeerappartementen voor uw gasten be- STflD6U»HD MAKELAARS tel. 010-4 52 66 66 Voor nadere inlichtingen makelaars tel. 010-4 13 22 60 het museum is waarschijnlijk uitgespeeld Tegen inlevering van deze bon (Geldig t/m 23 juni 1990) De gratis tweede bril is bestemd voor dezelfde persoon die ook de eerste (betaalde) bril gaat dragen. Het montuur van de bril die u wel betaalt mag niet goedkoper zijn dan f 100,-. Het montuur van de gratis bril komt uit de kollektie monturen met het rode driehoekje. In de gratis bril gaan normale, blanke glazen in dezelfde sterkte als in de eerste (betaalde) bril Wilt u meer (variabel, ontspiegeld, anti-kras, kleur, enz.) dan geldt een toeslag. Geen andere kortingen te zelfdet tijd Op beide brillen 1 jaar garantie Modeshow SCHIEDAM— De Stichting Huishoudelijke Voorlichting heeft voor zaterdag 2 juni een modeshow op touw gezet. Tij dens de braderie in het Hof van Spaland showen cursisten hun zelfgemaakte kleding. Het evenement begint om 12.00 uur. Naast de cursussen 'zelf kle ding maken' vermeldt het cur susprogramma van de Stich ting Huishoudelijke Voorlich ting ook 'Gymnastiek', 'Hatha yoga', 'diverse kookcursus sen', 'verantwoord vermage ren' en 'prettig wonen'. Voor nadere informatie kan gebeld worden van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 4264781 (maandag t/m donderdag). 9 De rol van Hans Paalman (1 uur service) lp de Gouden Gids vindt u de adressen 036 J ze zijn er weer EMMER a 10 stuks 12.50 EMMER a 30 stuks 29.50 SCHAAL SCHOONGEMAAKTE HARING (a 8 stuks) 15.- Kon. Wilhelminahaven N.Z.1, Vlaardingen Standenstoel In wit volkunststof van 99.-voor 49.95. Bijbehorende kussens. VAN 69.95 VOOR «8*1 mii ■nsektenverdelger Trekt elektronisch insekten aan en VAN 17.95 VOOR Team City Crosstrainer In diverse kleuren en maten. V AN 99.- VOOR Eerste hulp etui O.a. pleisters, elastisch verband, leukoplast, gaasjes en een schaartje. V AN 10.95 VOOR Ontwikkelen afdrukken op groot formaat en schitterend glanspapier. Tijdelijk per rolletje, ongeacht het aantal opnamen: Alleen bij inlevering van de waardebon van 2,50. Deze vindt u op alle filmrolletjes die u bij TER MEULEN koopt. Zonder bon wordt 17,50 in rekening gebracht. Deze oktie loopt t/m 16 juni 1990 en is niet geldig voor zwart/wit. 1 -Uur service voor kleinbeeld, pocket en instamatic. 3-Dagen service voor disc en rolfilm (10,-) en half kleinbeeld (30,-) Geldig t/m 6 juni of zolang voorradig. MW w Ufi

De Havenloods | 1990 | | pagina 1