deze lam Gemeente onderzoekt aanpassing woonerven DE HAVENLOODS Bijzondere uilensoort nestelt in Schiedam Artotheek timmert langzaam maar zeker aan de weg Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. IN Stadskantoor onder indruk van protesten uit Zuid TERMEULEN ^pjes TAPIJT CENTRUM 50.- WAARDEBON EDITIE 9, DINSDAG 12 JUNI 1990, 39e JAARGANG, Nr. 24 Wegener huls-aan-huLSbLaclen Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. Oranje troef bij de Dijk SCHIEDAM Jongeren centrum de Dijk pakt goed uit tijdens het wereldkampi oenschap voetballen. De hele maand staat er bij het cen trum aan de Westfranke- landsedijk een grote circus tent compleet met tribune waar op een groot video scherm alle wedstrijden te zien zijn. Ook zijn er diverse andere activiteiten tijdens het WK in het jongerencentrum. Er worden speelfilms vertoond, er zullen bandjes optreden en ook de befaamde Schie- damse Koos Albers is van de partij. Alle activiteiten zijn gratis toegankelijk. Vrijdag avond werd de spits afgebe ten. In de feestelijk versierde tent zagen de voetballiefheb bers hoe Argentinië werd verslagen. In de nachtelijke uren werd dat gevierd met een Oranje Acid House Par ty. Nu maar hopen dat als Oranje vanavond aantreedt, de feeststemming erin blijft. Bijeenkomst Computerclub SCHIEDAM De Computer club houdt vanavond een bij eenkomst voor gebruikers van alle merken computers. De bijeenkomst vindt plaats in het Filmhuis aan de Nieuw- straat 12. De deur gaat open om 19.00 uur en de toegang kost f 3,50. Inbraken SCHIEDAM Extramarkt Burggraaf aan de Mesdaglaan vrijdag in de vroege ochtend uren bezocht door inbrekers. Vermist wordt een partij siga retten ter waarde van ruim vierduizend gulden en zegel boekjes met een waarde van 425 gulden. Uit een kelder in de Keesom- straat wordt sinds zaterdag een fiets en een vuilniszak met veertig barbiepoppen vermist. De waarde van de buit is 2400 gulden. Door een raam te forceren hebben inbrekers zich zater dag ook toegang verschaft tot een woning aan de Boerhaa- veplein. Met een aantal bank passen en een cassetterecor der zijn de inbrekers weer vertrokken. Een bewoner van de Anna van Burenstraat mist sinds het weekeinde zijn postzegel ver zameling. Inbrekers hebben ook een radiocassetterecorder uit de woning meegenomen. A Spaland Ruiters geen elitaire vereniging A Reijnhout: burgers betrekken bij wijk- en buurtbeheer A SW begint com petitie met prestigeduel 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week AFSLANKEN? Dat kan bij 'LIJN MEE' in groepsverband Dagelijks te bereiken tussen 16.30-18.30 3 Juli laatste clubdag SCHIEDAM— De ge meente gaat bekijken hoe de verkeerssituatie in Schiedam-zuid zoda nig kan worden aange past dat hardrijden door automobilisten in de woonerven wordt uitge bannen. Gemeenteamb tenaren hebben dit in een gesprek met bewo ners toegezegd. De actie tegen het hardrijden is in gang gezet door Co Bar revoets, bewoonster van de Pendrechtsestraat. Volgens Barrevoets lopen vooral kin deren en oudere mensen ge vaar doordat automobilisten in de woonerven de snelheids- regels aan him laars lappen. Dat ze hierin niet alleen staat, bewijst een lijst met ruim vierhonderd handtekeningen die in een deel van de Gorzen zijn opgehaald. F.M. Bogerd van Gemeente werken is onder de indruk van het protest. „Dat er zo'n grootscheepse onvrede is, be vreemdt ons ten zeerste. Dat was niet bekend", aldus Bo gerd. „We gaan ook uiteraard op de kwestie in. Als gemeente kan je dit niet zo naast je neer leggen". verkeersdrempels. „Dat is el ders in de stad ook gebeurd, Moeilijk SLAGERIJ ?!BUPreH11.90 SCHOUDERLAPPEN jg gg DRUMSTICKS g gg 2.98 GEGRILLDE RUNDERF" 200 gram Binnenwegplein 21 Rotterdam-Centrum S 010-4.134.136 Welke maatregelen er geno men zullen worden om het hardrijden tegen te gaan, kan Bogerd niet zeggen. Con crete toezeggingen zijn er nog niet gedaan. Het voorstel van de bewoners om een 30 kilo meter-zone in te stellen in de woonerven, stuit volgens de gemeente op praktische pro blemen. „Het is heel moeilijk om dergelijke lage snelheden te controleren. De politie heeft er de geschikte appara tuur niet voor. Bovendien zijn er in de gemeente nog geen 30 kilometerzones aangewezen. Of het hier gaat gebeuren, is een beleidszaak", stelt Bo gerd. De ambtenaar ziet wel mogelijkheden in het aan- van bloembakken en Ludieke actie op 20 juni SCHIEDAMOm hun e voor veilige woonerven kracht bij te zetten, zal er op woensdag 20 juni een ludie ke actie plaatsvinden in de Pernissestraat. De straat zal van 13.00 tot 16,00 uur i het verkeer worden afgeslo ten. In de straat zullen spel letjes voor kinderen worden georganiseerd. Co Barre voets hoopt dat veel ouders met kinderen de actie komen ondersteunen. „Ik doe een oproep aan alle ouders want een veilige straat om te spe len voor de kinderen gaat ons allemaal aan", aldus Bogerd betreurt het dat de be woners niet eerder aan de bel hebben getrokken. „De Pen drechtsestraat is drie jaar ge leden heringericht. Er was toen inspraak mogelijk maar daar kwam niets uit. Er zijn zeggen en schrijven twee men sen op de informatieavond ge weest. Toen hadden we geld en nu niet", zegt Bogerd. Volgens Barrevoets was ech ter niet duidelijk dat de bewo ners mee konden praten over de herinrichting van de stra ten. „Er zijn wel folders ver spreid met het plan hoe de straat zou worden. Het kwam niet over alsof de bewoners nog inspraak hadden", aldus Barrevoets. De bewoonster is positief over het onderhoud met de ge- ■Ni v bi meente. „Er werd goed geluis terd. Je mag niet verwachten dat in één klap de hele Gorzen veilig is als je maar resultaat ziet". Binnen een maand denkt de gemeente te kunnen aangeven welke maatregelen er volgens haar mogelijk zijn. Toch sluit Barrevoets niet uit dat er ac ties door de bewoners gevoerd zullen worden. „Er waren al mensen die de straat wilden open breken. Ik weet niet of ik acties kan voorkomen maar het zullen beschaafde acties zijn zonder gesloop". De bewoonster denkt zelf aan een ludieke actie om de druk op de ketel te houden. „We willen bijvoorbeeld zoveel mogelijk ouders met kinderen op een woensdag in de Groe- nelaan verzamelen om met speelgoed de straat een paar uur af te sluiten", zegt Barre voets MAANDPRIJS PUZZELPAGINA Beschikbaar gesteld door Broersveld 157 Schiedam tel. 4262681 De prijs bestaat uit Prijswinnaar zie puzzelpag. SCHIEDAM Schiedam is een bijzondere vogelsoort rij ker. Vogelkenners van de KNNV hebben 'ergens' in de gemeente een broedend paar tje kerkuilen ontdekt. „Heel bijzonder omdat er in dit deel van het land nagenoeg geen broedgevallen van deze vogel SCHIEDAM— De artotheek wordt langzaam maar zeker ontdekt door het Schiedamse publiek. Sinds de uitleen in januari officieel van start ging, zijn er al 135 abonne menten uitgegeven. „Het be gint er op te lijken", vindt ar- totheekmedeweker Ludo van Halem. Het streefgetal van 200 abonnementen voor het eerste jaar zal volgens hem wel worden gehaald. De collectie van de artotheek is met meer dan achthonderd kunstwerken toereikend. Toch' wordt de kunstcollectie nog verder uitgebreid, vertelt Van Halem. „Er is nog steeds een ruime keuze maar binnen kort komt er weer werk be schikbaar van de laatste aan koopronde. In het najaar is er dan wederom een aankoop ronde", aldus Van Halem. In de collectie is veel werk van Schiedamse kunstenaars te rug te vinden, uit de tijd van de Beeldende Kunst Regeling, maar ook kunstenaars van buiten de stad zijn vertegen woordigd. In de toelfamst zul len er meer kunstwerken van niet-Schiedamse kunstenaars worden aangekocht, verwacht Van Halem. Ook bestaan er plannen om kunstwerken tus sen verschillende artotheken te ruilen. „Maar dat kost tijd. Er moeten geschikte partners gevonden worden", stelt Van Halem. De medewerker wil nog even benadrukken dat de artotheek niet alleen schilderijen uit leent. „Ook sculpturen, wand kleden, tekeningen en zeef drukken kan je hier lenen." Van Halem hoopt dat het aan tal abonnementen verder zal blijven stijgen. „Zeshonderd abonnementen is de doelstel ling op lange termijn. Maar voor het zover is zal nog het nodige moeten gebeuren. In de toekomst zullen we echter ook aan bedrijven gaan uitlenen." De artotheek is gevestigd in het filiaal Noord van de Open bare Bibliotheek in wijkcen trum de Blauwe Brug. De ope ningstijden zijn dinsdag- en donderdagavond van 18.30 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. Een abon nement kost vijftig gulden en daar kan men eer jaar lang een kunstwerk voor lenen. Voor het lenen van een origineel kunstwerk kan men bij de Artotheek terecht. bekend zijn. Het is waar schijnlijk het eerste broedend paartje in Zuid-Holland", zegt KNNV-afdelingsvoorzit- ter Wout van der Schalie. De kerkuil is een zeldzame broedvogel geworden in ons land. Voor de oorlog waren er nog duizenden exemplaren van deze opvallende uilen soort maar door ondermeer het gebruik van pesticiden in de landbouw, het verkeer en het verdwijnen van broed plaatsen in kerken en andere gebouwen is het aantal vogels gedecimeerd. De lichte uil wordt dan ook nog maar zel den gezien. Dat er nu een paartje in Schiedam is gaan broeden, is een succes voor de KNNV'ers. Vijf jaar geleden hebben de vogelliefhebbers een aantal speciale nestkasten voor ker kuilen geplaatst om het be dreigde dier zo een beetje te helpen. Van de Schalie is dan ook blij met het resultaat. „Het geeft aan dat het milieu een beetje verbeterd. Voorwaarde voor het herstel van de kerkuilpo pulatie is namelijk dat er niet meer gespoten wordt met in secticiden. De kerkuil, die aan de top van de voedselketen staat, is daar heel gevoelig voor." De KNNV'er wil niet zeggen waar het paartje kerkuilen precies nestelt. „Om versto ring door mensen te voorko men." Wel geeft hij toe dat het ergens in het noordelijk stads deel moet zijn. Vandaar zijn pleidooi voor het behoud van het Midden Delfland. „Dat De kerkuil gebied is belangrijk als rust gebied, ook voor de kerkuil. Een rijksweg 19 hoort daar dan ook niet thuis." De vier jonge kerkuilen die in het nest zijn gezien, worden waarschijnlijk geringd. Gesti muleerd door het succes zal de KNNV ook verdergaan, met het ophangen, van nestkasten, voorspelt Van der Schalie. Van Katwijk wel beschikbaar als Statenlid VLAARDINGEN/ SCHIE DAM Mr. Werner van Katwijk heeft zich weer be schikbaar gesteld voor een nieuwe termijn als lid van Provinciale Staten. „Maar het is natuurlijk aan het par tijbestuur van het CDA om kandidaten te kiezen", zo stelt hij desgevraagd. Hiermee ontzenuwt Van Katwijk geruchten dat het Schiedamse CDA-raadslid Els Hellwig-Kuijpers na die verkiezingen volgend jaar zijn zetel in Provinciale Sta ten zal overnemen. „Waar schijnlijk gaat zij ervan uit dat er een districtenstelsel is. Er kunnen echter ver schillende kandidaten uit één stad worden benoemd. Daarom denk ik dat er er gens een vergissing is be gaan". Mevrouw Hellwig noemde als reden voor het vertrek van Van katwijk zijn nieuwe baan in het buitenland. Van Katwijk: „Ik heb inderdaad een internationale functie gekregen. Maar mijn thuis basis is en blijft Voorburg: ik zie geen reden om uit de Pro vinciale Staten te stappen. Het verband tussen mijn nieuwe functie en de kandi datuur van mevrouw Hell wig ontgaat mij dan ook". In oktober maakt het CDA de namen van de kandidaten voor Provinciale Staten be kend. Ladbroke overvallen SCHIEDaM Een nog onbe kende man heeft vrijdagavond het kantoor van Ladbroke To- talisator aan de Rotterdamse- dijk overvallen. De man kwam omstreeks 23.00 uur het pand binnen met de hand in de zak alsof hij een vuurwa pen bezat en eiste geld van een 26-jarige werknemer. De overvaller heeft zowel uit de kas als uit de kluis een onbe kend bedrag meegenomen. De man sprak gebrekkig Engels en is vermoedelijk van Spaan se of Portugese nationaliteit. Politie gaat verhuizen SCHIEDAM dinsdag is de lang verwachte dag voor de Hermandad. Die dag zullen de verhuiswagens heen en weer rijden tussen het oude politiebureau aan de Lange Nieuwstraat en het nieuwe politiebureau achter station Nieuwland. Vanaf 14.00 uur moet het nieuwe bu reau in werking zijn. Het hoofdbureau aan de Lan ge Nieuwstraat, dat sinds 1928 in gebruik was, is ver kocht aan het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten. Ook het bureau Noord aan de Laan van Ëol'Es zal worden geslo ten. Met de ingebruikname van het nieuwe bureau wordt ook het algemene telefoonnummer van de politie veranderd. Voor niet-dringende zaken is het korps bereikbaar onder num mer 4494499. Het alarmnum mer blijft hetzelfde (4264666). Het nieuwe bureau zal woens dag 19 september worden ge opend door minister Ien Dales van Binnenlandse Zaken. Op zaterdag 22 september kun nen de Schiedamse burgers een kijkje nemen in het nieu we bijreau tijdens een <$>en dag.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1