lanceren L.P.: 'Wij zijn rock roll Sons of the Yompin' Cockroaches 3 Informatie Wie de WK op de voet wil volgen, krijgt morgen van ons de eerste voorzet. DE HAVENLOODS jgssKSS jSgSSSSs SSin6'9 Eigenzinnige groep wacht nu op SEÏÏS Vervanging lavetten door woningbeheer begonnen Straattheater DONDERDAG 7 JUNI 1990 23-581 SCHIEDAM kerk Diensten op 10 juni HERV. KERK Grote Kerk: 10 u. Vic. Mevr. A. Baan- Slot m.m.v. The new life singers. Opstandingskerk: 10 u. dhr. J. A. van Lambalgen. Bethel-Kapel: 10 u. Mevr. R. de Graaf, Rotterdam. Huize Thomas': 10 u. ds. J. D. Wuis- ter, Heilig avondmaal. HERV. GEMEENTE KETHEL: Dorpskerk: 10 u. ds. J. Sosef. St. Martinuskerk: 9.30 u. ds. N. K. Mos. Ark: 10 u. ds. A. Prins, heilig avond- Brusewita, Bunnik. JOHAN MAASBACH WERELDZENDING: Vrijdag 8 juni 19.30 u. Voorganger E.R. Holder. Zaterdag 9 juni 19 u. dhr. Rens van Reenen, jeugddienst. Zondag 10 juni 10u. Voorganger E.R. Holder, eredienst. Dinsdag 12 juni 20 u. Voorganger E.R. Holder, bidstond. HERV. EVANGELISATIE OP GEREF GRONDSLAG: Vleesdiefstal SCHIEDAM— Vanuit tw trailers van het transportb drijf De Blauwe Ster aan i Fokkerstraat hebben dievi tussen 2 en 4 juni het nodi vlees ontvreemd. Bij een i spectie bleken 20 dozen hal g beroemt het co r op het ontbr van een visie, want men het van belang dat „...de houder het overleg blanco in- Blanco Hoewel zowel Lagendijk als Van Otterdijk stelt dat de band tussen bestuur en burger verstevigd moet worden, ont breken vooralsnog de plannen hiervoor. „We weten dat er moeilijkheden zijn in onze wijk", zegt Lagendijk. „Pro bleem is echter dat we veel mensen niet bereiken. Zo ver schenen er op de laatste jaar vergadering van bewoners vereniging Schiedam-Oost vier personen." De cruciale vraag lijkt dan ook in hoeverre de mensen ir de wijken gemotiveerd kun nen worden om hun ongenoe gen te uiten op de geschikte plaats en op welke wijze de gemeente werk maakt van hun klachten en opmerkingen. 010 ïSsS'^VoTfer I 4.352.911 SCHIEDAM De tekst op de achterzijde van de L.P.- hoes laat over de gedach- tenwereld van de groep geen twijfel bestaan: 'The Sons of the Yompin'Cock- roaches don't play rock roll, they are rock roll'. Overmoedig? Misschien maar de eerste L.P. het Rotterdams-Schie- s trio is naar eigen zeg gen in kringen van vrien den en kennissen grif van ïand gegaan. Binnen kort zal de plaat, simpel weg Sons of the Y.C. geti teld, aan het grote publiek worden gepresenteerd. De formatie, bestaande uit Ronnie 'Roteb' Huisman (zang en gitaar), Ronald van Oud- heusden (bas en zang) en Franklin Bergman (drums) heeft voor deze eerste mijlpaal hard moeten zwoegen. Een beginnende popgroep (The Sons bestaat pas drie jaar), krijgt niets cadeau. Succes dient via optredens, veel repe- en en vooral het opbrengen i vrachtladingen geduld af- Iwongen te worden. „Te er daar alle nummers door groep zelf gemaakt wor- i", verduidelijkt Ronald i Oudheusden de werklast Ook de plaatopname kwam niet gemakkelijk tot stand. Nadat Franklin Bergman de mobandjes naar verschillende platenmaatschappijen had periode van lang wachten aan. Over de behandeling van de meeste maatschappijen is Bergman niet erg positief: „In die bandjes zit aardig wat eigen geld en heel veel moeite. Ik vind het dan ook ronduit onbeschoft dat ik nu, een jaar na dato, van de meeste maat schappijen nog niet eens een ontvangstbevestiging heb ge kregen" zo meldt de drummer duidelijk beledigd. Feestje Het voor insiders bekende Rockhouse antwoordde echter wel. Het positieve bericht van deze vooral op oude rock roll gerichte maatschappij was aanleiding voor een feest je in besloten kring. Van Oud heusden: „het was vooral een voldoening dat we puur op grond van onze kwaliteiten werden uitverkoren. Zo'n pla tenmaatschappij krijgt toch heel veel demo's toegestuurd en lang niet iedereen komt voor een platencontract in aanmerking". In december 1989 werden de opnames in een week voltooid. De technische faciliteiten le verde Rockhouse, maar in de invulling van de L.P. werden de Sons of the Y.C. volledig vrijgelaten. Na de opnames brak opnieuw een periode van lang wachten aan, maar half mei was het product eindelijk gereed. Alle aanleiding tot te vredenheid derhalve, hoewel Bergman de zelfkritiek niet schuwt: „Het kan, als ik het resultaat zo hoor, op sommige momenten echt nog wel wat beter." Aan alle onzekerheid is overi gens voor de Sons of the Y.C. nog lang geen einde gekomen. begint nu en die is alles bepa lend voor de toekomst van de groep. De platenmaatschappij Dureco verzorgt de distributie van de plaat en moet de Sons vooral veel radiozendtijd op leveren. „Zonder de 'airplay' van de lokale - en nationale - omroepen ben je nergens. De bekendheid van de groep moet via die zendtijd de regio Rot terdam ontstijgen en ons ook veel optredens in bijvoorbeeld Zuid-Oost Groningen gaan opleveren", zo vatten Berg man en Van Oudheusden de onzekerheid over het defini tieve succes van de L.P. nog soms wel alsof het publiek hier in de omgeving wat blasé is. Men wacht als het ware op fouten terwijl in de provincie het enthousiasme voor de mu ziek oprecht en verfrissend iide^de Sons of the Y.C. niet a nancieel opzicht zijn. De groepsled zich opvallend krit het popcircuit van een grote stad als Rotterdam. „Het lijkt Koeienkeuring Ook de talentenjachten moe ten het bij de Sons of the Y.C. ontgelden. „Een koeienkeu ring" noemt Ronald van Oud heusden deze evenementen. „Wie weet er bijvoorbeeld nu nog wie ooit de Grote Prijs van Nederland gewonnen hebben? Bovendien kunnen verschillende muziekstijlen nooit met elkaar vergeleken worden. Rembrandt en Ru bens zijn toch ook niet te ver gelijken?" Eigenwijs of niet, de Sons of the Y.C. houden er in ieder Franklin Bergman, Ronald Of ze, zoals de bandleden clai men, rock roll 'zijn' is ech ter moeilijk te zeggen. Als het aan hun opstandig aandoende eigenzinnigheid ligt kan die vraag misschien best wel eens met 'ja' worden beantwoord. Ter gelegenheid van het ver schijnen van de L.P. vindt binnenkort een 'release party' plaats. Tijdens dit feest zullen de Sons of the Yompin' Coc kroaches een live-optreden verzorgen. Informatie over plaats en datum was bij het ter perse gaan van deze krant nog niet beschikbaar. SCHIEDAM— Gemeentelijk Woningbeheer is vorige week begonnen met de vervanging van lavetten in haar wonin gen. Hiermee wordt het be sluit dat de gemeenteraad eind vorig jaar nam ten uit voer gebracht. Het is de be doeling dat in de toekomst de gemeentewoningen die nu nog een lavet hebben met een douche worden uitgerust. Het GWB heeft dan ook een voor stel uitgewerkt waarin de be woners deze mogelijkheid ter ore wordt gebracht. In het kort luidt het voorstel als volgt: in de plaats van het lavet wordt een staande douche met wastafel aange bracht en wordt de douche ruimte ook verder afgewerkt. Hier tegenover staat dan een bewo- en. Zo bij het op het 4-208) de Delflandseweg verkiezen hel lavet boven de zogenaamde staande douche Gasprijs SCHIEDAM Als gevolg van de ontwikkeling van de gaso- lieprijs moet de ONS het gas met ingang van 1 juli a.s. duurder inkopen. Deze geste gen inkoopprijs maakt aan passing van de verkoopprijs noodzakelijk. Het college van B W zal dan ook aan de Gemeenteraad van Schiedam voorstellen het ta rief Voor de kleine verbruikers van gas per 1 juli met 2,1 cent per kubieke meter te verho gen. De gasprijs komt hier door op 41,6 cent per kubieke meter, exclusief 18,5% BTW en milieuheffing. Spuitgast wordt museumdirecteur SCHIEDAM De nieuwe interim-manager van het STedelijk Museum heet Arie Metaal.Direct na Pinksteren deze commandant van de plaatselijke brandweer aan de slag gegaan. Metaal, die zijn functie bij de brandweer overigens gewoon blijft uit oefenen, krijgt de taak de or ganisatie van het door inter ne rellen geplaagde museum grondig op poten te zetten. Wethouder van cultuur Zij develd vindt Metaal blijk baar de aangewezen figuur om het museum uit het slop te halen. Hoewel hij niet de eerste keus van Zijdeveld was, zag de wethouder zich na het afhaken van Pierre Janssen bijna voor een vol dongen feit geplaatst Held op zoek naar de Heilige Graal SCHIEDAM— In het Film huis wordt op vrijdag 8 er zaterdag 9 juni de film India na Jones and the last crusade van regisseur Steven Spiel berg gedraaid. De hoofdrollen zijn voor Harrison Ford en Sean Connery. In deze (laatste?) Indiana Jo nes gaat de held op zoek naar de Heilige Graal en naar zijn vader, die midden in een ar cheologisch onderzoek ver- aSdlt'zifn vader door De L.P. van de Sons of the Yompin' Cockroaches bevat 14 nummers, hetgeen rijke lijk veel is. Misschien is hun muziek dan ook nog het best te omschrijven als kort maar krachtig. Zelf vinden de groepsleden hun stijl moei lijk te plaatsen: „Hoewel we een vette knipoog naar de rock-a-billy geven, bekijken we per nummer wel waar we precies met onze muziek te rechtkomen..." Alarm ALARMNUMMER: 06-11 voor elke seconde die telt. Medische dienst ARTSEN: Telefonische boodschap pendienst, tel. 420.66.11. KRUISWERK NIEUWE WATER WEG-NOORD: Kantoor: Van Swin- densingel 40, tel. nr. 4739900. Be reikbaar ma. t/m vr. van 09.00-17.00 uur. Uitleen verpleegartikelen: maga zijn Van Swindensingel 40, ma. t/m vr. van 15.00-18.00 uur; magazijn Bachplein 588, tel. nr. 4706177, ma. t/m vr. van 09.00-13.00 uur. Ver pleegkundig telefonisch spreekuur van ma. t/m vr. van 12.00-13.00 uur: Schiedam-Noord: tel. nr. 4706177. Schiedam-Oost, Centrum en Nieuwland: tel. nr. 4739900. Schiedam-Zuid TANDARTSEN: Per 1 jan. tandarts spoedgeval spreekuren voor in het an vrij. 17 uur tot ma.morg. 4e woensdag v.d. maand van 2-3 uur van Swindensingel 40. Groenoord en Kethel: elke 1e en 3e donderdag v.d. maand van 2-3 uur wijkgebouw Bach plein. IN VERWACHTING? Kraamcentrum Maassteden, Schie- damseweg 99, 3134 BE Vlaardingen, tel. 010-4342867, voor directe hulp dag en nacht. Voor het bespreken van kraamhulp of i informatii krijgen. Alle tijden zijn van 14.00- 15.00 uur. Schiedam: Van Swindensingel 99 elke 2e en 4e woensdag v.d. maand Vlaardingen: Schiedamseweg 99 elke maandag. elke maandag, woensdag en donderdag van 10.00 tot 11.00 uur, tel.nr. 4358595. Op dezelfde dagen is er van 11.00 tot 12.00 uur een zwangerschaps-en kraamzorginformatielijn voor al uw vragen tel.nr. 435859_5_ Steenstr. 39, tel. 426.82.34, Uhr. VI- see, Schiedamseweg 41d, tel. Op donderdag 7 juni krijgt elke Oranje-fan bij ons name lijk gratis 'n exclusieve WK-speld. En 'i boekje, waarin u precies kunt zien wanneer ons elftal op tv is. Bovendien bevat dit boekje gratis entreecoupons en bonnen voor 'n drankje, tijdens wed- strijddagen geldig in alle Holland ff iANP SINOS In de Holland Casino's kom je ogen tekort. Nostalgie in Podium SCHIEDAM Traditiege trouw vindt er in Muziekcafé Podium op donderdag weer een jamsessie plaats. Op 7 juni komen vanaf 22.30 uur de meest uiteenlopende muziek stijlen aan bod. Sessie-leider Peter van Gennip zal er aan de hand van de aanwezige muzi kanten een leuk evenement van proberen te maken. Vrijdag 8 juni komt Sue Cha- loner's Soul Train naar Podi um. De band is voor vele Rijn- monders geen onbekende in het popcircuit. Deze keer zal Sue Chaloner weer met een verrassende nieuwe bezetting op de bühne staan. Het optre den maakt deel uit van de voorbereiding voor haar deel name aan het grote Arubaanse Latin Jazz Festival deze maand, waar zij met namen als Dizzy Gillespie, Spyro Gyra, Sheila E. het podium zal betreden. De liefhebbers van stevige swingende funk en soul moeten zorgen dat zij om Max Velthuijs exposeert SCHIEDAM In filiaal Noord van de Gemeente Bi bliotheek Schiedam is de ge hele maand juni een tentoon stelling te bezichtigen van de kinderboekenillustrator Max Velthuijs. De expositie bestaat uit onge veer 35 originele prenten en gaat in op het beeldende werk van Max Velthuijs. De verha len uit zijn boeken komen der halve niet aan de orde. Velthuijs is begonnen als gra fisch ontwerper in de reclame maar houdt zich sinds 1965 voornamelijk bezig met het il lustreren van boeken. Hij maakt zijn prenten als schil derijen en bouwt ze helemaal met verf op. In 1977 en in 1986 ontving hij een gouden pen seel (een hoge onderscheiding in kinderboekenland) voor zijn werken 'het goedige mon ster en de rovers' en 'Klein mannetje vindt het geluk'. Filiaal Noord van de Gemeen tebibliotheek is te vinden aan het Bachplein 589. De ten toonstelling is tijdens de ope ningsuren van de bibliotheek te bezichtigen. Sue Chaloner treedt vrijdagavond in Podium 22.30 bij Podium aanwezig zijn. De toegang bedraagt f7,50. De Haagse band de Scarlets komt zaterdag 9 juni naar Po dium. Deze groep werd in 1964 opgericht door zanger Peter de Looff en behoorde in de jaren zestig tot de top van de Haagse popscene. Over de Scarlets werd inder tijd verteld dat zij het pres teerden nummers van de Be atles te coveren voor dat deze het vasteland van Europa be reikt hadden. Niet z derlijk als men b Engelse pop. De laatste opnames van de Scarlets dateren uit 1980. Deze werden gemaakt tijdens de Haagsche Beatnacht en kwamen vervolgens terecht op de aan deze nacht verbonden dubbel LP. De vele covers van de Stones en Beatles lijken ga rant te staan voor een avond muzikale nostalgie. Het optre den begint om 21.30 uur en de DELFT— Delft dagavond en in het teken va ater.De opening val wordt verzorgd door de pen Goudse groep Trajekt en vindt optr 'hefstraarihe- ^nrk\w?nti°^dastra^ttheater- van dit festi- groepen op.Er zijn ook groe- ZONDAGSDIENST HOLY-ZIEKENHUIS N.a.v. de landelijke akties zal er op WOENSDAG 13 JUNI A.S. ZONDAGDIENST GEHOUDEN WORDEN IN HET HOLY-ZIEKENHUIS Dit houdt in dat de poliklinieken gesloten zullen zijn en er geen afspraken gemaakt kunnen worden. Te allen tijde zullen spoedgevallen behandeld wor den. Wij betreuren eventuele overlast ten zeerste maar rekenen op uw begrip. Het Aktie Comité

De Havenloods | 1990 | | pagina 3