Toch basisscholen in nieuwbouwwijk Spaland DE HAVENLOODS Glasoven doorgebroken Al vanaf 15.69 plaatst u in onze kranten een kleine advertentie. I Politie went snel aan nieuw bureau Vechtpartij op Hoogstraat Autokraker betrapt College wil Woudhoek verplaatsen V-'.' Rotterdampas ook in Schiedam? Hafkamp: geen afspraak met Paalman gemaakt Lezing over Frans Hals TERMEULEN 'NELLY' 32.95 'Bezwaarschrift tegen opheffen woonwagencentrum Schiekade ongegrond' Korte Havenbrug wordt opgeknapt EDITIE 9, DINSDAG 26 JUNI 1990, 39e JAARGANG, Nr. 26 =r huLS-aaohuLsbLaden Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. SCHIEDAM De Herman dad is als snel gewend ge raakt aan het nieuwe politi- bureau. In twee dagen is de complete inboedel verhuisd van het oude bureau aan de Lange Nieuwstraat naar het nieuwe gebouw op het Bij dorpplein achter het station Nieuwland. „Iedereen moet wennen aan de nieuwe werkplek maar als je de ge luiden hoort, zit dat wel goed", zegt commissaris Van Hoff. Het personeel was voor de verhuizing al voorbereid met behulp van een speciaal informatieboek. In het nieu we bureau, dat in september door minister Ien Dales zal worden geopend, is ook een nieuwe meldkamer in ge bruik genomen. In het oude bureau werd met een nood- installatie van het ministerie van binnenlandse zaken ge werkt om de periode tot de nieuwbouw te overbruggen. SCHIEDAM Een groep jongeren is vrijdagnacht slaags geraakt op de Hoog straat. Omstreeks 05.00 uur merkte de politie een vecht partij op. De partijen werden gescheiden maar al snel ston den de kemphanen weer te genover elkaar. De politie heeft vier aanhoudingen ver richt. Een van de vechtenden had rake klappen opgelopen. Het slachtoffer weigerde ech ter aangifte te doen. De vier verdachten zijn na verhoor heengezonden. Over de oor zaak van de vechtpartij tast de politie nog in het duister. SCHIEDAM - Surveillerende agenten hebben vrijdagnacht in de Korte Singelstraat een autokraker op heterdaad aan gehouden. De aandacht van de agenten werd getrokken omdat het linkerportier van een geparkeerde personenau to open stond. Op het moment dat de politie auto naderde sprong er een man uit de Toyota. De man probeerde zich te verbergen achter een schutting maar werd al snel gevonden. De agenten troffen in de bosjes nog een man aan. Beiden zijn overgebracht naar het politie bureau. Een andere autokraker is er zaterdagmorgen beter van af gekomen. De man werd om 8.15 uur gesnapt door een ga ragehouder op de Nieuwe Ma- thenesserstraat op het mo ment dat hij probeerde in te breken in een Opel Vectra. De autokraker kon echter ontko- SCHIEDAM De nieuw bouwwijk Spaland krijgt toch onderwijsvoorzienin gen. Het college heeft een onderzoek laten instellen naar de mogelijkheid om de openbare basisschool de Woudhoek, die nu nog op het Faassenplein is geves tigd, te verplaatsen naar de in aanbouw zijnde wijk. Ook de protestants-chris telijke Dokter van der Kuijschool op het Bach- plein heeft het gemeetebe- stuur te kennen gegeven te voelen voor een verhuizing naar Spaland. G. Kruijt, chef van de afdeling onderwijs van de gemeente, verwacht dat een nieuwe school in Spaland niet voor 1 augustus 1992 in gebruik kan worden genomen. In de nieuwbouwwijk stonden aan vankelijk geen scholen ge pland. Het totaal aanbod aan onderwijsvoorzieningen dekt volgens de gemeent de vraag. Voor de kinderen die in Spa land zouden komen wonen, zou dat betekenen dat ze in de wijken Woudhoek of Groe- noord naar school moeten gaan. De enige mogelijkheid om dit te voorkomen, is vol- Enthousiast Voor de openbare basisschool de Woudhoek komt het plan van het college goed uit. De school is al zestien jaar onder gebracht in een semi-perma- nent gebouw. De verhuizing naar een nieuw gebouw in Spaland betekent voor de school een verbetering van de huisvesting. „We zijn razend enthousiast. We zitten hier al een tijdje op te wachten", is de reactie van directeur F. Schroeders. Hoewel een groot deel van de leerlingen uit de Woudhoek komt, hebben de meeste ouders volgens Schroeders positief gereageerd. De basis school plukt nu reeds de eer ste vruchten van de bouw. Sinds februari zijn de eerste leeringen uit Spaland op de Woudhoek gekomen. Voor het komend schooljaar staan er al veertig nieuwe leerlingen uit Spaland ingeschreven. Dat Spaland zeker in het begin een kinderrijke buurt zal wor den, staat vast. „Ik denk dat daar met de bouw ook reke ning mee moet worden gehou den", vindt Woudhoek-direc- teur Schroeders. Deleerlingen van de Woudhoek zullen waarschijnlijk in 1992 een n schoolgebouw in Spaland betrekken. SCHIEDAM Weggestroomd glas met een temperatuur van 1300 graden Celcius heeft in de nacht van donderdag op vrijdag grote schade aangericht in een van de gebouwen van de glasfabriek aan de Buitenhavenweg. Het vloeibare glas stroomde weg nadat een oven was doorgebroken. De oorzaak is nog onbekend. Een aantal deskundigen zal een onderzoek instellen. Door ingrijpen van de bedrijfsbrandweer en de gemeentebrandweer kon de schade beperkt blijven tot een van de drie glasovens. Een woordvoerder schat dat de gescheurde oven binnen enkele weken weer operationeel is. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De Vereniging voor Christe lijk Volksonderwijs te Kethel heeft ook een verzoek tot ver plaatsing ingediend bij het ge meentebestuur. De vereniging wil dat de Dokter van der Kuijschool in de toekomst verhuist naar Spaland. Als re den geeft adjunct-directeur W.van Est van de Van de Kuijschool het teruglopend leerlingenaantal en het feit dat de Julianaschool, die door dezelfde vereniging wordt be heerd, dichtbij is gelegen. Van Est gaat er voorlopig niet van uit dat de Woudhoek en de Van der Kuijschool in één schoolgebouw worden onder gebracht zoals het het geval is bij de basisscholen De Klinker en de Regenboog in de Woud hoek. „De aanvragen staan los van elkaar". Van Est denkt dat zijn school een goede kans maakt om voor verplaatsing in aanmerking te komen. In het najaar ver wacht hij een besluit door het ministerie van Onderwijs. Dit ministerie zal ook het me rendeel van de kosten voor de nieuwbouw van de Woudhoek vor haar rekening nemen, is de verwachting van Kruijt van de afdeling Onderwijs. Toch zal ook de gemeente in de buidel moeten tasten. „We houden er rekening mee dat een bijdrage van de gemeente noodzakelijk is. Er wordt dan ook al een bedrag gereser veerd op de meerjarenbegro ting 1991-95", aldus Kruijt. SCHIEDAM De gemeente gaat onderzoeken of de zoge naamde Rotterdampas ook in Schiedam kan worden in gevoerd. Wethouder Hans van Kleef heeft dit vorige week toegezegd na vragen van het PvdA-raadslid Noor van Samkalden. Het raadslid opperde tijdens de raadscommissie voor So ciale Zaken het idee om de Rotterdampas om te vormen tot een Waterweg- Noord pas. Buurgemeente Vlaar- dingen heeft de pas namelijk ook al ingevoerd. De Rotterdampas geeft flin ke kortingen op ondermeer toegangsprijzen van evene menten en voorstellngen. De pas is voor iedereen te kop. Inwoners met een laag inko men krijgen de pas boven dien tegen een fikse korting. SCHIEDAM Voormalig WD-wethouder Luub Haf kamp ontkent met de terugge treden directeur van het Ste delijk Museum, Hans Paal man, te hebben afgesproken dat Paalman nog een jaar de collectie van het museum zou gaan inventariseren. Haf kamp spreekt ook tegen in de raadscommissie te hebben ge zegd dat hier afspraken over zijn gemaakt. „In die zin heb ik het niet gebracht. Er is niets vastgelegd. Het enige dat vaststond is dat Paalman per 1 juni zou stoppen", zegt Haf kamp. De lezing van Hafkamp staat lijnrecht tegenover die van de raadsleden De la Rie (D66) en Hellwig (CDA). Deze herinne ren zich dat Hafkamp in de commissie heeft verteld dat Paalman zich tot het moment dat hij met de Vut zou gaan zich bezig zou houden met de inventarisatie van de mu seumcollectie. Ook Paalman heeft in zijn afscheidsinter- views nadrukkelijk op de re geling gewezen. Hafkamp is hier kort over. „Paalman heeft wel meer din gen naar buiten gebracht die niet kloppen", zegt het WD- raadslid. De ex-wethouder staat er niet van te kijken dat zijn opvolger Zijdeveld geen gebruik meer wil maken van de diensten van Paalman. „Dat kan ik me best voorstel len na wat Paalman naar bui ten heeft gebracht". SCHIEDAM— De schüder Frans Hals staat woensdag 27 juni centraal op een lezing van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. De le zing wordt verzorgt door een medewerkster van het Frans Halsmuseum in Haarlem. In dit museum is tot en met 22 juli een expositie met zeventig schilderijen uit collecties uit de hele wereld te zien. Deze tentoonstelling werd eerder in Washington en Londen ver toond. De lezing over Frans Hals wordt gehouden in de onlangs gerestaureerde aula van het museum aan de Hoogstraat. Toegang is een rijksdaalder voor leden. Niet-leden betalen een gulden meer. SLAGERIJ RUNDERRIBLAPPEN g gg RUNDERTARTAAR 1Q gg RUNDERSOEPVLEES c nr 500 gram3.U3 fff1" 12.95 FILET AMERICAN 9 en 200 gramC.OXJ Binnenwegplein 21 Rotterdam-Centrum S 010-4.134.136 A Wilton-Fijenoord- /Schiedam start vanuit sterke defensie A Schiedamse in breng in Europa cup Squash. 30 EDITIES in Zuid-Holland met een totale oplage van 1.300.000 per week SCHIEDAM - Onbekenden hebben in de nacht van vrij dag op zaterdag een Duitser ernstig gedupeerd door de banden van zijn Porsche 928 te stelen. De auto stond gepar keerd op het Zweersplein. Be halve de banden zijn ook de velgen verdwenen. De dieven, die gebruik hebben gemaakt van een krik hebben wel twee oude banden achtergelaten. Singel 120 - S 426.91.91 Schiedam Recht tegenover het stadskantoor Alle CD's van 39.95 voor t/m vr. van 10.00-18.00 uur Za. van 10.00-17.00 uur Do.avond koopavond SCHIEDAM— Het college heeft de gemeenteraad voor gesteld het bezwaarschrift dat de Amsterdamse advocaat mr. P. Schulting namens 34 bewo ners van het woonwagencen trum Schiekade heeft inge diend tegen het raadsbesluit om het centrum op te heffen, ongegrond te verklaren. Het bezwaarschrift was inge diend tegen het raadsbesluit van 5 februari van dit jaar over de toekomst van het woonwagencentrum. De raad besloot, zeer tegen de zin van de bewoners in, het centrum binnen een tijdsbestek van vijf jaar op te heffen. In het bezwaarschrift werd de recht matigheid van het door de rijksoverheid gevoerde decen tralisatiebeleid bestreden. Ook zien de woonwagenbewo ners het raadsbesluit als een eerste stap in de richting van de gedwongen verhuizing en verspreiding. Volgens Schul ting was het raadsbesluit al leen bedoeld om rijkssteun veilig te stellen en dient het daarom een oneigenlijk doel. Het bezwaarschrift is op 6 juni behandeld oor de Be zwaar- en Beroepsschriften- commissie. Deze heeft het ad vies gegeven het bezwaar on gegrond te verklaren. De raad spreekt zich hier volgende week maandag over uit. SCHIEDAM De karakte ristieke ophaalbrug op de kruising van de Korte Haven en de Lange Haven zal wor den gerestaureerd. Het op knappen van de Korte Haven- brug gaat ruim vier ton kosten De restauratie is dringend noodzakelijk in verband met de toegenomen bedrijvigheid in de oude Schiedamse ha vens. Doordat historisch zei lende bedrijfsvaartuigen sinds enkele jaren weer een plaatsje hebben gevonden in de havens moeten de bruggen weer opti maal functioneren. De toestand van de ophaal brug is verre van optimaal. Zover nog is na te gaan is het houten wegdek voor het laatst in 1920 vernieuwd. Ook de bo venbouw met de bewegingsin richting en de onderbouw zijn aan vervanging toe. Tijdens de werkzaamheden, die zes we ken zullen duren, wordt de brug voor het verkeer afgeslo ten. Voor voetgangers zal naast de brug zo lang een al ternatieve voorziening wor den aangebracht De Korte Havenbrug.

De Havenloods | 1990 | | pagina 1