Verpleeghuizen verdeeld over instellen opnamestop ROTOR pleit voor soepeler onderwijs S DE HAVENLOODS NEUY' Natuurstichting doet beroep op bevolking Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Drumbandsin Margriethal Hellwig naar Provinciale Staten? Zonnehuis wijst actie van Driemaasstede af Wethouder achter ophames aan Geldsom voor Vogelasiel Grote Clubactie in de papieren EXTRA IN DEZE KRANT RADIO RIJNMOND REPORTER EDITIE 9, DINSDAG 5 JUNI 1990, 39e JAARGANG, Nr. 23 Wegener huls-aan-huLStiLaden Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM Drumband muzikanten en majoretten nemen zaterdag bezit van de Margriethal. In de periode vindt de gehele dag het le Schiedamse Bondsconcours plaats. Van de Schiedamse korpsen zullen Harpe Da vids, Ambrosius, Juliana en de Jeugd Rijnmondband het strijdperk betreden. Er ko men ook verenigingen van buiten Schiedam om zich te meten met collega-muzikan ten. Het concours is de op volger van het Drumband festival dat jaarlijks in de Plantage werd gehouden. Het défilé dat voorheen werd gehouden in de Lange Nieuwstraat is verplaatst naar Groenoord. Burge meester Reinier Scheres zal het défilé van in kleurige kostuums gestoken muzi kanten en majoretten per soonlijk om 13.30 uur afne men. Het concours duurt van 10.00 tot 17.30 uur. Toe gangskaarten kosten een rijksdaaler en zijn verkrijg baar bij de kassa van sport hal Margriet. WEEKAANBIEDING Gary Moore Still got the blues van 39.90 nu. 34.90 UB40 Labour of love II van 39.90 nu. 34.90 10% KORTING OP ELKE CD CD-SHOP Singel 120 - S 426.91.91 Schiedam Di. t/m vr. van 10.00-18.00 uur Za. van 10.00-17.00 uur Do. avond koopavond Recht tegenover het Maandag gesloten Junioren korfbal len non-stop voor goed doel "Schiedamse se lectie vaker for- A Oud-journalist Bas van Bochove met de Vut. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM Een deel van het Beatrixpark is tijdelijk voor het publiek afgesloten. Tot eind juli is er in het zuide lijk deel van het park een pro ject gaande van het bureau Gemeentelijk Onderwijscon- sulent en het Stedelijk Mu seum. Leerlingen van Schie damse basisscholen gaan zelf bij een nagebouwde Ijzertijd- nederzetting ervaren hoe IJ- zertijdbewoners leefden. Om de scholieren ongestoord hun gang te kunnen laten gaan is een deel van het park met be hulp van hekken op een brug en twee dammetjes ontoegan kelijk gemaakt. SCHIEDAM Het CDA- raadslid Els Hellwig-Kuipers maakt kans om volgend jaar haar raadszetel in te ruilen voor een zetel in Provinciale State. De christen-democrate is door de Schiedamse CDA- afdeling kandidaat gesteld. Vier haar geleden werd Hell wig ook al genoemd als kandi daat voor de Provinciale Sta ten. Ze viel toen buiten de boot omdat er al een andere kandidaat uit de regio was. Het gerucht gaat echter dat het Vlaardingse Staten-lid Werner Katwijk niet in de Provinciale Staten terug zal keren in verband met een baan in het buitenland. „Als dat waar is maak ik wel een kans", zegt Hellwig. De CDA- politica schat de kans zelf op vijftig procent. Hellwig ziet een zetel in Pro vinciale Staten wel zitten maar verwacht de lokale poli tiek te zullen missen. „Het is een uitdaging om me wat bre der te oriënteren. Toch gaat de plaatselijke politiek me ook aan het hart." In oktober is bekend of Hell wig op een verkiesbare plaats komt te staan op de CD A-lijst. De verkiezingen voor de Pro vinciale Staten vinden vol gend voorjaar plaats. MAGERE LIMOUSIN RIBLAPPEN 695 aanb. geldt vr. za. SCHIED AM/VLAARDIN - GEN De stichting Ver pleeghuizen Nieuwe Water weg Noord, de beheerster van de Driemaasstede in Schie dam en de Driemaashave in Maassluis heeft met ingang van gisteren een opnamestop ingesteld. De drastische maat regel is volgens algemeen di recteur J. Hagenaars genomen om het personeel te ontlasten. „Er is sprake van een onaan vaardbare werkdruk", aldus Hagenaars. Het Zonnehuis in Vlaardingen neemt wel nog nieuwe patiënten op. Ondanks dat er een wachtlijst is van 270 personen zullen er dus in de Driemaasstede en de Driemaashave geen patiënten meer worden opgenomen. Voor acute gevallen wordt echter een uitzondering ge maakt. „Alleen als er sprake is van levensbedreigende om standigheden worden er nog mensen opgenomen", zegt Ha genaars, die spreekt van een 'dramatische' maatregel. Hoewel op de wachtlijst ook urgente gevallen staan, zegt Hagenaars geen andere keus te hebben. „De patiënten die de laatste jaren binnenkomen, zijn steeds zwaardere gevallen en dat terwijl het personeels bestand gedaald is. Er is dan ook een extreem hoog ziekte verzuim, de mensen knappen gewoon af", stelt Hagenaars. Triest De opnamestop is niet alleen om werkdruk van het perso neel te verlichten. Met de maatregelen willen de ver pleeghuizen ook de verpleging van de reeds aanwezige pa tiënten garanderen. „We vinden het triest dat er geen patiënten meer worden opgenomen. Aan de andere kant is het nodig zodat de hui dige patiënten, met name in de vakantieperiode als er mensen weg zijn, toch goed verzorgd kunnen worden", zegt Hagenaars. De opnames top geldt voorlopig voor twee maanden. Schrijvend Het Zonnehuis in Vlaardingen Het Staelduinse bos is een voorbeeld van een natuurgebied dat door de stichting Zuidhollands Landschap wordt beheerd. WATERWEG NOORD- De PTT bezorgt vandaag ruim 600.000 brieven in Zuid-Hol land waarin het Zuidhollands Lanschap een oproep doet be gunstiger te worden. Dank zij donateurs kan de stichting de werkzaamheden in 50.000 hectare natuurschoon uitvoe- "Het is lente. De reiger in de sloot staat roerloos naar zijn prooi te loeren. Een nest kool mezen slaat aarzelend zijn eerste vleugels uit. In de dui nen bloeit de meidoorn en in de polder hoort u de stilte. Zou u deze stukjes natuur om u heen willen missen? Natuur lijk niet", zo begint de brief die de bewoners van deze pro vincie in hun bus zullen vin den. Steeds meer mensen zien de noodzaak in van het be houd van een schoon en groen leefklimaat in Zuid-Holland. Als gevolg van een mailingac tie in '89 is het aantal begun stigers toegenomen. Ook dit maal hoopt de Stichting het Zuidhollands Landschap weer op de sympathie van de bevolking. De strijd om het natuurbehoud in deze provin cie is immers nog niet gestre den. Weliswaar heeft de stich ting door haar activiteiten al bijna zestig gebieden veilig kunnen stellen, zoals het vo- gelrijke strand- en slikkenge- bied de Slufter van Voorne en het Staelduinse Bos. Bovendien speelt de organisa tie in op ruimtelijke ontwik kelingen in de provincie, geeft voorlichting en is actief op het gebied van milieu- en natuur- educatie. Wie de activiteiten wil steu nen, is welkom als begunsti ger. Voor f 25.- per jaar krij gen leden ook viermaal het tijdschrift Zuidhollands Landschap, gratis deelname aan excursies en gratis toe gang tot terreinen van de stichting. SCHIEDAM - De nieuwe wethouder van Volksge zondheid Bart de Leede staat achter de directie van de Driemaasstede. "Het is heel vervelend, dat dit soort acties moeten plaatsvinden, maar ik heb er begrip voor", zegt De Leede. "Ik keur het zeker niet af." wijst evenwel een opnamestop van de hand. „Ik betreur het ten zeerste dat de Driemaas stede zo'n drastische stap neemt", zegt S.A. van de Len de, hoofd verpleegdienst. „Het kan goed zijn om de werkdruk te verlagen maar je pakt wel rechtstreeks de mensen die geen kant op kunnen. Als je bedenkt dat er een wachtlijst is van meer dan 250 personen, patiënten De Driemaasstede neemt voorlopig geen met vaak schrijnende situa ties, dan is een opnamestop voor ons het laatste middel dat we zullen grijpen", aldus Van de Lende. Van de Lende is het wel met Hagenaars eens dat de werk druk voor het personeel te hoog is. „De problemen zijn gigantisch. Als actie om aan dacht te trekken van de poli tiek is een opnamestop een ef fectief middel, maar we heb ben ook een stuk verantwoor delijkheid voor de patiënten. We overwegen daarom zelf niet om opnamestop in te stel len", stelt Van de Lende. ROTTERDAM Onder de naam 'Vrijhaven Be roepsonderwijs' bracht de Rotterdamse Ontwikke- lingsraad (Rotor) begin deze week een advies uit dat uiteindelijk moet lei den tot een aanzienlijke verlaging van de werkloos heid onder lager opgelei den. Kernpunten zijn een soepeler onderwijs dat be ter aansluit op de vraag vanuit de arbeidsmarkt plus een betere afstemming tussen vraag en aanbod op die arbeidsmarkt. Het ad vies is gericht op het minis terie van Onderwijs. De werkloosheid is zeer hoog. In de grote steden heeft ruim zestig procent van de lager opgeleiden geen werk. Voor immigranten is de situatie nog nijpender. Ook een gevolg van (te) lage opleidingen alsmede van een achterstand bij cultu rele en sociale vaardigheden. Dat laatste houdt onder meer in dat veel immigranten de Nederlandse taal niet beheer- Voorts is, volgens Rotor, de situatie op de arbeidsmarkt drastisch gewijzigd. De aard van tal van werkzaamheden is veranderd. Veel mensen heb ben die ontwikkelingenniet kunnen bijbenen. Tegelijker tijd heeft het bedrijfsleven dringend behoefte aan kwali tatief goede krachten. Rotor is er daarom van over tuigd dat het beroepsonder wijs hier een sleutelpositie in neemt. Dat onderwijs moet aansluiten op de vraag vanuit de arbeidsmarkt. Daartoe dient de onderwijsstructuur te worden versoepeld tot onder wijs op maat. Gericht op zo wel individuele personen als op de veelsoortige vragen van het bedrijfsleven. Ook de verschillende onder wijsvormen dienen 'naadloos' op elkaar aan te sluiten. On derwij skundige vernieuwin gen kunnen ook hun nut af werpen. Rotor pleit voor een verbetering van de kenniso verdracht en voor een combi natie van leren en praktijker varing opdoen. Met het nemen van dergelijke maatregelen verwacht Rotor de uitval van leerlingen sterk te kunnen te rugdringen. In het advies noemt Rotor een aantal mogelijke projecten. Daarbij is Regio-Rotterdam Compact een project, gericht op de afstemming van vraag en aanbod op de arbeids markt. Nodig daarbij zijn een aanzienlijke intensivering van contacten tussen bedrijfsleven en onderwijswereld plus een nauwkeuriger afstemming van dagopleidingen op daarop volgende bedrijfsopleidingen. Een tweede voorgesteld pro ject, het zogenaamde Regio- Rotterdam College richt op de verbetering van het tweede kans onderwijs. Speelveld In de uitwerking van een Vrij haven voor het beroepsonder wijs gaat het er om een speel veld te creëren waarop de spe lers (uit het onderwijs en van de arbeidsmarkt) knellende regelgeving en belemmerende bureaucratische arrangemen ten uit de weg kunnen gaan, vindt Rotor. De wil om tot praktische re sultaten te komen dient cen traal te staan. SCHIEDAM - Het Vogelasiel heeft van de actie Zomervo gels een bedrag van f 525.- ontvangen. Het geld is be stemd voor de reparatie van de volières die bij de storm in januari werden verwoest. Wil van Meggelen van de Vrienden van het Vogelasiel is blij met dit gebaar. "Het grap je in januari heeft enkele dui zenden gulden gekost. We kunnen het geld goed gebrui ken. De kooi kostte zo'n vijf duizend gulden en was nog maar één jaar oud." De volière is bestemd voor vogels die herstellen van een ziekte. In middels is men begonnen met het weer opbouwen van de vo lière. ROTTERDAM - Verenigingen die mee willen doen aan de Grote Clubactie 1990, doen er verstandig aan om nog vóór de zomervakantie alle papieren in orde te maken en tijdig lo ten te bestellen. De superloterij, die onder steund wordt via radio, televi sie en deze krant, is een unie ke mogelijkheid om extra geld te vergaren voor de clubkas. Deelnemende verenigingen kopen voor één gulden een lo- tenvel en verkopen dat vervol gens voor vijf gulden. Daar mee is een opbrengst gegaran deerd van 80 procent. De organisatie verwacht een totaal-opbrengst van zo'n 14 miljoen gulden en deelname van 10.000 clubs. Om alles goed voor te bereiden, is de medewerking nodig van alle betrokkenen. Besturen die eerder deelnamen, hebben in middels de papieren ontvan gen. Wie nog niets binnen heeft kan informatie aanvra gen bij Wegener Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotter dam, telefoon 010-4699911. De lotenverkoop begint don derdag 27 september. totale oplage 476.281 Ra dio RIJNMOND

De Havenloods | 1990 | | pagina 1